Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 02-07-2006, 12:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
ÁÁÁÁÁÁÁ, úgy teszel mintha nem tudnád, hogy miről beszélünk
Értem én, hogy hirtelen kell a rúna varázsolni és olyankor nem számít az ár. De általában nem 40000 aranyért raktároz be az ember pár milliónyi rúnát magának
Ha gnóm vagyok, elfogyott a rúnám, lejár a könyvtárkulcs, bent van pármillió tekercsem, akkor igazán nem érdekel, hogy mennyibe kerül a rúna. Ha biztosítani akarom, hogy ne lophassák el a 2 éve irogatott tekercseimet, akkor máris tisztességtelen piaci magatartást tanusítok, csak azért, mert valaki épp felvásárolta a rúnákat? Ne már...
Sponsored Links
  #32  
Old 02-07-2006, 12:30
Kics
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Jah, és hozzátsezem, hogy hiába van kint 1000x-es áron a cuccom, NEM fogja elvinni a rablóbanda, mert lesz rá vevő. Legrosszabb esetben én veszem vissza a saját cuccomat, hogy ne menjen kárba. Aki ténylegesen piacozik, annak tehát sose megy el az áruja, max ha nem figyel oda, vagy valaki más piacos szándékosan keresztbe nem tesz neki. Ez utóbbi viszont had legyen már taktika. Amit mellesleg én is alkalmazhatok, ha látom, hogy 40k a rúna ára (árról volt eddig is szó? ehh...). Had tegyek már ki 39999-ért rúnát, és had kapjak már belőle jó sok potya pénzt. Ezzel tisztességtelen piaci magatartást tanusítottam? Nem, csak észrevettem egy jó üzletet.

És ez a piacos áruját veszi meg a másik piacos... itt nincs is utalás... és ez a javalat hol zavarja a piacost? ahogy mondtad nem veszik L, xó számára nem változik semmi. kirakod 1el alá? te vagy az átlag, ismét semmibe nem zavarja...
  #33  
Old 02-07-2006, 12:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
Mondj egy csoportot ahol fel tudod vinni a gabona arat 1 aranyrol 1000 aranyra...
V-ben játszottam vele. A végén persze mindig elbuktam, mert annyira azért nem izgatott a dolog, meg folyamatosan pakolgattak is ki olcsóbban, és jól be kellett osztani a napi 5 piacot, de különösebb gond nem volt vele.

Kislétszámú csoportokban gondolom mégegyszerűbb volna, hiszen nem tesznek ki annyit olcsón, jóval kevesebben kell felvásárolni.
  #34  
Old 02-07-2006, 12:31
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Amikor 1 aranyról 1000 aranyra akarom felvinni a gabona árát, akkor zavarna, ha már 100x-os áron se tehetném ki...
ha 1 aranyról akarod felvinni 100-ra, akkor gondolom előtte felvásárlod az összes olcsó árút. Ilyenkor nem vinné el a rabló, szal kitehetnéd százszoros áron Te is. Sőt, sajnos az átutalók is így tennének...

Last edited by Axa; 02-07-2006 at 12:36..
  #35  
Old 02-07-2006, 12:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics
És ez a piacos áruját veszi meg a másik piacos... itt nincs is utalás... és ez a javalat hol zavarja a piacost? ahogy mondtad nem veszik L, xó számára nem változik semmi. kirakod 1el alá? te vagy az átlag, ismét semmibe nem zavarja...
Ha tudom, hogy 1000-ig akarok felmenni, akkor nem fogom az aktuális 100 alá kitenni 1-gyel, hogy tuti kiérjen, mert biztos vagyok benne, hogy meg fogják venni 1000-ért is, ugyanis nem lesz más. Ha ki se ér ezek után az árum, akkor mi értelme lenne a piacnak?
  #36  
Old 02-07-2006, 12:33
Kics
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha gnóm vagyok, elfogyott a rúnám, lejár a könyvtárkulcs, bent van pármillió tekercsem, akkor igazán nem érdekel, hogy mennyibe kerül a rúna. Ha biztosítani akarom, hogy ne lophassák el a 2 éve irogatott tekercseimet, akkor máris tisztességtelen piaci magatartást tanusítok, csak azért, mert valaki épp felvásárolta a rúnákat? Ne már...
elfogyott a rúnád. ha van ez, akkor is lesz rúna a piacon, és akkor is meg tudod venni a rúnáidat akármennyi áron...
ha meg vki felvásárolta, akkor vagy tök üres a rúnapiac, és akkor nem mind1, hogy vki a mexokott 100as ár helyett elbukja a 40k-s árat??? ez a gnómi szempontjából édesmind1. és mivel ez csak 1 korlát, és nem 1 jkszhez hasonlitott tág fogalomkör, ezért a kutya nem fogja mondani a gnóminak, hogy nem xabályosan piacolsz...
  #37  
Old 02-07-2006, 12:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
ha 1 aranyról akarod felvinni 100-ra, akkor gondolom előtte felvásárlod az összes olcsó árút. Ilyenkor nem vinné el a rabló, szar kitehetnéd százszoros áron Te is. Sőt, sajnos az átutalók is így tennének...
Nem fogom tudni fél óra alatt felvásárolni a teljes piacot... Márpedig fél óra alatt kiér az árum jó esetben. Ezt akadályozza meg az előző ötlet. Ki se érne, holott nem csalni akarok, csak pénzt keresni a piacon.
  #38  
Old 02-07-2006, 12:33
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Ati
Jah, és hozzátsezem, hogy hiába van kint 1000x-es áron a cuccom, NEM fogja elvinni a rablóbanda, mert lesz rá vevő. Legrosszabb esetben én veszem vissza a saját cuccomat, hogy ne menjen kárba. Aki ténylegesen piacozik, annak tehát sose megy el az áruja, max ha nem figyel oda, vagy valaki más piacos szándékosan keresztbe nem tesz neki. Ez utóbbi viszont had legyen már taktika. Amit mellesleg én is alkalmazhatok, ha látom, hogy 40k a rúna ára (árról volt eddig is szó? ehh...). Had tegyek már ki 39999-ért rúnát, és had kapjak már belőle jó sok potya pénzt. Ezzel tisztességtelen piaci magatartást tanusítottam? Nem, csak észrevettem egy jó üzletet.
Ati!

Ha mar profi piacolokrol beszelsz akkor azt is tudod hogy amikor te latod a 40k arany aras runat akkor te mar hiaba teszel ki runat! Mivel profikrol van szo amire a tied kier addigra mar regen megtortent az utalas, te meg vagy hagyod veszni az arudat, vagy felvasarolod az egeszet azert hogy hozza jussal a sajatodhoz! (baromi jo otlet, es nyereseges is.. :P)
A masik dolog, meg ha eleve ki se er az aru aranak sokkal tobbszoroseert, akkor te hogy veszed eszre, hogy 40k ert akart valaki kitenni, es a tiedet se engedi kitenni! Mert az is az ar sokkal tobb szorose!
__________________
Exhódítós

  #39  
Old 02-07-2006, 12:35
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha gnóm vagyok, elfogyott a rúnám, lejár a könyvtárkulcs, bent van pármillió tekercsem, akkor igazán nem érdekel, hogy mennyibe kerül a rúna. Ha biztosítani akarom, hogy ne lophassák el a 2 éve irogatott tekercseimet, akkor máris tisztességtelen piaci magatartást tanusítok, csak azért, mert valaki épp felvásárolta a rúnákat? Ne már...

Ati, megint mondom, megértem, hogy varázsolni megveszed a rúnát 40000-ért is, mert nem akarod, hogy védővarik nélkül maradj. Mindenki így tenne. De nem fox bespájzolni csillagászati áron félévi mennyiséget, hiszen tudod, hogy csak 100 arany szokott lenni és majd vársz a spájzolással amíg nem lesz olcsóbb.
  #40  
Old 02-07-2006, 12:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
Ati!

Ha mar profi piacolokrol beszelsz akkor azt is tudod hogy amikor te latod a 40k arany aras runat akkor te mar hiaba teszel ki runat! Mivel profikrol van szo amire a tied kier addigra mar regen megtortent az utalas, te meg vagy hagyod veszni az arudat, vagy felvasarolod az egeszet azert hogy hozza jussal a sajatodhoz! (baromi jo otlet, es nyereseges is.. :P)
A masik dolog, meg ha eleve ki se er az aru aranak sokkal tobbszoroseert, akkor te hogy veszed eszre, hogy 40k ert akart valaki kitenni, es a tiedet se engedi kitenni! Mert az is az ar sokkal tobb szorose!
Egyetlen kérdés, amire még sose válaszolt nekem senki.

Ha tudod, hogy rúnában fog valaki pénzt átvinni... Vagy bármi másban, amiből kevés van a piacon... Akkor miért nem teszel ki belőle magas áron? Miért ne profitálhatnál belőle? Ez valami önsanyargatás, hogy nehogy pénzhez jussak, nehogy pénzhes jussak?
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu