Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Szerinted kell-e módosítani a klán-létszámotól függő korlátozást?
Igen, a korlátozás csak földszerzésre vonatkozzon. 4 22.22%
Igen, a korlátozást ki kell terjeszteni vari és toli akciókra is. 8 44.44%
Nem, jó így ahogy van. 6 33.33%
Voters: 18. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-22-2006, 19:39
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
4 fős klánba volt én meg 10 fősben, így kb 40% eredményesség volt, és bevertük 5 en földre...de ha nem vagyunk ott 5 en 10 évig ütögethettem volna...
És ha 1 fős klánba van, ez se ért volna semmit...
Sponsored Links
  #22  
Old 05-22-2006, 20:03
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
És ha 1 fős klánba van, ez se ért volna semmit...
És ne mondd, hogy nem jut eszedbe olyan megoldás, amit megtehettél volna egy 1 fős klánban lévő ori ellen, miközben mögötted egy 10 fős klán áll...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #23  
Old 05-22-2006, 20:47
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
És ne mondd, hogy nem jut eszedbe olyan megoldás, amit megtehettél volna egy 1 fős klánban lévő ori ellen, miközben mögötted egy 10 fős klán áll...
Én csak azt nem értem, hogy miért jó, nonszensz alapon védetté tenni egy ilyen orit. Aki 5 fős klánba van, at miért mészárolhatja nagyobb hatásfokkal őt mint én? Most komolyan szted, ami megoldható, azon nem kell változtatni? orrkal meg törpével is lehet játszani, ha nincs tkeilopásvédelem akkor is. csak sokkal nehezebb...
  #24  
Old 05-22-2006, 23:34
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

az én bajom a kevés fős klán hadija ellen a sokfős tolisa. amikor lehet vagyunk pl 3an együtt, egy törpe meg 2 ork. leverünk egy elfet mire két másik klántárs széthordja a törpét a többi meg gyújtogat. nem tudjuk távol ütni magunkat sehogy sem. és itt már csapatról beszéltem, olyanról ahol mindkét fél együtt van. a sokfős tolis vs. kevésfős hadisban esélytelen a kisebb fél. nem értem miért a tolisokat kell félteni aztán ezen egymás torkának ugrani... és a menekülés nem opció, attól még rossz érzéssel fut el a hadis, hogy itt a szép serege amivel alázhatná az elfet de a veszteségből többet fedezhet fel mint amennyit elfoglal. (pláne hogy fusson el, ha a körülötte 2 körre lévő 10 ori ami nem saját klántárs mind egy klánból van akkor pláne kukorékolhat a szerencséjével...)
  #25  
Old 05-23-2006, 14:51
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
ha a körülötte 2 körre lévő 10 ori ami nem saját klántárs mind egy klánból van akkor pláne kukorékolhat a szerencséjével...)
Szerinted mi több ezer hekin kezdtük a játékot?
1300 hekin léptem fel én is, sőt azóta jó pár klántársam is cserélt orikat és még ők is az 1300 hekis fellépési rendszerben voltak és mégis lehetett ütni, csak kicsit más technika kell az 1/a-ban még egyéniben is mint a többi csoportban, ha ütni akarsz...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #26  
Old 05-23-2006, 15:06
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by aúú
Szerinted mi több ezer hekin kezdtük a játékot?
1300 hekin léptem fel én is, sőt azóta jó pár klántársam is cserélt orikat és még ők is az 1300 hekis fellépési rendszerben voltak és mégis lehetett ütni, csak kicsit más technika kell az 1/a-ban még egyéniben is mint a többi csoportban, ha ütni akarsz...
nem akarom fájdítani a fejed CL de én is 10×× hekin léptem fel orkkal és mentem fel cirka 4k hekiig, mikoris új klánt csinálunk új követelményekkel...
én csak felvázoltam egy esetet ami nem is olyan ritka, és zavaró, hogy szétszedik tolikkal pl az orkot nehogy üssön, ha meg tud ütni akkor is 10 hekiért uszítja magára pl az elf kocsmacsőcseléket...
  #27  
Old 05-23-2006, 15:49
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
nem akarom fájdítani a fejed CL de én is 10×× hekin léptem fel orkkal és mentem fel cirka 4k hekiig, mikoris új klánt csinálunk új követelményekkel...
én csak felvázoltam egy esetet ami nem is olyan ritka, és zavaró, hogy szétszedik tolikkal pl az orkot nehogy üssön, ha meg tud ütni akkor is 10 hekiért uszítja magára pl az elf kocsmacsőcseléket...
Nem fájdítod a fejem, mert pont ilyen egy vita mint ez...
Amúgy az a baj, hogy rossz felől közelítitek meg a dolgokat. Ugyanis ha a korlátozást bevezetjük a tolira és a varira is (ugyanis csak így lenne logikus), akkor nem éri meg csak 8-10 fős, vagy csak 1 fős klánban lenni, ugyanis ha köztes mennyiségben vagytok, akkor lehet bántani, míg ha 1 fősben, vagy 8-10 fősben, akkor vagy csak az azonos vagy nagyon közel azonos klánlétszámúak tudnak bármit is kezdeni egymással, vagy egyáltalán nem tudnak csinálni semmit, mert pld egyéniben pontban egymás mellett lesznek.
Sokkal egyszerűbb lenne, ha az egyéni támadást változtatnánk úgy, hogy a hozott föld nagyobb legyen egyéniben, akkor is ha sok a klánok közötti létszámkülönbség.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #28  
Old 05-23-2006, 16:11
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

speciel a te általad támogatott egyszerűbb megoldás pártján vagyok. szegény egy fős klánok... juj. a szövik vs. MF-nél sincs olyan hogy szövitag kevesebbet hoz az MFtől... aki nem akar csapatba lenni az vállalja a hátrányait szerintem... az 1/A úgy tudom a komolyabb csapatjátékról szól...
  #29  
Old 05-23-2006, 18:15
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én csak azt nem értem, hogy miért a létszám a fontos?
Szerintem a zsákmány gyengülése a klánmérettel lehetne arányos hasonló módon mint most a létszám alapján... toliknak/variknak is!
Hiszen a támogatottság mértéke a klánméret növekedtével erősödik, nem pedig több ori bevételével.
pl ahány %-a a kisebb klán a nagyobbnak, annyi lehetne a zsákmány oda-vissza
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #30  
Old 07-04-2006, 11:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Felmerült bennem a kérdés, hogy a klánlétszámoktól függő korlátozások miért csak katonai akciókra vonatkoznak. Egy egy fős klánban lévő varis tolis jelenleg vígan ártózhat egy többfős klánt, mert katonailag csak minimális károkat lehet neki okozni. Szerintem valamit tenni kéne ez ügyben. Első lehetőség, hogy a katonai akciók közül csak a földszerzésre vonatkozzon a korlátozás. A második, hogy a vari és a toli akciók mértéke is függjön a klánok méretétől. További javaslatokat, és véleményeket várok.
Másik topicban ennek az ellenkezője volt a probléma: hogy a tolik és varik szinte egyáltalán nem használhatók. Ha az egyik tábor szerint túl erősek, a másik tábor szerint túl gyengék, akkor azt hiszem egyensúly van, és nem kell piszkálni semmit.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Karaván módosítása Cyby_ Megvalósult javaslatok 29 12-20-2006 07:38


All times are GMT +1. The time now is 18:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu