Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-06-2006, 14:52
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default V6 eseményjelző ikonok

A helyzet az, hogy az esemény jelző ikonok túlságosan kicsik és elvesztik azt a funkciójukat, amit eddig betöltöttek, főleg úgy, hogy most már nem is szín alapján kéne őket megkülönböztetni, hanem a rajtuk lévő ikonok alapján.

Jelentősen kéne növelni a méretüket úgy, hogy tényleg jól láthatóak legyenek.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
  #2  
Old 08-06-2006, 15:03
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szerintem ez teljesen egyértelmű, nincs mit rajta sokat "vitázni". A kérdés csak az, hogy hová kerüljön, nem? De ez sem nehéz, mivel minden jobb lesz a jelenlegi helyzetnél...
  #3  
Old 08-06-2006, 15:08
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha megszokja az ember hogy nem a jobb alsó sarkot kell nézni, akkor felűnik...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
  #4  
Old 08-06-2006, 15:13
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Magnum
Szerintem ez teljesen egyértelmű, nincs mit rajta sokat "vitázni". A kérdés csak az, hogy hová kerüljön, nem? De ez sem nehéz, mivel minden jobb lesz a jelenlegi helyzetnél...
Szerintem jó helyen van ott, ahol van most is, de a hátterét kéne megváltoztatni eleve, mivel most sötét zöld alapon villog egy világosabb zöld ikon, amin az ikon a mérete miatt nem is látszik, hogy mi...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #5  
Old 08-06-2006, 15:16
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

De ha esetleg kivennénk (összevonnánk) egy két ritkán használt (feljutás, bónusz stb.) menüpontot és a felszabadult helyre nagyobb villogók kerülnének, még jobban feltűnne.
  #6  
Old 08-06-2006, 15:16
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Ha megszokja az ember hogy nem a jobb alsó sarkot kell nézni, akkor felűnik...
Nekem nem is azzal van bajom, hogy nem a jobb alsó sarokban van, hanem azzal, hogy már nem színkombináció alapján mutatja a villogó, hogy milyen fajta eseményed van, hanem a rajta lévő ikonok alapján, amik viszont ekkora méretben nem láthatóak jól, így pontosan azt a funkciójukat vesztik el, amire ki lettek találva, hogy ha a piac villog, ne a szövi fórumra menjek...

Mivel a bal oldalon bőven van még rá hely, ezért símán lehetne nagyobbítani a villogókon úgy, hogy tényleg láthatóak legyenek rajta az ikonok, valamint ne zöld háttér előtt villogjon a zöld alapú ikon...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #7  
Old 08-06-2006, 15:20
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
már nem színkombináció alapján mutatja a villogó, hogy milyen fajta eseményed van
Igen, ez rendkívül zavaró. Ha a régi színek megmaradnának, kapásból lehetne tudni, hogy éppen mi történt.
  #8  
Old 08-06-2006, 15:21
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Nekem nem is azzal van bajom, hogy nem a jobb alsó sarokban van, hanem azzal, hogy már nem színkombináció alapján mutatja a villogó, hogy milyen fajta eseményed van, hanem a rajta lévő ikonok alapján, amik viszont ekkora méretben nem láthatóak jól, így pontosan azt a funkciójukat vesztik el, amire ki lettek találva, hogy ha a piac villog, ne a szövi fórumra menjek...

Mivel a bal oldalon bőven van még rá hely, ezért símán lehetne nagyobbítani a villogókon úgy, hogy tényleg láthatóak legyenek rajta az ikonok, valamint ne zöld háttér előtt villogjon a zöld alapú ikon...
Ha az ikonra kattintassz nem tudsz eltévedni.
Egyébként mondjuk abban van igazság, hogy az ikon lehetne az eddig használt színek előterében(ellenérvem is van a piac ikonja pl. sárga háttéren nem érvényesülne és sztem a fontos eseményeknél ugyanez a helyzet)
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
  #9  
Old 08-06-2006, 15:30
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Ha az ikonra kattintassz nem tudsz eltévedni.
Ó, az kétségtelen, de ha meg kell várnom, hogy kiírja, hogy az adott ikon mit is jelent, akkor biza az ikonnak nincs értelme, mert nem informatív, helyette akkor értelmesebb lenne, ha eleve a megfelelő szöveget hagyták volna meg és így az villogna ott mint eddig, ami viszont nem előrelépés lenne, hanem visszalépés, tehát mégiscsak jobb, ha az ikon méretén növelünk (pld nyújtjuk).

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Egyébként mondjuk abban van igazság, hogy az ikon lehetne az eddig használt színek előterében(ellenérvem is van a piac ikonja pl. sárga háttéren nem érvényesülne és sztem a fontos eseményeknél ugyanez a helyzet)
Igen, pont mivel a szinek nem harmonizálnának és láthatatlan kavalkád lenne, ezért sem javasoltam azt, hogy eleve olyan színű legyen minden mint régen...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 08-06-2006 at 15:32..
  #10  
Old 08-06-2006, 15:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Egy picit offtopicnak tűnhet a kérdés, de...

... észrevette már valaki, hogy a böngésző címsora is megváltozik, amikor villogó esemény van?

Többektől hallom, hogy eddig úgy rendezte el az ablakokat, hogy a jobb alsó sarok ne legyen letarakva, és akkor látta, ha villog valami, hiába dolgozott mondjuk word-ben közben.

No de ha csak a menüsorba lekicsinyíted az ablakot, akkor is látszik, nem kell semmit rendezgetni. Kiírja, hogy mi történt. Igaz, hogy most, a több ikon mellett csak a legfontosabbat jelzi (ami régen villogott), de egyből látni, hogy valami történt, mégcsak nem is kell, hogy aktív legyen a böngészőablak.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu