Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Melyiket támogatnád?
Megnövelt lépéshatárok az alsóbb csoportokban 2 4.17%
1/A teljesen kihagyható 3 6.25%
1/A az első fordulás után kihagyható 3 6.25%
Nehezített fordulás B-ből 4 8.33%
Könnyített fordulás A-ból 12 25.00%
Maradjon ahogy van 15 31.25%
Valami más megoldást kell keresni 9 18.75%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 11-27-2009, 21:19
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Persze kézenfekvő lehülyeségezni valamit, de ha jól tudom ez egy bevett szokás a gazdaságban a megszaladt inflációs folyamatok kezelésére - pl a román pénzreform.
Ez off, de rosszul tudod. A nullák levagdosása csak optikai tuning, igazán a kezelhetőség miatt jó, az inflációs folyamatokhoz viszont semmi köze
De ez tényleg off, és nincs is köze a javaslatodhoz, csak gondoltam reagálok rá, hogy ne élj tévedésben
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
Sponsored Links
  #152  
Old 11-27-2009, 21:27
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ez off, de rosszul tudod. A nullák levagdosása csak optikai tuning, igazán a kezelhetőség miatt jó, az inflációs folyamatokhoz viszont semmi köze
De ez tényleg off, és nincs is köze a javaslatodhoz, csak gondoltam reagálok rá, hogy ne élj tévedésben
Persze, az inflációt nem változtatja meg, csak nem kell 4 nullával nagyobb számokkal dolgozni. Rosszul fogalmaztam Jobban belegondolva van hozzá köze, mert valami oka kell, hogy legyen, hogy annyira elértéktelenedett a pénz - és ez az infláció.
Viszont itt sem változtatna az orik egymáshoz viszonyított erején. Annyi lenne a változás, hogy könnyebben be lehetne érni a régóta játszó orikat - ami elsőre ugye önzőn hangzana, csak azt felejtik el sokan, hogy régen milyen olcsó volt fedezni, és ezért fordulhatott elő, hogy ilyen sok ország jutott fel nagyon nagy magasságokba.

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
attól, hogy csóró vagyok A-ban és nincs tartalékom, attól még elég hülye ötletnek tartom, hogy az orik vagyonát megfelezd azért nem vagyok ennyire irígy
Ha a föld feleződne, jogos lenne, hogy az eddig a nagyobb földön megtermelt javak is felére csökkenjenek. De ettől még egy picit sem lennél csóróbb a többieknél, mert nekik is ugyan úgy feleződne minden.
Miért lenne ez irigység? Csak egy kisebb számot látnál, de ugyanannyit tudnál belőle építkezni a területedhez mérve.

Másik dolog: nekem nem az a célom, hogy ezt bevezessék, csak kíváncsi vagyok, hogy miben változna a helyzet, de erre még senki sem válaszolt
Én gondolkodtam, ami még egyszerűsödne, az a topba fedezés - kb addig 'egyszerűsödne', mint pár évvel ezelőtt. De könnyebb ettől sem biztos, hogy lenne, mert nem lenne több tophely.

Last edited by Andrew; 11-27-2009 at 21:42..
Reply With Quote
  #153  
Old 11-27-2009, 21:33
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Persze, az inflációt nem változtatja meg, csak nem kell 4 nullával nagyobb számokkal dolgozni. Rosszul fogalmaztam
Viszont itt sem változtatna az orik egymáshoz viszonyított erején. Annyi lenne a változás, hogy könnyebben be lehetne érni a régóta játszó orikat - ami elsőre ugye önzőn hangzana, csak azt felejtik el sokan, hogy régen milyen olcsó volt fedezni, és ezért fordulhatott elő, hogy ilyen sok ország jutott fel nagyon nagy magasságokba.
Annyi hatása lenne viszont, hogy B-ből relatíve nagyobb vagyonokat lehetne felrángatni. Ki nem nagyon kerül A-ból pénz (pl nem hiszem, hogy aki lefordul, az nem adja le a pénzt a klánnak), viszont be kerülhet, tehát nem teljesen zárt rendszer A, gazdasági szempontból. Így a nyitott végén, azaz a B-s vagyonfelhozáson tuningolna ez.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #154  
Old 11-27-2009, 21:39
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Annyi hatása lenne viszont, hogy B-ből relatíve nagyobb vagyonokat lehetne felrángatni. Ki nem nagyon kerül A-ból pénz (pl nem hiszem, hogy aki lefordul, az nem adja le a pénzt a klánnak), viszont be kerülhet, tehát nem teljesen zárt rendszer A, gazdasági szempontból. Így a nyitott végén, azaz a B-s vagyonfelhozáson tuningolna ez.
Igen, az újonnan fellépőket, a föld kapcsán említettem.
Mekkora lenne szerintetek ez a hatás?
Reply With Quote
  #155  
Old 11-27-2009, 22:12
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Sőt, vannak, akiknek nem volt elég idejük olyan sok személyiséget szerezni, szóval, hogy ne legyenek akkora hátrányban, mindenkinek felezzük meg a személyiségei számát is.
Reply With Quote
  #156  
Old 11-28-2009, 02:30
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Most belegondoltam egy kicsit... Ha lefordulnának onnan azok az orik, oké, hogy lejjebb kerülne a top30, viszont akkor lenne egy HATALMAS szakadék is a top, és a többiek között. Ami annak a hibája, hogy régen olcsó volt a felfedezés.
Ennek a megoldására viszont lenne egy ötletem, ami tudom, hogy sokaknak nem tetszene, pedig nem változtatna az erőviszonyokon - csak nem tudnának néhányan gyönyörködni, hogy hány csillióbillió hekis az orijuk
Az A-ban lévő teljes földmennyiség megfelezése. Egyedül az újonnan fellépőknél lenne érezhető a különbség, mert ők kerülnének sokkal magasabbra, mint azok, akik régebben léptek föl. Mondjuk ezt is lehetne orvosolni, hogy ideiglenesen kevesebb földet lehetne fölvinni A-ba.
Tévedsz. nagyon nagyott ha egy picit is ismernéd az A-s orikat, és múltjukat, akkor rájönnél, hogy a Bigeseken és a 2 pannonos orikn kivül nincs olyan ország a "nagyok" között aki az olcsó fedezésnél mászott volna oda fel, de ha jól tom, a legtöbbjük sem fedezve jutott idáig. sőt a legdrágább fedezés közepette kezdtük meg a felmászást. úgyhogy légyszives ne beszélj marhaságokat. a jelenlegi fedezési és klánbelépési szabállyal kb 2-3hónap alatt megszünne a helyükön a lyuk.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #157  
Old 11-28-2009, 06:45
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Tévedsz. nagyon nagyott ha egy picit is ismernéd az A-s orikat, és múltjukat, akkor rájönnél, hogy a Bigeseken és a 2 pannonos orikn kivül nincs olyan ország a "nagyok" között aki az olcsó fedezésnél mászott volna oda fel,
A Big egy része sem az olcsó fedezés időszakában jutott oda fel. SZK-n viszont van még néhány nagy ori az olcsó fedezés időszakából.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #158  
Old 11-28-2009, 14:34
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Teljesen igazad van ebben. De ajánlom mindenki figyelmébe a közlegelők tragédiája nevű elméletet amit emlegettem már. Kicsit ki is fejtem bővebben, hogy miért releváns ide:
Az elmélet arról szól, hogy van egy legelő, ahova mindenki viheti a tehenét legelni, ez jó is míg nincsenek sokan, viszont van a legelőnek egy kapacitása, amit ha túllépnek, akkor nem éri el a maximális hatásfokot a tehenek nevelése. Könnyű belátni, hogy ennek ellenére fogják oda vinni az emberek a teheneiket, mert ha te viszel 1et, más pedig 10-et, akkor neked az az 1 ugyanolyan suta lesz, mint a másiknak a 10, de ő összességében akkor is jobban jár. Tehát érdemes saját szempontodból neked is többet vinni. Ez viszont hosszútávon úgynevezett "társadalmi katasztrófához" vezet, mert a végén mindenkinek a tehenei éhen fognak dögleni. Nincs önszabályozás...
Hogy ez miért ugyanaz mint az elfek fedezése? Pontosabban akárkinek a fedezése, aki végig csak fedez, mindegy, hogy elf-e.
Mert jönnek a fedezősök, mindegyiknek saját érdeke fedezni, mint a tehent vinni a legelőre. Csakhogy a top30 határ miatt egyre csak többet kell fedezni, egyre hatékonytalanabb a dolog, pont, mint amikor töltik fel a legelőt tehenekkel, de már nem jut kaja nekik rendesen. Ráadásul egyre többen szállnak be, mint amikor később viszi ki a teheneit valaki, hátrányban van, szívás is lesz neki, de mellette tovább rontja a társadalmi optimum elérésének esélyét.
Könnyű belátni, hogy a közlegelők tragédiáját ugyanúgy lehet megoldani, mint az A-s fedezgetést. Ha mindenki önmegtartóztat, csak 1 tehenet visz ki a legelőre, akkor mindenki jól jár: ha mindenki fedez, majd fordul, nem emelkedik a határ, mindenki jól jár. Csakhogy ez ugyanúgy nem valósul meg, mint a közlegelőknél, mivel nincs önszabályozás...
Könnyű belátni, hogy a közlegelők esetében a folyamatnak akkor van vége, ha a legelő leamortizálódik, és minden tehénnél murdáció lép fel, a gazdáig meg kisemmiződnek. Vagy az állam beavatkozik, és megtiltja, hogy sok tehenet vigyenek ki, egyfajta kvótarendszert vezet be.
Itt is a folyamatnak akkor van vége, hogyha elérik a 10%os határt, és mindenki megpurcan, mert nem tud már mit csinálni.
Felsőbb beavatkozás nélkül minden esetben "társadalmi katasztrófához" vezet a közérdek és a magánérdek ütközése, ha végesek az erőforrások.
Itt pedig végesek az erőforrások, a közérdek pedig ütközik a fedezős magánérdekkel. Hogy a "társadalmi katasztrófa" miben fog kimerülni, arra nem mernék tippelni Lehet, hogy csak annyiban, hogy még nagyobb lesz az elégedetlenkedés az A-ba újonnan érkezők között, hogy nem látják az esélyt. Lehet, hogy durvább lesz, nem tudom.

A közlegelők tragédiája

Itt a linkje ennek az elméletnek, elég könnyű megtalálni az analógiát szerintem.
Mindezt az egész hsz-t azért bátorkodtam leírni, mert a nyitóhsz szerint a folyamatok megértéséről szólna a topic, amiben ez releváns
Von-nal teljes mértékben egyetértek.

Mindenkinek az a kényelmesebb, ha már egyszer feljutott az 1A top-jába, akkor ott is hagyja az országát, és a többi országával a B-ből forogjon.
Ezt úgy lehetne szabályozni, hogy azok az országok akik csak az 1A topjában ücsörögnek ne fordulhassanak a 2B-ből. Ez elsőre elég durván hangzik, de hosszabb távon mindenkinek ez lenne a legjobb! (Így ezek az orik lefordulnának az A topból, majd a Bből hoznák fel az új orijukat.)

-Az A-ba újonnan felérkezőknek jó lenne, mert nem kellene a csillagos égig fedezniük
-akik emiatt kényszerültek lefordulásra, nekik talán rövid távon rossz lenne, de hosszabb távon úgysem lett volna tartható a helyzetük
-az aktív A-soknak nem változna semmi (fordulhatnak B-ből)

(már csak az a kérdés, hogy lehet megkülönböztetni az aktív és inaktív orikat/klánokat!?!?)
Reply With Quote
  #159  
Old 11-28-2009, 17:42
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Von-nal teljes mértékben egyetértek.

Mindenkinek az a kényelmesebb, ha már egyszer feljutott az 1A top-jába, akkor ott is hagyja az országát, és a többi országával a B-ből forogjon.
Ezt úgy lehetne szabályozni, hogy azok az országok akik csak az 1A topjában ücsörögnek ne fordulhassanak a 2B-ből. Ez elsőre elég durván hangzik, de hosszabb távon mindenkinek ez lenne a legjobb! (Így ezek az orik lefordulnának az A topból, majd a Bből hoznák fel az új orijukat.)

-Az A-ba újonnan felérkezőknek jó lenne, mert nem kellene a csillagos égig fedezniük
-akik emiatt kényszerültek lefordulásra, nekik talán rövid távon rossz lenne, de hosszabb távon úgysem lett volna tartható a helyzetük
-az aktív A-soknak nem változna semmi (fordulhatnak B-ből)

(már csak az a kérdés, hogy lehet megkülönböztetni az aktív és inaktív orikat/klánokat!?!?)
szóval azt mondod hogy én már ne is akarjak top1 lenni? Mert ha teszem azt lefordulok az ötlet értelmében, és lefordul másik 100ori is, akkor is dönthetek úgy késöbb, hogy be akarom érni Remyéket. Ekkor viszont már nem fordulok A-ból. Ha én így döntök dönthet másik 100ember is így. És ha ez a 100ember felmegy 10-15k hekire máris megint messze lesz a top. Hisz a helyek egy része elöbb utóbb újra eltávolodik.

Vagy akkor már senki ne akarja befogni az első helyen ácsorgókat?
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #160  
Old 11-28-2009, 23:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
szóval azt mondod hogy én már ne is akarjak top1 lenni? Mert ha teszem azt lefordulok az ötlet értelmében, és lefordul másik 100ori is, akkor is dönthetek úgy késöbb, hogy be akarom érni Remyéket. Ekkor viszont már nem fordulok A-ból. Ha én így döntök dönthet másik 100ember is így. És ha ez a 100ember felmegy 10-15k hekire máris megint messze lesz a top. Hisz a helyek egy része elöbb utóbb újra eltávolodik.

Vagy akkor már senki ne akarja befogni az első helyen ácsorgókat?
A különbség a példában az,hogy az aktiv játék melett nagyon sokat bukhatsz, és még mielött levernének a min földed alá le fogsz fordulni. Arwylék is ezt tették, meg már annyian, de ha nem akkor meg csak simán szk-ra mész, egy jó időre, mint pl az Ovisok. szal kiesel a pontlistából. azért a magasabb topban egy idő után elöbb vagy utobb elhullanak a gyengék. olyan meg nincs,hogy 10klán egyformán erős, vagy mindenki mindenkivel barát. persze csak addig, amig nem az ő földje kell már neked
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu