Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-02-2006, 12:18
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Teendő: a barakkok feljebb legyenek, mint a kocsmák. Így legelőször a kocsmákban nem lesznek emberek. Mivel emberhiányod van, a HT nem adja el, hanem lefokoz, pont azért, hogy helyreálljon a rend, ne mégjobban porrá omoljon az ország. Vagyis pontosan az történik most, amit szeretnél.

Ati, valszeg az a gond, hogy csak részben értem a dolgot, ill a helytartó működését.

Szal ugye úgy működik, hogy ha emberlopás miatt leáll 30 kocsmám, akkor elmegy (lefokozódik) az összes tolvaj, aki ezekben a kocsmákban lakott?
Tehát mondjuk egy gnóm esetében elmegy 1800 tolvaj. Ha a helytartó az én ötletem szerint működne, akkor lenne 2 beállítási lehetőségem:
1. tegye piacra az 1800 tolvajt
2. fokozzon le 450 tolvajt és továbbra is védene még 1350 tolvaj a támadóimtól.
Mindkét beállítás nagy károktól mentené meg az országot és nem előnyökhöz juttatna.
Sponsored Links
  #22  
Old 02-02-2006, 12:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
Ati, valszeg az a gond, hogy csak részben értem a dolgot, ill a helytartó működését.

Szal ugye úgy működik, hogy ha emberlopás miatt leáll 30 kocsmám, akkor elmegy (lefokozódik) az összes tolvaj, aki ezekben a kocsmákban lakott?
Tehát mondjuk egy gnóm esetében elmegy 1800 tolvaj. Ha a helytartó az én ötletem szerint működne, akkor lenne 2 beállítási lehetőségem:
1. tegye piacra az 1800 tolvajt
2. fokozzon le 450 tolvajt és továbbra is védene még 1350 tolvaj a támadóimtól.
Mindkét beállítás nagy károktól mentené meg az országot és nem előnyökhöz juttatna.
Feltehető, hogy nem a kocsma van az intéződben leghátul. Ha igen, akkor szervezd át, mert az úgy nagyon rossz.

Ha nem az van hátul, akkor mire a kocsmálhoz ér az emberhiány, már egy igen tetemes mennyiségű embered hiányzik. Ha 1800 tolvaj nem fér el, akkor mivel emberhiány van, ezeket a HT hagyja lefokozódni, 1800-zal több embered lesz. Máris működnek a kocsmáid is, és a hátrébb levő épületek közül is pár.

Ha ilyenkor eladná ezt az 1800 tolvajt, akkor az országod romlana tovább, és következő körben nemcsak a tolvakjok, de a varázslók is elmennének (pontosabben el kéne adnia), utána pedig az összes védelmed is, és néhány kör alatt csont üres lehetne az országod.

Na ez az, amit nem hagy a HT. Ezt a romlást húzza ameddig csak lehet. Egyszer csak előkerülsz, és csinálsz valamit.
  #23  
Old 02-02-2006, 12:24
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Axa
Ati, valszeg az a gond, hogy csak részben értem a dolgot, ill a helytartó működését.
Szal ugye úgy működik, hogy ha emberlopás miatt leáll 30 kocsmám, akkor elmegy (lefokozódik) az összes tolvaj, aki ezekben a kocsmákban lakott?
Tehát mondjuk egy gnóm esetében elmegy 1800 tolvaj. Ha a helytartó az én ötletem szerint működne, akkor lenne 2 beállítási lehetőségem:
1. tegye piacra az 1800 tolvajt
2. fokozzon le 450 tolvajt és továbbra is védene még 1350 tolvaj a támadóimtól.
Mindkét beállítás nagy károktól mentené meg az országot és nem előnyökhöz juttatna.
1.esnél lefokozza talán mindet.... 2. pont valóban jobb lenne. de ez kis változtatás, ennél többet nem szabad, mert az túl nagy előny. szerintem jó hogy vannak hiányosságai, mert a helytartó egyáltalán nem alap dolog, hanem VIP bónusz a pénzedért cserébe. csak aki rendszeresen VIPel az elfelejti már milyen VIP nélkül...


*jó, bizonyos hülyeségeket lehetne korrigálni amit a helytartó csinál, de ezekbe nem hal bele senki, viszont arra is ügyelni kell, hogy a helytartó ne adjon túl nagy előnyt...*

Last edited by Senki; 02-02-2006 at 12:27..
  #24  
Old 02-02-2006, 12:30
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
egy ártatlan poénra azért nem kell harapni, amúgy meg sejtsd ki belőle az iróniát is: mit akarsz? hogy kiválassza a helytartó, hogy mi kevésbé értékes és lefokozzon annyi embert, amennyit elloptak csak hogy ne menjen el a sereg? szerintem bőven elég hogy elad annyi katonát amennyi elmenne. nem lenne jó, ha a helytartó akkora előnyt adna annak aki fizeti, amekkorát csak az kaphat aki éjjel nappal nem alszik. te azt akarod most elérni gyakorlatilag, hogy aki fizet az marhanagy előnyhöz jusson ahoz képest aki nem. jó, lehessen a helytartó profi játékos, de akkor egybutított verzió is kell azoknak akik nem vippelnek, de akkor meg akinek elg a buta verzió, az már nem fizet VIP-et és akkor a játék veszti el önfentartó képességét. Mit szeretnél jobban: olcsóbb VIPet és azt hogy aki nem tudja így se fizetni, az se legyen hárányban vagy azt hogy aki fizetni tudja, az legyen nagyon nagy előnyben és az sérthetetlen legyen.... ez kicsit kb olyan mintha a börtönbüntetést akarnád pénzel kiválthatóvá tenni, mert ezzel aki gazdag azt nem érheti nagy baj ittas vezetésnél....
*való igaz.. olyankor nem ad el a helytartó... az én tévedésem sorry! *
Hmmm. nem sértődtem meg a poénon, csak nem értem, hogy minek kell komoly topicban poénkodni. csak erre hívtam fel a figyelmed. Amivel egyébként ugyanúgy offoltam én is

A felvetésedre. Asszem ez már akkor is vita volt, amikor a VIP-et bevezették, szal ne kezdjük el megint. Az az SMS nem egy nagy összeg, ha mondjuk egy esti hamburgerezéshez, vagy kocsmázáshoz hasonlítod az összeget. Az ember egy kedves hobbira nem sajnál ennyit, ha meg annyira nem kedves neki, hogy áldozzon rá, akkor az országát sem sajnálja túlzottan, ha a kézivezérlés miatt őt továbbra is kár éri. (semmivel sem nagyobb, a változtatás a nem VIP-eket nem is érintené közvetlenül)
Emellett teljesen egyetértek veled abban, hogy ne adjon túl nagy előnyt. És itt azért két dolog ütközik. Tudod nagyon jól, hogy mi megy, ha valakinek meg szeretnénk szerezni a tekercseit. Jól kinyírjuk az országát, elmegy mindene, ha nem tudta piacra tenni, majd ellopjuk a tekercseket. Azután rávetik magukat a hiénák és ha nem voltak jó szövijei, akkor elég jól padlóra tettük. Az ő baja, miért nem volt mindig online. Az illető lehet, hogy pár hónapja már ügyetlenkedik a játékban, de most végképp elmegy a kedve a talpraállástól.
Ezzel szemben, ha a helytartó megmentené az egységeit, akkor csak a tekercseket vesztené el és lenne módja talpraállni. (talán még visszavágni is)

Szal én nem érzem azt, hogy a VIP szolgáltatások ne tudnának ilyen irányba is fejlődni.

Last edited by Axa; 02-02-2006 at 13:06..
  #25  
Old 02-02-2006, 12:41
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Feltehető, hogy nem a kocsma van az intéződben leghátul. Ha igen, akkor szervezd át, mert az úgy nagyon rossz.
Hát mondjuk nálam már csak pár őrtorony van, amit alá tudok tenni
De ez az én gondom.

Quote:
Originally Posted by Ati
Na ez az, amit nem hagy a HT. Ezt a romlást húzza ameddig csak lehet. Egyszer csak előkerülsz, és csinálsz valamit.
Ehhe, de mondjuk a lefokozást nem a HT csinálja, hanem a program alapból.
Pont itt léphetne be a helytartó, hogy csak annyit fokozna le, amennyit én szeretnék. Ha rendes oriban már a kocsmákat is eléri az ellátatlanság, az nem jelenti azt, hogy hirtelen le kell fokozni az összes ellátatlan tolvajt és hurrá, minden meg van mentve, mert most 5 körig megint megy a bánya, meg a fatelep, meg a piac is.
Tehát magyarán egy pipa berakása után a HT sok körre is el tudná húzni 1800 toli lefokozását azáltal, hogy csak annyit fokoz le, amennyi a kocsma működéséhez elengedhetetlen.
  #26  
Old 02-02-2006, 12:53
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Tehát ma ha valakinek megölöm, elüldüzöm, ellopom stb az embereit annyira, hogy a kocsmáinak nagyrésze leáll, akkor a sok tolvajból a következő körben farmer, bányász meg favágó, meg kovács lesz, én meg ellopom a tekercseit. A lakitekik hiánya miatt pedig még több egysége fog elmenni a következő körben. A vip ilyen irányú fejlesztésével viszont az áldozatomnak lenne egy lehetősége, hogy mit szeretne jobban? Csak a kocsmák ellátásához fokozzon le és maradjon meg a tolvajainak egy része, vagy hagyja, hogy elmenjenek a tolvajai és működjenek a tanyái, bányái stb. Ezzel az is elérhető lenne, hogy kevesebb embert tennének teljesen tönkre azért, hogy meglopják.
  #27  
Old 02-02-2006, 15:21
PATI PATI is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

A képzésről beérkező katonáknak nincs elég barakkhely, de van üres kocsma, vagy templomhely, ilyenkor a helytartó elindíthatná automatikusan a katonák továbbképzését tolivá, vagy varivá. Sajnos ilyenkor a beérkező egységek elhagyják az országot, azt megtom tenni, hogy ott ülök váltakor és gyorsan elindítom a továbbképzést, de miért üljek ott, ha van helytartóm?
  #28  
Old 02-02-2006, 15:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by PATI
A képzésről beérkező katonáknak nincs elég barakkhely, de van üres kocsma, vagy templomhely, ilyenkor a helytartó elindíthatná automatikusan a katonák továbbképzését tolivá, vagy varivá. Sajnos ilyenkor a beérkező egységek elhagyják az országot, azt megtom tenni, hogy ott ülök váltakor és gyorsan elindítom a továbbképzést, de miért üljek ott, ha van helytartóm?
Vonatkozó súgó:

" Hiába van beállítva, hogy az el nem férő egységeket adja el a helytartó, nem teszi! Ha a helytartót hagyod képezni, akkor nem fog túlképezni, hacsak ezt nem kéred. Ilyenkor is lehet olyan eset, hogy elmennek a katonák, ha valamilyen külső tényező megváltozik, pl kopik a tekercs.

Ha azonban az adott körben több katona jön be, mint elfér, akkor azokkal a katonákkal semmit nem tudsz csinálni, azok elmennek, helytartó nélkül is. A helytartó ilyenkor annyit csinál, hogy amennyiben van sima katonád, és az jön be, a körváltás előtt helyet csinál az újonnan érkező katonáknak, és a meglevő katonáidat adja el. Ha azonban sima katona jön be, és mondjuk csak elited van, akkor ezeket a magasabb értékű katonákat nem fogja kitenni piacra, hiszen ezzel országodat komoly veszélybe sodorná.

A helytartó nem tesz mást, mint körváltás előtt megpróbál arról gondoskodni, hogy a beérkező képzésnek legyen helye. Ha ez nem sikerül (nagyobb egységet nem álzod fel), akkor a frissen beérkező képzés még az adott körben elhagyja a sereget, ahogy ezt normál esetben is teszi ilyenkor. A helytartó tehát nem csinál többet, mint amit normálisan tudnál, csupán előre gondolkozva próbál helyet szorítani a beérkezőknek."
  #29  
Old 02-02-2006, 15:44
PATI PATI is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha manuálisan meg lehet tenni, akkor a helytartó is megtehetné, hogy továbbképez. A lényeg, hogy ne kelljen váltakor ott ülni és figyelni, nehogy elhagyják az orit. Pl: szeretnék kiképezni 500 varit, ehhez elöbb kiképzek 500 katonát, de varisként nem szeretnék fenntartani 500 üres barakkhelyet emiatt.
  #30  
Old 02-02-2006, 15:53
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by PATI
Ha manuálisan meg lehet tenni, akkor a helytartó is megtehetné, hogy továbbképez. A lényeg, hogy ne kelljen váltakor ott ülni és figyelni, nehogy elhagyják az orit. Pl: szeretnék kiképezni 500 varit, ehhez elöbb kiképzek 500 katonát, de varisként nem szeretnék fenntartani 500 üres barakkhelyet emiatt.
épp most írta Ati, vagy a súgót, vagy legalább azt olvassad el amit bemásolt. Azok a katonák elmennek ha fejen állsz is. Fent kell tartsad az üres barakkhelyet a képzésekhez...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu