Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 07-19-2006, 13:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Question Súgó project :)

Sziasztok!

Felmerült bennem, hogy a súgót ismét egy kicsit ismét rendbe kellene szedni, úgyhogy aki bármit hiányol a súgóból, vagy nagyon félreérthetőnek érzi, ide írja meg.

A bővítések alkalmával igyekeztem a súgót is naprakészen tartani, de mivel cirka 200 oldal csak a súgó, ezért pár helyen elképzelhető, hogy még nem naprakész információk vannak.

Köszi a segítséget!

Ui: ha kérdésed van, azt a megfelelő topicban tedd fel, van külön téma, ami ezzel foglalkozik. Ez nem az. Köszi.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 07-19-2006 at 13:39..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-19-2006, 21:46
János János is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem hiányzik a súgóból néhány dolog, amit ugyan ki lehet tapasztalni, de szerintem ne vegyük el a lehetőséget a kezdőktől, hogy ők is tudják.
Tehát: lopás, földszerzés, mészár, seregkopás stb. %-ok
A harcosnál ez szerepel: "Foglaláskor az eredetileg foglalt százalékhoz képest +1 százalékot kap, fosztogatáskor az eredeti zsákmányhoz képest +10%-ot. A pusztítás és mészárlás is 10%-kal nagyobb károkat okoz."
tapasztalatom szerint nem százalékot kap, hanem %pontot lehet hogy csak nekem volt félreérthető (a többi esetél minden 100-hoz viszonyul tehát ott mindegy)
Reply With Quote
  #3  
Old 07-20-2006, 09:28
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by János
Szerintem hiányzik a súgóból néhány dolog, amit ugyan ki lehet tapasztalni, de szerintem ne vegyük el a lehetőséget a kezdőktől, hogy ők is tudják.
Tehát: lopás, földszerzés, mészár, seregkopás stb. %-ok
A harcosnál ez szerepel: "Foglaláskor az eredetileg foglalt százalékhoz képest +1 százalékot kap, fosztogatáskor az eredeti zsákmányhoz képest +10%-ot. A pusztítás és mészárlás is 10%-kal nagyobb károkat okoz."
tapasztalatom szerint nem százalékot kap, hanem %pontot lehet hogy csak nekem volt félreérthető (a többi esetél minden 100-hoz viszonyul tehát ott mindegy)
Szerintem ez azt jelenti, hogy ha foglalnal az ellenfel foldjebol x%-ot, akkor a harcos (x+1) %ot foglal. Szerintem nem felreertheto.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #4  
Old 07-20-2006, 09:45
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy
Szerintem ez azt jelenti, hogy ha foglalnal az ellenfel foldjebol x%-ot, akkor a harcos (x+1) %ot foglal. Szerintem nem felreertheto.

Simán jelenthetné azt is, hogy a 7%-nak a 101% át foglalja, én értem hogy azért írták betűvel mert százalékpontot akar jelentei, de attól még százalék=% és +1% az 101% ot is jelenthet, nemcsak 7%+1%-ot.
Reply With Quote
  #5  
Old 07-20-2006, 09:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Simán jelenthetné azt is, hogy a 7%-nak a 101% át foglalja, én értem hogy azért írták betűvel mert százalékpontot akar jelentei, de attól még százalék=% és +1% az 101% ot is jelenthet, nemcsak 7%+1%-ot.
Erre ez a hivatalos szó, hogy "százalékpont"? Szerintem ha ezt így leírom, akkor az emberek jelentős része kiszalad a világból...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 07-20-2006, 09:53
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Erre ez a hivatalos szó, hogy "százalékpont"? Szerintem ha ezt így leírom, akkor az emberek jelentős része kiszalad a világból...
akkor a legegyszerűbb ha leírod, hogy az ellenfél földjéből azeredeti 7% (felfele táamdás esetén) és a 3% (lefele táamdás esetén) helyett 8%, ill 4% földet szerez.
Reply With Quote
  #7  
Old 07-20-2006, 11:47
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Erre ez a hivatalos szó, hogy "százalékpont"? Szerintem ha ezt így leírom, akkor az emberek jelentős része kiszalad a világból...
Bár a mindennapi beszédben ez nincs feltétlenül így, a százalék és százalékpont kifejezések eltérő jelentésűek. Ha a valódi arány 50% és becslésünk hibája nem több, mint 10 százalék, akkor a becsült érték 45% és 55 százalék között lesz. A 10 százalékpontnyi hiba pedig 40% és 60% közötti becslést jelent. A százalékpont tehát az egész bizonyos százalékát jelenti anélkül, hogy erre külön utalnánk, a százalék pedig egy másik, az adott szövegkörnyezetben definiálandó, másik mennyiség százalékát.)


szerintem nem jo a szazalekpont ide akkorse
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #8  
Old 07-20-2006, 12:26
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem a súgónak ez a része teljesen érthető.

lenne 1 észrevétel amúgy... a Pontok alatt ott van a színmagyarázat. ez ok. a Pontok súgóban is ott a színmagyarázat, de kimaradt onnan "Az elõzõ hétvégi játék kiemelt játékosai" magyarázat...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #9  
Old 07-20-2006, 17:05
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sokszor kérdezgetik és hiányzik is a súgóbol, hogy ha beteg az orid és a szövid elhívja egy támadáshoz, vagy védekezéshez segíteni, akkor visszatérve nem fertőzik meg újra az oridat... ezt be lehetne ebbe a részbe szúrni:

"Fontos! Attól, hogy a Te seregeid megfertőződnek egy támadás alkalmával, szövetségeseid nem kapják el a betegséget. Ha szövetségeseid segítséget kérnek, miközben országod beteg, akkor sem kapják el a betegséget. Csak akkor, ha ők maguk indítanak támadást egy beteg ország ellen."
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #10  
Old 07-20-2006, 20:41
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Valamint a helytartoval kapcsolatban is gyakran kerdezik, hogy miert nem adja el az egysegeket, pedig jol be van allitva - es kicsit nehezkes megtalalni a sugo/faq/helytartoval kapcsolatos kerdesek kozott, vhogy ki kellene emelni azt a reszt szerintem Esetleg a vip sugoba beletenni vagy ilyesmi....
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mikor kezdenek kopni a tekik? -Fegya- Segítség 69 03-20-2007 14:37
A sugo felreerthetosege Remedy Megvalósult javaslatok 11 07-17-2006 20:31


All times are GMT +1. The time now is 22:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu