Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 02-13-2007, 17:24
csavo's Avatar
csavo csavo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Nagyvarad
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Sugo olvasási hiányosságaim napvilágra kerültek
hat, pedig par hozzaszolassal ezelott emlitettem ezt a tenyt
Sponsored Links
  #182  
Old 02-13-2007, 18:02
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Amugy hogy a témához is szóljak.
Szerintem is könnyíteni kell a nemhdi országok fedezési kvótáján.De ha csak a bányát veszsük alapnak ami könnyít akkor egy elf en még nem segítünk.
Az elfnek semmiylen könnyitésre nincs szüksége, a módosítást mindneképp a bányák oldalárol kell megközeliteni és egységesen az összes termlő orit nézni, lebontott tanyábol lehet tanya ütött földböl lehet tanya, a kováccsal hasonló a helyzet

Szóval támogatom én is kisbér javaslatát.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #183  
Old 02-13-2007, 18:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Még sem jó Kisbér javaslata. Azoknak a nagy országoknak, amelyek felfedezéssel haladnak (vagyis szeretnének haladni) és bányákat tartanak, csak egy időre jelent könnyebbséget a javaslat. Hosszabb távon ez sem megoldás.

Az a probléma, hogy a felfedezéssel haladó törpék felfedezési aránya egyre növekszik, különösen akkor, ha beütik és visszafedez. Egyre növekszik a felfedezési aránya, egyre drágább lesz a felfedezése, hiába kap mondjuk 20% kedvezményt egy 10% bányát tartó törpe.

Szóval ez a javaslat csak egy kicsit elodázza a problémát, de nem oldja meg. 2-3 beütés és visszafedezés és ugyanott tartunk, mint most. Számoljatok utána.

Hosszabb távon csak olyan javaslat orvosolhatja a problémát, amelyik csökkenti a felfedezési hányadot.

Az én javaslatom ilyen volt (a felfedezési arányt csökkentse körönként a bányák százalékos arányának valahányad része).

Nem állítom, hogy ez tökéletes javaslat. Nem igazán tudom megindokolni, hogy miért az jó, hogy körönként csökkentsük a felfedezési arányt, de másfajta felfedezési arány csökkentés még nem jutott eszembe.
  #184  
Old 02-13-2007, 18:57
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Az a probléma, hogy a felfedezéssel haladó törpék felfedezési aránya egyre növekszik, különösen akkor, ha beütik és visszafedez. Egyre növekszik a felfedezési aránya, egyre drágább lesz a felfedezése, hiába kap mondjuk 20% kedvezményt egy 10% bányát tartó törpe.

Szóval ez a javaslat csak egy kicsit elodázza a problémát, de nem oldja meg. 2-3 beütés és visszafedezés és ugyanott tartunk, mint most. Számoljatok utána.
Sajtos barátom... Ha most beütnek és baromi termelő vagy, akkor is visszafedezel...
Tehát a 2 dolog nincs összefüggésben.

De a Te soraidat olvasva elindult a fantáziám...

Mi lenne, ha mondjuk adnánk egy maximumot (persze a tartott bányák tekintetében) a felfedezési aránynak?

Az a baj, hogy nem tudom, hogy átlagosan egy törpének mennyi a felfedezési aránya mondjuk 5k ponton... Lehet mondjuk neki átlagosan 50%?
Azt sem tudom, hogy egy közepes termelő ori 5k ponton mennyi bányát tart... Lehet mondjuk 10-15%?

Mi lenne, ha mondjuk a tartott bánya háromszorosan csökkenne a felfedezési arány, de maximum 40%-al.

Tehát egy 13,3%-os bányát tartó törpének (vagy bármilyen más fajnak) maximum 60%-os lehetne a felfedezési aránynak lennie.

Még én is átgondolom, ti is tegyétek... Nem biztos, hogy érnénk vele valamit
  #185  
Old 02-13-2007, 19:20
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Sajtos barátom... Ha most beütnek és baromi termelő vagy, akkor is visszafedezel...
Tehát a 2 dolog nincs összefüggésben.
Árpi, mind a két esetben ellehetetlenül a felfedezés. Csak a csökkentéssel ez egy kicsit elodázódik.

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
De a Te soraidat olvasva elindult a fantáziám...
Ennek örülök. Pont azért irogatok.
  #186  
Old 02-13-2007, 19:28
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az nagyon extrém gondolat lenne hogy ha inkább a célzott fedezés módosulna?
pl hekitöl függetlenül lehetne egy célzottan felfedezett bánya 1200katona + valamennyi pénz hogy ne kezdjen mindenki célzottan felfedezni az igy szerzett bánya terület x ezer körig nem lenne elbontható. Nem hiszem hogy a gnómok neki állnának nagyban felfedezni célzottan hogy majd hónapk esetleg egy fél év múlva elbonthassák a bányát.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #187  
Old 02-13-2007, 19:45
csavo's Avatar
csavo csavo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Nagyvarad
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Az nagyon extrém gondolat lenne hogy ha inkább a célzott fedezés módosulna?
pl hekitöl függetlenül lehetne egy célzottan felfedezett bánya 1200katona + valamennyi pénz hogy ne kezdjen mindenki célzottan felfedezni az igy szerzett bánya terület x ezer körig nem lenne elbontható. Nem hiszem hogy a gnómok neki állnának nagyban felfedezni célzottan hogy majd hónapk esetleg egy fél év múlva elbonthassák a bányát.
nem, ez nem egy logikus megoldas.. ilyesmi biztos nem lesz bevezetve
  #188  
Old 02-13-2007, 19:46
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Árpi, mind a két esetben ellehetetlenül a felfedezés. Csak a csökkentéssel ez egy kicsit elodázódik.
Utánagondoltam... Ugyanaz a 2 dolog.. Csak az egyik esetben kicsit más a függvénygörbe, de ugyanaz a végeredmény

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ennek örülök. Pont azért irogatok.
Ennek az asszony is nagyon örült itt mellettem
  #189  
Old 02-13-2007, 19:52
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csavo View Post
nem, ez nem egy logikus megoldas.. ilyesmi biztos nem lesz bevezetve
Ezt úgy mondod mint ha Te lennél a góré :P
és lehet hogy nem logikus de egyszerü és szerintem hatásos
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #190  
Old 02-13-2007, 19:55
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Az nagyon extrém gondolat lenne hogy ha inkább a célzott fedezés módosulna?
pl hekitöl függetlenül lehetne egy célzottan felfedezett bánya 1200katona + valamennyi pénz hogy ne kezdjen mindenki célzottan felfedezni az igy szerzett bánya terület x ezer körig nem lenne elbontható. Nem hiszem hogy a gnómok neki állnának nagyban felfedezni célzottan hogy majd hónapk esetleg egy fél év múlva elbonthassák a bányát.
Gyula, ezzel az a baj, hogy vannak szituk, amikor igenis muszáj bányát is bontanod... (pl támadnak, merülnöd kell, bontod mondjuk a drágakavicsbányáid)
És ugye valószínű, hogy így minden törpe ezt a felfedezést választaná. Ha x körig nem tudod lebontani a bányákat, akkor ugye megmarad a 45 pont bányánként... Ami sok...
Ha meg le tudod bontani és mégis lelőhely maradna, az ugyan megoldás lenne erre, de az meg teljességgel módosítaná a mostani rendszert, ami szerintem Ati-n nem menne át...

Esetleg azon a síkon nem lehetne tovább menni, hogy ha beütnek, akkor a felfedezési rátát másképp módosítaná? El kéne gondolkozni azon, hogy ennek milyen mellékhatásai lehetnek... De már lassan nem tudok gondolkodni, úgyhogy ezt rátok bízom
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 15:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu