Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-05-2008, 17:25
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Kedvezményes felfedezés

Mivel az összes ilyen téma le volt zárva, gondoltam nyitok egyet a problémámmal. Azt mondja ugyanis a súgó, hogy:

Kedvezményes felfedezési lehetőséget sikeres földfoglalásokkal szerezhetsz. Minden 4 foglalt hektár után 1 hektárnyi kedvezményes felfedezési lehetőséget kapsz.

A kedvezményes felfedezési lehetőséget el is veszítheted: minden 4 foglalt terület 1 hektár kedvezményes felfedezés elvesztését jelenti. A kedvezmény negatív is lehet!

Ez ugye azt jelenti, hogy ha foglaltak tőlem, akkor nem megy le jobban, mint ahogy szerezni tudom.
Nekem itt is a probléma. Elhasználtam még régen a kedvezményest. Kaptam 2 sereget, leütöttek. Most jutottam el oda, hogy ezt a földmennyiséget sikerült visszaütni. Igaz még csak 96hektárral vagyok felette. Meg akartam nézni, hogy megkaptam-e azt a mennyiséget, és nem. Nincs meg az a 24hektár (ha jól számolom), amit meg kellett volna kapjak.
Én értettem félre valamit, vagy egy kisebb hiba áldozata lettem? Amíg ezt nem tudom, nem akartam a supportra menni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Sponsored Links
  #2  
Old 10-05-2008, 17:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Mivel az összes ilyen téma le volt zárva, gondoltam nyitok egyet a problémámmal. Azt mondja ugyanis a súgó, hogy:

Kedvezményes felfedezési lehetőséget sikeres földfoglalásokkal szerezhetsz. Minden 4 foglalt hektár után 1 hektárnyi kedvezményes felfedezési lehetőséget kapsz.

A kedvezményes felfedezési lehetőséget el is veszítheted: minden 4 foglalt terület 1 hektár kedvezményes felfedezés elvesztését jelenti. A kedvezmény negatív is lehet!

Ez ugye azt jelenti, hogy ha foglaltak tőlem, akkor nem megy le jobban, mint ahogy szerezni tudom.
Nekem itt is a probléma. Elhasználtam még régen a kedvezményest. Kaptam 2 sereget, leütöttek. Most jutottam el oda, hogy ezt a földmennyiséget sikerült visszaütni. Igaz még csak 96hektárral vagyok felette. Meg akartam nézni, hogy megkaptam-e azt a mennyiséget, és nem. Nincs meg az a 24hektár (ha jól számolom), amit meg kellett volna kapjak.
Én értettem félre valamit, vagy egy kisebb hiba áldozata lettem? Amíg ezt nem tudom, nem akartam a supportra menni.
"A kedvezmény negatív is lehet!"

Itt a kulcs. H atöbbet foglaltak, mint amennyit Te, akkor negatív mennyiség lesz, Ezután hiába foglalsz újra, még mindig negatív marad, vagyis kijelezve, és értelmileg nulla.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 10-05-2008, 17:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"A kedvezmény negatív is lehet!"

Itt a kulcs. H atöbbet foglaltak, mint amennyit Te, akkor negatív mennyiség lesz, Ezután hiába foglalsz újra, még mindig negatív marad, vagyis kijelezve, és értelmileg nulla.
Ezt igy en sem ertem.

Ha utok mondjuk 100 hekit, kapok erte 25 hektar kedvezmenyes fedezest. Ezt el is fedezem, marad 0 kedvezmenyesem. Leutnek rolam 300 hekit, ekkor lesz -75 heki kedvezmenyes fedezesem.

Ha ezek utan utok 400 hektart, es kapok 100 heki kedvezmenyes fedezest, akkor nem 25 heki kedvezmenyes fedezesemnek kellene lennie? Vagy ha egyszer negativ, soha tobbet nem lesz pozitiv? Vagy hogy kell erteni, amit irsz?
__________________
Remedy
  #4  
Old 10-05-2008, 17:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezt igy en sem ertem.

Ha utok mondjuk 100 hekit, kapok erte 25 hektar kedvezmenyes fedezest. Ezt el is fedezem, marad 0 kedvezmenyesem. Leutnek rolam 300 hekit, ekkor lesz -75 heki kedvezmenyes fedezesem.

Ha ezek utan utok 400 hektart, es kapok 100 heki kedvezmenyes fedezest, akkor nem 25 heki kedvezmenyes fedezesemnek kellene lennie? Vagy ha egyszer negativ, soha tobbet nem lesz pozitiv? Vagy hogy kell erteni, amit irsz?
Ha lett -75 hektár a kedvezményes felfedezésed, akkor az -75 hektár (valóságban: nulla).

Ha ezután ütsz 100 hekit, amiért kapsz 25 hektár kedvezményes fedezést, akkor az egyenleged: -75 (az eddigi) + 25 (a most kapott) = -50, vagyis még mindig minuszban vagy, tehát nulla kedvezményes lehetőséged van.

Ha ütsz még 200 hektárt, akkor kapsz érte még 50 kedvezményes lehetőséget, akkor pont nullára hoztad. Ha ezekután ütsz még, akkor már meg fog jelenni, mint kedvezményes felfedezési lehetőség.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 10-05-2008, 17:58
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha lett -75 hektár a kedvezményes felfedezésed, akkor az -75 hektár (valóságban: nulla).

Ha ezután ütsz 100 hekit, amiért kapsz 25 hektár kedvezményes fedezést, akkor az egyenleged: -75 (az eddigi) + 25 (a most kapott) = -50, vagyis még mindig minuszban vagy, tehát nulla kedvezményes lehetőséged van.

Ha ütsz még 200 hektárt, akkor kapsz érte még 50 kedvezményes lehetőséget, akkor pont nullára hoztad. Ha ezekután ütsz még, akkor már meg fog jelenni, mint kedvezményes felfedezési lehetőség.
Na, akkor jo. Viszont vityu ha jol ertem, azt mondta, hogy 96 hekivel tobbet utott, mint amit rajta leutottek, megsem kapta meg az ehhez jaro 24 hekit. (Persze az is lehet, hogy rosszul emlekszik, es tobbet utottek rajta....)
__________________
Remedy
  #6  
Old 10-05-2008, 18:07
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha lett -75 hektár a kedvezményes felfedezésed, akkor az -75 hektár (valóságban: nulla).

Ha ezután ütsz 100 hekit, amiért kapsz 25 hektár kedvezményes fedezést, akkor az egyenleged: -75 (az eddigi) + 25 (a most kapott) = -50, vagyis még mindig minuszban vagy, tehát nulla kedvezményes lehetőséged van.

Ha ütsz még 200 hektárt, akkor kapsz érte még 50 kedvezményes lehetőséget, akkor pont nullára hoztad. Ha ezekután ütsz még, akkor már meg fog jelenni, mint kedvezményes felfedezési lehetőség.
ehhez azért hozzátenném, h ha 1-2 hektárakat kapsz mert mondjuk szöviben v, akkor nem nő a kedvezményes fedezésed. hiába ütsz mondjuk 10*19hektárt, a kedvezmény nem 47 lesz, hanem csak 40.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
  #7  
Old 10-05-2008, 18:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by oh-ogo View Post
ehhez azért hozzátenném, h ha 1-2 hektárakat kapsz mert mondjuk szöviben v, akkor nem nő a kedvezményes fedezésed. hiába ütsz mondjuk 10*19hektárt, a kedvezmény nem 47 lesz, hanem csak 40.
Nemcsak 1-2, de még 3 hektárnál sem kapsz. Ezeknek a negyede nem éri el az egy egészet, és csak egészszámot kaphatsz. Tehát minimum 4 hektár kell ahhoz, hogy kapj bármennyit is.
__________________
Hódító * Queosia
  #8  
Old 10-05-2008, 18:21
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nemcsak 1-2, de még 3 hektárnál sem kapsz. Ezeknek a negyede nem éri el az egy egészet, és csak egészszámot kaphatsz. Tehát minimum 4 hektár kell ahhoz, hogy kapj bármennyit is.
igen-igen.. erre gondoltam én is..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
  #9  
Old 10-05-2008, 18:58
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

és ha valaki fellépéskor lead x hektár földet akkor csökken a kedvezményes felfedezése?
  #10  
Old 10-05-2008, 21:40
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
és ha valaki fellépéskor lead x hektár földet akkor csökken a kedvezményes felfedezése?
azt hittem a kedvezményes fedezés minden szintlépéssel nullázódik..
lead x hektárt? azaz jksz-re gondolsz? vagy arra, hogy bontja a feles épületeket? (egyébként is, ha minimum föld alá esik nem léphet fel..)
ha másra gondolsz, akkor nem igazán értem mire..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Klántámadáskor kedvezményes felfedezés Hunor a sirály Megvalósult javaslatok 9 12-04-2008 11:26
Kedvezményes felfedezés! winettou29 Segítség 41 08-10-2008 11:57
Elfek kedvezményes felfedezése. Gyula Általános beszélgetés Hódítós témákban 19 06-02-2008 15:22
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04


All times are GMT +1. The time now is 14:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu