Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 11-29-2009, 00:58
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

amúgy tényleg sokat segítene szerintem ,ha mondjuk top 40% felett csak kedvezményest lehetne fedezni.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 11-29-2009, 06:38
Nagyoszvald Nagyoszvald is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Kárpátalja
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Üdv!Mint tudjuk az elfmocsár azok miatt alakul ki akik B ből forognak, A ban pedig a top30 ban ücsörögnek.Mivel erre a játék lehetőséget ad, ezért szabályosnak minősül.Ezzel nagyon megnehezítve az újonnan fellépett országok helyzetét.Mi lenne ha bejut a top 30 ba és csak forogni akar a lentebbi országaival és az 1/A országa csak emiatt van a topban.Akkor nekik lenne a szabadsághoz hasonló funkció amivelnem számítanának bele a csoportlétszámba, ezzel lecsökkenne a tophatár és mindenki könnyebben érné el.Ráadásul nem lenne akkora elfmocsár a frissen lépett orkok és fentiek között.
Reply With Quote
  #133  
Old 11-29-2009, 07:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 5%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
amúgy tényleg sokat segítene szerintem ,ha mondjuk top 40% felett csak kedvezményest lehetne fedezni.
Már ha olyan a játékos, hogy van neki...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #134  
Old 11-29-2009, 11:49
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
A fordulok/nem fordulok problémát talán érdemes egyénileg megközelíteni. Téged mi vinne rá arra, hogy lefordulj? Nyilván minél nagyobb az ori annál inkább semmi, de ha most kizárjuk a nagyon régi, és az újabb, kifejezetten A-s karrierre törőket, és csak azokat vesszük alapul, akik kizárólag a lenti forgásért tartanak A-ban orit, akkor őket mi vinné rá arra, hogy leforduljanak?
Engem pl semmi. Ez a "baj" úgymond. Ha - csak a gondolatkísérlet kedvéért tegyük fel - lefordulnék és 1000 kör alatt kisujjból vissza bírnék jönni top30-ba másik orival, akkor sem fordulnék le, mert minek? Hiszen ha rém egyszerű lenne visszajönni, akkor is annál még sokkal egyszerűbb csak szimplán ott maradni.
Pozitív ösztönzést egyrészt a leforduláshoz nem tudom, hogy lehet-e találni, de mindegy is, mert Ati már mondta (nem tudom hol pontosan), hogy nem fog járni semmilyen nyeremény érte, mert az csalásra ösztönözne.
Ez nemcsak egyéni megközelítés is, hanem személyes is. De ha azt mondod érdemes, én elhiszem.
Nekem volna időnként okom hogy leforduljak. Egyik hogyha A-ból fordulnék, nem 2000 körönként tudnék begyűjteni kék számot, hanem 1000 körönként. Mondjuk új szemek nélkül is forognék, de így persze érdekesebb. A másik, hogy esetenként a szövimet várakozásra kell kérnem. Eddigi esetekben tolerálták, de ha nagyon mehetnékük lenne, meggondolnám hogy levágjam-e az utat és folytassam velük az addigi 1A orival. A harmadik, hogy néha összegyűlik a zsé 2B végére, azt veszni hagyni kár volna. Végül pedig, a vip körök túlságosan fölgyűltek a lenti orik némelyikén, mert A-ban kevesebbet szabizok.
Csak hát ezek az ösztönzők többnyire elenyészők 5-10k heki kidobásával szemben.

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Megmondom őszintén, minél több vélemény alapján járjuk körbe a témát, bennem az a meggyőződés alakul ki, hogy minden jó így ahogy van. Lehetne finomítani talán, de csak úgy, ha valaki szívna vele, ezért nem igazán érdemes.
. . .
Darwinizmus rulez. Idővel egyre nehezebb elérni a célokat, de ez valahol természetes.
Pont te mondod, aki oldalakon keresztül azonosította az uralkodó mechanizmust.
Akkor hát szívjon a többség, ha csak a kemény darwinizmus kell, az ezt puhító ökológiai fülkék sokasága, meg az ember sok más tulajdonsága amik ezt a fajt sikeressé tették (eleddig), szükségtelenek!
__________________

Reply With Quote
  #135  
Old 11-29-2009, 12:46
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ez nemcsak egyéni megközelítés is, hanem személyes is. De ha azt mondod érdemes, én elhiszem.
Nekem volna időnként okom hogy leforduljak. Egyik hogyha A-ból fordulnék, nem 2000 körönként tudnék begyűjteni kék számot, hanem 1000 körönként. Mondjuk új szemek nélkül is forognék, de így persze érdekesebb. A másik, hogy esetenként a szövimet várakozásra kell kérnem. Eddigi esetekben tolerálták, de ha nagyon mehetnékük lenne, meggondolnám hogy levágjam-e az utat és folytassam velük az addigi 1A orival. A harmadik, hogy néha összegyűlik a zsé 2B végére, azt veszni hagyni kár volna. Végül pedig, a vip körök túlságosan fölgyűltek a lenti orik némelyikén, mert A-ban kevesebbet szabizok.
Csak hát ezek az ösztönzők többnyire elenyészők 5-10k heki kidobásával szemben.
Ezt nem értem sose meg ha eszedágában nincs A-ban felmenni és hadakozni a "nagyokkal" akkor milyen értéke van számodra annak a földnek???

Quote:
Pont te mondod, aki oldalakon keresztül azonosította az uralkodó mechanizmust.
Akkor hát szívjon a többség, ha csak a kemény darwinizmus kell, az ezt puhító ökológiai fülkék sokasága, meg az ember sok más tulajdonsága amik ezt a fajt sikeressé tették (eleddig), szükségtelenek!
Alapvetően én is azt támogatom, hogy nem kell ide semilyen szabályváltozás. ha az emberek hozzáállása ilyen,akkor ez van. majd a top10%-on felgyülemlenek és ott lesz majd egy nagy Elf boom több mint a fele elfog tünni mert vagy átépül házkupaccá,hogy bentmaradjon a topban és legyengül, vagy lepörög a topköre és lefordul amig tud... sajnos a végeredmény még mindig az lesz, hogy a top30%határa megfog egyezni a top10%-al, mert ha a férgese elhullik a többi még mindig ott marad. és ez nem nekem lesz rossz, hanem minden újonnan fellépő orinak (lehet a lefordult másik orija is természetesen).

És ekkor fog nyilni majd az a téma, amikor a lefordult és másikkal fellépő fedezgetős (talán Elf) orik nyitnak olyan témákat,hogy lehetetlen behozni a toppot, és milyen már, legyen könnyebb a fedezés, vagy üssön az elf 2x annyit mint az ork. vagy ne kelljen csak a top80%, vagy stb...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #136  
Old 11-29-2009, 13:16
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ezt nem értem sose meg ha eszedágában nincs A-ban felmenni és hadakozni a "nagyokkal" akkor milyen értéke van számodra annak a földnek???
Kár, akkor ez egy megfejthetetlen dolog marad.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
majd a top10%-on felgyülemlenek és ott lesz majd egy nagy Elf boom több mint a fele elfog tünni mert vagy átépül házkupaccá,hogy bentmaradjon a topban és legyengül, vagy lepörög a topköre és lefordul amig tud... sajnos a végeredmény még mindig az lesz, hogy a top30%határa megfog egyezni a top10%-al, mert ha a férgese elhullik a többi még mindig ott marad. és ez nem nekem lesz rossz, hanem minden újonnan fellépő orinak (lehet a lefordult másik orija is természetesen).
Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ha hosszú távra nézünk, a top10% sem álldogál egy helyben statikusan, hanem függ az alatta levő országok nagyságától. És mivel a felfedezés exponenciálisan drágul, nem mindig fogja tudni követni a top30% a hadakozással növekvőket. Egyszer már elértük ezt az egyensúlyt (tehát nem szükséges hinni hogy létezik ilyen), de könnyítve lett a felfedezés a mostani állapotra. Idő kérdése és elérjük ismét, csak magasabb hektáron.
__________________

Reply With Quote
  #137  
Old 11-29-2009, 13:27
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ha hosszú távra nézünk, a top10% sem álldogál egy helyben statikusan, hanem függ az alatta levő országok nagyságától. És mivel a felfedezés exponenciálisan drágul, nem mindig fogja tudni követni a top30% a hadakozással növekvőket. Egyszer már elértük ezt az egyensúlyt (tehát nem szükséges hinni hogy létezik ilyen), de könnyítve lett a felfedezés a mostani állapotra. Idő kérdése és elérjük ismét, csak magasabb hektáron. Így szerintem ez nem vezet közlegelők típusú tragédiához.
az alatta lévő országoktól nem függ. attól az egytől függ,hogy mekkora hektáron van azaz 1-etlen ori akin ez múlik. ez ritkán szokott változni, bár változhat, de ha ezt a címet egy elf kapja már meg, akkor onnantól felgyülemlenek... és nem ugyanaz az egyensúly, mert régebben elérhető volt a top30% fedezéssel. Ezután sem lesz elérhető, mert mindig ott lesz több elf, mint aki benne van a top30%-ban. és tisztán fedezéssel szinte lehetetlen lesz újként bekerülni... akkor kerülhet be csak vki (szinte sorszámot tépve), ha leszednek párat elölle
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #138  
Old 11-29-2009, 15:48
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
az alatta lévő országoktól nem függ. attól az egytől függ,hogy mekkora hektáron van azaz 1-etlen ori akin ez múlik. ez ritkán szokott változni, bár változhat, de ha ezt a címet egy elf kapja már meg, akkor onnantól felgyülemlenek... és nem ugyanaz az egyensúly, mert régebben elérhető volt a top30% fedezéssel. Ezután sem lesz elérhető, mert mindig ott lesz több elf, mint aki benne van a top30%-ban. és tisztán fedezéssel szinte lehetetlen lesz újként bekerülni... akkor kerülhet be csak vki (szinte sorszámot tépve), ha leszednek párat elölle
Jó akkor megjelöljük ezt a bizonyos kitűntett elf orit, befestjük mondjuk zöldre és 1 év múlva se kell számolgatni vajon hol húzódik a top10% határa, mert csak rá kell nézni a pontlistára és ott virít zölden úgyis..
de komolyan, hogy lehet ennyire mereven szemlélni valamit? Ha a top10%-ból kimennek földelni mondjuk a top50%-ra, akkor az egyik 'módosító' az az hogy mekkora a megtámadottnak a területe. Ha sokat fedezett (v ütött), akkor nagyobb, ha keveset akkor kisebb. Ezért függ a nagy orik területe a kicsiktől.
__________________

Reply With Quote
  #139  
Old 11-30-2009, 11:24
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Pont te mondod, aki oldalakon keresztül azonosította az uralkodó mechanizmust.
Akkor hát szívjon a többség, ha csak a kemény darwinizmus kell, az ezt puhító ökológiai fülkék sokasága, meg az ember sok más tulajdonsága amik ezt a fajt sikeressé tették (eleddig), szükségtelenek!
Aha pont azért is mondom, mert eléggé kielemeztük a helyzetet, annyira, amiből már lehet megalapozott következtetéseket levonni.
Ezek pedig kb-ra:
- a fedezéssel eszetlenül nő a földmennyiség A-ban, de a top10%-nál való reménytelen feltorlódás, tehát a "társadalmi katasztrófa" nem következik be valószínűleg, vagy ha be is következik, gyorsan megszűnik, mert a hadisoknak akkor jobbak lesznek a lehetőségeik, így az ütés/fedezés egyensúlya hosszútávon megmarad
- a top30% határának növekedését csak drasztikus beavatkozással lehetne megállítani, amúgy folyton nőni fog. Drasztikus beavatkozás pedig csak akkor lép életbe, ha nagyon durvává válik a helyzet, ami nem hiszem, hogy be fog következni. Ilyen drasztikus beavatkozás a fedezéskvóta pl: egyszerűen meghatározzák, hogy mennyi a max fedezhető (abszolút értékben).
- Nem teljesen illik a darwinizmus kifejezés a fennálló helyzetre, mert pl az általad említett más tulajdonságok is jelen vannak, mint a szolidaritás. Szolidáris a rendszer, azért, mert lehet fedezni, így különböző szempontokból "hátrányos helyzetű" játékosok is teljesíthetik a követelményeket.
- Amiért mégis a darwinizmust emlegettem, az az, hogy meggyőződésem, akik fedezéssel játszanak, magukat csapdázzák be hosszú távon a legfelső két pont alapján. Egyre durvábban több pénzbe kerül nekik a fedezés, és egyre nagyobb eséllyel fognak egy ütéssel milliárdos értékű földeket veszteni. Erre személy szerint nehezen mondanám azt, hogy probléma lenne.
- Ami még darwinizmus, hogy egyre nehezebben teljesíthető top30hoz egyre jobban kell tudni játszani, de ahhoz, hogy ne emelkedjen a tophatár, visszajutunk a 2. ponthoz...

Tehát ezért gondolom, hogy nem kell semmit sem csinálni. Az egyetlen "megoldás" a fedezés bekorlátozása lenne az egyre nehezebb teljesíthetőség ellen, de ahogy az ilyenkor paradox módon szokott lenni, a fedezés bekorlátozása ellen a fedezősök fognak a legjobban tiltakozni, holott pedig pont nekik lesz ceteris paribus egyre nehezebb a dolguk...
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #140  
Old 11-30-2009, 12:14
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A Hódítóban lehetőséget kívánt adni a játék tulajdonosa a játékra azoknak is akik békésen akarnak haladni, területet szerezni.
Miért kéne egy ilyen játékstílusú embereket háborúba belekényszeríteni?
Ha sok ilyen ország van ezekszerint bőven van igény az ilyen játékra is.
Miért kell ezektől az országoktól elvenni ennek a lehetőségét? Miért kell őket büntteni mert nekik ez a játékstílus fekszik? Nem hiszem el hogy csak az a megoldás létezhet az agresszorok problémára hogy kiírsuk ezt a játékformát. Persze kétségtelenül ez a legegyszerűbb, de gondolom nem az a cél hogy vegyük el minél több játékos kedvét a játéktól, hanem az hogy mindkét oldalnak a saját stílusának megfelelő játék biztosított maradjon.
Szerintem azzal hogy egy békés ország nem haladhatna felfedezéssel nem ebbe az irányba haladunk.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Reni For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu