Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #561  
Old 04-27-2011, 11:01
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Zordi View Post
Elnézést de nekem attól ment most el a kedvem, hogy végig olvassam a hsz-ket ebben a témában, mert van aki csak a saját maga fényezésére és van aki a játékos társa szapulására ír a témához.

Annyi véleményem lenne, hogy változtak az emberek életkörülményei, szokásai, idő beosztásuk ezért biztosan sok játékos marad távol.
1 ötlet:
Fontos lenne a kezdők támogatása, ezért jó ötlet a mentorkodás... amit díjazni lehetne, és mivel a profik is tartanak tekiírókat 5.szinten, hogy feltöltsék a forduló szövetségeseiket ezért ezekkel az országokkal mentorkodhatnának 1 külön csoportban amiből átvihető lenne a mentorkodásért kapott jutalom, hogy azt a szövetségesekhez jutathassák ha teljesítették feljutás feltételeit a tanuló szövivel. A jutalom mértékének kb annyit gondolok amit az idő alatt írna egy tekiszöviben (persze ezt a játék során folyamatosan jóváíródna amit a mentortól meg is lehetne szerezni) ellenben így hasznosan tanítgatna másokat az erre szánt vipkörök alatt.
A csalások szűkítése miatt csak első oris játékosok léphetnének szövibe a mentorokkal és az egyéb visszaéléseket még át kell gondolni.
A szabad csoport választással nem értem mi a probléma de azt is egyensúlyozni lehetne ha például egy éppen aktuális kis létszámúnál esetleg több kezdőtökével indíthatna országot az új regelő.
A tutoriált, bemutató játékot is jó ötletnek tartom, amit első lépésként lehetne grafikusan ábrázolni.
Végezetül gondolom azzal mindenki egyetért, hogy az új játékosok megtartása csak akkor ér vmit ha azokban születik némi kitartás és nem készen kapnak egy birodalmat.

..ha láttok fantáziát az ötletembe, akkor kidolgozzátok ha nem.... elvetitek.
A mentorkodást jó ötletnek tartom, de nem ilyen formában. Talán, hogy ha kezdővel feljutsz A-ba, akkor kapsz valamit, nemtudom mit. Bár ezzel könnyen vissza lehet élni... Valamilyen jutalmat kitalálni a mentornak, amivel nem lehet olyan könnyen vissza élni
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #562  
Old 04-27-2011, 11:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
A mentorkodást jó ötletnek tartom, de nem ilyen formában. Talán, hogy ha kezdővel feljutsz A-ba, akkor kapsz valamit, nemtudom mit. Bár ezzel könnyen vissza lehet élni... Valamilyen jutalmat kitalálni a mentornak, amivel nem lehet olyan könnyen vissza élni
Minden jutalommal vissza lehet élni, ezért ez semmiképp nem lesz. Nem sok értelme van annak, hogy mindenki "a szomszéd Pistikét" mentorálja, és 100% biztonsággal elmondhassa, hogy igen, Pistike ügyes, mert azt csinálja, amit mondok neki. Vajon miért.

Ha valaki a mentorkodásért konkrét jutalmat szeretne, akkor használhatja az évek óta meglévő ajánlói rendszert, segíthet az ajánlottjainak feljutni, majd jutalmul még VIP köröket is kap. Ennél több erre nem kell, az csak visszaéléseket szülne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #563  
Old 04-27-2011, 11:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

OFF

Átírtam a témacímet. Nagyon kezdett már irritálni, hogy egyre többen erre a témára hivatkoznak, amikor mások szüleinek szídása, vagy egyéb nyilvános szentségelés, neadisten konkrét csalás után kitiltást kapnak. Az ilyen emberekre nincs szükség a Hódítóban, kifejezetten örülök, ha az ilyenektől mentesek leszünk, még akkor is, ha ez a játékosok számának csökkenését jelenti. Ne ilyen játékosokból legyen sok... Ha ez a tendencia, akkor inkább legyen kevesebb játékos, de ne ilyenek.

OFF vége
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #564  
Old 04-27-2011, 11:12
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Minden jutalommal vissza lehet élni, ezért ez semmiképp nem lesz. Nem sok értelme van annak, hogy mindenki "a szomszéd Pistikét" mentorálja, és 100% biztonsággal elmondhassa, hogy igen, Pistike ügyes, mert azt csinálja, amit mondok neki. Vajon miért.

Ha valaki a mentorkodásért konkrét jutalmat szeretne, akkor használhatja az évek óta meglévő ajánlói rendszert, segíthet az ajánlottjainak feljutni, majd jutalmul még VIP köröket is kap. Ennél több erre nem kell, az csak visszaéléseket szülne.
Igaz. Akkor valami olyasmit csinálni, hogy felsorolni azokat az országokat, akik mentorkodnának önként, és a kezdők ezt valahol megtalálnák, vagy akár minden új ország. Akkor jelentkeznének, hogy figyelj itt vagyok. Mert az a tapasztalatom, hogy akik tényleg 0-t értenek a hódítóhoz, azok nem jelentkeznek szövibe, vagy csak ritkán.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #565  
Old 08-23-2011, 20:54
Donát Donát is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Budapest-Keszthely
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 69%
Smile

A Hódon kívül játszok egy másik online játékkal is. Ott szintén felmerült pár éve az a probléma,h az új játékos nem tudtak/akartak megragadni a játékban mivel kezdetben nem mindegyik volt olyan szerencsés,h sikereket érjen el. Nem is olyan régen...hasonló gondolatfejtegetések után létrehozták a mentor programot amit itt is már többen felvetettek ha jól látom. Szintén "vita" volt abból,h milyen jutalom járjon érte. Ott sikerült arra rájönnünk,h ezért nem kell jutalmat kapni a mentoroknak.(AZON FELÜL,H AZ ÚJ JÁTÉKOSOKNAK KÖSZÖNHETŐEN JOBBAN ÉLVEZHETŐVÉ VÁLT A JÁTÉK.) Voltak olyan játékosok akik végül csapatukat háttérbe helyezve csak mentor teendőiknek hódoltak. (Gondolom ez azt a vékony felső réteget aki alkalmas lenne mentornak itt a hódítóban nem fenyegeti...)
Amiről beszéltem az egy focis játék. Ahol kapsz egy focicsapatot és azt kell irányítanod. Na már most ott ha regelsz eldöntheted segítségek alapján,h védekező,támadó csapatot akarsz e (lásd pl. fajok,személyiség). Miután ezt eldöntötted azután kapsz egy mentort, aki ahhoz a játékstílushoz ( jelen esetben fajhoz ) ért. Ezek után vele üzeneteken keresztül tudsz kommunikálni. Így könnyen elsajátíthatod ugyebár a játék alapjait.
Most nem akarom Zordi-t fényezni (mégis megteszem )..de ha anno nem vele kerülök szövetségbe akkor szerintem Én jelen pillanatban már nem játszanék ezzel a játékkal. Ha úgy nézzük Ő akkor és most a mentorm volt/van mert ha van vmi problémám ami elég gyakran van akkor tőle illetve Belwardtól kérek segítséget.

Ui.: Bocs ha kicsit összeszedetlen

A mentor program tehát tapasztalatom és véleményem szerint beválna. A kérdés az az számomra,h lennének e olyan játékosok akik szabadidejükből napi 5 percet áldozva 2-3 embert mentoráljanak.
Reply With Quote
  #566  
Old 08-23-2011, 21:47
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Donát View Post
A Hódon kívül játszok egy másik online játékkal is. Ott szintén felmerült pár éve az a probléma,h az új játékos nem tudtak/akartak megragadni a játékban mivel kezdetben nem mindegyik volt olyan szerencsés,h sikereket érjen el. Nem is olyan régen...hasonló gondolatfejtegetések után létrehozták a mentor programot amit itt is már többen felvetettek ha jól látom. Szintén "vita" volt abból,h milyen jutalom járjon érte. Ott sikerült arra rájönnünk,h ezért nem kell jutalmat kapni a mentoroknak.(AZON FELÜL,H AZ ÚJ JÁTÉKOSOKNAK KÖSZÖNHETŐEN JOBBAN ÉLVEZHETŐVÉ VÁLT A JÁTÉK.) Voltak olyan játékosok akik végül csapatukat háttérbe helyezve csak mentor teendőiknek hódoltak. (Gondolom ez azt a vékony felső réteget aki alkalmas lenne mentornak itt a hódítóban nem fenyegeti...)
Amiről beszéltem az egy focis játék. Ahol kapsz egy focicsapatot és azt kell irányítanod. Na már most ott ha regelsz eldöntheted segítségek alapján,h védekező,támadó csapatot akarsz e (lásd pl. fajok,személyiség). Miután ezt eldöntötted azután kapsz egy mentort, aki ahhoz a játékstílushoz ( jelen esetben fajhoz ) ért. Ezek után vele üzeneteken keresztül tudsz kommunikálni. Így könnyen elsajátíthatod ugyebár a játék alapjait.
Most nem akarom Zordi-t fényezni (mégis megteszem )..de ha anno nem vele kerülök szövetségbe akkor szerintem Én jelen pillanatban már nem játszanék ezzel a játékkal. Ha úgy nézzük Ő akkor és most a mentorm volt/van mert ha van vmi problémám ami elég gyakran van akkor tőle illetve Belwardtól kérek segítséget.

Ui.: Bocs ha kicsit összeszedetlen

A mentor program tehát tapasztalatom és véleményem szerint beválna. A kérdés az az számomra,h lennének e olyan játékosok akik szabadidejükből napi 5 percet áldozva 2-3 embert mentoráljanak.

Ez szerintem eddig is ment, csak nem hívtuk mentornak
Nem 1 embernek segítettem már hónapokon keresztül és tudom azt is, hogy nem egyedül. Még ha nem is látszik a kezdők fórumán a válaszadás, de üzenetben megteszi valaki (én nagyon sokszor, ha látom, hogy totál kezdő és értelmes kérdéssel, értelmes írással teszi azt)
Nem tudom hol, de nem itt lesz a bibi szerintem.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to For This Useful Post:
  #567  
Old 08-23-2011, 22:17
Donát Donát is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Budapest-Keszthely
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Ez szerintem eddig is ment, csak nem hívtuk mentornak
Nem 1 embernek segítettem már hónapokon keresztül és tudom azt is, hogy nem egyedül. Még ha nem is látszik a kezdők fórumán a válaszadás, de üzenetben megteszi valaki (én nagyon sokszor, ha látom, hogy totál kezdő és értelmes kérdéssel, értelmes írással teszi azt)
Nem tudom hol, de nem itt lesz a bibi szerintem.

Nyilván ment ez eddig is. De csak azokon a kezdőkön tudtál segíteni akik írtak fórumra kérdéseket,próbáltak ütni..stb. De a kezdők többsége szerintem (sajnos) el sem jut a fórumig...Épp ezért mondjuk az adminos első levéllel igényelhetnének egy mentort..vagy vmi ilyesmi...és ezzel több új játékossal lehetne megszerettetni ezt a játékot. De ez csak az Én véleményem.
Reply With Quote
  #568  
Old 08-24-2011, 00:35
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Ez szerintem eddig is ment, csak nem hívtuk mentornak
Nem 1 embernek segítettem már hónapokon keresztül és tudom azt is, hogy nem egyedül. Még ha nem is látszik a kezdők fórumán a válaszadás, de üzenetben megteszi valaki (én nagyon sokszor, ha látom, hogy totál kezdő és értelmes kérdéssel, értelmes írással teszi azt)
Nem tudom hol, de nem itt lesz a bibi szerintem.
Azért egy irányított mentorprogram (értsd: kijelentjük, hogy van, és könnyítünk a kapcsolatfelvételen) sokat lendíthetne ezen. Most szerencsétlen kezdő beregisztrál, egyáltalán nem tudja, hogy van ilyen, és esetleg lenne, aki segítene neki. Kérdezni meg sokan nem mernek, vagy már el sem jutnak odáig.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dus For This Useful Post:
  #569  
Old 08-24-2011, 06:13
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Az mondjuk nem biztos, hogy hülyeség lenne, ha a menübe bekerülne egy "Mentor/Segítő" menüpont. Ebben semmi más nem lenne, mint azoknak az oriknak a neve, akik vállalják, hogy hajlandóak foglalkozni azokkal, akik erre igényt tartanak.

A nevek kattinthatóak és kattintásra az üzenetküldés ablak nyílik meg, a kiválasztott országnak "megcímezve".

A felkerülést és az onnan lekerülést is teljesen önkéntesnek képzelem el. (Esetleg annyi, hogy mielőtt az ember neve először felkerül a segítők közé, valami tesztet kitöltetnek vele, hogy ne lehessen ő maga is teljesen kezdő).

Természetesen semmiféle díjazás nem járna érte, viszont elkerülhetőek lennének azok, hogy teljesen random módon levelezgessenek a kezdők olyanokkal, akiknek a neve szimpatikus számukra a pontlistában.


Szerk: Most látom, hogy feltaláltam a spanyolviaszt Bocs Red, bár nem olvastam újra a te hsz-edet, nyilván tudat alatt ott volt a dolog. Tiéd az érdem :P
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv

Last edited by idegenvezeto; 08-24-2011 at 06:17.. Reason: ld. szerk
Reply With Quote
  #570  
Old 08-24-2011, 07:32
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jó gondolat ez a mentorosdi. Bár önmagában nem elég. A kezdők fóruma egy remek első lépés, de ezeket ki lehetne egészíteni egy olyannal, ami tényleg csak kérdésekkel és azok megválaszolásával foglalkozna (Kizárva minden egyéb irányu beszélgetést, ezzel szűkítve annak lehetőségét, hogy egy kezdő kérdését poénra vegyék és elsikkadjon, arra megmaradna a mostani kezdők fóruma.).
A mentorkodás talán egyetlen hátránya, ami egyben előnye is, hogy privát. Azaz, pl felmerülhetnek olyan kérdések, amik esetleg mondjuk XY-nak addig nem jutottak eszébe, de hasznos lehet a számára, ha ez privátban zajlik, XY lehet megkésve tud meg, vagy nem tud megy valami olyat, ami számára vonzó lehetőséget nyitna meg elötte.
(Lehet ezek már mind felmerültek, nem olvastam vissza mind az 568 HSZ-t. )
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 11:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu