Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Változtassunk e a piac működésén a piaci "átutalások" megszűntetése érdekében?
Ne. Teljesen jó így ahogy van. Aki tud utalni az utaljon. 31 58.49%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést a piaci árukra és az átlagár legyen a max értékhatár. 0 0%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és a fölötte kitett áruk után fizessen mindenki "adót". 2 3.77%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és az átlagáron a Császár tegye ki a "saját termelését". 7 13.21%
Igen. Vezessünk be a Hódító minden csoportjára érvényes közös piacot. 13 24.53%
Voters: 53. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-06-2006, 08:17
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Mennyire zavar bennünket a piaci utalgatás?

Mennyire zavar bennünket a piaci utalgatás ami a legtöbb esetben gyakorlatilag JKSZ? Zavar ez egyáltalán mindenkit? Ha igen akkor valamit találjunk ki amivel ezt a dolgot picit el lehet lehetetleníteni Vagy legalább megnehezíteni.

Az éremnek 2 oldala van!
Lássuk azt amikor a játékost nagyon tudja bosszantani ez a dolog.

- Éppen támadásban vagy egy MF játékos ellen akinek csontüres az országa és 5.000 arany van nála. Hopsz ráküldesz pár sereget, mondjuk 1 nagyobbat és pár picit. Csodák csodájára ebben a körben a fém ára felmegy a szokásos 50x-esére és a seregeid pattannak sőt! jön is vissza rád 2 másik sereg ugyanettől az MF-től aki elméletileg védeni sem tudott volna anyagiak hiányában nemhogy visszatámadni a védés után 45K piaci áras lovasokkal.

És a másik oldal:

- Ugyanebben a körben egy másik kereskedelmi vénával megáldott játékos éppen belép az országába és meglepődve látja, hogya "hódító újraelosztórendszere" megajándékozta cc. 500 millióval. Ez lefordítva: emberünk eladott abban a körben 12000 fémet 33000 aranyért

TEhát megfogalmazhatjuk, hogy azoknak a játékosoknak mindenképpen jó ez akik a zavarosban halászgatnak és okosan alkalmazkodtak a piachoz. Akik viszont kiszámítható játékot szeretnének azoknak is jó vajon? Mindig ez volt a központi kívánság a Hóddal kapcsolatban, hogy legyen kiszámítható.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 06-06-2006, 08:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Jó-e az Neked, hogy más "utalgatása" maitt szerzel egy csomó potya pénzt? Szerintem ennek bárki csak örülne. Természetesen ha tudod, hogy valaki ilyesmit csinál, akkor fel kell rá készülnöd, és hatalmasat kaszálsz rajta, ez a piacozás lényege.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 06-06-2006, 08:37
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Amire én szavaztam az kivitelezhetetlen, értelmetlen és iszonyat igazságtalan de én jól járnék vele és ez a lényeg
Reply With Quote
  #4  
Old 06-06-2006, 08:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Jó-e az Neked, hogy más "utalgatása" maitt szerzel egy csomó potya pénzt? Szerintem ennek bárki csak örülne. Természetesen ha tudod, hogy valaki ilyesmit csinál, akkor fel kell rá készülnöd, és hatalmasat kaszálsz rajta, ez a piacozás lényege.
Igen erre irányul a kérdés
Mint említettem az éremnek két oldala van. Az egyik oldal jó lehet ha ügyes vagy a másik meg néha rajtad verődik le. Ha ez a jelenlegi helyzet mindenki számára jó így akkor ki fog derülni. Éppen ez a topic célja
Reply With Quote
  #5  
Old 06-06-2006, 08:42
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát ez az ügyes vagyot én néha átírnám a valaki nagyon idegesítő kategóriára....
Reply With Quote
  #6  
Old 06-06-2006, 08:43
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve
Amire én szavaztam az kivitelezhetetlen, értelmetlen és iszonyat igazságtalan de én jól járnék vele és ez a lényeg
A "minden csoport" azt jelenti "minden normál csoport".
Anarchia nem.

Akit érdekel egyik másik szavazási lehetőség részletezése annak szívesen leírom, mert ezeket a lehetőségeket tulajdonképpen már korábban kiveséztem magamban Sztem mindegyik működhet jól, esetleg a hátulütőit nem látom jelenleg éppen ezért "több szem többet lát alapon" vitassuk meg ha van ráérdeklődés
Reply With Quote
  #7  
Old 06-06-2006, 08:47
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Természetesen énis csak a normálra gondoltam azért az anarh piaca teljességgel más... vizsont azért ugye azt te se gondoltad komolyan hogy az egész normálban egy piac? Nagyon jól járna mindenki akinek fentebb van orija de mondjuk ha Bs árak lennének az 5ös szint piacán... Nem azt mondom hogy lehetetlen lenne de iszonyat mértékben átalakulna a játék! A kis csopikban csak abból élnének hogy nagy csopikból vennék a kavicsot, minden kis ori tele lenne bányákkal, a nagy orik számára kánaán lenne a piac, etc...szerintem.
Reply With Quote
  #8  
Old 06-06-2006, 08:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve
Természetesen énis csak a normálra gondoltam azért az anarh piaca teljességgel más... vizsont azért ugye azt te se gondoltad komolyan hogy az egész normálban egy piac? Nagyon jól járna mindenki akinek fentebb van orija de mondjuk ha Bs árak lennének az 5ös szint piacán... Nem azt mondom hogy lehetetlen lenne de iszonyat mértékben átalakulna a játék! A kis csopikban csak abból élnének hogy nagy csopikból vennék a kavicsot, minden kis ori tele lenne bányákkal, a nagy orik számára kánaán lenne a piac, etc...szerintem.

Sztem viszont hamar kialakulna egy egészséges termelés/kereslet arány ami meghatározná az árakat. Ha hatalmas lenne a túltermelés akkor minden csoport olcsóbban tudna építkezni, ha erre reagálva a csopik bányákat bontanak akkor szépen felkúszik az ár. Ez van most is csak kisebb részvételi aránnyal. Mindenesetre nehezebben lehetne "kiszedni" a piacokat és ami fontosabb asszem ritkábban is, mint jelenleg
Reply With Quote
  #9  
Old 06-06-2006, 08:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Szerencsére ez a topic az általános beszélgetés kategóriában van, nem e megbeszélések között. Itt szögezem le már az elején, hogy a szavazásban felvetett módosítások egyike sem fog bekerülni a játékba.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 06-06-2006, 09:05
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

A következő lehetőség:

A rendszer összegyűjti a legutolsó 24 körben piacra tett áruk összértékét és elosztja a mennyiségükkel amiből számol egy átlagárat. Ezt az átlagárat minden áru mellé feltünteti a piac. Az átlagárba NEM SZÁMÍT BELE az az árú ami az előző 24 kör átlagáránál 2x magasabb (elvinnék a rablók)

Ebből az átlagár számításból több lehetőséget is felvázoltam.

1. Ez az átlagár +30% a piaci ár maximuma és -30% a minimuma. Ennél többért vagy kevesebbért nem tudod kitenni.

2. Ez az átlagár egy jelzőérték. Ha ennek duplájáért teszed ki és megveszik akkor adót fizetsz a "piacnak". 2x-es érték esetén 10%, 3x-os-nál 20%, 5x-ös nél és fölötte 50%.

3. Ez az átlagár egy gazdasági határ ahová (vagy ami fölé x%-al) a császár minden nap kiteszi a csoport összes napi termelésének a 5-10x-esét.

Biztosan van olyan szempont amit esetleg nem vettem figyelembe, de majd ti észreveszitek és lehet korrigálni ha érdemes.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu