Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Jó így ahogy van?
Igen, sztem ez így tökéletesen jó 19 65.52%
Engem nem zavar, sztem maradjon 1 3.45%
Nem, de változtatni még rosszabb lenne 0 0%
Nem, legyen meg az ára, ha már raktárnak használják 5 17.24%
Nem, de csak a tekercsek kopjanak 0 0%
Nem, de a plusz raktáros rendszer tetszik 1 3.45%
Nem, de egyenlőre egyik lehetőség sem tetszik 2 6.90%
Nem tudom, nem értek hozzá 1 3.45%
Voters: 29. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 01-15-2008, 15:53
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
gyorscsopiban 1,5 hét, azért ott annyira nem fogja...

akkor én ezek után szeretném a bruttó bérem megkapni, és szeretném ha kivennék mindennek az árából az ÁFÁ-t, a benzin árából az útadót, stb....
Tudom... rossz hasonlat... ( vagy mégse? )
tehát már nyílt titok, hol kell, s hogyan a vagyont létrehozni
a felsorolásból kimaradt a haláladó, ingatlanadó......

egyértelmű, hogy alkalmazkodni kell a helyzethez
ha lehet ki kell figyelni, hogy az ellen miben tartja a vagyont
a fosztira küldött sereg becsapodása elött felvásárolni

a téma címére válaszolva:
nem, nem jó ez így, de ha megszorításokat kapna, akkor van, vagy találnának más utat
az el nem adott árúval nem érdemes kavarni, mert én is a sajátomat veszem vissza
csak a mennyiséget sújtó adó lehetne megoldás, ami normál ügyletnél elenyésző


esetleg démon tojás mintára:
az összes nagykereskedőt csaláson kapta a császár, ezért bebörtönözte őket, de sajnos az áruidat már nem sikerült megmenteni
1-2 havonta egy ilyen császári razzia, s maradna a játék kereteinek megfelelő 4mrd-s tartalék
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 01-15-2008, 18:05
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
tehát már nyílt titok, hol kell, s hogyan a vagyont létrehozni
a felsorolásból kimaradt a haláladó, ingatlanadó......

egyértelmű, hogy alkalmazkodni kell a helyzethez
ha lehet ki kell figyelni, hogy az ellen miben tartja a vagyont
a fosztira küldött sereg becsapodása elött felvásárolni

a téma címére válaszolva:
nem, nem jó ez így, de ha megszorításokat kapna, akkor van, vagy találnának más utat
az el nem adott árúval nem érdemes kavarni, mert én is a sajátomat veszem vissza
csak a mennyiséget sújtó adó lehetne megoldás, ami normál ügyletnél elenyésző


esetleg démon tojás mintára:
az összes nagykereskedőt csaláson kapta a császár, ezért bebörtönözte őket, de sajnos az áruidat már nem sikerült megmenteni
1-2 havonta egy ilyen császári razzia, s maradna a játék kereteinek megfelelő 4mrd-s tartalék

Te mint 9 éve hódozó játékos azért beláthatnál egypár dolgot.

1. Nem tudok olyan szabályról, ami tiltaná a tartalékképzést, sőt még csak a játék nem rendeltetésszerű használatának sem minősül ha valaki tartalékot akar képezni.

2. Feltételezem sose voltál törpe, legalábbis a szövegedből ez jön le. Hogyan szednél össze a legtermelékenyebb fajjal 4 mrd-t? Ha tekiben tartod ellopják, ha kp-ban lefosztják sereggel. Elhiszem, hogy neked nem fűlik a fogad a termeléshez, de a te kedvedért azért talán nem kéne kötelezni mindenkit, hogy az orijában, általad könnyen elérhetően tartsa minden vagyonát.

3. Miből jön össze az országonkénti 4 mrd ami szerinted a játék kereteinek megfelelő tartalék ha a piacot korlátozod? Mellesleg már ezzel a megfogalmazással se értek egyet, merthogy az költőpénz, azért van az oriban. A tartalék egy egészen más tészta.

4. Mit csinálsz a pénzeddel, mikor lefosztottad a 3-dik 4 mrd-vel rendelkező orit is? Kiteszed a piacra hogy ne vesszen el?
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #43  
Old 01-15-2008, 19:52
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Te mint 9 éve hódozó játékos azért beláthatnál egypár dolgot.

1. Nem tudok olyan szabályról, ami tiltaná a tartalékképzést, sőt még csak a játék nem rendeltetésszerű használatának sem minősül ha valaki tartalékot akar képezni.

2. Feltételezem sose voltál törpe, legalábbis a szövegedből ez jön le. Hogyan szednél össze a legtermelékenyebb fajjal 4 mrd-t? Ha tekiben tartod ellopják, ha kp-ban lefosztják sereggel. Elhiszem, hogy neked nem fűlik a fogad a termeléshez, de a te kedvedért azért talán nem kéne kötelezni mindenkit, hogy az orijában, általad könnyen elérhetően tartsa minden vagyonát.

3. Miből jön össze az országonkénti 4 mrd ami szerinted a játék kereteinek megfelelő tartalék ha a piacot korlátozod? Mellesleg már ezzel a megfogalmazással se értek egyet, merthogy az költőpénz, azért van az oriban. A tartalék egy egészen más tészta.

4. Mit csinálsz a pénzeddel, mikor lefosztottad a 3-dik 4 mrd-vel rendelkező orit is? Kiteszed a piacra hogy ne vesszen el?
hát a választ már nem fogjuk meg tudni

teljesen életszerűtlen tartalékok nélküli játékot elképzelni, normál játékban...
tartaléknak nevezném azt, amihez nem jutnak hozzá az ellenfelek, a legtöbb esetben ez úgy oldható meg, hogy kinn a cumó a piacon...

hívhatjátok raktárnak, piacnak, tartalék tárolónak
Reply With Quote
  #44  
Old 01-15-2008, 20:36
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
tehát már nyílt titok, hol kell, s hogyan a vagyont létrehozni
a felsorolásból kimaradt a haláladó, ingatlanadó......

egyértelmű, hogy alkalmazkodni kell a helyzethez
ha lehet ki kell figyelni, hogy az ellen miben tartja a vagyont
a fosztira küldött sereg becsapodása elött felvásárolni

a téma címére válaszolva:
nem, nem jó ez így, de ha megszorításokat kapna, akkor van, vagy találnának más utat
az el nem adott árúval nem érdemes kavarni, mert én is a sajátomat veszem vissza
csak a mennyiséget sújtó adó lehetne megoldás, ami normál ügyletnél elenyésző


esetleg démon tojás mintára:
az összes nagykereskedőt csaláson kapta a császár, ezért bebörtönözte őket, de sajnos az áruidat már nem sikerült megmenteni
1-2 havonta egy ilyen császári razzia, s maradna a játék kereteinek megfelelő 4mrd-s tartalék

teljesen L akarod rontani a játékot??
ha mindenki szegény akkor nem élvezhető a játék annyira....
jópár ember nem azért lesz törpe 1-2 csopin át hogy ne érjen vele semmit hanem azért h az utána való szinteken tudjon hadist játszani esetleg seregcseréset vagy hasónlót!
ha kiveszik a játékból a fosztást és nem 4.2 yard lesz a max akkor bene vagyok h ne lehesen rakinakhasználni a piacot!

de az meg abszurd h a teki a piacon is kopjon....
sőőt az oriba se kéne kopnia
mivel a tekercsek több ezer évig is fennmaradnak
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
  #45  
Old 01-16-2008, 01:18
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
semmifele ado semmikor se vonodjon le.

merlin, nem csak harccal lehet tarcsit gyujteni. az, hogy ez neked nem tetszik, az a te dolgod. en viszont hadd gyujtsem ugy ahogy ez nekem lehetseges. 1 kis tekiiras, 1 kis katikepzes, 1 kis tozsdezes, 1 kis fosztas. mikor melyik, ezt hadd dontse el az adott jatekos. te azt hasznalod amire te eskuszol, de ne kenyszerits erre mast is. akkor sem ha a legelejetol jatszol a hoditoval.

es mielott ram lenne ragasztva: soha nincs eltulzott mennyisegu tarcsim. 3-4-5 mrd erteku szokott lenni. ebben nincs semmi kulonleges. az 1eni boldogulast szolgalja, semmi mast. fizettem erte a vipet, gep elott ultem napi 10-12-14 alkalommal, nem hagytam magara a ht-t 2 honapra.

hatarozottan felemelem a szavam az 1iranyusitas ellen, meg az ellen is, mindenfele mesterseges modszerrel leamortizaljuk a megszerzett kis vagyonkat, hogy ne legyen amikor tenyleg szukseg van ra.

nem kell se ado, se tekikopas a piacon.
Teljesen egyetertek Smooth Scroller-el !
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Chat 7 Synkel Chat 31 03-10-2009 06:30
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-02-2007 23:45
Piac változtatása Raw Elvetett javaslatok 3 08-11-2006 10:18
Drágakő, vagy Mithril? Avagy kinek melyik teccene jobban, mint név? Senki Elvetett javaslatok 2 04-29-2006 01:45
A piac, mint épület szerepe a játékban Lali Elvetett javaslatok 67 04-15-2006 20:53


All times are GMT +1. The time now is 09:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu