Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 11-09-2009, 00:00
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mi lenne, ha egyszeruen el lenne fogadva, hogy ez, ahogy a topic neve is mutatja, egy taktikai elem?
jó legyen, csak akkor 1000 hekin is lehessen ugyanezt a taktikai elemet használni 5000 katonával, és majd akkor ott is értelmetlen lesz egyéniben támadni.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 11-09-2009, 00:06
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ugyis megoldható lesz ezekután is a 0hekis ütés, csak max azzal hogy újra húzod az országod
Az ország újjépítése direkt nincs ide keverve, nagy ország esetén erősen rá kell készülni, emellett nagyon sok pénzbe kerül + olyan komoly veszélyei is vannak.
Szerintem azt mindenki elfogadja taktikai elemnek, mert vannak kockázatai
.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
amúgy meg a fix ráállás éppenséggel mégnagyobb biztonságba helyezhetné a nagy klánok termelését. ugye amig a határon kivül van ország, addig nyugodt szivvel tarthatok akár 80% tanyát bankot bármit, mert nem kell tartanom támadástól,
Nem, most van nagyobb biztonságban, még ha 2 körre van ellen akkor sem kell tartanod a támadástól, mert elfokozol és nullát visz.
Reply With Quote
  #83  
Old 11-09-2009, 00:19
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
pedig muszáj korlátozni, mert az nem normális, hogy 200k pontrol rá lehet állni adott esetben akár egy kitámadott orira is és több serggel beverni.
sztem teljesen normális, akkor,ha tudom,hogy nem 0-át fogok ütni én sem azon akire kimentem. Ha figyeled a piacot,rögtön látod,hogy ekkorát készülnek fokozni, ráadásul egy tk deritésből már azt is láthatod,hogyha az ütés elött már kiszur valaki, és azt hogy melyik országo(ka)t kell figyelned. meg alapvetően is résen kell lenned, hiszen a támadott ország is visszajöhet. és innentől meg már te döntöd el, hogy liftezel a pontlistán hogy ne tudjanak rád állni, vagy sereget engedsz csak el, esetleg elkezded felvásárolni a nyersi piacot a totális országfelhúzáshoz (ez az egy eset amiben sztem jogos a 0hekis ütés) stb... van egy csomo lehetőséged elkerülni a hiénázást. én szivesen megnézném azért annak az arcát aki esetleg befokozna 800k katit és nem tudna 2körre rám állni

Jelen esetben az a nem normális benne,hogy kitámadok, bárki rám állhat és beverhet, míg én azért imádkozok, hogy eltaláljam hány 100k pontra fokoznak el tőlem. olyan mint a lottó, ha találtál hozol hekit, ha nem akkor meg 0hekiért hagyod csupaszon a valagad, főleg akkor,ha utána is probáltál fokozni, mert még sereget se tudsz elengedni,ha esetleg vki rád állna. Ha már ekkora kockázatot válall vki 15k hekin és felette,hogy kitámad, akkor legyen is értelme és ne 0-át hozzon.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #84  
Old 11-09-2009, 00:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
jó legyen, csak akkor 1000 hekin is lehessen ugyanezt a taktikai elemet használni 5000 katonával, és majd akkor ott is értelmetlen lesz egyéniben támadni.
Arra miert nem gondolsz, hogy vhogy a kozelebe mesz a tamadott orszagnak, es utanafokozol? Akkor hiaba fokoz el, nem fogsz 0-t utni rajta... Ez vhogy az eszedbe sem jutott?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #85  
Old 11-09-2009, 00:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Arra miert nem gondolsz, hogy vhogy a kozelebe mesz a tamadott orszagnak, es utanafokozol? Akkor hiaba fokoz el, nem fogsz 0-t utni rajta... Ez vhogy az eszedbe sem jutott?
És pontosan ezért nem kafa, mert szerencse játék. vagy összejön vagy nem. ugye te sem úgy gondoltad, hogy majd rohangáltok egymás után. ha elfokozásnál tartanék attól,hogy a másik utánam jön, akkor beszedék2-3milla egységet azt találja ki ,hogy ebből mennyi megy vissza piacra kv elött 1 seccel. sőt ha látom hogy vásárol akkor már is ott a lehetőség hogy fokozás helyet bontok. és máris mozoghatsz mondjuk -100kponttól +400-500k-ig a pontlistán. halgatom az ötleteidet,hogy hogy tudnál utánam jönni,hogy értelmes távon belül maradj??? én javaslom a dobokockát, az úgyis szinte mindenkinél van otthon
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #86  
Old 11-09-2009, 00:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
És pontosan ezért nem kafa, mert szerencse játék. vagy összejön vagy nem. ugye te sem úgy gondoltad, hogy majd rohangáltok egymás után. ha elfokozásnál tartanék attól,hogy a másik utánam jön, akkor beszedék2-3milla egységet azt találja ki ,hogy ebből mennyi megy vissza piacra kv elött 1 seccel. sőt ha látom hogy vásárol akkor már is ott a lehetőség hogy fokozás helyet bontok. és máris mozoghatsz mondjuk -100kponttól +400-500k-ig a pontlistán. halgatom az ötleteidet,hogy hogy tudnál utánam jönni,hogy értelmes távon belül maradj??? én javaslom a dobokockát, az úgyis szinte mindenkinél van otthon
Ellenem mar jatszottak ilyet. Ellened is, vagy csak nagy okosan probalsz okoskodni? Es kepzeld, ertelmes tavon belul maradtam...


De amugy azt is elmagyarazhatnad, hogy hogy szedsz be 2 milla egyseget, es ezt miert nem lehet megakadalyozni, azt meg plane szeretnem tudni, hogy hogy fokozol 500k pontot a jelenlegi orszagokkal... Tobb kerdesem nincs is...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-09-2009 at 00:41..
Reply With Quote
  #87  
Old 11-09-2009, 00:37
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az elfokozás lehetősége nyújtja az egyik alternatív védekezési lehetőséget a 400-800K közötti törpéknek. Na meg a klánMNT-k
Elfokozási lehetőség híjján ha nem adják fel bányáikat gyors ütemben ki lennének verve a minimum földjükből.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #88  
Old 11-09-2009, 00:40
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ellenem mar jatszottak ilyet. Ellened is, vagy csak nagy okosan probalsz okoskodni? Es kepzeld, ertelmes tavon belul maradtam...
Nem hiszem, hogy számottevő dolog a kérdés megértésében és átlátásában, hogy átélte már vagy sem. Amikor először csináltunk ilyet mi sem tudtuk, hogy mi fog történni csak éreztük Azóta sablon lett és teljesen mindegy átélte e vagy sem ha tudja miről van szó. Kár a nagy tapasztalattal visszaélve mások véleményét "legyengíteni" vagy megkérdőjelezni. Én átéltem mindkét oldalról és ennek ellenére egyetértek Kutyu barátommal.
Reply With Quote
  #89  
Old 11-09-2009, 00:42
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Az elfokozás lehetősége nyújtja az egyik alternatív védekezési lehetőséget a 400-800K közötti törpéknek. Na meg a klánMNT-k
Elfokozási lehetőség híjján ha nem adják fel bányáikat gyors ütemben ki lennének verve a minimum földjükből.
Az a törpék felépítésén múlik csak! Nem feltétlen fontos nekik 10 millió számra termelni naponta ha csak 500K a napi szükséglet. Valamit valamiért.
Reply With Quote
  #90  
Old 11-09-2009, 00:45
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nem hiszem, hogy számottevő dolog a kérdés megértésében és átlátásában, hogy átélte már vagy sem. Amikor először csináltunk ilyet mi sem tudtuk, hogy mi fog történni csak éreztük Azóta sablon lett és teljesen mindegy átélte e vagy sem ha tudja miről van szó. Kár a nagy tapasztalattal visszaélve mások véleményét "legyengíteni" vagy megkérdőjelezni. Én átéltem mindkét oldalról és ennek ellenére egyetértek Kutyu barátommal.
Hidd el monro, mint minden mast, teljesen mas elmeletben beszelni rola, es kiprobalni... Viszont a kiegeszito kerdeseimre is varom a valaszt, akkor akar Toled is...
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu