Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-01-2006, 11:03
Makariosz
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Szövetségek

Sziasztok!
Ilyen téma még nem volt, és talán lenne néhány probléma, ami másokat is érdekel.
Szóval szövetségünk jelenleg két tagból áll, mindketten törpék, egyikünk hadi mellett nkább varis, a másik inkább tolis. Mint tudjátok, ez azért annyira nem kifizetődő, mert néha át kell építeni az egész országot egy-egy akcióhoz. Szóval szeretnénk magunknak szöviket, meg is tettük a megfelelő lépéseket.
Azonban nem tolonganak az emberek, pedig top 30%ban vagyunk. (Vagy talán éppen azért?)
A kérdés az, hogy ti milyen stratégiával szereztek szövetségest, ill. szerintetek lehet-e két országos szövetséggel talpon maradni?
Sponsored Links
  #2  
Old 02-01-2006, 11:11
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez engem is nagyon érdekelne, mert hasonló cipőben járunk, ketten vagyunk a szöviben, mindketten fél-elfek a szövitagom tolis én meg varis vagyok és hírdetünk égre földre, de semmi reakció, azt leszámítva, hogy boldog-boldogtalan próbál meg gömbözgetni, lentről, fentről, sőt volt aki tizenkilenc kör távolságból(felülről)...
  #3  
Old 02-01-2006, 11:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Makariosz
Sziasztok!
Ilyen téma még nem volt, és talán lenne néhány probléma, ami másokat is érdekel.
Szóval szövetségünk jelenleg két tagból áll, mindketten törpék, egyikünk hadi mellett nkább varis, a másik inkább tolis. Mint tudjátok, ez azért annyira nem kifizetődő, mert néha át kell építeni az egész országot egy-egy akcióhoz. Szóval szeretnénk magunknak szöviket, meg is tettük a megfelelő lépéseket.
Azonban nem tolonganak az emberek, pedig top 30%ban vagyunk. (Vagy talán éppen azért?)
A kérdés az, hogy ti milyen stratégiával szereztek szövetségest, ill. szerintetek lehet-e két országos szövetséggel talpon maradni?
Szia!

A törpe+varázsló annyira nem szerencsés felállás, hiszen a törpének hatalmas malusza van varázslatokra.

A 2 tagú szövetség talpon tud-e maradni? Hogy egy klasszikust idézzek: "ez nagyobb kihívás". Bármi életben tud maradni, csak megfelelő tapasztalat és idő kell hozzá. Egy 4 tagú szövetség sokkal hasznosabb tud lenni.

A szövetségekkel azonban vigyázni kell. Gyakori, hogy csak azért, hogy 4-en legyenek, bevesznek az emberek iszonyat messze levő országokat is a szövetségbe. Ez értelmetlen, hiszen segíteni egymást nem tudjátok, viszont egy támadást 2 körösről egy figyelmetlenség miatt minden további nélkül 3-4 naposra el lehet nyújtani azzal, hogy viszed a messze levő tagokat is támadni.

Arra is vigyázz, hogy lehetőleg ne az ellenfeledet vedd be szövetségesnek, aki kicsit informálódik, majd kilép és megtámad. Nem árt, ha legylább egy kicsit ismered azt, akivel szövetségre lépsz, fórumon beszéltetek, üzenetben beszélgettetek egy keveset előtte, stb.
  #4  
Old 02-01-2006, 11:28
Makariosz
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A törpe+varázsló annyira nem szerencsés felállás, hiszen a törpének hatalmas malusza van varázslatokra.
Ezt én is pontosan tudom, de mivel ketten vagyunk, és agyra-főre lop minket egy ország, és tudjuk is melyik. Kénytelen voltam, némileg átalakítani kicsit a rendszert, és bár hátrányból indulok, talán sikerül előbb utóbb megtörnöm.

Arra is merünk következtetni, hogy kb 4k körül lehet a varázslóinak száma, a tolik kb. ugyanennyi, és azt is tudjuk, hogy kizáróla íjásza van, számításaink szerint az is 4-5k körül.

A terv az, hogy miután jó sok ideig lent tartottuk a készülijét egy gyors átépítés után lenyomjuk.

A szövetségesválasztási stratégiákat köszi.
  #5  
Old 02-01-2006, 12:00
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Makariosz
Ezt én is pontosan tudom, de mivel ketten vagyunk, és agyra-főre lop minket egy ország, és tudjuk is melyik. Kénytelen voltam, némileg átalakítani kicsit a rendszert, és bár hátrányból indulok, talán sikerül előbb utóbb megtörnöm.
Arra is merünk következtetni, hogy kb 4k körül lehet a varázslóinak száma, a tolik kb. ugyanennyi, és azt is tudjuk, hogy kizáróla íjásza van, számításaink szerint az is 4-5k körül.
A terv az, hogy miután jó sok ideig lent tartottuk a készülijét egy gyors átépítés után lenyomjuk.
A szövetségesválasztási stratégiákat köszi.
esetleg ha ebből nem ismerne rá magára az illető, írnátok nevet is mellé, orszámot helyezést és egy-egy gömböt? azért mert ez nem a játékon belüli fórum, azért óvatosabb legyél
  #6  
Old 02-01-2006, 12:57
Makariosz
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
esetleg ha ebből nem ismerne rá magára az illető, írnátok nevet is mellé, orszámot helyezést és egy-egy gömböt? azért mert ez nem a játékon belüli fórum, azért óvatosabb legyél
Nézd, szerintem éppen az a jó, hogy ez nem egy játékon belüli fórum, így azért több mindent ki lehet adni. Merthogy, ugye a játékban egész más névvel veszek részt, és azért a játékban elég sok csoport van, bár gondolom a kérdésből mindenki rájött, hogy nem az 1/A-ban játszom.
De azért köszi a figyelmeztetést
  #7  
Old 02-01-2006, 18:11
track
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation

[quote=Makariosz]
. Szóval szeretnénk magunknak szöviket, meg is tettük a megfelelő lépéseket.
Azonban nem tolonganak az emberek, pedig top 30%ban vagyunk. (Vagy talán éppen azért?)
QUOTE]

szal én szerintem az hogy ti fent vagytok a top30%ba az szép és jó de azért nem tolonganak mert ott már olyan szövik vannak akik ismerik egymást és a játék elejétől együtt vannak együtt "dobban a szívü" és ott fent nagyon kicsi a valószínűség hogy találsz szövit, persze nem kizárt. Ezt azért mondom mert pl engem most hívtak szövibre én MÉG nem vagyok top30% de onnan hívott egy ori. Szal kitartás és kívánom találjatok egy illetve két orit és legyetek jók!
  #8  
Old 02-01-2006, 18:22
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Makariosz
De azért köszi a figyelmeztetést
Nincs mit, paranoid viselkedésből ötösöm van
Amúgy az 5.szint alján lehet szövit csinálni, utána nekem csak egy tagot sikerült fevennem diplomáciából a többi nem volt jó ( a kevésből is ki kellett szórni ügye.... ) szóval én csak fórumos ismikkel tudtam szövizni mindig is... ez ilyen dolog. (csak hogy a témához is hozzászóljak! )
  #9  
Old 02-01-2006, 19:37
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hát:))

Az igazat megvallva én már nem tudom hogy szereztem magamnak szövit de azt tudom hogy nagyon jól jártam a fórumozás jó dolog!Egyébként azóta több oriba is hívtak de én egyenlőre még kitartok!
  #10  
Old 02-01-2006, 20:23
Makariosz
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Cool

Egyébként szerintem van egy meggondolandó dolog ebben a szövetségesdiben, mégpedig az, hogy ha mondjuk valahol van két hadis, egy vari meg egy toli, akkor hadügyileg lehet, hogy nem járnak sokkal jobban, mint egy MF. Persz az is igaz, hogy ha mindenkinek csak a saját dolgával kel foglalkoznia, akkor sokkal magasabb szintre tudja fejleszteni az adott dolgot, és akkor viszont már összehasonlíthatatlan az előny.
Na, mindegy, ezen azért érdemes elelmélkedni.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódító v6.1 Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 149 12-05-2006 12:29
Hódító v6.1 Ati Fontos bejelentések 0 11-29-2006 15:07
Szövetségek elnevezése. Mland Elvetett javaslatok 3 10-29-2006 10:27
1/A szövetségek tanácsadoi Dzsin Lezárt hibák 8 08-05-2006 20:20
1A/felmért szövetségek Milán™ Lezárt hibák 8 07-19-2006 16:35


All times are GMT +1. The time now is 16:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu