Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-14-2006, 03:24
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Súgóval kapcsolatos kérdések

1.
"Az egyik legfontosabb tényezo, ami befolyásolja a katonai morált az a hadviselés. Ha támadsz vagy meg kell Magadat védened, akkor:
-sikeres támadás vagy védekezés esetén a morálváltozód pozitív irányba fog mozdulni,
-sikertelen támadás vagy védekezés esetén a morálváltozód negatív irányba fog mozdulni. "
" A katonai morál egyértelmuen a hadviselésre van hatással, mert mindennemu offenzív tevékenységnél szerepe van."

Most a mindennemű offenzív tevékenység az úgy veszem észre, hogy tolvajkodásnál és ártózásnál nem számít(nekem nem nőtt morálom mikor loptam), pedig az is offenzív(támadó) tevékenység.


"A középértékhez húzáson, és a sikeres vagy sikertelen katonai akciókon kívül a következo tényezok befolyásolják a katonai morált"

Nahmámost mivelhogy kajáltatásnál .) az írja a tanya, hogy x civil+ x katona élelmezésére elegendő, ezért ugyebár a tolvaj és varázsló is katonának számít, azaz az ezen egységek támadása is katonai akciónak számítana (számomra legalábbis így tűnik), azaz ekkor is kéne a morálnak nőnie, v. csökkenie.

2.
Ha elhívok szövetséges segítséget, a segítség megérkezik(vagy még úton van), ekkor újraindítom, v. zéróstartolom az országomat (v. fellépek köv. szintre) mi történik a szövetség katonáival? (ha egyáltalán tudom az országomat újraindítani v. zéróstartolni)

3.
Anno nem értettem, hogy mi számít nyitott térkapunak, mert annyi kitétel van ott, mint égen a csillag Aztán választ kaptam arra, ami fontos volt, megosztom ide is, mert hátha vki. nem tudja:

A társadnak a térkapun keresztül lehetősége van A B C D től lopni de amikor el kezd lopni meg kell adni az áldozata sorszámát és egyszerre csak egy oritól lop, te csak annak a számát adhatod meg akire a kapu van nyitva....
5 térkaput nyithat egy ori egyszerre és a 5 lehetőségedet nem korlátozza a társaid térkapuja, ebben az értelemben írja azt hogy nem számít nyitott térkapunak...pl ha neked van 5 kapud nyitva és egy 6. oritól akarsz lopni akkor megkéred a társadat hogy nyisson XY-ra kaput és azon keresztül is lophatsz XY-tól pedig már van 5 kapud nyitva...


4.
"A Te országod, és az ellenfél országa közötti értékkülönbség is növeli ellenfeled védelmét. Minden 200 pontnyi értékkülönbség után 1%-kal emelkedik a védelme, ezek az értékek összeadandók. 3000 pont különbség már 15%-kal emeli ellenfeled országoddal szembeni mágikus védelmét. "

Az ilyenfajta mágikus védelem 100% is lehet?

Last edited by Sakkmester; 02-14-2006 at 08:23..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-14-2006, 07:27
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Elvileg a lopás és a ártó-varázslás is katonai akció minden téren, de nem növeli a morálodat. Ellenben a lakossági morálodat leveri a mélybe.
Reply With Quote
  #3  
Old 02-14-2006, 15:42
Szigibabe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Elvileg a lopás és a ártó-varázslás is katonai akció minden téren, de nem növeli a morálodat. Ellenben a lakossági morálodat leveri a mélybe.
szerintem a lopas noveli a kat. moralt, csak nem olyan latvanyosan mint pl. a fosztogatas (harc). en legalabbis meg csak egyszer tamadtam ki a kb. egy honap alatt, miota jatszom; szoval inkabb tolizok, megis megy felfele a kat. moralom
Reply With Quote
  #4  
Old 02-14-2006, 15:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Szigibabe
szerintem a lopas noveli a kat. moralt, csak nem olyan latvanyosan mint pl. a fosztogatas (harc). en legalabbis meg csak egyszer tamadtam ki a kb. egy honap alatt, miota jatszom; szoval inkabb tolizok, megis megy felfele a kat. moralom
A lopás nem növeli, csak a sikeres katonai támadások. Azért láthatod úgy, hogy növeli tolisként mégis, mert a kocsmáknak moráljavító hatásuk van, így minélinkább tolvajos vagy, annál jobban emelkedik a kocsmák miatt a katonai morál. Ha bárki más épít kocsmákat, akár egy hulla is, szintén magas morálra számíthat.
Reply With Quote
  #5  
Old 02-14-2006, 15:57
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Szigibabe
szerintem a lopas noveli a kat. moralt, csak nem olyan latvanyosan mint pl. a fosztogatas (harc). en legalabbis meg csak egyszer tamadtam ki a kb. egy honap alatt, miota jatszom; szoval inkabb tolizok, megis megy felfele a kat. moralom :)
:)) ez aranyos
azért emlelkedik a kat. morál, mert sok a kocsmád:) a tolizás amúgy csökkenti a morált. a katonai morálra meg semmilyen hatással nincs:)

szerk: Ati megint megelőzött, ejj. :P
Reply With Quote
  #6  
Old 02-14-2006, 15:59
Szigibabe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Red face

Quote:
Originally Posted by director
) ez aranyos
azért emlelkedik a kat. morál, mert sok a kocsmád a tolizás amúgy csökkenti a morált. a katonai morálra meg semmilyen hatással nincs
szerk: Ati megint megelőzött, ejj. :P
upsz... mar megint rosszul tudtam...
nem baj, igy tanul az ember
Reply With Quote
  #7  
Old 02-14-2006, 16:01
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A lopás nem növeli, csak a sikeres katonai támadások. Azért láthatod úgy, hogy növeli tolisként mégis, mert a kocsmáknak moráljavító hatásuk van, így minélinkább tolvajos vagy, annál jobban emelkedik a kocsmák miatt a katonai morál. Ha bárki más épít kocsmákat, akár egy hulla is, szintén magas morálra számíthat.

Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.
Reply With Quote
  #8  
Old 02-14-2006, 16:10
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.
javaslom bármit csinálsz, mindenképpen nőjjön a morál. sőt, legyen alapból mindenkinek 100:DD ha be se lépsz, akkor legyen 101%
Reply With Quote
  #9  
Old 02-14-2006, 16:10
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.
A tolvajok és varázslók - bármilyen hihetetlen- nem katonák. Hanem.... tolvajok és varázslók...
Ati, lécci a Súgóhoz is csinálj egy súgót...
Reply With Quote
  #10  
Old 02-14-2006, 16:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.
Ha elküldöd őket földszerzésre, esetleg fosztásra, akkor katonai akciónak számít. De mivel ezt nem tudod megtenni.........
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok Gaben Stratégia & Tippek 379 06-06-2016 21:15
FAQ - szezonális gyakori kérdések és válaszaik Ati Segítség 15 01-09-2014 19:29
Térkapuk felderítése!(fejlesztéssel kapcsolatos) bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 9 09-02-2007 23:58
szintlépéssel kapcsolatos kérdések, faji bónusz vitkoferi Segítség 27 08-27-2007 16:00
Alvilággal kapcsolatos kérdések Valezius Segítség 51 03-18-2007 07:09


All times are GMT +1. The time now is 00:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu