Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 11-08-2009, 19:08
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

És üssünk részklánnal olyanokat akiket nem lehet másképp elérni
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
Sponsored Links
  #52  
Old 11-08-2009, 19:23
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Wand kérlek ne vezess félre senkit!
Támadó házhiányos lesz, szóval 46K-t fokoz, majd képez, éhezik, és bonthat házzal is, hisz hatalmas embertöbblete van. Ez lehet 35K pont is.

Ilyen mértékű ráfokozásos támadások ellen még hadis országokkal is elképesztően nehéz (ha nem lehetetlen) eredményesen harcolni elfokozás nélkül.

Értsd meg, hogy védeni nem tudsz!
Szembemenetelhez csutekra bontod magad.
Jó esetben kihozod az akciót egyenlőre, de csak jó esetben, és még mindíg csutekra vagy bontva.

Többet nem szólok a témához, nem látom értelmét bárkit is győzködni, minden érv itt van már a régebbi hozzászólásokban.
oks, számoljunk utána két féleképpen:

1.,
A támadó 10k hekis ork csak 10% házat tart mert úgyis fokoz tart mellé 5% templomot és 85% barakkot. asszem ez elég hadis lesz, ok?
támadó orkunk 50k-t fokozva odaugrik az előtte lévő szintés hadis másik orkhoz aki ezek szerint 11k hekin van van 18% háza 5% temploma, 7% tornya és és 70 % barakkja.

a támadónak 6100 barakkal kel kimenni, hogy beverje tehát marad otthon neki 2400 üres barakkja, vegyük figyelembe, hogy fogalal még barakkot + meghal neki csatában sereg, tehát számoljuk azt, hogy marad 3000 védő barakkja.

miközben az álltalad mondott 35k pontra van a támadottól, azaz a védőnek 2.333 épületet kell bontani, hogy 2 körre kerüljön, mondjuk bontson 333 házat és 2000 barakkot tehát marad 5700 támadó barakkja, a visszaütéshez ki kell menjen 2300 barakkal.
Te ha csak 1 serggel megy ki és nullára hozza ki, akkor még nagyobb védelme marad otthon, mit a támadójának, ha 2 sereggel megy ki és nyereséggel zár akkor pont akkor védelme marad mint az őt támadónak, és ő 2x üt, míg a másik 1x.



2.,
az alap felállás ugynaz:

A támadó 10k hekis ork csak 10% házat tart mert úgyis fokoz tart mellé 5% templomot és 85% barakkot. asszem ez elég hadis lesz, ok?
támadó orkunk 50k-t fokozva odaugrik az előtte lévő szintés hadis másik orkhoz aki ezek szerint 11k hekin van van 18% háza 5% temploma, 7% tornya és és 70 % barakkja

de a védő nem bont hanem hagyja hogy beüssék és foglanak tőle 700 hekit.
ezáéltal a támadó alá kerül 28.000 el ponttal. tehát ha vissza akar menni fokozni kell 140k egységet (nem 500k-t, mintha nullára ütnék!)
és ez esetben ott fog állni előtte egy kitámadott ork 3000 védő barakkal, amihez neki ki kell menni 2300 barakkal miközben van 7000 barakkja és semmit nem bontott, rajta áll, hogy 2 v 3 serggel megy, de mindenképpen pluszban tud kijönni.

persze ha ez az 11k-s védő ország 7k bankkal (tanáyval, kocsmával, stb) és 2000 barakkal van felépítve, esélye sincs, de ez estben nem is érdemel menekülést.


szal szerintem az 50k-s ráállás ekkor ariknál még nem irreális

Last edited by wand; 11-08-2009 at 19:27..
Reply With Quote
  #53  
Old 11-08-2009, 19:33
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post

szal szerintem az 50k-s ráállás ekkor ariknál még nem irreális
Csak minek?
Hogy aztán vitázgathassunk itt a fórumon az éppen aktuális egyéni érdekek szerint? A lefokozás csak arra jó hogy viszonylag biztonságosasn tudjunk vele támadni. Az elfokozás pedig védekezés a "biztonságérzeted" ellen. Ha nem tetszik hogy el lehet fokozni akkor ne akarj ráfokozgatni se senkire!

110% max emberrel az egész topic problematikája eltűnt...
Reply With Quote
  #54  
Old 11-08-2009, 19:34
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Én se szeretném túlragozni...
Az a véleményem hogy az összes kérdést megoldaná ha a házakba maximum 110% ember férne el. Az összes további lefokozás értelmét vesztené és se 50K-ról ráfokozni nem lehetne se elfokozni. Teljesen felesleges játékelem a többletemberek pontszámnövelő szerepe, mert csak vitákat szül. Támadja mindenki azt akit enélkül is el tud érni.

ez meg túl szigorú, és kisebb oriknál okozna olyan nehézségeket, hogy nem tud vissztámadni, ha beverték, vagy ha egy vándor támadja felülről nem tud 2 körre kerülni.
A játék 98%ban teljessen jól működik a fokozás, nem lehet irreálist fokozni és elfokozni sem. kár hozzányúlni teljesen jól működik ott.
7-8k körül kezdődik a gond, szerintem csak ezt kéne megoldani mégpedig úgy, hogy a játék többi részét ne befolyásolja.
Reply With Quote
  #55  
Old 11-08-2009, 19:36
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
110% max emberrel az egész topic problematikája eltűnt...
igen ezzel eltűnik a nagyországoknál a probléma, viszont a kicsiknél újabbat szül
Reply With Quote
  #56  
Old 11-08-2009, 19:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
ez meg túl szigorú, és kisebb oriknál okozna olyan nehézségeket, hogy nem tud vissztámadni, ha beverték, vagy ha egy vándor támadja felülről nem tud 2 körre kerülni.
Azért választott ilyen személyiséget, hogy ne tudják visszatámadni. Nincs ebben semmi rossz. Majd máson veri vissza és kész.
Reply With Quote
  #57  
Old 11-08-2009, 19:41
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Azért választott ilyen személyiséget, hogy ne tudják visszatámadni. Nincs ebben semmi rossz. Majd máson veri vissza és kész.
a 110% akkor is gáz
gondolj bele mondjuk 15k hektáron öszessen 3500 pontot tudnál mozogni a pontlistában?
fentről leéhezik egy ori támad majd befokozza a házaiba az embereket és nem tudsz visszatámadni, holott 3 körre van? miközben az ő serege 1 körös?

1000 hekin meg 300 pontot sem emelekdhetsz egy támadásért, vagy mehetsz utána a támadódnak?

nem beszélve arról, ha fullra kitámadtál kv előtt nem próbálhatsz elfokozni 2 körről 5re a hiénák elől?

Last edited by wand; 11-08-2009 at 19:49..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
  #58  
Old 11-08-2009, 19:47
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
a 110% akkor is gáz
gondolj bele mondjuk 15k hektáron öszessen 3500 pontot tudnál mozogni a pontlistában? fentről leéhezik egy ori támad majd befokozza a házaiba az embereket és nem tudsz visszatámadni, holott 3 körre van? miközben az ő serege 1 körös?
Ami azt illeti ez nekem sem tetszene
Na jó én innen kivonulok és elfogadom ha lesz változás, de a mostani ráfokozás-elfokozás sem tetszik.

Viszont ha csak az egyiket korlátozzuk akkor az a ráfokozás kell hogy legyen!
Reply With Quote
  #59  
Old 11-08-2009, 19:49
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
ez meg túl szigorú, és kisebb oriknál okozna olyan nehézségeket, hogy nem tud vissztámadni, ha beverték, vagy ha egy vándor támadja felülről nem tud 2 körre kerülni.
A játék 98%ban teljessen jól működik a fokozás, nem lehet irreálist fokozni és elfokozni sem. kár hozzányúlni teljesen jól működik ott.
7-8k körül kezdődik a gond, szerintem csak ezt kéne megoldani mégpedig úgy, hogy a játék többi részét ne befolyásolja.
én eddig úgy vettem észre, egyedül neked van ezzel problémád nekik sincs annyi tartalékuk, hogy mindig megtehessék. Szerintem értelmetlen ezen változtatni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #60  
Old 11-08-2009, 19:50
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ami azt illeti ez nekem sem tetszene
Na jó én innen kivonulok és elfogadom ha lesz változás, de a mostani ráfokozás-elfokozás sem tetszik.

Viszont ha csak az egyiket korlátozzuk akkor az a ráfokozás kell hogy legyen!
kifejezettan arról van szó, hogy mindekttőt egyszerre korlátozzuk.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu