Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 08-23-2007, 17:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
És ha 5-ször megfordul vérdíjasként, (ami már megában egy elképesztő teljesítmény) akkor nem kéne elveszítse a piros (5)-ösét, mert egyszer megütik 5/Y-ban.
Egy megütésre nem veszti el. Ha 100 ütéssel szerezte, akkor 90 megütéssel veszti el.

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Ha lefordul, a [VÉRDÍJ] szöveget úgyis elveszti, csak a piros (2)-es maradna rajta, jelezve, hogy az ország (bár bűnöző) de ügyesen játszik.
Nem veszik el, ha lefordul, sőt tovább növelheti az 5. szinten a vérdíját. Hiszen csak ott tudja növelni.

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
A [VÉRDÍJ] akkor kéne ott maradjon (piros szám nélkül!), ha nem az 5. szinten szerezte a vérdíjat.
Csak az 5. szinten lehet vérdíjat szerezni. Fentebbi szinteken már csak a megtartásra tud figyelni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 08-23-2007, 17:12
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Myra View Post
A mostani szabadságon lévő vérdíjasokkal mi lesz? Van, aki már nem is játszik az oriival.

szerintem egyenlőre semmi, a fentebbi csoportokban elveszik róluk a vérdíj(erről lehet kne nekik egy rendszerüzit v valamit írni, mert felháborodás lesz belőle)a lentebbiekben meg maradnak szabin viszont ha visszajönnek szabiról, akkor nem bírja már visszatenni az orit az új szabályok értelmében
vagy ezt bonyolult lenne megcsinálni?
Reply With Quote
  #193  
Old 08-23-2007, 17:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ede- View Post
szerintem egyenlőre semmi, a fentebbi csoportokban elveszik róluk a vérdíj(erről lehet kne nekik egy rendszerüzit v valamit írni, mert felháborodás lesz belőle)a lentebbiekben meg maradnak szabin viszont ha visszajönnek szabiról, akkor nem bírja már visszatenni az orit az új szabályok értelmében
vagy ezt bonyolult lenne megcsinálni?
Pont ez a kérdés, hogy mi legyen velük. Mi az, amit Ti, különösen a mostani vérdíjas országok, szeretnétek? Vegyük el mindenkitől, hogy továbbra is nyugodtan szabizhassatok, amikor akartok? Vagy maradjon, viszont akkor nem szabizhattok velük?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #194  
Old 08-23-2007, 17:21
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy megütésre nem veszti el. Ha 100 ütéssel szerezte, akkor 90 megütéssel veszti el.
Csak én érzem úgy, hogy sikerült egy olyan okot kreálnod, hogy megérje saját, vérdíjas orikat ütni...

Pax ötletét támogatom a vérdíj felirat vesszen el, de a szám ne.
__________________
A szenvedélyem

Last edited by Valezius; 08-23-2007 at 17:25..
Reply With Quote
  #195  
Old 08-23-2007, 17:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Csak én érzem úgy, hogy sikerült egy olyan okot kreálnod, hogy megérje sajátvérdíjas orikat ütni...

Pax ötletét támogatom a vérdíj felirat vesszen el, de a szám ne.

A szám a vérdíj felirathoz tartozik, az attól nem különálló. Ha nincs felirat, nincs szám se.

Ezzel miért éri meg saját vérdíjas orit ütni? Hogy leverd saját magadról a vérdíjat?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #196  
Old 08-23-2007, 17:24
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A szám a vérdíj felirathoz tartozik, az attól nem különálló. Ha nincs felirat, nincs szám se.

Ezzel miért éri meg saját vérdíjas orit ütni? Hogy leverd saját magadról a vérdíjat?
Lefordulok piros kettessel, és a másik vérdíjas orimat ütöm, hogy megmaradjon a piros 2-es.

Vagy azért ütöm, hogy ne 90ütéssel veszítsem el majd útközben a vérdíjat, hanem 125-tel mondjuk.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #197  
Old 08-23-2007, 17:25
Myra Myra is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 22
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha már ilyen dilemmában van az ember, akkor inkább a vérdíj vesszen!
Van úgy, h az ember nem ér rá játszani, és akár több hónapra is szabizik. Ha a vérdíjas nem mehet szabira, akkor tönkremegy az ori ez idő alatt. Jó, tudom, rá lehet bízni másra is. De akinek nincs ilyen?
Meg aztán a buktatók. Ha nem vipes, 90 napja van lépni. De ezt sem akar mindenki, ha meg vipes, időnként szabizik is. De visszatértünk az ördögi körhöz, h vérdíjas nem szabizhat.
Ugyanakkor meg a fejvadász szabizhat. Élni is fog vele, ha kiverte a szuszt a vérdíjasból.
Ez mindenképp nehéz döntés.
Reply With Quote
  #198  
Old 08-23-2007, 17:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Lefordulok piros kettessel, és a másik vérdíjas orimat ütöm, hogy megmaradjon a piros 2-es.
???

Vérdíjat nem vérdíjas országok ütésével, hanem "védett" országok ütésével szerzel, amit a gép minden reggel véletlenszerűen válasz ki. Ahogy most is. Lásd a már most is meglevő vérdíj súgó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #199  
Old 08-23-2007, 17:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Myra View Post
Ha már ilyen dilemmában van az ember, akkor inkább a vérdíj vesszen!
Van úgy, h az ember nem ér rá játszani, és akár több hónapra is szabizik. Ha a vérdíjas nem mehet szabira, akkor tönkremegy az ori ez idő alatt. Jó, tudom, rá lehet bízni másra is. De akinek nincs ilyen?
Meg aztán a buktatók. Ha nem vipes, 90 napja van lépni. De ezt sem akar mindenki, ha meg vipes, időnként szabizik is. De visszatértünk az ördögi körhöz, h vérdíjas nem szabizhat.
Ugyanakkor meg a fejvadász szabizhat. Élni is fog vele, ha kiverte a szuszt a vérdíjasból.
Ez mindenképp nehéz döntés.

Én szívem szerint mindenkit nulláznéák vérdíj terén, hiszen egészen új feltételekkel megy tovább a vérdíj játék.

De nem zárkózom el attól, hogy az 5. szintű, jelenlegi vérdíjas országok megmaradjanak vérdíjasnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #200  
Old 08-23-2007, 17:28
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szépet Mindenkinek!
Hú de rég szóltam már ilyen témához hozzá...

Szóval pár dolog:
1. A vérdíjat és a fordulás utáni vérdíjszámát senki sem fogja tudni ebben a rendszerben megtartani, főleg nem anarchban, mert bármennyi orit lehet csinálni így leütni valakiről is csak idő kérdése (fordulás után meg főleg nem nehéz, csak teljen le a védelme).
2. Védríjas orik szabija... mivel az anarch majd MINDEN szintjén vip-re van szükség bizonyos idő után, elgé durván venné ki, ha valaki vérdíjjas orival abszolúte nem tudna szabizni, vagy most hírtelen előkerülne a semmiből, mikor már vérdíja van (pld elment nyaralni). Ha mégis ez lesz én szivesen lemondok az 1 db vérdíjas orim vérdíjáról, vedd el Atis központilag.
3. Anarch pénzügyi dolgai... bárki csinálhat bankos országokat oda, ha pénzre van szüksége, sőt bármilyen orit, így bárki aki azért sír az 5. szinten, mert miért ilyen vagy olyan a piac, az nem való oda, vagy abszolúte lusta és nem kell a véleményét figyelembe venni, mert csak alap nélküli hőbőrgés.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu