Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Szerinted kell-e módosítani a klán-létszámotól függő korlátozást?
Igen, a korlátozás csak földszerzésre vonatkozzon. 4 22.22%
Igen, a korlátozást ki kell terjeszteni vari és toli akciókra is. 8 44.44%
Nem, jó így ahogy van. 6 33.33%
Voters: 18. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-22-2006, 11:26
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Attól, mert neked már 678 éve közeledbe nem volt ori, attól még a probléma létezik, és orvosolni kell...
Tőlem most is vannak 2 körre, csak több mint 10e pontra, ezért ha akarnának sem tudnának tolikkal semmit csinálni.


Quote:
Originally Posted by Láma
De azért olyan szép, hogy ideírsz valamit, aminek köze sincs a témához, aztán nemhogy belátnád, hogy valamit félreértettél, hanem tovább folytatod az igazad bizonygatását. Egészségedre...
Már megbocsáss, de miért nincs köze a tolik meglévő hatékonyságának csökkenésének ahhoz, hogy te még tovább akarod őket csökkenteni egy olyan dologgal, ami azért lett kitalálva, hogy az egyszemélyes klánoknak is legyen esélyük a nem egyszemélyes klánok ellen (raádásul szerinted annak sincs köze a témához, hogy klánszinten csak hadi akciót lehet bonyolítani, így éppen ezért a probléma egyéni szintű, ami viszont MINDEN szinten megvan, hisz a lopásnak ugyanezek a feltételei mindenhol, csak az 1/a-ban könnyebb pótolni a dolgokat és könnyebb a tolis, varis orikat szivatni.)
Az, hogy nem tudsz 200 hekivel eltvávolodni a tolistól egy 10 fős klánban, az igen szomorú, főleg, hogy ha már ütni nem tudsz ennyit hadisként, akkor legalább felfedezni tudnál... ráadásul nem tudom, milyen távol vannak nálatok a klántársak, de ha legaláb 3-4-en egy kupacban vagytok a 10 főből (és erre kell törekedni mindenképpen, mert a lentebbi szinteken is ha a szövi tagok nincsenek egymás mellett nem tudnak egymásnak segíteni semmilyen téren és jelentősen gyengülnek ezáltal, ami az 1/a-ban is igaz, csak itt a különbség a klánraktárban rejtőzik, amivel nagyon messziről is lehet anyagi, vagy egyéb segítséget nyújtani), akkor az 1, vagy 2 személyes klán tagját, aki tolikkal beléd tud kötni, azt úgy meg lehet ruházni, hogy még álmában is pirosat lásson...
Ha valakinek még ilyen problémája van, akkor ajánlom, hogy ne egyből az 1/a-ban amúgy is gyenge játékstílusokat akarja szabálymódosítással gyengíteni, hanem használja a következőket:
1. Ha már több fős klánban vagy, akkor a klán egy része tud egy kis kaját (5000 egység a piacra +1000 bála kaja körönként, 10000 egység +2000 bála, ami 10 fős klánnál 10-20e kaja) termelni neked, míg te átmész éheztetősbe.
2. Ha tolis az ellen, te meg hadis vagy, akkor vagy csinálsz így éheztetve annyi tolit magad mellé még, hogy ne férjen be, vagy annyi varit, hogy szét tudd varizni, miközben még sereggel is beférsz hozzá.
3. Ha az ellenfél egyedül van, akkor fosztd le sereggel pénzre, mert ő nem tudja sehova átadni a nála lévő pénzt, max a piacra kipakolni, de akkor abból 2-3 órán át nem lát pénzt, így addigra haza érnek a seregeid és ismét mehetsz fosztani, miközben vagy mint fentebb írtam kifogod a tolijait, vagy ártózod közben (pld toli készültség levitele, hogy ő ne tudjon csinálni semmit)...

Tudnék még pár dolgot írni, de feleslegesnek tartom, mert szerintem mindenki tud még értelmes megoldásokat kitalálni, arra, mit lehet csinálni egy másik orival.... de egy a lényeg, ha nyugalmora vágysz, akkor ne hadis legyél, hanem elf beton ori, mert minden más fajjal küzdeni kell, mert egyikük sem olyan full védekező ori, mint az elf.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 05-22-2006 at 11:42..
Sponsored Links
  #12  
Old 05-22-2006, 12:47
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Láma te nagyon 1 oldalrol nezed a dolgokat.Hogy nem tudzs mit csinalni 1 1 fos klan tagja ellen aki tolikkal szivat...
Szerintem aki gyedul mar hatranya is van.Valoszinuleg nem eteti magat anniyra mint egy sok fos klan.Ha meg igy is befer akkor jo jatekos.

Szerintem a vedelem amit egy ilyen klan tagja kap azt meg is erdemli...
  #13  
Old 05-22-2006, 13:05
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Láma, hogy ne úgy érezd, hogy kötözködni akarok, megpróbálom neked a kérdést más megvilágításból is megmutatni.

A többi szinten mit csinálsz egy hadissal, ha neked esik egy tolis (ha esetleg az ötlik fel benned, hogy a klánlétszám miatt itt nem tudsz hekit ütni, akkor kérdezhetem úgy is, hogy mit csinálsz egy beton elf tolissal, akihez nem férsz be sereggel a lentebbi szinteken)?
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #14  
Old 05-22-2006, 14:41
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Láma, hogy ne úgy érezd, hogy kötözködni akarok, megpróbálom neked a kérdést más megvilágításból is megmutatni.

A többi szinten mit csinálsz egy hadissal, ha neked esik egy tolis (ha esetleg az ötlik fel benned, hogy a klánlétszám miatt itt nem tudsz hekit ütni, akkor kérdezhetem úgy is, hogy mit csinálsz egy beton elf tolissal, akihez nem férsz be sereggel a lentebbi szinteken)?
Szerintem a helyzet akkor kritikus, ha egy-két fős klánban lévő hadit szívat egy 10 fős klán 2-3-4 tolija.

Akkor tényleg nincs mit tenni sajnos.
Hiába ütöd, ha 10-20 hekit viszel azt vissza is rengetik rólad pontban.

Az a véleményem, hogy a fosztogatás, pusztítás mészárlás hatékonysága NE csökkenjen a klánlétszám miatti különbségtől.
  #15  
Old 05-22-2006, 15:13
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor
Szerintem a helyzet akkor kritikus, ha egy-két fős klánban lévő hadit szívat egy 10 fős klán 2-3-4 tolija.

Akkor tényleg nincs mit tenni sajnos.
Hiába ütöd, ha 10-20 hekit viszel azt vissza is rengetik rólad pontban.
Igen, ez ugyanaz a helyzet, mint mikor egy mf-et öl egy szövi... csak itt konkrétan segíthet anyagival és hasonlókkal a klántárs, anélkül, hogy a karaván út során fellépő veszteségeket el kéne szenvedni.
Ezért érdemes egyébként minél nagyobb klánt összehozni és nem feltétlenül 1-2 fős klánban próbálkozni...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #16  
Old 05-22-2006, 16:09
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Igen, ez ugyanaz a helyzet, mint mikor egy mf-et öl egy szövi... csak itt konkrétan segíthet anyagival és hasonlókkal a klántárs, anélkül, hogy a karaván út során fellépő veszteségeket el kéne szenvedni.
Ezért érdemes egyébként minél nagyobb klánt összehozni és nem feltétlenül 1-2 fős klánban próbálkozni...
De köynörgöm, az mfbe 100%-os kárt tudok tenni, nem pedig 10% osat. Szerinted normális, hogy ő felgyújthat nálam napi 100 házat, úgy hogy én nem tudom őt bántani komolyan? Igenis kötözködni akarsz. Ennek semmi köze a lentebbi csoportokhoz. Az nem megoldás, hogy meneküljek el. Nem máson akarok 200 hekit ütni, hanem rajta, de rajta nem tudok, mert sokkal kisebb klánba van mint én. Ettől én rosszabb játékos vagyok? Megérdemlem, hogy sokkal kevesebbet tudjak ártani neki sereggel, mint ő nekem tolival meg varival? Nehogy azt hidd,hogy sírok, mert lerendeztük a srácot, de ez akor se normális. Amit Senki is emlitett, elmentem hozzá mészárolni, és 0 civil, 0 toli, 0 vari hullott. Ennek mi értelme?
  #17  
Old 05-22-2006, 16:57
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
De köynörgöm, az mfbe 100%-os kárt tudok tenni, nem pedig 10% osat. Szerinted normális, hogy ő felgyújthat nálam napi 100 házat, úgy hogy én nem tudom őt bántani komolyan? Igenis kötözködni akarsz. Ennek semmi köze a lentebbi csoportokhoz. Az nem megoldás, hogy meneküljek el. Nem máson akarok 200 hekit ütni, hanem rajta, de rajta nem tudok, mert sokkal kisebb klánba van mint én. Ettől én rosszabb játékos vagyok? Megérdemlem, hogy sokkal kevesebbet tudjak ártani neki sereggel, mint ő nekem tolival meg varival? Nehogy azt hidd,hogy sírok, mert lerendeztük a srácot, de ez akor se normális. Amit Senki is emlitett, elmentem hozzá mészárolni, és 0 civil, 0 toli, 0 vari hullott. Ennek mi értelme?
Akkor leírom megint, mert nem akarod elolvasni.
MIT CSINÁLSZ EGY TORNYOS ÍJÁSZ BETON ELFFEL, AKI GYÚJTOGAT NÁLAD EGYHUZAMBAN ÉS NEM FÉRSZ BE HOZZÁ SEREGGEL A LENTEBBI SZINTEKEN?????

A másik meg, ha lerendezétek, akkor mégiscsak van rá megoldás, nem igaz?????
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #18  
Old 05-22-2006, 17:49
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Akkor leírom megint, mert nem akarod elolvasni.
MIT CSINÁLSZ EGY TORNYOS ÍJÁSZ BETON ELFFEL, AKI GYÚJTOGAT NÁLAD EGYHUZAMBAN ÉS NEM FÉRSZ BE HOZZÁ SEREGGEL A LENTEBBI SZINTEKEN?????

A másik meg, ha lerendezétek, akkor mégiscsak van rá megoldás, nem igaz?????
Akkor leírom mégegyszer: DE HA BEFÉREK SEREGGEL AKKOR SE ÉREK SEMMIT. Nem a megoldás léte a kérdés, hanem az hogy miért kap védelmet mészárlás ellen???
  #19  
Old 05-22-2006, 19:28
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Akkor leírom mégegyszer: DE HA BEFÉREK SEREGGEL AKKOR SE ÉREK SEMMIT. Nem a megoldás léte a kérdés, hanem az hogy miért kap védelmet mészárlás ellen???
Nem válaszoltál a kérdésemre, hogyan is sikerült megoldani, ha ilyen hihetetlen nagy előnye volt az 1 személyes klán tagjának veled szemben??? Mert ha volt megoldás rá, akkor mégsem volt ő olyan nagy előnyben...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #20  
Old 05-22-2006, 19:38
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Nem válaszoltál a kérdésemre, hogyan is sikerült megoldani, ha ilyen hihetetlen nagy előnye volt az 1 személyes klán tagjának veled szemben??? Mert ha volt megoldás rá, akkor mégsem volt ő olyan nagy előnyben...
4 fős klánba volt én meg 10 fősben, így kb 40% eredményesség volt, és bevertük 5 en földre...de ha nem vagyunk ott 5 en 10 évig ütögethettem volna...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Karaván módosítása Cyby_ Megvalósult javaslatok 29 12-20-2006 07:38


All times are GMT +1. The time now is 19:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu