Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 12-15-2010, 16:45
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

nekem pl 2 éve megoldhatatlan a fordulás A-bol B-bol miota ilyen jol sikerult "osszebarátkoznunk ezekkel az uriemberekkel"

Minimális föld 24.680 hektár 19.380 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 19.380 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 27.285 kör MEGFELEL

pedig teljesen normális hangnemben probáltam mnt-t kérni de suket fulekre találtam
mert ez náluk valami klánérdek
pedig nem lehet mondani hogy nem probálkoztam
ertelmetlen harcba nyilván nem megyek bele
de ettol fuggetlen az iranyitasom alatt csapatmunkával sikerult megdonteni a legnagyobb klánfoglalás rekordját az általam inditott bizonyos 16k hekis utéssel
szoval még azt se nagyon lehet rám mondani hogy tulzottan béna lennék
Sponsored Links
  #22  
Old 12-17-2010, 21:27
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Engem az zavart meg, hogy ez a könnyítés alapvetően azoknak lett kitalálva, akik még sose voltak magas területeken, és számukra ez igazából nem kérdés. De valóban vannak olyanok is, akik voltak már magasabb területeken, viszont a minimum földet most nem érik el. Nekik ezt ugyan teljesíteni kell (azt mindenkinek, alsóbb csoportokban is végig), de a top30% követelményt nem (e helyett van a 4000, illetve 9000 fix hektár).
Attila, azt hadd kérdezzem meg, hogy az cél volt a könnyítés megalkotásakor, hogy mondjuk egy restart után se legyen lehetősége valakinek a 4000 hekis szabállyal fordulni? Konkrét példa: fajt akartam váltani, ezért az A-ban restartoltam. Ugyanezzel az országommal voltam előrébb is kb. 2 éve, de nyilván lejjebb kerültünk. Most a restart után pár héttel ezt látom:

Játékidő 1.000 kör 504 kör NEM MEGFELELŐ
Minimális föld 5.796 hektár 2.245 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 2.245 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
9000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
4000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
Saját ország a következő csoportban nem lehet Van (fagyaszt) NEM MEGFELELŐ

Ebből gondolom helyesen arra következtetek, hogy nincs már lehetőségem arra, hogy a 4.000 hekis szabállyal forduljak, hiába restartoltam. Ezt értem, de ez volt a kezdeti cél is vagy ez, mint esetlegesen megfontolandó kérdés fel sem merült?

Leegyszerűsítve a kérdést úgy tehetném fel, hogy csak az újonnan 1A-ra fellépők "járnak jól" ezzel a lehetőséggel, a régóta itt küzdő, de "könnyűnek találtatott" országok nem?

Last edited by Survivor; 12-17-2010 at 21:29.. Reason: kiegészítés
  #23  
Old 12-17-2010, 21:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Attila, azt hadd kérdezzem meg, hogy az cél volt a könnyítés megalkotásakor, hogy mondjuk egy restart után se legyen lehetősége valakinek a 4000 hekis szabállyal fordulni? Konkrét példa: fajt akartam váltani, ezért az A-ban restartoltam. Ugyanezzel az országommal voltam előrébb is kb. 2 éve, de nyilván lejjebb kerültünk. Most a restart után pár héttel ezt látom:

Játékidő 1.000 kör 504 kör NEM MEGFELELŐ
Minimális föld 5.796 hektár 2.245 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 2.245 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
9000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
4000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
Saját ország a következő csoportban nem lehet Van (fagyaszt) NEM MEGFELELŐ

Ebből gondolom helyesen arra következtetek, hogy nincs már lehetőségem arra, hogy a 4.000 hekis szabállyal forduljak, hiába restartoltam. Ezt értem, de ez volt a kezdeti cél is vagy ez, mint esetlegesen megfontolandó kérdés fel sem merült?

Leegyszerűsítve a kérdést úgy tehetném fel, hogy csak az újonnan 1A-ra fellépők "járnak jól" ezzel a lehetőséggel, a régóta itt küzdő, de "könnyűnek találtatott" országok nem?
Nekik is rengeteget javult az eselyuk. Egyreszt, 4000 folott ugyanugy fog nekik telni a topkoruk. Masreszt, ameddig eddig _mar_ feljutottak a kuzdes soran, annak csak a 85%-aig kell ujra feljutni, raadasul eleg egy korvaltas erejeig.
__________________
Remedy
  #24  
Old 12-17-2010, 22:34
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekik is rengeteget javult az eselyuk. Egyreszt, 4000 folott ugyanugy fog nekik telni a topkoruk. Masreszt, ameddig eddig _mar_ feljutottak a kuzdes soran, annak csak a 85%-aig kell ujra feljutni, raadasul eleg egy korvaltas erejeig.
Egy körváltásig?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
  #25  
Old 12-17-2010, 23:02
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Egy körváltásig?
Igen. 4000 folott meglesz a 336 topkore, aztan vhogy felszalad a minimumfoldjere.
__________________
Remedy
  #26  
Old 12-17-2010, 23:06
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekik is rengeteget javult az eselyuk. Egyreszt, 4000 folott ugyanugy fog nekik telni a topkoruk. Masreszt, ameddig eddig _mar_ feljutottak a kuzdes soran, annak csak a 85%-aig kell ujra feljutni, raadasul eleg egy korvaltas erejeig.
Oké értem (és azt is, hogy miért csak 1 körig, mivel azonnal tud szintet lépni, ha már minden más teljesült). De, ha már egyszer restartol szerencsétlen, nem lehetne neki is (nekem is) megadni a lehetőséget, hogy kihasználjam azt, amit minden frissen A-ba lépő is ki tud? Nem mondom, hogy biztosan kihasználnám, de legalább a lehetőség ott lenne. Meg a jelenlegi gyakorlat olyan, mint amit a szolgáltatók és a bankok csinálnak általában. A hűséges ügyfelek mindig hátrányban vannak a frissen számlát nyitók vagy előfizetést vásárolókkal szemben.
  #27  
Old 12-18-2010, 02:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Oké értem (és azt is, hogy miért csak 1 körig, mivel azonnal tud szintet lépni, ha már minden más teljesült). De, ha már egyszer restartol szerencsétlen, nem lehetne neki is (nekem is) megadni a lehetőséget, hogy kihasználjam azt, amit minden frissen A-ba lépő is ki tud? Nem mondom, hogy biztosan kihasználnám, de legalább a lehetőség ott lenne. Meg a jelenlegi gyakorlat olyan, mint amit a szolgáltatók és a bankok csinálnak általában. A hűséges ügyfelek mindig hátrányban vannak a frissen számlát nyitók vagy előfizetést vásárolókkal szemben.
A minimum föld követelmény változtatása fel sem merült. Ha felmerült volna, akkor el lett volna vetve.

Az, hogy annyi a minimum földed, azt jelenti, hogy voltál már e fölött is. Nem elérhetetlen tehát számodra az a mennyiség.

A minimum föld újrainduláskori csökkentése rengeteg csalásra adna lehetőséget, ezért az egy mindenképp szükséges követelmény.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #28  
Old 12-18-2010, 23:37
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az, hogy annyi a minimum földed, azt jelenti, hogy voltál már e fölött is. Nem elérhetetlen tehát számodra az a mennyiség.

A minimum föld újrainduláskori csökkentése rengeteg csalásra adna lehetőséget, ezért az egy mindenképp szükséges követelmény.
Ez igaz, de akkor ork voltam, most meg nem. Ha egy hadilag aktiv fajjal elértél valameddig, nem biztos, hogy egy kevésbé hadis beállítottságú fajjal valaha is meg tudod közelíteni. Az pedig ugyancsak befolyásolja, hogy egy hadi beállítottságú klánban értél el mondjuk sok hektárig, utána átkerültél esetleg egy passzív klánba és máris nincs nagyon lehetőséged egyéni akciókra. De világos, a válaszból kiderült, hogy az eredeti céllal megegyező változtatás született. Köszi.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Belső fórumokkal kapcsolatos probléma [HTPA]GeeForce A fórumról... :) 7 12-23-2008 08:35
Dreamweaver, honlapkészítés probléma It(AZ:)) PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 15 02-20-2008 13:45
probléma a varázslataimmal Gangrel Segítség 12 07-12-2007 12:25
Újkeletű probléma . a böngésző percenként lelép .Miért ? Tsobi PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 4 05-10-2007 07:31
1A Szintlépés Csocsó Megvalósult javaslatok 163 02-23-2007 23:19


All times are GMT +1. The time now is 22:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu