Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 08-17-2006, 13:10
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Synkel: ha levisszük a gnóm összes maxát 20% az nem jelenti azt hogy a többi faj tekivel elérhető maxai maradnaka helyükön... akkor az alap a 12% lenne mindenből durván, érthető ez nem? és a tudós se 5%ot adna hanem 3%ot vagy ilyesmi... ezt kell kiszámolni hogy a rendszer életképes maradjon és a darabszámok magasan tartásával és a %ok tompításával elérhető lenne egyfajta reális gyengülés egy komolyabb tekilelopás esetén is (persze ezekhez a faji bónuszokat hozzá kell finomítani)

- nekem az se fájna ha fix faji bónusszá válna a lakáshelyzeti tekercs pl, és kikerülne a játékból mint tudomány... az is legalább félsiker a kitekzhető fajok oldalán, mert enyhül a kár. (mert aki nem vip és 3kor kitekizi egy fanatikus egyetemista annak a kára is óriási a lelépő sereg miatt, mindez akár csak koszos 50millányi tekercs elhozásából szülhet több 100 milliós kárt, ami nem reális szerintem... és akkor nem beszéltem, hogy a megmaradó kevesebb sereg még annál is sokkal gyengébb, mint ugyanennyi full tekis sereg lehet... )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 08-17-2006, 17:17
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Mi a véleményetek?
Mi befolyásolja a játékosokat, hogy egyre kevesebbet csatáznak?
Leegyszerűsítve:

1. a majré a lehetséges veszteségtől.
2. a majré a bonyodalmaktól


Lényegében az nem igaz, hogy lenti szinteken több a csata, mint feljebb. Sztem a csaták száma a nagyszámok törvénye alapján ott a legtöbb ahol a csoportlétszám a legmagasabb.Viszont mindenki tisztában van vele, hogy kezdő játékosok országaira bátrabban támad bárki. Éppen ezért statisztikailag valószínűleg az 5-ös szinten lenne a legnagyobb támadási hajlandóság azonos csoportlétszámok alapján. Mit tegyünk ez ellen? Sztem tanítsuk meg őket minél hamarabb országot építeni ahelyett, hogy moráljavításkét porig romboljuk vagy lemészároljuk őket.

Másrészről a kérdésed felveti megintegy régebbi témát a felfedezések drágítását. Én a magam részéről a drágítást nem a katonai egységek számában tenném hanem aranyban és csak 2500 heki felett. Onnantól aki felfedezne annak is maradna 225 katona 1 heki de már nem 22500 aranyért hanem 10,20,100x-osáért.

A felfedezéshez még...
Felmerült bennem a súgó, hogy a kiküldött katonák lefokozódnak a végén és lakosok lesznek. De ez nem így van. Ha így lenne minden felfedezés után megugrana a népesség. Szóval ha már ez van a súgóban akkor a felfedező katonáknak vagy barakhely kellene vagy házhely. Érdemes lenne egy "mi lenne a következménye, ha..." topicot nyitni és az ilyen apróságokat kitárgyalni.

És végül egy olyan javaslat ami picit talán kockázatossá tenné a felfedezést is a háborúhoz felzárkóztatva...

Amíg felfedeznek a katonáid:

1. vagy legyen számukra hely a barakokban, ha nincs ----> 2.
2. minden 1 napi saját képzésen túli kiküldött 1000 katona csökkentse a katonai morált körönként mondjuk 1%-al.
Reply With Quote
  #23  
Old 08-17-2006, 17:24
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
Szerintem leginkabb a tornyos ijaszok. Egyszeru a keplet: adott hektaron boven vedi a tornyos ijaszsereg az ugyanannyi helyen elfero lovasokat. Es itt felborult az egyensuly. 1-1-ben nem tudod beverni az ijaszost, szovitamadas eseten meg a masik szovi szetkap ha kitamadsz. Csak azert nem szuntek meg meg 100%-osan a tamadas-kezdemenyezesek, mert nem tuti hogy visszakisernek.
En vagy kivennem a tornyokat, vagy kompenzalnam valamivel tamadas-oldalon.
Kompenzálva van, csak talán kevés... Van felfelébónuszod 10% és tábornokbónuszod ami mondjuk a példa kedvéért 7%. A különbség 13%, de Te vagy az agresszor, rá tudsz készülni egy orira amíg ő mitsemsejtve termelget. Ettől függetlenül a "mi lenne a következménye, ha..." elnevezésű topic következő témája lehetne a toronyvédelem maximumának 20%-ra csökkentése mondjuk
Reply With Quote
  #24  
Old 08-17-2006, 18:35
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Monro, bocsi, de én Senkire reagálnék
Szép hosszú hsz-ed volt, végigrágtam magam rajta, és nem mondom, hogy nem volt érdemes, de alapvető problémám van az egésszel. Te orkmániákus vagy, amit tisztelek benned. De ne úgy akarj orkot játszani, hogy a többi fajt hozzá gyengíted, mert akkor mindenki ork lesz. Vedd el a tekiket, az ork támadóbónusza máris értékesebb lesz bárminél ,illetve az elf védőbónusza. Komolyan gondolod, hogy egy elfet 25% tekivel be bír verni egy gnóm? És 15- 20% tekivel bármi más?
És igen, B-ben 35% barakk elég kényelmesen egy gnómnak. Akkor toli is vari is bőven van annyi, hogy a hadisokon átférjek vele, a varisok fognak ártózni, és a tolisok lopni, de azokat meg ütöm sereggel. És elmondanám ,hogy B-ben már a tolisok sincsenek annyira élezve mint 200 hekin pl, azaz 12% gnóm kocsmán keresztül kevés aki 6 körről még átlop...
Volt még pár dolog amit írni akartam, de kiment a fejemből ,legfeljebb majd hozzászerkesztem
Reply With Quote
  #25  
Old 08-17-2006, 20:13
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Leegyszerűsítve:

Viszont mindenki tisztában van vele, hogy kezdő játékosok országaira bátrabban támad bárki. Éppen ezért statisztikailag valószínűleg az 5-ös szinten lenne a legnagyobb támadási hajlandóság azonos csoportlétszámok alapján. Mit tegyünk ez ellen? Sztem tanítsuk meg őket minél hamarabb országot építeni ahelyett, hogy moráljavításkét porig romboljuk vagy lemészároljuk őket.
És mi lenne, ha ezeket a kezdő orikat tápolnánk fel egy kicsit? Tehát ha regisztrálok egy orit, akkor mire kijönne a védelem alól, ne legyen könnyebb átmenni rajta, mint egy olyan orin, ami valamennyire már ki van építve.

Ez alatt persze nem azt értem, hogy pakoljunk tele egy frissen regisztrált orit tornyos ijjászokkal, (mert valamennyire alakíthatónak is kell lennie annak az orinak), hanem mondjuk növelni lehetne a regisztrációnál kapott arany mennyiségét, és mondjuk 10 barakk helyett lehetne kicsit több, mondjuk 20 (mert annyit mindenki épít, akárminek is készül(tolis, varis, termelő, vegyes, a hadis meg pláne)) és lehetne kicsit több katona amit kezdésnek kapunk, mondjuk leglább kétszer annyi mint most (és akkor még lenne hely azoknak a katonáknak, akiknak a képzését általában mindenki egyből elkezdi).

Továbbá hamár van egy pemplomunk, és egy kocsmánk, akkor azokat is minden gond nélkül fel lehetne tölteni (a hullák mondjuk úgyis lefokozzák ezeket, de az nem kerül pénzbe).
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #26  
Old 08-17-2006, 20:58
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by solven View Post
És mi lenne, ha ezeket a kezdő orikat tápolnánk fel egy kicsit? Tehát ha regisztrálok egy orit, akkor mire kijönne a védelem alól, ne legyen könnyebb átmenni rajta, mint egy olyan orin, ami valamennyire már ki van építve.
Ezzel a kezdők nem lennének kisegítve, mert fogalmuk sincs hogyan kell kiépíteni egy orit. Hiába adsz nekik 100 millát ha elköltik védőre és nem húznak fel bankot, nem képeznek védelmet stb-stb... A kezdőket meg kell tanítani jáccani. Persze be lehet őket verni, de ha morál miatt mész, felesleges rombolni ott ahol 1000-2000 az építőanyag, mészárolni ahol 50K a katona stb-stb... Elég néha 1-2 ződ amiben leírom, hogy mik a legfontosabb lépések a kezdetekkor vagy felhívod a figyelmét a külső fórum olvasására. Mindezeket ha nem kioktatóan és lekezelően teszed akkor ezek az emberek megmaradnak a hódítóban és jó játékosok lehetnek. Sztem nem kell ehhez megváltoztatni az indulás feltételeit.
Reply With Quote
  #27  
Old 08-17-2006, 21:13
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ezzel a kezdők nem lennének kisegítve, mert fogalmuk sincs hogyan kell kiépíteni egy orit. Hiába adsz nekik 100 millát ha elköltik védőre és nem húznak fel bankot, nem képeznek védelmet stb-stb... A kezdőket meg kell tanítani jáccani. Persze be lehet őket verni, de ha morál miatt mész, felesleges rombolni ott ahol 1000-2000 az építőanyag, mészárolni ahol 50K a katona stb-stb... Elég néha 1-2 ződ amiben leírom, hogy mik a legfontosabb lépések a kezdetekkor vagy felhívod a figyelmét a külső fórum olvasására. Mindezeket ha nem kioktatóan és lekezelően teszed akkor ezek az emberek megmaradnak a hódítóban és jó játékosok lehetnek. Sztem nem kell ehhez megváltoztatni az indulás feltételeit.
Mondjuk ebben igazad van.
Nem tudom most ven.e ilyen, de esetleg akkor meg le lehetne íni, hogy hogyan érdemes elkezdeni, és hogy ez ne csak itt legyen meg (mert már írta valaki) hanem a hódítón belül lehetne egy ilyen súgópont, mert ha valaki Életében először regel, akkor biztos vagyok benne, hogy nem az lesz az első dolga, hogy ide feljön, és elkezdi bogarászni a topicokat, hogy akkor mit érdemes csinálni...

És ha már van ilyen, akkor mégegyszer bocs, már rég olvastam a súgót...
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #28  
Old 08-17-2006, 21:46
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Szép hosszú hsz-ed volt, végigrágtam magam rajta, és nem mondom, hogy nem volt érdemes, de alapvető problémám van az egésszel. Te orkmániákus vagy, amit tisztelek benned. De ne úgy akarj orkot játszani, hogy a többi fajt hozzá gyengíted, mert akkor mindenki ork lesz. Vedd el a tekiket, az ork támadóbónusza máris értékesebb lesz bárminél ,illetve az elf védőbónusza. Komolyan gondolod, hogy egy elfet 25% tekivel be bír verni egy gnóm? És 15- 20% tekivel bármi más?
És igen, B-ben 35% barakk elég kényelmesen egy gnómnak. Akkor toli is vari is bőven van annyi, hogy a hadisokon átférjek vele, a varisok fognak ártózni, és a tolisok lopni, de azokat meg ütöm sereggel. És elmondanám ,hogy B-ben már a tolisok sincsenek annyira élezve mint 200 hekin pl, azaz 12% gnóm kocsmán keresztül kevés aki 6 körről még átlop...
Volt még pár dolog amit írni akartam, de kiment a fejemből ,legfeljebb majd hozzászerkesztem
nem egészen erről van szó.... köszönöm hogy elolvastad, de a figyelmesség nem volt tökéletes -> a faji bónuszok is hozzá finomodnának az egészhez... itt csak a tekik hangsúlyosságát akarom csökkenteni, hogy legalább a fajok színesedjenek ha már a bevédéses mentalitáson nem nagyon lehet változtatni. mindenki nyerni akar, és mindenki olcsón akarja ezt megúszni... max a védekezést lehet tompítani. igazából a tekik fontosságának csökkentése a lehetőseg megteremtené egy sokfélébb módszerekkel dolgozó háborúk lehetőségét, de nem sokat segítene a hajlandóságon....
(amúgy ha annyira ragaszkodnék az orkhoz, akkor mindenhol az lennék, és nem gnóm... csak azt hozom fel példának hogy amennyire 'rettegett' faj annyira nem ez jön itt kia hódítón belül róla.... és egy elit íjas hadit nem versz be 35% barakkal... )
Reply With Quote
  #29  
Old 08-18-2006, 07:38
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez már nagyon off, de: hogyha ennyire a kezdőket akarjátok segíteni akkor mér nem lehetne a kezdőknek egy külön ötös csopi ahonnan nem lehetne feljebb jutni és tényleg csak a kezdést tanítaná meg sok külső segítséggel? /máltai szeretetszolgálatos játékosok, leírások ilyesmikre gondoltam/
Oda valszeg nem regelne minden tapasztalt másokat szétszedni akaró játékos mert nincs út feljebb...
Reply With Quote
  #30  
Old 08-18-2006, 07:48
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
ez már nagyon off, de: hogyha ennyire a kezdőket akarjátok segíteni akkor mér nem lehetne a kezdőknek egy külön ötös csopi ahonnan nem lehetne feljebb jutni és tényleg csak a kezdést tanítaná meg sok külső segítséggel? /máltai szeretetszolgálatos játékosok, leírások ilyesmikre gondoltam/
Oda valszeg nem regelne minden tapasztalt másokat szétszedni akaró játékos mert nincs út feljebb...
Öööö...na jó én nem bántanám őket! De lenne egy igazi dühöngő ahol kitombolhatnád magad
A kezdők pénzének emelését nem támogatom, mert csak "elvennénk" tőlük
Visszakanyarodva eredeti témához: a felfedezés költségét valamilyen módon (és terület arányosan) én is növeltetném!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 00:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu