Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Ötletek, javaslatok

Ötletek, javaslatok Ha új ötleted, javaslatod, kérésed van, akkor azt ide írd meg.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-27-2010, 20:03
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default Tárgyak tulajdonságai

Sziasztok!

Azt tapasztaltam, hogy az azonosítás után a tárgy tulajdonságai nem látszanak a megvizsgálom címszó alatt.

Jó lenne, ha az egyszer már beazonosított tárgynak mindig láthatóak lennének a paraméterei.
Sponsored Links
  #2  
Old 03-27-2010, 21:15
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Sziasztok!

Azt tapasztaltam, hogy az azonosítás után a tárgy tulajdonságai nem látszanak a megvizsgálom címszó alatt.

Jó lenne, ha az egyszer már beazonosított tárgynak mindig láthatóak lennének a paraméterei.
A megvizsgálással csak megvizsgálod. Ahogy Te sem tudsz mindent megjegyezni, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni az adatokat. Azonosítsd újra, és máris tudni fogod a tulajdonságait. Vagy még egyszerűbb, ha felírod.
  #3  
Old 03-27-2010, 21:59
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A megvizsgálással csak megvizsgálod. Ahogy Te sem tudsz mindent megjegyezni, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni az adatokat. Azonosítsd újra, és máris tudni fogod a tulajdonságait. Vagy még egyszerűbb, ha felírod.
Hova írjam fel? Ez egy internetes online játék... Papírra és ceruzára van hozzá szükségem?

A lényeg, hogy tegyük élvezhetőbbé. Az alternatív lehetőségek amiket bemutattál én előttem is ismeretesek, de azért köszönöm az ötleteket. Pillanat felírom őket.

Másképp tálalom a dolgot, mert úgy látom Neked a véredben van az ellenkezés.

Kedves Dus! Mit szólnál egy olyan megoldáshoz mint a témanyitó hozzászólásom? Javítaná a játékélményt és a játék élvezhetőségét számodra?

Emlékeztetlek, hogy a MUD a jelenlegi szakaszában egy abszolút nem kiforrott játék. Minden ötlet, még ha a legapróbbnak tűnik is könnyen szolgálhatja a fejlődését.

Nem megvédeni kell feltétlenül a jelenlegi rendszer nyújtotta lehetőségeket hanem tovább gondolni őket.
  #4  
Old 03-27-2010, 23:10
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A megvizsgálással csak megvizsgálod. Ahogy Te sem tudsz mindent megjegyezni, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni az adatokat. Azonosítsd újra, és máris tudni fogod a tulajdonságait. Vagy még egyszerűbb, ha felírod.
De a karakter tarthatna jegyzetfüzetet, hogy leírja, hogy mire jó egy tárgya, vagy fel is cetlizhetné őket... Rossz indok

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Hova írjam fel? Ez egy internetes online játék... Papírra és ceruzára van hozzá szükségem?
Notepad? Hogy a Word-öt vagy az OpenOffice-t ne is említsem
  #5  
Old 03-28-2010, 11:14
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Másképp tálalom a dolgot, mert úgy látom Neked a véredben van az ellenkezés.
Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Emlékeztetlek, hogy a MUD a jelenlegi szakaszában egy abszolút nem kiforrott játék. Minden ötlet, még ha a legapróbbnak tűnik is könnyen szolgálhatja a fejlődését.
Azért ellenkezem, mert millió + 1 sokkal hasznosabb dolog volt eddig összeszedve más topicokban. Ati most egyértelműen a Hódítóval foglalkozik, és ha 50 témát nyitsz ide, a régi dolgok elfelejtődnek, és ahelyett, hogy új tárgyak, vagy küldetések kerülnének be, ilyenek fognak elsősorban bekerülni. És igen, ez tényleg apró ötlet, mint ahogy írtad is. Ezért akkor kell felvetni, ha már a játék olyan szakaszban van, hogy az apró ötleteknek van helyük.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Kedves Dus! Mit szólnál egy olyan megoldáshoz mint a témanyitó hozzászólásom? Javítaná a játékélményt és a játék élvezhetőségét számodra?
Semennyire. Sőt rontaná. Mert mindegyik tárgy, ha ugyan az is a neve, nagy valószínűséggel más adatokkal bír. Ebben az esetben még kifejezetten félrevezető is lehet.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Nem megvédeni kell feltétlenül a jelenlegi rendszer nyújtotta lehetőségeket hanem tovább gondolni őket.
Szerintem nem kell elmenni abba az irányba, hogy semmit nem kell tenned ahhoz, hogy 1-1 infót megszerezz... És igen, vagy felírod papírral és ceruzával, vagy a számítógépeden bármilyen szövegszerkesztővel.

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
De a karakter tarthatna jegyzetfüzetet, hogy leírja, hogy mire jó egy tárgya, vagy fel is cetlizhetné őket... Rossz indok
Amit írtál, az nálam feltételes módnak tűnik. Szóval jó indok.
  #6  
Old 03-28-2010, 15:54
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Azért ellenkezem, mert millió + 1 sokkal hasznosabb dolog volt eddig összeszedve más topicokban. Ati most egyértelműen a Hódítóval foglalkozik, és ha 50 témát nyitsz ide, a régi dolgok elfelejtődnek, és ahelyett, hogy új tárgyak, vagy küldetések kerülnének be, ilyenek fognak elsősorban bekerülni. És igen, ez tényleg apró ötlet, mint ahogy írtad is. Ezért akkor kell felvetni, ha már a játék olyan szakaszban van, hogy az apró ötleteknek van helyük.



Semennyire. Sőt rontaná. Mert mindegyik tárgy, ha ugyan az is a neve, nagy valószínűséggel más adatokkal bír. Ebben az esetben még kifejezetten félrevezető is lehet.



Szerintem nem kell elmenni abba az irányba, hogy semmit nem kell tenned ahhoz, hogy 1-1 infót megszerezz... És igen, vagy felírod papírral és ceruzával, vagy a számítógépeden bármilyen szövegszerkesztővel.
Ha a régi dolgok valóban jó ötletek akkor nem fognak elfelejtődni. Írd fel őket egy kis füzetbe úgy a biztos

Amíg a nagy fejlesztések a háttérben készülnek, miért ne kerülhetne bele a játékba néhány olyan kisebb fejlesztés, ami rövid idő alatt kivitelezhető?

Mi az hogy semmit sem kell tennem? Azonosítanom kell a tárgyat amikor hozzájutok.

Én azt az elvet vallom, hogy a játékot minden olyan elem élvezhetőbbé tesz, ami időt/energiát spórol meg a játékosnak.

Szerintem minden ötlet legyen a legapróbb is helyet érdemel a témák között.

Elmondtad a véleményed/nemtetszésed erről a ötletről, amit köszönök. Szerintem felesleges a további szócséplés, de ha építő jellegű javaslatod van ezzel kapcsolatban az más...
  #7  
Old 03-28-2010, 16:23
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Amit írtál, az nálam feltételes módnak tűnik. Szóval jó indok.
Wtf? Ez milyen érvelés már? Feltételes módban írtam, mert jelenleg nincs így. (Tudom is én, hogy hogyan is van, csak egy logikai bukfencre akartam felhívni a figyelmet.)
  #8  
Old 03-28-2010, 17:04
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Ha a régi dolgok valóban jó ötletek akkor nem fognak elfelejtődni. Írd fel őket egy kis füzetbe úgy a biztos
Én hiába írom fel őket.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Amíg a nagy fejlesztések a háttérben készülnek, miért ne kerülhetne bele a játékba néhány olyan kisebb fejlesztés, ami rövid idő alatt kivitelezhető?
Nem készülnek tudtommal jelenleg nagy fejelsztések a háttérben, mert Ati(ék) most a Hódítóval vannak elfoglalva.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Mi az hogy semmit sem kell tennem? Azonosítanom kell a tárgyat amikor hozzájutok.
Azt most is kell. Viszont ha egyszer már azonosítottad, akkor semmit nem kell tenned ahhoz, hogy tudd a tárgyakról az adatokat. Ezt nem tartom jónak.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Én azt az elvet vallom, hogy a játékot minden olyan elem élvezhetőbbé tesz, ami időt/energiát spórol meg a játékosnak.
A játék arra való, hogy eltöltsük vele az időt. Hogyha olyan játékot csinálna bárki is, amivel nem lehet eltölteni az időt, mert időt spórol meg a játékosnak, akkor arra nem hiszem, hogy nagy kereslet lesz.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Szerintem minden ötlet legyen a legapróbb is helyet érdemel a témák között.
Ebben egyet értünk...

De azt még mindig nem sikerült áthidalni az ötletben, hogy vannak tárgyak ugyan olyan névvel, de különböző tulajdonságokkal. Azt hogy oldanád meg??

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Wtf? Ez milyen érvelés már? Feltételes módban írtam, mert jelenleg nincs így. (Tudom is én, hogy hogyan is van, csak egy logikai bukfencre akartam felhívni a figyelmet.)
Ahogy Te is írtad, csak lehetne neki, de nincs. Azaz nem tudja megjegyezni a tárgyak tulajdonságait, azaz jó volt az eredeti érv.
Azt írtam, hogy ahogyan Te sem, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni. És ez igaz, mert jelenleg nincs ilyen jegyzetfüzete a karakternek. Ha lenne, akkor rossz lenne ez az érv, de akkor meg tárgytalan lenne az egész téma.

Last edited by Dus; 03-28-2010 at 17:26..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Érdekesebb tárgyak :) rumec Ötletek, javaslatok 0 10-02-2009 12:41
Tárgyak azonosítása nagytomi369 Segítség 11 07-20-2009 12:16


All times are GMT +1. The time now is 17:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu