Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Szeretnéd e ha a tábornok személyiséget erősítenénk?
Igen, támogatom a javaslatot. 44 57.89%
Igen de találjunk ki valami mást. 3 3.95%
Nem. Jó ez így. 29 38.16%
Voters: 76. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 03-09-2010, 14:09
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
...
az egész logikai menetedet nem értem. Az érv féléd most is az volt, hogy 5 tábornok ne adjon többet mint másik 5.

100 Ork lónak nem ugyanannyi az ereje, mint 100 Gnóm lónak. Akkor ebben sem látod a logikát? miért kéne egy Ork, Törpe, Gnóm tábornoknak tök ugyanakkora bónuszokat adnia?
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
Sponsored Links
  #152  
Old 03-09-2010, 14:17
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Bobesz bá View Post
Szerintem nincs ez keverve.
El akartok tüntetni egy faji sajátosságot, az egyik személyiség erősítésével.
Holott a személyiségek nem erre lettek kitalálva.
Ork, tábornok ide vagy oda, még mindig egy nehezen játszható faj.
+ 1 tábornokkal nem lesz verhetetlen.
3 személyiséggel, mindenki már csak gnom lesz, tudós és tábornok.
ezek ellen majd hogy fogtok játszani????
Senki nem akart eltüntetni egy faji sajátosságot. Csupán azt szeretnénk hogy érdemes legyen választani orkon kívül más fajjal is a tábornok személyiséget. Eközben szerintem is fontos, hogy megmaradjon az ork előnye.
De ne állandóan csak sarkíts, hogy itt mindenki 50% haderőbónuszokat akar adni, mert egyáltalán nem ez az irányvonal. Szerinted ha 1% helyett 3%, vagy akár 5% bónuszt adna a többi fajnak a tábornok személyiség, akkor senki sem játszana orkkal?
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #153  
Old 03-09-2010, 14:23
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
az egész logikai menetedet nem értem. Az érv féléd most is az volt, hogy 5 tábornok ne adjon többet mint másik 5.

100 Ork lónak nem ugyanannyi az ereje, mint 100 Gnóm lónak. Akkor ebben sem látod a logikát? miért kéne egy Ork, Törpe, Gnóm tábornoknak tök ugyanakkora bónuszokat adnia?
Az orknak a faji előnye az, hogy több tekercse lehet, és van faji előnye (+30%). A gnómnak hiányzik ez a faji ereje.

Viszont tábornokok számában nincs ilyen. A gnómnak nincs olyan faji tulajdonsága, hogy minden tábornok kétszer annyi bónuszt ad, vagy a tábornok személyiség használatánál van X előnye még pluszban.

A személyiségnek mindenkire ugyan úgy kell hatnia. Az más kérdés, hogy ezen felül még a faji tulajdonságok is módosítanak.
Jó, persze, lehet mondani azt is, hogy +1 tábornok, és duplázás mindenkinél. De egyszerűen nem tartom logikusnak, hogy 5 tábornok erősebb másik 5 tábornoknál. Ha nem lenne tábornokszám alapján fix % meghatározva, akkor nekem elfogadható az 5 erősebb 5-nél opció. De a lónál sincs odaírva, hogy fixen 6 a támadóértéke, hanem le van írva, hogy még ez és ez is módosítja.
Reply With Quote
  #154  
Old 03-09-2010, 14:30
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Bobesz bá View Post
Szerintem nincs ez keverve.
El akartok tüntetni egy faji sajátosságot, az egyik személyiség erősítésével.
Holott a személyiségek nem erre lettek kitalálva.
Ork, tábornok ide vagy oda, még mindig egy nehezen játszható faj.
+ 1 tábornokkal nem lesz verhetetlen.
3 személyiséggel, mindenki már csak gnom lesz, tudós és tábornok.
ezek ellen majd hogy fogtok játszani????
te mégis miről beszélsz?
számolj már utána mit beszélsz..
200 hekin ork-gnóm tanyás tábornok és tudós hadi:
ork 3848 paci 1040 tornyosíj.. 74681 támadópont
gnóm 4560 paci 1200 íj 64282 támadópont jelenleg.. siQ 5%val 67921.. igazán egetrengető.. mindenki gnóm tábornok lesz..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #155  
Old 03-09-2010, 14:45
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És igen, semmilyen érvem nem volt csak az "ennyi erővel..." dolog. És igen, mondvacsinált érvek, ugyanis azt írtam amit Dynosaur érvelt, és azzal hoztam fel példákat.
Nem értem mire gondolsz (többszöri olvasás után is csak sejteni tudom), ez a mondat már nyelvtanilag sem helyes, túl sok a mutató névmás, de mégsem mutatnak semmire...

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Az ork 7 és az óriás 6 tábija nem volt a legtökéletesebb, de ugyan azon az alapon volt, mint amit Te írtál: annyit érveltél, hogy ő rááldozott egy szemet. Én is ennyit érveltem. Látod, mekkora butaság??
Nem csak ennyit írtam, sőt nem ez volt az összhasonlítási alapom, hogy az egyik felvette a tábi szemet a másik meg nem!! Pont, hogy ez a különbség! Mindkettőnek 5 tábija van, de az egyik tett érte valamit, a másik meg csak úgy megkapta. Ezt nem érzem egyenlőnek! Amúgy meg elég rossz dolog, ha azt mondod, hogy "látod milyen butaságot írtam? Ilyet írtál te is..." Nem az oviban vagyunk!

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Aha. Szóval hasonlítsam össze a fajokat, de egy személyiségnél ne is vegyük figyelembe a faji hátrányokat. Értem...
mondj az orknál olyan faji előnyt, ami megmagyarázza, hogy duplabónusz jár neki a tábi szemmel.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Látod-látod. Pedig ugyan azon a kijelentésen alapulnak: "mert áldozott rá egy szemet". Nem ismerős??
A Te kijelentésed oltári nagy baromságon alapul (idézem):

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ha óriással felveszem a gazdálkodó szemet, akkor had termeljek már több gabonát mint egy elf, mert én rááldoztam egy szemet. (Igazából most is többet termel, mert szorzódik, de ez a különbség elhanyagolható).
most őszintén, ennek mi értelme?? (és most nehogy összehasonlítsd akárkinek az akármilyen példájával, mert ekkora katyvaszt senki sem írt!)

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Igen, komolyan, mert látom nem is érted, hogy én miről írok.
Az a gond, hogy itt Te hajtassz szembe a forgalommal, csak nem veszed észre magad... sajnálatos...

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A személyiségnek mindenkire ugyan úgy kell hatnia. Az más kérdés, hogy ezen felül még a faji tulajdonságok is módosítanak.
Jó, persze, lehet mondani azt is, hogy +1 tábornok, és duplázás mindenkinél. De egyszerűen nem tartom logikusnak, hogy 5 tábornok erősebb másik 5 tábornoknál. Ha nem lenne tábornokszám alapján fix % meghatározva, akkor nekem elfogadható az 5 erősebb 5-nél opció. De a lónál sincs odaírva, hogy fixen 6 a támadóértéke, hanem le van írva, hogy még ez és ez is módosítja.
megint egy "köszönjük Emese" szintű HSZ...

Mondj olyan faji előnyt, ami az orknak megmagyarázza a duplabónuszt.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ha nem lenne tábornokszám alapján fix % meghatározva, akkor nekem elfogadható az 5 erősebb 5-nél opció.
Ezen vitatkoztunk ennyit? Ezzel nincs gond, ha változik a személyiség tulajdonsága, akkor gondolom a súgót is utánaváltoztatják... Szóval belekerülne szépen, hogy mi a helyzet...
Reply With Quote
  #156  
Old 03-09-2010, 14:50
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Viszont tábornokok számában nincs ilyen. A gnómnak nincs olyan faji tulajdonsága, hogy minden tábornok kétszer annyi bónuszt ad, vagy a tábornok személyiség használatánál van X előnye még pluszban...

...A személyiségnek mindenkire ugyan úgy kell hatnia. Az más kérdés, hogy ezen felül még a faji tulajdonságok is módosítanak.


Quote:
Originally Posted by Fajok súgó
Ork

A legmilitárisabb faj. Termetük otromba, izmosak és gyorsak, büszkék arra, hogy függetlenek. Gyermekeiket már kiskoruktól a háborúzásra nevelik, előnyben részesítve a támadást a védekezéssel szemben. Felfedezőik félelmetesen hatékonyak, bár sokkal szívesebben zsákmányolnak beépített területet, mintsem, hogy a föld feltörésével foglalkozzanak. Zord körülmények között is jól érzik magukat, nincsenek különleges elvárásaik a környezetükkel szemben. Sebtében összetákolt kunyhókban is elélnek, épületeik is hasonló elven készülnek. Ebből adódóan az épületeken komolyabb fejlesztéseket véghezvinni elég problémás. A varázslatoktól kifejezetten idegenkednek. A tudományok terén szinte kizárólag csak a háborúval kapcsolatos kutatások dominálnak.

Speciális varázslat

Szupermarkotány Az ork varázslók képesek olyan varázslatot bocsátani a katonákra, melynek hatására azok elképzelhetetlen hatásfokkal képesek az ennivalót hasznosítani, ilyenkor élelmiszerfogyasztásuk drasztikusan lecsökken. A varázslat időtartama alatt a haderő 30%-kal kevesebb élelmet fogyaszt.

Előnyök

* +30% támadóerő többlet,
* az épületeket 14 (7) kör alatt építik fel,
* kettővel több tábornokkal rendelkezik,
* a hadügy és mezőgazdaság területén elérhető maximum 40%,
* a hadügyi tudománytekercsek írása 50%-kal olcsóbb,
* ha a támadásra küldött seregének támadóértéke magasabb, mint az otthon maradt sereg védőértéke, akkor +20% védelmet kap minden katonai, mágikus és tolvaj akcióval szemben, amíg ez az állapot fennáll.


Hátrányok:

* a tolvajok és a varázslók minden alkalommal 1%-kal jobban fáradnak,
* minden varázslat 30%-kal több rúnába kerül,
* az épületekhez 20%-kal több nyersanyag kell,
* a lakossági morál fokozottan romlik az adókulcs növelésére,
* az ipari tudománytekercsek írása 50%-kal drágább.
Mutasd meg itt hol van benne az, hogy a tábornok szem duplabónuszt ad, és akkor elfogadom, hogy igen faji sajátosság. De amíg nincs itt, addig a többi faj is megérdemli a többletet, mert ugye:
Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A személyiségnek mindenkire ugyan úgy kell hatnia.
Reply With Quote
  #157  
Old 03-09-2010, 15:00
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Törölve... (sorry)

Last edited by Dynosaur; 03-09-2010 at 15:03..
Reply With Quote
  #158  
Old 03-09-2010, 15:09
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Nem csak ennyit írtam, sőt nem ez volt az összhasonlítási alapom, hogy az egyik felvette a tábi szemet a másik meg nem!! Pont, hogy ez a különbség! Mindkettőnek 5 tábija van, de az egyik tett érte valamit, a másik meg csak úgy megkapta.
Tehát azt írod, hogy nem az volt az alapod, hogy az egyik felvette a másik meg nem, miközben azt is írod, hogy az egyik felvette (tett érte valamit) a másik meg nem. Ez szerintem ugyan az.

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Ezt nem érzem egyenlőnek! Amúgy meg elég rossz dolog, ha azt mondod, hogy "látod milyen butaságot írtam? Ilyet írtál te is..." Nem az oviban vagyunk!
Ovi. A kényszeres lefele ujj mutogatás pedig nyilván nem az.

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
mondj az orknál olyan faji előnyt, ami megmagyarázza, hogy duplabónusz jár neki a tábi szemmel.
Idézet a súgóból:
"kettővel több tábornokkal rendelkezik,"
"Számok

Minél több tábornokot küldesz sereged mellé csatába, annál erősebbek lesznek katonáid az adott ütközetben. A tábornokok száma a következő támadóerő-bónuszokat adja:

1 tábornok 0% bónusz
2 tábornok 3% bónusz
3 tábornok 5% bónusz
4 tábornok 6% bónusz
5 tábornok 7% bónusz
6 tábornok 8% bónusz
7 tábornok 10% bónusz
8 tábornok 20% bónusz"


Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
A Te kijelentésed oltári nagy baromságon alapul (idézem):

most őszintén, ennek mi értelme?? (és most nehogy összehasonlítsd akárkinek az akármilyen példájával, mert ekkora katyvaszt senki sem írt!)
Pont ugyan azon az alapon írtam mint Te. És igenis összehasonlítom. Te azt írod, hogy ha felveszi a szemet, akkor több járjon neki, mint más fajnak alapból. Én azt írom, hogyha felveszi a szemet több járjon neki, mint más fajnak alapból. Ugyan az. Te az enyémre mondod hogy baromság, én a Tiédre. Tehát egyet értünk: baromság.

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Az a gond, hogy itt Te hajtassz szembe a forgalommal, csak nem veszed észre magad... sajnálatos...
Ez lehet. Na és??

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
megint egy "köszönjük Emese" szintű HSZ...
Ezt azért ne tőled légyszíves. Mindent leírsz kétszer, és mindenre reagálsz, kényszeresen. Nem bírsz kihagyni semmit. Az összes topicban. Van, hogy 3 egymás utáni beírás mint a Tied. És ezt már más is előhozta, ebben a topicban is, nem rég.

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Mondj olyan faji előnyt, ami az orknak megmagyarázza a duplabónuszt.
Pl. ezt is háromszor kérdezted meg. Itt kétszer, sé egy külön hsz-ben még egyszer.

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Ezen vitatkoztunk ennyit? Ezzel nincs gond, ha változik a személyiség tulajdonsága, akkor gondolom a súgót is utánaváltoztatják... Szóval belekerülne szépen, hogy mi a helyzet...
Én nem vitatkozom. Csak próbálom megértetni Veled, hogy az 5 tábornok nem erősebb, mint az 5 tábornok. A gnómnak egy faj hátránya, hogy 4 tábornokja van, ahogy az óriásnak is (egy elfhez képest) is faj "hátrány" a kevesebb gabonatermelés. Cserébe vannak előnyei másik téren. De mind a kettőjüknek kompenzálható ez a hátrány egy szemmel. Ha a gnóm többet kap tábi szemmel mint egy másik 5 tábis faj, szem nélkül, akkor az óriás pedig kapjon többet gazdálkodó szemmel, mint egy elf a szem nélkül.
Reply With Quote
  #159  
Old 03-09-2010, 15:14
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Javaslom, hogy a spammolo D betuseknek legyen egy "jatszoter" nevu megbeszeles, ahol elvitatkozhatnak, mert igy attekinthetetlenne teszik az egesz topicot a butasagaikkal...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #160  
Old 03-09-2010, 15:22
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Javaslom, hogy a spammolo D betuseknek legyen egy "jatszoter" nevu megbeszeles, ahol elvitatkozhatnak, mert igy attekinthetetlenne teszik az egesz topicot a butasagaikkal...
Mert ez nem off, ugye??

De, hogy ha nagyon kell, akkor íme egy javaslat:
Legyen változtatva a tábornokok után kapott bónusz így:

1 tábornok 0% bónusz
2 tábornok 3% bónusz
3 tábornok 4% bónusz
4 tábornok 6% bónusz
5 tábornok 8% bónusz
6 tábornok 10% bónusz
7 tábornok 12% bónusz
8 tábornok 15% bónusz

Így orknak 3%, többi fajnak 2% előnyt adna a személyiség.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Régi személyiség módosítása: Kresekedő wand Megbeszélések 130 11-28-2009 00:05
tudós élőhalott VS tábornok élőhalott Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 95 09-14-2007 13:32
09.05. Tábornok Ati Hódító Kézikönyv 2 07-27-2007 07:13
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24


All times are GMT +1. The time now is 01:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu