Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 03-05-2012, 11:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most abba nem megyek bele, hogy egy szövetségnek könnyebb haladnia, mint egy MF-nek, erről sok helyen voltak már elvi beszélgetések.

A felmerült javaslat szerint egy sokszemélyiségű egyedül játszónak kötelező az első hely, egy szövetség tagjának (aki eleve könnyebben halad) pedig elég a negyedik hely is a lépéshez.
Akkor kelljen mindegyiknek 336kör első hely (az ne kopjon el), de akkor is legyen meg a lehetőségük a további együtt haladásra reális kereteken belül. És már ezzel is kb 50%-kal megnő a csoportban kötelezően eltöltött idő, ha mind a 4 országnak a top 1 kell.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
  #62  
Old 03-05-2012, 11:16
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Viszont, ha ugy gondolod, hogy ez kitolas az mf-ekkel (pedig nem az) erdekelne, latsz-e megoldast arra a dologra, hogy barati tarsasagoknak ne kelljen felbomolniuk, csak azert, mert sokat jatszanak azzal a jatekkal, amit szeretnek. En a javaslaton kivul nem latok mas megoldast, es igazabol ellenkezest sem lattam az mf-ektol a topicban.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #63  
Old 03-05-2012, 11:19
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Akkor kelljen mindegyiknek 336kör első hely (az ne kopjon el), de akkor is legyen meg a lehetőségük a további együtt haladásra reális kereteken belül. És már ezzel is kb 50%-kal megnő a csoportban kötelezően eltöltött idő, ha mind a 4 országnak a top 1 kell.
En csak ezt a szemleletet nem ertem. Mar miert kellene megnonie? Miert kellene buntetni oket?

Ez kb ket dologra sarkallja oket:
1. bontsak szet a szoveseget, szovinkent egy 9-essel.
2. hagyjak abba a jatekot.

Plusz ugy a felvetett nem letezo mf-eknek lesz konnyebb, ugye... :P


(Persze ez is jobb, mint a mostani rendszer)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 03-05-2012 at 11:23..
Reply With Quote
  #64  
Old 03-05-2012, 11:22
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Es akkor azt meg fel sem vetettem, hogy ez a rendszer a harcokat gatolja. (ami gondolom nem cel)

Hiszen ket szovetseg, amiben van akar egy 9 szemelyisegu orszag, egesz egyszeruen nem fog egymassal harcolni, mert ha harcolnanak, sosem lepne az egyik sem az adott csoportbol. Egesz egyszeruen mindig a 9 szemes lenne leutve az elso helyrol.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #65  
Old 03-05-2012, 11:27
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En csak ezt a szemleletet nem ertem. Mar miert kellene megnonie? Miert kellene buntetni oket?

Ez kb ket dologra sarkallja oket:
1. bontsak szet a szoveseget, szovinkent egy 9-essel.
2. hagyjak abba a jatekot.

Plusz ugy a felvetett nem letezo mf-eknek lesz konnyebb, ugye... :P
Ne büntetésnek fogd fel. A jelenlegi helyzet a büntetés, minden olyan, ami ezt rövidíteni igyekszik nem büntetés.

Nem, egyáltalán nem lesz könnyebb így sem az mf-eknek, de Ati nem is nekik akar könnyíteni, hanem nem akar könnyíteni a szövetségeseken.

Most őszintén melyik a jobb, ha Ati nem igazán akar a nagy személyiségeseken segíteni?
- éveket töltötök egy fordulással
- szétbontjátok a szövetséget
- esetleg mindannyian eltöltitek a kötelező 1 helyen a 336 kört, és így kb 1,5-1,8k kör múlva léptek

Én a 3. megoldást választanám, vagy a láthatatlan 4. megoldást, miszerint a játékot abbahagynám.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #66  
Old 03-05-2012, 11:40
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ne büntetésnek fogd fel. A jelenlegi helyzet a büntetés, minden olyan, ami ezt rövidíteni igyekszik nem büntetés.

Nem, egyáltalán nem lesz könnyebb így sem az mf-eknek, de Ati nem is nekik akar könnyíteni, hanem nem akar könnyíteni a szövetségeseken.

Most őszintén melyik a jobb, ha Ati nem igazán akar a nagy személyiségeseken segíteni?
- éveket töltötök egy fordulással
- szétbontjátok a szövetséget
- esetleg mindannyian eltöltitek a kötelező 1 helyen a 336 kört, és így kb 1,5-1,8k kör múlva léptek

Én a 3. megoldást választanám, vagy a láthatatlan 4. megoldást, miszerint a játékot abbahagynám.
Valoban jobb, mint a mostani, de rosszabb, mint az en javaslatom.

Amugy valoban cel, hogy a regi jatekosokat az abbahagyasra sarkalljuk?


Ati egyelore annyit irt, hogy az mfnek igy nehezebb lenne, csak nem vette figyelembe, hogy ilyen mf marpedig nincs, mert egyszeruen eletkeptelen a pontlista felso reszeben az mf fentebbi szinteken.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #67  
Old 03-06-2012, 12:25
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Meg egy kiegeszites, ami eszembe jutott:

Szerintem az nem normalis, hogy egy kis kilences+-nak olyan szovetseget kelljen keresni, amiben nincs nagy kek szam, majd ha veletlen valaki eleri ott is, akkor azt rugjak ki.

Azaz miert kellene, hogy lassabban haladjon egy 10-es egy 9-es meg 2db 7-es, mint egy 9-es es 3 8-as? (Akik kov korben mar 3.5 evente tudnak majd szintet lepni mondjuk a mostani rendszer szerint...)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #68  
Old 03-06-2012, 13:33
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Meg egy kiegeszites, ami eszembe jutott:

Szerintem az nem normalis, hogy egy kis kilences+-nak olyan szovetseget kelljen keresni, amiben nincs nagy kek szam, majd ha veletlen valaki eleri ott is, akkor azt rugjak ki.

Azaz miert kellene, hogy lassabban haladjon egy 10-es egy 9-es meg 2db 7-es, mint egy 9-es es 3 8-as? (Akik kov korben mar 3.5 evente tudnak majd szintet lepni mondjuk a mostani rendszer szerint...)
Én úgy látom, hogy Ati vagy nem érti, vagy nem akarja megérteni, hogy mi lesz a probléma forrása. Én sem örülnék neki, ha a szövimnek azért kellene bomlania, mert túl régóta játszunk együtt és sok kék számunk van. Remyvel kell, hogy egyet értsek, pedig engem nem fog érinteni, mivel nem akarok már sokáig játszani.

viszont ez, ha így marad, Ati egy dolgot fog elérni ,még pedig azt, hogy a 8+ szemes régi játékosok is elmennek, miközben csak annyit kellene változtatni, hogy az első hely helyett, elég legyen az 1-4. hely valamelyike a csoportban. És ez vonatkozna szövisre és mf-re is egyaránt, ergó az mf-eket sem érintené hátrányosan.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #69  
Old 03-06-2012, 14:33
Wolfi Wolfi is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 205
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Teljes mértékben egyetértek Remyvel, és mint érintett ezt meg is tehetem
bevallom őszintén engem már az is zavar, hogy pl a 3as szinten majd 50% foglalkoztatottsággal (rengeteg ház) tudom hozni az első helyet, mert a legközelebbi célpont 10 körön felül van!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Wolfi For This Useful Post:
  #70  
Old 03-06-2012, 14:46
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ha tényleg a barátság, az együtt játszás, és a játék élménye a cél, akkor regeleni kell egy új orit, a 9+ szemes orit fagyasztani, és várni, hátha meggondolja magát Ati :P
Viccet félretéve.
Még szvsz van egy bő év, hogy ebből problémák legyenek, de előbb-utóbb lesznek bajok belőle.
Én minden csoportban hekihez kötném a fellépést, haosnlóan, ahogy A-ban a fodulást. Annyi különbséggel, hogy a max heki X%-át kell elérni ahhoz, hogy lépni tudjon az ori.
Pl.: az egy szemeseknek elég a 60%, 2 szemesnek 65%... stb. Így a 9. szemnél kell 100%, És 13 szemnél 120%, ami még mindig teljesíthető, bár ha B-ben majd lesz egy 12-13 szemes ori, ami nem sokára elképzelhető, akkor azért nem lenne egyszerű dolga. Természetesen az arány csak az én elborult agyam szüleménye.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Írjunk együtt Bingókönyvet! Pool Chat 265 02-15-2011 10:56
A magyar net javarészével együtt a Hódító is elérhetetlen volt délután Ati Fontos bejelentések 1 07-18-2009 20:58
Kötelező haladás Liza itt is... Elvetett javaslatok 27 04-20-2009 18:55
Utáljuk együtt az alkoholt klub Kutyuleee Chat 19 06-29-2008 13:34
Útáljuk együtt Hm-öt! :D Seldon Chat 136 02-02-2008 11:21


All times are GMT +1. The time now is 23:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu