Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 04-24-2011, 13:20
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Semmelweis Egyetem - Egészségügyi Ügyvitel Szervező... az a baj, hogy ilyen "nesze semmi fogd meg jól", avagy mindenből egy kicsit szak. Pár tantárgyunk a teljesség igénye nélkül: anatómia, bonctan, élettan, egészségügyi jog, mikro-, makroökonómia, menedzsment, minőségügy, kontrolling, biostatisztika, programozás, algoritmuselmélet, szoftvertechnológiák, távközlő hálózatok, latin, statisztikai döntéstámogatás... szóval nagy a katyvasz. és mivel egyedül vagyok infó érettségivel ezért általában mindent az alapoktól kellett kezdeni, már ahol ez megoldható volt... az infós tárgyakat a BME-n hallgattuk, van amikor külön, de általában valamilyen BME-s szakkal együtt... így pl a programozás az alapoktól indult, de a távközlő hálózatokat a mérnök informatikusokkal együtt tanultuk. Szóval az elsőn tanulás nélkül átmentem a gyakorlati vizsgán 5össel, míg a másikon iszonyatosan örültem a 3asomnak!

A vizsgaidőszak meg azért lesz "könnyű", mert csak a átmenni kell, nem megyek mesterképzésre, hanem inkább ELTE - Programtervező Informatikára.
Hümm, ez tényleg eléggé zavaros
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
Sponsored Links
  #152  
Old 05-18-2011, 07:26
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

tegnap meghalt a windows-om.... még jó, hogy már megvolt az ubuntu teleptő pendrive.... egyenlőre nem igen találok semmit, még telepít egy rakat frissítést... meg az összes szavamat aláhúzza, gondolom angolra van állítva a helyesírásellenőrző... de nagyon rajta vagyok az állítgatáson...
Reply With Quote
  #153  
Old 05-18-2011, 07:28
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

esetleg kisegíthetnétek egy "programlistával", hogy Ti miket ajánlotok erre-arra... mert még az életbe nem használtam egyiket se....
Reply With Quote
  #154  
Old 05-18-2011, 07:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
esetleg kisegíthetnétek egy "programlistával", hogy Ti miket ajánlotok erre-arra... mert még az életbe nem használtam egyiket se....
Rég volt. amikor linux volt az aktív oprendszerem, de akkor firefox volt böngészőnek, ma egy chrome-ot mindenképp megpróbálnék. gimp, mint grafikai szerkesztő. A többi meg adott az oprendszerrel, ha semmi nagyon extrát nem akarsz csinálni. WINE, ha windows-os progikat akarsz futtatni, bár ezt sose próbáltam, hogy mennyire működik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #155  
Old 05-18-2011, 07:53
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Rég volt. amikor linux volt az aktív oprendszerem, de akkor firefox volt böngészőnek, ma egy chrome-ot mindenképp megpróbálnék. gimp, mint grafikai szerkesztő. A többi meg adott az oprendszerrel, ha semmi nagyon extrát nem akarsz csinálni. WINE, ha windows-os progikat akarsz futtatni, bár ezt sose próbáltam, hogy mennyire működik.
Köszi a gyors választ!!

egyenlőre egy gnome commander (valami total commander féleség) telepítésével küszködök... azt írjak írjam be ezt meg azt, de mindegyikre hibát dob ki...

hát szükségem lenne valami ilyesmikre:
Total Commander
uTorrent
InfarView (a beépített képnézegető nem tetszik)
ftp kliens
notepad++ -hoz hasonló szerkesztő
kmplayer - vagy valami jó filmnéző
esetleg valami html, php programozási környezet (de a notepad++ -os cucc is elég)
valami vírusírtó (szerintem dualboot-ban lesz a windows-zal aztán azt átnézhetném linux alól)

De még nézegetem, hátha van valamelyiknek linuxos változata is, és akkor nem kell újat keresni.
Reply With Quote
  #156  
Old 05-18-2011, 08:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Total Commander
mc (midnight commander)

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
ftp kliens
ennek alapból kellene lennie rajta. írd be, hogy "ftp", és már fut is.

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
notepad++ -hoz hasonló szerkesztő
Pico, joe, ez utóbbi szépen színezi is a szintaktikát.

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
esetleg valami html, php programozási környezet (de a notepad++ -os cucc is elég)
A fentiek, de persze kell mellé apache és php, hogy futtatni is tudd őket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #157  
Old 05-18-2011, 11:28
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A fentiek, de persze kell mellé apache és php, hogy futtatni is tudd őket.
Köszi a tippeket! (nem kell, mert online szerkesztem, szóval csak az ftp, meg a szerkesztő kell jó legyen)

Viszont az ubuntu 11.04es nagyon nem nyerte el a tetszésem, sehogy sem tudtam úgy beállítani ahogy szerettem volna, szóval felraktam a kubuntu 11.04et... ez már egész jó! még megnézegetem, hogy hogy tudnám kicsit azért leegyszerűsíteni, nem kell ennyi ugráló mindenféle, de a rendszere jobban tetszik egyenlőre!
Reply With Quote
  #158  
Old 05-18-2011, 12:09
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Köszi a gyors választ!!

egyenlőre egy gnome commander (valami total commander féleség) telepítésével küszködök... azt írjak írjam be ezt meg azt, de mindegyikre hibát dob ki...

hát szükségem lenne valami ilyesmikre:
Total Commander
Én Krusader-t hassználok, teljesen meg vagyok vele elégedve. Egyedül a lemezegység gombsor hiányzik, de nem vagyok benne biztos, hogy az elviekben értelmes lenne-e.
Quote:
Originally Posted by Dew View Post
uTorrent
Az Vuze-zal (Azureus) teljesen meg voltam elégedve. Szobatársam a Deluge-re esküdik.
Quote:
Originally Posted by Dew View Post
kmplayer - vagy valami jó filmnéző
Szerintem a VLC Player ideális választás.
Quote:
Originally Posted by Dew View Post
esetleg valami html, php programozási környezet (de a notepad++ -os cucc is elég)
Ebben sajnos nem tudok segíteni... Én java-ztam, arra meg NetBeans-t használtam És nem tudom, hogy jó-e az másra is...
Quote:
Originally Posted by Dew View Post
valami vírusírtó (szerintem dualboot-ban lesz a windows-zal aztán azt átnézhetném linux alól)

De még nézegetem, hátha van valamelyiknek linuxos változata is, és akkor nem kell újat keresni.
Vírusirtót nem használok De nem vagyok benne biztos, hogy a linux-os vírusirtó szűrne windows-os vírusokra is A pendrive-vírusokat meg kézzel szoktam irtani

Böngészőnek meg nyugodt szívvel tudom ajánlani a Chromium-ot, tökéletesen, gyorsan teszi a dolgát.
Arra vigyázz majd, hogy ha vindózt telepítesz linux után, az megeszi a Grubs-ot, így csak a win-t lehet majd indítani - illetve utána szenvedni kell majd, hogy visszajöjjön a linux...


Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Köszi a tippeket! (nem kell, mert online szerkesztem, szóval csak az ftp, meg a szerkesztő kell jó legyen)

Viszont az ubuntu 11.04es nagyon nem nyerte el a tetszésem, sehogy sem tudtam úgy beállítani ahogy szerettem volna, szóval felraktam a kubuntu 11.04et... ez már egész jó! még megnézegetem, hogy hogy tudnám kicsit azért leegyszerűsíteni, nem kell ennyi ugráló mindenféle, de a rendszere jobban tetszik egyenlőre!
Helyes, KDE FTW!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #159  
Old 05-18-2011, 12:25
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Arra vigyázz majd, hogy ha vindózt telepítesz linux után, az megeszi a Grubs-ot, így csak a win-t lehet majd indítani - illetve utána szenvedni kell majd, hogy visszajöjjön a linux...
Dehogy kell szenvedni, bebootolsz livecdrol es egy parancsot kell kiadni.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #160  
Old 05-18-2011, 13:39
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Dehogy kell szenvedni, bebootolsz livecdrol es egy parancsot kell kiadni.
Megkíméltél az utánanézéstől, így már tényleg nem szenvedés
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új Windows Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 42 11-26-2007 14:45
Országod órája -Fegya- Segítség 63 03-06-2007 09:05


All times are GMT +1. The time now is 22:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu