Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 08-03-2006, 13:18
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Parancsára!
Leszállok (félig csúszva, mert nekem kissé magas) a lóról, elővonom a kétkezes bárdom és a jobb válamra vetem, mint egy vándorbotot.
Odalépek Morel-hez és halkan megszólítom:
- Szerintem odabent mondjuk azt, hogy az Úr egy kis hercegség követe, a kereskedő hercegségekből, most hazafele tart. Az úton az orkok megtámadták és egyik kísérője megsebesült. Ez mind igaz nem? Kivéve persze, hogy nem tudjuk ki is valójában, de ezzel tán elintézzük a dolgokat.

Last edited by Chris; 08-03-2006 at 13:20..
Sponsored Links
  #102  
Old 08-03-2006, 13:18
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Miutan hallom a nagyur parancsat, odaszolok Morelnek:
- Biztosisd a feket, a tobbit bizd ram... Ha valaki jon majd rajuk mosolygok, azzal tuti elriszatom oket - es ezzel kivillantok egy eleg rusnya mosolyt.
(Chaos: Mike karija kb olyan "szép" mint a tied)
Kardomat jobb kezem kozlebe helyezem, biztos ami biztos alapon.

Last edited by Chris; 08-03-2006 at 13:23..
  #103  
Old 08-03-2006, 14:21
Theros
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Míg ők körülnéznek addig én is kémlelem a terepet és keresek a batárnak valami elhelyezési lehetőséget és egy olyan fiút aki a lovakkal foglakozik az itt tartózkodásunk ideje alatt.
A fogadó mellett megtalálod az istálót, és Stancil felajánja, hogy majd ő segít ellátni a lovakat, de persze istálófiút is találsz. Az istálóba a batár is befér.
A fogadó környéke egyébként rendezett, veteményes kert van mögötte, és tisztás előtte.
Rendben! Megvárom amíg visszajön Gren és Morel, majd utána beállok a batárral. Stancilnak megköszönöm a felajánlást, elfogadom, majd megkérdezem, hogy mit kér érte cserébe?
- Elég az, ha magukkal mehetek valameddig, addig legalább tető lesz a fejem felett és étel a tányéromon. Ezért cserében meg is dolgozm, sok mindenhez értek. Mondjuk a dolgok megszerzése az egy külön eset, de mivel nagyúr megtiltotta, így hát hagyjuk is...

Last edited by Chris; 08-03-2006 at 15:03..
  #104  
Old 08-03-2006, 17:12
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Capulló sebeinek ellátása után magamról gondoskodom. Ha senki más nem kéri a segítségem akkor visszacuccolok a szekeremre.
Amikor a fogadóhoz érünk megállítom a szekeret és leszállok. A nagyúr kérésére szó nélkül indulok a fogadó felé.
Gren kérdésére a következöt válaszolom:
-Jó ötlet. Menjünk.

__________________
Chaos
  #105  
Old 08-03-2006, 18:52
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3736, Arel 3. havának 19. napja, a Feketeacél órája

Beléptek a fogadóba. Egy viszonylag nagy ívó és étkezőrész fogad benneteket, egyszerű, fából készült bútorokkal: székek, asztalok. Az egész fogadóra jellemző ez az egyszerűség, a padló falécekből van, az ablakkeretekre marhahójagot feszítettek.
Két utazó ül egy-egy asztalnál, hátul a pult közelében. Mind a két férfi egyszerű ruhát hord, nincs rajtuk semmi feltűnő. A pult szemben a bejárattal helyezkedik el, mögötte egy nagydarab ember épp poharakat törölget.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #106  
Old 08-03-2006, 19:12
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ahol tudok segítek a harc után, majd felszállok lovamra, és tovább "vezetem" a csapatot. A fogadót meglátva, megállok előtte, és kérdően nézek hátra, hogy mi legyen.
Amíg a többiek körülnéznek én figyelek, és megnézek magamnak minden embert (elfet, törpét stb... a csapatból?).
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat

Last edited by Chris; 08-03-2006 at 19:23..
  #107  
Old 08-04-2006, 07:36
Theros
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A batárról leszállok és annyira megyek el tőle,hogy lássam a fogadó bejáratát és a batárt is (ha ez lehetséges persze, lehetséges).Mikor látom,hogy Morelék már bentek várakozó álláspontot veszek fel és próbálok mindenfelé figyelni.

Last edited by Chris; 08-04-2006 at 07:40..
  #108  
Old 08-04-2006, 15:24
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Amig varunk a tobbiekre felmerem magamnak ezt a fogadot.
Mekkora a tisztas elotte?

Akkora, hogy egy batárral meg lehet fordulni rajta, tehát elég nagy.
Milyen messze van tole az erdo?
Mivel nem állsz fel és mész körül, ezért hátul nem tudod milyen messze van az erdő. Jobb oldalt van az istáló az épület mellett, arról viszonylag messze van az erdő. Balról nincs más épület a fogadó mellett, így ott csak közel van az erdő (2 - 2,5 ynevi láb).
Milyen magas az epulet? Egy szintes?
Egy emelete van.
milyen anyagbol van epitve? fa, vagy ko?
Fából van.
hany ut vezet el innen?
Csak egyet látsz.

Last edited by Chris; 08-06-2006 at 16:01..
  #109  
Old 08-07-2006, 12:17
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Belépve az ajtón körbenézek, majd a put mögött álló ember felé indulok. A két másik vendég felé biccentek és a pulthoz érve megszólítom a fogadósnak kinéző embert.
-Szép estét adjanak az istenek! Éjszakai szállást és ellátást keresünk egy megfáradt csapatnak. Akad e Önöknél szabad szoba?

- Estét magának is! - mondja, s közben felpillant rád, majd ismét a kezében lévő pohárra koncentrálva folytatja - Akad egy-két szoba. Mennyi kéne?
-Vagy három kellene egymás mellett jó uram. Persze, csak ha van. Meg némi segítség ha volna. A követúrral a fővárosból jövénk és ocsmány orkok támadtak ránk az úton, egyik társunk csontja törött. Értünk valamelyest a gyógyításhoz, de egy papot kéne neki keríteni, ha lehet.
- Van három szoba két-két hellyel, de nincsenek egymás mellett. Az eső miatt most több a vendég mint általában. Ha kellenek a szobák, azzal szolgálhatok de pap az itt nincs, templom sincs a közelben, de ha elmennek Chasiel-ig, ott biztosan találnak.
- Hmm... Megkérdezem majd a nagyurat, de szerintem rendben lesz, és kivesszük. Megmutatná a szobákat?
- Természetesen, fáradjon utánam - azzal leteszi a poharat, és elindul jobbra, ahol az emeletre vezető lépcső van.
A lépcsőfokok meg-megnyikordulnak a súlyod alatt, a korlát pedig halkan reccsen egyet, ahogy rátámaszkodsz.
Amint felérsz egy folyosót látsz magad előtt, amit két oldalról ajtók szegélyeznek (összesen öt-öt ajtó van mindkét oldalon). Ahogy elindultok a szobák felé, észreveszed, hogy a padló itt legalább annyira nyikorog, és recseg, mint maga a lépcső.
Először a jobbról a harmadik ajtó előtt álltok meg. A fogadós szélesre tárja az ajtót, és a lámpást messze maga előtt tartja, hogy jobban láss.
A szoba eléggé siralmas látványt nyújt. Az egész helyiség épp akkora, hogy két ágy és egy kisebb polc elférjen benne. Jobb oldalt a falnál van egy ágy, amin egy szalmazsák és pokróc hever, mellette a szoba közepén egy ugyan ilyen ágy van, a baloldali fal mellett pedig egy polc helyezkedik el. A bútorok között annyi hely van, hogy egy ember épp elférjen. Az ablak nem túl nagy, és a középső ágy felett található. Az ablakokkeretre itt is marhahójagot feszítettek, előtte egy kopott függöny lóg.
- Sajnálom, nincs jobb szobám, a jobbakat már kivették, már csak ilyenek maradtak. Szobánként három rézért megszámolom az árát vacsorával együtt.
Utána elvezet a jobb oldali utolsó, és a baloldali utolsó szobához, mind a kettőt megmutatja, szakasztott ugyan ilyenek.

Miután megnéztük a szobákat. Visszamegyek a batárhoz és beszólok:
-Nagyuram! 3 szobát tudnak adni, bár állapotuk erősen leromlott a városi fogadókéhoz képest. Sajnos a jobb szobáik már foglaltak. Maga a fogadó sem a legjobb állapotú, de a nyikorgó pallók az esti őrségnél előnyünkre vállnak. 3 rezet számolnak szobánként étkezéssel. Ha mást óhajt éjszakára akkor Chasiel-ig kell mennünk még. A fogadósnak nem ígértem semmit. -kissé halkabban megjegyzem- Ha rajtam állna, inkább a szabad ég alatt éjszakáznék, vagy elmennék Chasielbe, de az Öné a döntés.

Last edited by Chris; 08-07-2006 at 13:23..
  #110  
Old 08-07-2006, 13:57
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

-Torpe uram! Milyen messze van ez a Chasiel?
Megvonom a vállam.
- Nem tudom. Nem ismerem a környéket. Megkérdezhetem a fogadóst, de éjjel inkább együtt kéne maradnunk.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu