Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 11-18-2014, 22:24
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi az, ami ezzel szerinted változna? Szerintem ha nem akar A-ban aktívan játszani, akkor feltesz minél magasabbra egy elfet, hogy minél gyorsabban tudjon B-ből fordulni, és ne is nagyon piszkálják A-ban. Ez történik most is. Aki akar A-ban játszani, az persze játszik rendesen, őt ez nem érinti, mert egyébként is minél magasabbra törekszik.
Szerintem azért az is beleszól az elf választásba, hogy hihetetlen drága a föld..
Amúgy az szkn lévők valóban beleszámítanak a top10%-ba elf fedezésénél és ha igen miért?
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 11-18-2014, 22:35
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi az, ami ezzel szerinted változna? Szerintem ha nem akar A-ban aktívan játszani, akkor feltesz minél magasabbra egy elfet, hogy minél gyorsabban tudjon B-ből fordulni, és ne is nagyon piszkálják A-ban. Ez történik most is. Aki akar A-ban játszani, az persze játszik rendesen, őt ez nem érinti, mert egyébként is minél magasabbra törekszik.
Egy körültekintően beállított sávozással talán, ha a felső, legkedvezőbb rész top10%-on belül van, míg 30% körül még nőne is a B-ben eltöltendő idő.
Ekkor, ha A-ban nem tud feljebb jutni valaki, de fordulni tudna A-ból, elképzelhető, hogy inkább ezt választja, majd a következő országával esetleg jön olyan fajjal, amivel sikeresebb lehet.
A top10%, elf fedezési határt lőném nagyjából a jelenlegi 2000 körre.

Én is tudok sajnos ellenérveket...
1: ezzel megint csak a jelenlegi nagy országok járnának jól, akiket az elmondások szerint kb. lehetetlen onnan leverni
2: új játékosokkal ettől még mindig nem bővülne az A, csak ugyanazok cserélődnének
3: tökjó, nem 30%-nál lenne betondzsungel, hanem 10%-nál egy idő után (ha még nincs)
4: nem jó nevelési módszer a büntetés, márpedig ezt sokan annak élnék meg

Ami miatt nem vetettem el teljesen, az az, hogy hátha néhány játékost aktívabb játékra ösztönözne, ha látnák, akár gyorsítani is tudják a B-s forgást (vagy eleinte pont, hogy kevésbé lassítani).
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
Reply With Quote
  #223  
Old 11-19-2014, 06:31
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem azért az is beleszól az elf választásba, hogy hihetetlen drága a föld..
Ha jol ertem, nem csak az Aba vannak sokan szabin hanem minden szinten. A beszabizott orszagokat kellene elobb vissza csalni.
Kerdes miert vannak szabin? Az A es B fordulas miatt?

Szenario. Uj vagyok felhozok egy orit Aba, hozok let is, eljutottam mondjuk 5K hekiig ott elfogyott a ravalo, minden. Lefagyasztottam, felhoztam masikat, megprobaltam mas fajjal, ugyan ez tortent. Se Abol, se Bbol nem tudok fordulni, az osszes orim beragadva a szinteken, leszabizva, mert kutya sokba kerul feljutni 9K hekire, 4Krol meg nem akarok fordulni, mert ha eddig felszenvedtem magam, akkor mar csak nem fordulok fele szemert.

Eddig senki nem hozta fel, hogy mi lenne ha nemcsak 3K hekiig, hanem az felett is kevesebbe kerulne a fedezes? Utana nezes nelkul mert fogalmam sincs mennyibe kerul olyan alacsonyan nem szoktam fedezni, de feltettem a fennti szenariot. Eloszor vagyok Aba, mar 1 eve nem tudok mozdulni Abol, se Bbol se sehonnan. Ha kevesebbe kerulne a fedezes 9K hekiig, es mint mondtam fogalmam sincs a valosagos szuksegletrol, segitene az ilyen jatekosokon? Es most olyan is valaszoljon akinek ez a problemaja. Ha segitene megoldhato lenne hogy valamennyivel lejjebb vegyuk a fedezesuket? Ez segitene nekik, hogy vegre elforduljanak vagy Abol, vagy Bbol es vissza tudjak hozni a leszabizott es lefagyasztott orikat minden szinten? Vissza is hoznak az orikat minden szinten? Ha igen akkor ez hany jatekosnak segitene? Es ezzel ugye ha feljebb nem de legalabb 9K hekiig konyebb az ut? Segitene azon, hogy vegre gyorsabban forognanak az orszagok minden szinten mert talan kevesebb a varokozo ido az A es B miatt?

Persze ott van meg a sok tobbi szabis, mert nem hinnem hogy mindenki ezert van beszabizva. De gondoltam felteszem ezt is, hatha segit nekik.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #224  
Old 11-23-2014, 10:45
tulu tulu is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Budapest
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Montanába A ba megfordultam egy kettő klánba, és azt vettem észre főleg az elfeken, hogy meg se akarnak próbálni 4 k heki felé menni, mert nincs esélyük rá.
Rohadt kevesen játszanak, nem csak A ba, hanem mindenhol.
Érdemes lenen azon elgondolkodni, hogy azok az új játékosok akik még nem játszottak ott, mért vannak befosva?
Nagyon sok elfet látok, én is az voltam amikor először mentem A ba.
2 év után visszatértem játszani, és azt látom, hogy rosszabb lett sokkal, nincsen játékos, nincs meg az a tűz a játékosokban, ami régebben megvolt.
Sejtettem, hogy nem lesznek nagy változások, ezért nem is voltak nagy elvárásaim. Viszont így nagyon nehéz játszani, eljutottam odáig, hogy L be nem találtam szövit magamnak, elég hosszú ideig.
A szabin lévő országokat sem lenne rossz visszacsalogatni, már az is javulás lenne, de nem fognak visszatérni egy ideig az biztos.
Kövezzetek meg ha nem így van, de visszajön egy szabis, és egyből akinek elérhető, és nem ismerős, egyből elakarja szedni mindenét. Nem feltétlenül lenne ez így ha több játékos lenne.
Akinek meg nem tudják elszedni a földjét, tekijét, pénzét, az talán megmarad még egy ideig.
Az elfekre visszatérve, nem az baj, hogy 3 k hekiig olcsóbb a fedezés, hanem az hogy nem találnak rendes klánt. 1 Hónap alatt legalább 3 klántól hallottam, hogy ismeretleneket nem vesznek be.
Tőlük kellene megkérdezni, hogy mért is? Mért nincs esélyük az új játékosoknak A ba?
Ati: Mire lenne szükséged ahhoz, hogy legalább megfontold a fórumjavaslatokat?
Kikérnéd az összes játékos véleményét? Lehet neked ez így ahogy van megfelel, de nem lesz ez így jó hosszútávon. Nekem is megvan az időpont mikor fogom itt hagyni hódot. Kérlek értsd meg unalmas a játék.
Mit akarsz hozzak ide 500 embert aki támogatná a változtatásokat???
Reply With Quote
  #225  
Old 11-23-2014, 13:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by tulu View Post
Ati: Mire lenne szükséged ahhoz, hogy legalább megfontold a fórumjavaslatokat?
Hmm? Jópár javaslat elhangzott, ami nagyon szimpatikus, és amik egészen biztos, hogy a tervezőasztalra kerülnek.

Alapvetően három részre lehet osztani az elhangzott javalsatokat:
  1. Azok a javaslatok, amik már így önmagukban tetszenek. Nem igényel semmi további megbeszélést, ezekre úgy emlékszem, hogy mindre mondtam is, hogy tetszik, és felkerült a listámra.
  2. Azok a javaslatok, amikre rögtön azt mondtam, hogy rossz irány, és emiatt semmiképp. Ilyen talán csak egy volt.
  3. A harmadik részbe tartoznak azok a javaslatok, amikről nem vagyok meggyőzve, de egy próbát megérnek. Ezekre is reagáltam ugyan, hogy egy próbában benne lennék, de tény, hogy nagyobb esélyük lenne ezeknek is, ha nem csak 3 embert érdekelnének.

A fenti listából értelemszerűen az első pont az, ami fele a figyelmemet elsősorban fordítom.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #226  
Old 11-23-2014, 16:19
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Én úgy emlékszem, hogy minden javaslatra vagy negatívan reagáltál, vagy nem is reagáltál, vagy tématerelés volt. Például a csoportösszevonásokra se láttam sehol konkrét reakciódat. De javíts ki, ha tévedek.
Reply With Quote
  #227  
Old 11-23-2014, 16:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Például a csoportösszevonásokra se láttam sehol konkrét reakciódat. De javíts ki, ha tévedek.
Rendben, javítalak máris:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A közeljövőben nem lesz csoportösszevonás.
Később ennek okát is kifejtettem. Kérlek, hogy olvasd vissza.

Valószínűleg a többi válaszom ugyanígy elkerülte a figyelmedet. Szerencsére itt a fórumon visszaolvashatóak, úgyhogy kérlek, hogy tedd ezt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #228  
Old 11-23-2014, 16:32
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Igen, konkrétan erre emlékszem is: "A közeljövőben nem lesz csoportösszevonás." De a részletes reagálást sehol nem találom. De utána nézek még egyszer...
Reply With Quote
  #229  
Old 11-23-2014, 16:47
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Elnézésedet kérem, tényleg reagáltál, amolyan nesze semmi fogd meg jól stílusban Azt mondod valahol, hogy te ezt nem érzed problémának. Hogy is éreznéd, amikor nem is játszol.
Reply With Quote
  #230  
Old 11-23-2014, 17:55
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hmm? Jópár javaslat elhangzott, ami nagyon szimpatikus, és amik egészen biztos, hogy a tervezőasztalra kerülnek.

Alapvetően három részre lehet osztani az elhangzott javalsatokat:
  1. Azok a javaslatok, amik már így önmagukban tetszenek. Nem igényel semmi további megbeszélést, ezekre úgy emlékszem, hogy mindre mondtam is, hogy tetszik, és felkerült a listámra.
Kaphatnank egy rovid listat a tetszo javaslatokrol?
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Országod" és "Tanácsadók" lekérése újrázáshoz Pool Megbeszélések 4 10-05-2014 18:45
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 10:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 16:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 17:20


All times are GMT +1. The time now is 11:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu