Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-17-2006, 12:01
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Kláncsaták megreformálása

Köszöntök Mindnekinek!
Egy másik fórumon sok dolog elhangzott ezzel kapcsolatban, így úgy gondolom van mit beszélni rajta...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-17-2006, 12:14
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Átmásoltam ide azt, amit a másik fórumon felvetettem, aminek igazából itt a helye:

A torony védő...
Szerintem nagyon is jó, hogy benne van a játékban, mert azt elfelejtitek, hogy míg egyéniben ütnek pár száz hekit, addig klántámadás esetén akár sok ezer hekiket is lehet veszteni, éppen ezért a nagyobb kockázathoz nagyobb zsákmány is jár.... DE... reálisan nézve a dolgot abban egyet értek, hogy a klántámadás rendszere még mindig nem jó így ahogy van, és szerintem pár apró módosítás segíten a helyzeten...
A klántámadásnál az országoknak a támadó ereje ugyanúgy számolódjon, mint ha egyéniben mennének és ezt úgy lehetne megoldani, hogy minden ország bejelölhetné, hogy mennyi tábornokot küld az orijában rendelkezésre állók közül a klántámadásba.... ugyan úgy, ahogy a 4 fős szöviknél megadhatod, hogy mennyi sereged menjen ütésnél segíteni. Mindezek mellett viszont az alulról támadás esetén kapható 10% bónuszt NEM támogatom, mert a tábornokok bevezetése jelentősen megváltoztatja az erőviszonyokat (főleg egy tábornok ork esetén), miközben a zsákmány eleve nagyságrendekkel nagyobb mint amit egyéniben össze tudsz hozni...


Várom a reakciókat rá...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #3  
Old 05-17-2006, 12:25
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

A 10%-os bónuszt én sem támogatom...
Ez a tábornokos 5letet már én is felvetettem kb fél éve... Akkor lehurrogtak... Remélem nagyobb sikere lesz most
Reply With Quote
  #4  
Old 05-17-2006, 12:32
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha egyéniben van 10% itt miért ne legyen? Egyéni akciónál, szerezhetek maximum 7% földet egy ütéssel. Kapok tábornok, és felele bónuszt. Amig támadok üres az orim, bárki megtámadhat ezalatt. Klánnál kaphatok maximum 15% földet, cserébe az egész klán üres, betámnadhatnak mind egyéniben, mind klánilag. Sztem klánnál is járjon a 10%...
Reply With Quote
  #5  
Old 05-17-2006, 12:46
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Ha egyéniben van 10% itt miért ne legyen? Egyéni akciónál, szerezhetek maximum 7% földet egy ütéssel. Kapok tábornok, és felele bónuszt. Amig támadok üres az orim, bárki megtámadhat ezalatt. Klánnál kaphatok maximum 15% földet, cserébe az egész klán üres, betámnadhatnak mind egyéniben, mind klánilag. Sztem klánnál is járjon a 10%...
Ez így nem teljesen igaz...
Ugyanis vannak olyan részei az 1/a-nak, ahol senki sincsen egyéniben ütő távban, míg klánban lehet... és az a 15% igencsak jelentős mennyiségű föld...
Amúgy olyan nem nagyon fordul elő, hogy teljesen üres az egész klán, főleg ha a lakitekis mókát is figyelembe vesszük...
Szóval én továbbra is azt mondom, hogy ne legyen a 10% alulról támadási bónusz... elég lesz az is, ha a tábornok orkok megszaporodnak...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #6  
Old 05-17-2006, 12:50
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Ez így nem teljesen igaz...
Ugyanis vannak olyan részei az 1/a-nak, ahol senki sincsen egyéniben ütő távban, míg klánban lehet... és az a 15% igencsak jelentős mennyiségű föld...
Amúgy olyan nem nagyon fordul elő, hogy teljesen üres az egész klán, főleg ha a lakitekis mókát is figyelembe vesszük...
Szóval én továbbra is azt mondom, hogy ne legyen a 10% alulról támadási bónusz... elég lesz az is, ha a tábornok orkok megszaporodnak...
Igencsak jelentős a kockázat is. Azért kevés olyan klán van, akinek egy tagja körül sincs senki egyéniben...
Reply With Quote
  #7  
Old 05-17-2006, 12:55
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Igencsak jelentős a kockázat is. Azért kevés olyan klán van, akinek egy tagja körül sincs senki egyéniben...
Hát azért én tudok párat...
De igen, a kockázat nagyobb mint a sima ütésnél, de messze nem annyival mint amennyinek látszik... mert ott, ahol sűrű a mezőny nem igazán megy nagyon a harc klánszinten... és a jutalom az több mint dupla annyi mintha egyéniben mennél és ennyit megér ez a kockázat... a támadás ereje a tábornokokkal így is jelentősen megnőne...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #8  
Old 05-17-2006, 16:40
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én azért támaogatnám a 10%t emg a tábornokost eccere akár, mert nem az érdkele mennyi a kozkázat. Vagy mi.
Épp ez a lényeg, ha támadásra nagy bónuszt kapnak
akkor több szövitütés lenne talán mármint klán Szóval én a klántámadások számának megnövelése végett hoznám be.
Akár nem csak felfleé hanme midnne klán támadásra behoznám ezt
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #9  
Old 05-17-2006, 17:15
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Half
Én azért támaogatnám a 10%t emg a tábornokost eccere akár, mert nem az érdkele mennyi a kozkázat. Vagy mi.
Épp ez a lényeg, ha támadásra nagy bónuszt kapnak
akkor több szövitütés lenne talán mármint klán Szóval én a klántámadások számának megnövelése végett hoznám be.
Akár nem csak felfleé hanme midnne klán támadásra behoznám ezt
Már a tábornokok bevezetésével is jelentősen megnövekedne a klántámadások száma azok között akik csak a tornyok miatt nem támadtak eddig... de hidd el ebből kevés van és a 10% alulról bónusz távolról sem változtatna ezen, csak azt érnénk el, hogy ha klánütni akarsz, akkor mindenképpen kell legalább egy tábornok ork, aki így egyedül kitesz másfél elf-nyi támadó erőt... ebből 2 és símán bever 3 elfet... az pedig csak ne legyen már a célunk, hogy aki védekezni is akar, annak legyen egy tömeg elfe... bőven jó lenne az a +7-10% támadó erő bónusz is, amit a tábornokok adnának...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #10  
Old 05-18-2006, 07:22
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Már a tábornokok bevezetésével is jelentősen megnövekedne a klántámadások száma azok között akik csak a tornyok miatt nem támadtak eddig... de hidd el ebből kevés van és a 10% alulról bónusz távolról sem változtatna ezen, csak azt érnénk el, hogy ha klánütni akarsz, akkor mindenképpen kell legalább egy tábornok ork, aki így egyedül kitesz másfél elf-nyi támadó erőt... ebből 2 és símán bever 3 elfet... az pedig csak ne legyen már a célunk, hogy aki védekezni is akar, annak legyen egy tömeg elfe... bőven jó lenne az a +7-10% támadó erő bónusz is, amit a tábornokok adnának...
Még az is édeskevés lenne most kell 50% barakk + 10% toronyhoz 78% barakk full ló, sztem nem elég a +7-10%...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu