Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #291  
Old 12-16-2010, 07:05
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Mo, a 24 órás limitet betartva módosíthatnád a hozzászólásod vagy névtelenné téve (x vs y) vagy kivéve az ott szereplőket.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #292  
Old 12-16-2010, 08:33
Sucó Sucó is offline
Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 295
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

sztem meg undoritó mind a 2 (ki-be lépés, elfokozás)és nem stratégia!
legalább annyira undoritó ez mint egyeseknek a hiénázás!
Reply With Quote
  #293  
Old 12-16-2010, 09:42
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nem konkrétan ehhez a témához kapcsolódik, de a szándék tekintetében semmiféle különbséget nem látok a klánból való kidobálás és az elfokozás egyéni sereg elől intézménye között.

Az elfokozás ellen folytatott topic viszont elhalt, pedig pontosan ugyanennyi létjogosultsága van!

Szóval a KIDOBÁLÓS MÓDSZER a SZEGÉNYEBB KLÁNOK MÓDSZERE az ELFOKOZÓS MÓDSZER pedig a GAZDAG KLÁNOKÉ...

Nincs köztük különbség, mindkettő a komoly veszteség elkerülésére irányul. Szóval amíg ilyesmit látok:

xxxxx (#yyyyyy) elfoglalt 0 hektárt yyyyy (#xxxxxx) országától.
2010-12-15 22:01:14
yyyyy (#xxxxxx) elfoglalt 607 hektárt xxxxx (#yyyyyy) országától.
2010-12-15 21:01:11

addig valóban elgondolkodik az ember, hogy miért éppen ebben a topicban van nagyobb ellenállás...
A kulonbseg pl az, Monro, hogy bar jelen elfokozast mi csinaltuk, en _tamogatom_ hogy tortenjen vmi elfokozas ugyben is. Csak ne ugy, hogy legyen egy "en nyertem" taktika a felso szamara, mint ahogy par otlet eseten lenne is ilyen, hanem ertelmes keretek kozott.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #294  
Old 12-16-2010, 15:29
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Sucó View Post
sztem meg undoritó mind a 2 (ki-be lépés, elfokozás)és nem stratégia!
legalább annyira undoritó ez mint egyeseknek a hiénázás!
Azért elég nagy különbség van a 2 között... a kidobálásnál esélyed sincs utána menni az ellenfélnek... onnantól ott maradsz a kitámadott klánnal és csak imádkozhatsz hogy ne legyen annyi hiéna. a fokozásnál viszont esélyed van utána menni. neked is pontosan annyiba kerül mint neki... emellett ugye ha vki alulról távolról fokoz rád akkor esélyed nincs érdemlegesen visszatámadni,akkora helyzeti előnyben van, mert képtelenség alá kerülnöd anélkül hogy szétbontanád a fél országot... főleg eme jelenség miatt nem támogatják sokan az elfokozás eltörlését, mert akkor a távolról rádfokozásokat lehetetlen lenne kivédeni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #295  
Old 12-16-2010, 15:31
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Azért elég nagy különbség van a 2 között... a kidobálásnál esélyed sincs utána menni az ellenfélnek... onnantól ott maradsz a kitámadott klánnal és csak imádkozhatsz hogy ne legyen annyi hiéna. a fokozásnál viszont esélyed van utána menni. neked is pontosan annyiba kerül mint neki... emellett ugye ha vki alulról távolról fokoz rád akkor esélyed nincs érdemlegesen visszatámadni,akkora helyzeti előnyben van, mert képtelenség alá kerülnöd anélkül hogy szétbontanád a fél országot... főleg eme jelenség miatt nem támogatják sokan az elfokozás eltörlését, mert akkor a távolról rádfokozásokat lehetetlen lenne kivédeni.
ha az elfokozásba belenyúlnánk, azzal a ráfokozás is némiképpen korlátok közé szorulna.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #296  
Old 12-16-2010, 15:47
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha az elfokozásba belenyúlnánk, azzal a ráfokozás is némiképpen korlátok közé szorulna.
Azért ez nem ilyen egyszerü. ráfokozás nélkül a kisérés is lehetetlenné vállna,a klánok ráállása lehetetlen lenne, és csak hébe hóba lenne klán csata. meg azért az egyéni pontlistában is vannak lyukak, igaz már nem áthidalhatatlan mint régen, de azért van.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #297  
Old 12-16-2010, 16:01
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Azért ez nem ilyen egyszerü. ráfokozás nélkül a kisérés is lehetetlenné vállna,a klánok ráállása lehetetlen lenne, és csak hébe hóba lenne klán csata. meg azért az egyéni pontlistában is vannak lyukak, igaz már nem áthidalhatatlan mint régen, de azért van.
lehet fedezni, ütni, és nem azt mondtam hogy egyáltalán nem lenne fokozás, csak némileg lecsökkentve. miért korrekt az, hogy ráfokozok 200k pontot egy klánra, körváltáskor esek 100k pontot és esélye sincs, hogy szembejöjjön? mi is csináltunk ilyet, és akkor sem éreztem korrektnek. ha arra jutnának a nagyok, hogy szabályozzuk, ami nem biztos, hogy jó ötlet, akkor én úgy tenném, hogy a max fokozás olyan 50k pont körül lehessen. országonként. de ismétlem, nekem nem hiányzik a változtatás.
Reply With Quote
  #298  
Old 12-16-2010, 20:45
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
A kulonbseg pl az, Monro, hogy bar jelen elfokozast mi csinaltuk, en _tamogatom_ hogy tortenjen vmi elfokozas ugyben is. Csak ne ugy, hogy legyen egy "en nyertem" taktika a felso szamara, mint ahogy par otlet eseten lenne is ilyen, hanem ertelmes keretek kozott.
Nem is ezért írtam, mert Te nem támogatod.
Mindegy alényeg, hogy viszonylag könnyű lenne bevezetni egy olyan szabályt, hogy ne csak a pontszámot vizsgálgassa a játék beütéskor (azt is kell persze hogy eldöntse ki van alul) hanem a tényleges hektárszámot. Ha ezek mondjuk belül vannak X%-on akkor az ütés volumenje megtörténik akkor is ha elfokozol 100K pontra...

Nem látom a hátulütőjét viszont megoldja a 0 hekis problémát. Megmarad a ráállás intézménye ráfokozással ezzel sincs gond. És akkor nem lesz az ami most, hogy akinek pénze van kimehet fullra és legfeljebb elfokoz. Ez a gazdag klánok előnye. Hozzáteszem mi is gazdagabbak vagyunk sok esetben egy feleakkora klánnál mint a mienk. Ennek ellenére nem hiszem hogy kellenek ilyen kiskapuk a játékba.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to monro For This Useful Post:
  #299  
Old 12-16-2010, 20:48
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha az elfokozásba belenyúlnánk, azzal a ráfokozás is némiképpen korlátok közé szorulna.
Sztem nem kell belenyúlni a fokozásba ahhoz, hogy megszüntessük a 0 hekis ütést. Egyel feljebb leírtam amit erről gondolok.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #300  
Old 12-16-2010, 20:53
csákány csákány is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Üllő
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Legegyszerűbb az lenne,ha 100K ponton kívül is normális hekit vinnél nem 0-t.
Ettől ugyanígy megmaradna az odafokozás lehetősége ami esetleg egy klánráálláshoz vagy egyéni ütéshez kell.
Szerintem
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csákány For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 23:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu