Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-08-2010, 20:18
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default Pascal

Ide jöhet minden ami Pascallal kapcsolatos. Tudom régi nyelv, egy picit elavult is, de arra tökéletes, hogy itthon elhülyéskedjen vele az ember unalmas perceiben.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-08-2010, 20:20
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Első hozzászólóként, egy problémát vetnék fel. Egy kis pokerleosztó programot csinálgatok, de valami nem az igazi. Túl sokat jón fel egy színű lap, hiába randomizálok, már nagyon sokat próbálkoztam, de sosem volt az igazi a "keverés". Nem tudom, hogy lenne jobb, ha forráskódot írnék, vagy ha elmagyaráznám a felépítését . Ha valaki esetleg segítene benne, szívesen megteszem mindkettőt, csak mondja meg melyik lenne jobb
Reply With Quote
  #3  
Old 02-08-2010, 20:29
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Itt görcsöltem felette egy fél órája, hogy mi lehet a baja. Na mondom akkor statisztika. Erre láttam, hogy főleg pikk jön fel, és káró egyáltalán nem. Átnéztem a forráskódot, és láttam, hogy a másolt részben a pikk-et nem írtam át Káróra, szóval minden Káró helyett pikk jött fel
Reply With Quote
  #4  
Old 02-09-2010, 00:30
szinkoly szinkoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Hungary, Balaton:)
Posts: 91
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Ez vicces, kb. 2-3 órája csak úgy poénból elkezdtem pont nyomni freepascallal. Egy egyszerű mátrix determinánst számoltam volna (pont vesszük), de nagyon nem akart menni, mindig elakadt a tömb deklarálásnál. Összevissza néztem, mi lehet a baja, erre kiderült, hogy a zárójelt nem szögletesre raktam
Ennyi
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to szinkoly For This Useful Post:
  #5  
Old 02-09-2010, 10:59
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Első hozzászólóként, egy problémát vetnék fel. Egy kis pokerleosztó programot csinálgatok, de valami nem az igazi. Túl sokat jón fel egy színű lap, hiába randomizálok, már nagyon sokat próbálkoztam, de sosem volt az igazi a "keverés". Nem tudom, hogy lenne jobb, ha forráskódot írnék, vagy ha elmagyaráznám a felépítését . Ha valaki esetleg segítene benne, szívesen megteszem mindkettőt, csak mondja meg melyik lenne jobb
A random alapvetően nem teljesen random, már csak ezért sem fog rendesen keverni neked. Még régen nagyházim volt egy memóriajáték megalkotása, ott a kevert számok egy idő után ismerős sorrendben jöttek... ki lehet küszöbölni egy másik random szám felhasználásával, de ez mára rajtad múlik. (pl random szám random számjegyét osztod random számmal, így már kb tényleg véletlen sorrend lehet)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #6  
Old 02-09-2010, 11:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A random alapvetően nem teljesen random, már csak ezért sem fog rendesen keverni neked. Még régen nagyházim volt egy memóriajáték megalkotása, ott a kevert számok egy idő után ismerős sorrendben jöttek... ki lehet küszöbölni egy másik random szám felhasználásával, de ez mára rajtad múlik. (pl random szám random számjegyét osztod random számmal, így már kb tényleg véletlen sorrend lehet)
Adott pillanatban erre ugyanazokat a válaszokat fogod kapni, mert az első szám ugyanaz lesz, a számjegy, amit kiválasztasz, ugyanaz lesz, amivel osztod, ugyanaz lesz, így a végeredmény is ugyanaz lesz.

Ha tényleg véletlenszámot akarsz, akkor azt szokták, hogy valamilyen külső forrást be kell vonni, ilyen lehet például egy web-, vagy mailszerver naplófile-ja, aminek a tartalma folyamatosan változik külső hatásra.

Ahol ténylegesen véletlenszámok kellenek, ott egy fizikailag külső eszköz adja a véletlenszám alapjait háttérsugárzás, vagy egyéb háttérzaj alapján.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 02-09-2010, 12:19
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Adott pillanatban erre ugyanazokat a válaszokat fogod kapni, mert az első szám ugyanaz lesz, a számjegy, amit kiválasztasz, ugyanaz lesz, amivel osztod, ugyanaz lesz, így a végeredmény is ugyanaz lesz.
Nem teljesen egyező sorok voltak, hanem bizonyos szakaszok ismerősen néztek ki. Valami ciklikusság lehetett a dologban. Amit írtam, az a bonyolultsági fokától függően kibővítheti ennek a ciklikus ismétlődésnek az idejét, azaz közelít egy véletlen számot egy még mindig álvéletlen jellel, nagyon egyszerű, hálózatot nem igénylő módon. Házi felhasználásra elégséges módszer

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha tényleg véletlenszámot akarsz, akkor azt szokták, hogy valamilyen külső forrást be kell vonni, ilyen lehet például egy web-, vagy mailszerver naplófile-ja, aminek a tartalma folyamatosan változik külső hatásra.

Ahol ténylegesen véletlenszámok kellenek, ott egy fizikailag külső eszköz adja a véletlenszám alapjait háttérsugárzás, vagy egyéb háttérzaj alapján.
Ez a profi megoldás
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #8  
Old 02-09-2010, 14:40
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

én megelégszem egy sima Random(x)-szel később persze, ahogy egyre többet tudok, nem lesz elég. De most tökéletes Most azon gondolkozom, hogy csinálok valamiféle statisztikát, hogy melyik lap hányszor jön fel. Bár most is csak unalmas perceim miatt döntöttem így
Reply With Quote
  #9  
Old 02-09-2010, 14:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
én megelégszem egy sima Random(x)-szel később persze, ahogy egyre többet tudok, nem lesz elég. De most tökéletes Most azon gondolkozom, hogy csinálok valamiféle statisztikát, hogy melyik lap hányszor jön fel. Bár most is csak unalmas perceim miatt döntöttem így
Ugye azert a randomize parancsot sem felejted el? (vagy vmi ilyesmi...)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #10  
Old 02-09-2010, 14:48
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ugye azert a randomize parancsot sem felejted el? (vagy vmi ilyesmi...)
Nem, persze Már írtam mi volt a baja. Egy másolt programrész után nem írtam át a Pikket Káróra
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu