Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Tesztelés
Register Stats Members List Today's Posts

Tesztelés Külön fórum a tesztelőknek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-15-2009, 23:58
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Viszont volt 10k aranyam
kajára...

Én még javasolnám a támadandó monszta megfigyelhetőségéhez kiegészítésnek a szintjét kiírni -ne kelljen szörnyfajtánként egyszer meghalni, hogy megtudjuk támadható -e az adott karakterrel.

Az XP duplázás tényleg nagyon sok, érdemes szerintem olyan szorzóra beállítani, mint amilyen szorzókkal szintenként erősödik egy harci képesség (azaz mennyivel gyorsabb lehentelni egy szörnyet) +egy kicsi.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
  #12  
Old 04-16-2009, 00:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Én még javasolnám a támadandó monszta megfigyelhetőségéhez kiegészítésnek a szintjét kiírni -ne kelljen szörnyfajtánként egyszer meghalni, hogy megtudjuk támadható -e az adott karakterrel.
Iggggen, ez a javaslat felvetődött chat-en is bent, hogy oké, hogy csatakor már látszik az életereje, de ha ezt előre tudom, akkor nem is kötök bele...
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 04-16-2009, 08:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Még mindig első napi tapasztalat, hogy a karakter helyi menüjének sugara többek szerint elég nagy... Azt hiszem ez is le le lesz szűkítve konkrétan a karakter körül levő jelzések közé.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #14  
Old 04-16-2009, 09:15
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Még mindig első napi tapasztalat, hogy a karakter helyi menüjének sugara többek szerint elég nagy... Azt hiszem ez is le le lesz szűkítve konkrétan a karakter körül levő jelzések közé.
Szerintem bőven elég a karakter maga. Ha valaki cselekedni szeretne, úgyis tud figyelni arra, hogy a karakterre kattintson...
Én legalábbis mindig pontban a karakterre kattintok, ha cselekedni szeretnék...
  #15  
Old 04-16-2009, 10:29
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem olyat írjon ki a lények megvizsgálásánál, hogy erősebb, mint egy ... vagy gyengébb, mint egy ... és akkor van egy sorrend a lények között, és a közvetlenül mellette lévőhöz hasonlítani. Így csak egy hosszabb kutatómunka után lehet felállítani saját magunknak a lények erejének sorrendjét, de pl a pontos erősségüket csak harc után tudjuk meg, így elég jól el lehet majd dönteni, hogy melyiknek menjünk Neki, de simán Neki lehet még olyannak menni, ami lenyom...

A másik pedig, hogy szerintem legen a tanulható dolgoknál egy ilyen kis szöveges doboz, ha ráállunk a tanulni kívánt dologra, hogy az mire jó, mit lehet utána tanulni (pl.: bányászatnál és erdészetnél), mennyi varázspontba kerül a használása, stb. Tehát pár adatot, röviden, ami feltétlen fontos. Mert jóhogy én megtanulok egy olyan varázslatot, amit esélyem sincs használni (még a lecsökkentett varázspont szükségletek mellett is), mert fogalmam sincs, hogy az a varázslat mennyi VP-be kerül és mit csinál, stb. csakis a neve alapján tudok választani...
De akár az is lehet, hogy csak olyanokat tudunk megtanulni, amiket használni is tudunk. Tehát pl. a varázsnyilat meg szeretnénk tanulni, akkor írja ki, hogy ezt csak akkor tanulhatod meg, ha elég magas a varázspontod...

Last edited by Dus; 04-16-2009 at 10:33..
  #16  
Old 04-16-2009, 10:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Szerintem olyat írjon ki a lények megvizsgálásánál, hogy erősebb, mnt egy ... vagy gyengébb, mint egy ... és akkor van egy sorrend a lények között, és a közvetlenül melette lévőhöz hasonlítani.
Ez most még értelmezhetőnek tűnik, de később már nem lesz az. Egy tűzre sérülékeny, minden másra immunis karaktert 2-3 tűzzel kapcsolatos varázslattal legyőzöl, míg egy 500. szintű, full harcos karakter megsebezni se tudja, és emiatt meghal. Az egyik karakternek iszonyú könnyű ellenfél volt, a másik soha nem tudja önmaga legyőzni.

Vagy adott egy gonosz karakter, akit egy varázsló egyetlen varázslattal legyőz, míg a vaddisznót nem. A harcos a vaddisznóüval végez egy csapással, a gonosz ellenfél pedig a 3. csapás után kinyírja. Erősebb-e vajon ez az ellenfél, mint a vaddisznó? Valaki számára igen, valaki számára nem.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A másik pedig, hogy szerintem legen a tanulható dolgoknál egy ilyenkis szöveges doboz, ha ráállunk a tanulni kívánt dologra, hogy az mire jó, mit lehet utána tanulni (pl.: bányászatnál és erdészetnél), mennyi varázspontba kerül a hsználása, stb.
Ezek kézikönyvbe mennek majd. Mivel jelenleg ezeket nem teszteljük, ezért nem írtam még róla semmit.
__________________
Hódító * Queosia
  #17  
Old 04-16-2009, 10:42
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És ha (más játékokból átvéve az ötletet) valahogy színekkel jelölnénk a szörnyek szintjét a sajátunkhoz képest? Tudjátok, mondjuk zöld az ami velünk nagyjából egy szintű, és egyre sötétebb, ahogy egyre nagyobb a különbség. Ami meg gyengébb nálunk, annak a jelzése egyre világosabb.

És ha van valami immunitása és/vagy érzékenysége, azt is jelezni lehetne kis ikonokkal.
  #18  
Old 04-16-2009, 10:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
És ha (más játékokból átvéve az ötletet) valahogy színekkel jelölnénk a szörnyek szintjét a sajátunkhoz képest? Tudjátok, mondjuk zöld az ami velünk nagyjából egy szintű, és egyre sötétebb, ahogy egyre nagyobb a különbség. Ami meg gyengébb nálunk, annak a jelzése egyre világosabb.

És ha van valami immunitása és/vagy érzékenysége, azt is jelezni lehetne kis ikonokkal.
Dehogy jelezze, brrrrrrr..... Majd kitapasztalod, és onnantól tudod.

Annyi bővítés várható majd mindenképp, hogy ha tudsz észlelést, akkor már csata előtt fel tudd mérni az ellenfelet.
__________________
Hódító * Queosia
  #19  
Old 04-16-2009, 10:51
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Dehogy jelezze, brrrrrrr..... Majd kitapasztalod, és onnantól tudod.
És az észlelés csak annyit fog mutatni, hogy mennyi az életpontja, vagy az esetleges extrákat is? Netán ha esetleg már kiismertem egy lényt, fel tudom jegyezni valahova játékon belül, vagy megmarad valahol hogy mire immunis, vagy mire érzékeny? Mert ahogy mondtad, elég sok lény lesz a játékban, elég macerás lesz minden ilyesmit észben tartani.

Last edited by laci; 04-16-2009 at 10:53..
  #20  
Old 04-16-2009, 10:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Megvolt az újraindítás, néhány változtatással.

Ezek a következők:

  1. Az eddigi duplázódó szükségletek másfélszeresre csökkentek.
  2. Mivel eddig a duplázással lépkedett mindenki szintet, ezért a szükségletet mindenkinél a negyedére vettem, akinek 100 fölött volt.
  3. A varázslatok varázspontszüksége csökkentve lett, bár ezzel még teszt szintjénnem foglalkoztunk. Majd ma. Írom majd. Légyszi ne egyesével kérdezze meg mindenki külön.
  4. A helyi menü csak a 4 sarok által határolt mezőbe kattintva jön elő, ha mellé kattintasz, akkor az már mozgásnak számít. (Akinek nem, az még a régi klienssel van bent, töltse újra az oldalt.)
  5. Bekerült egy másfajta gyorsító a térképekhez, hogy ez fog-e bármi problémát okozni, az passz, majd kiderül.
Még mindig nyitott kérdés tehát:
  • Térképszétesést mostantól tapasztal-e valaki?
  • Tegnap volt egy olyan jelenség, hogy harc közben játékos karaktert is ütött. Ezzel találkozott-e valaki, ismételhető-e ez valamilyen módon?
És hamarosan rátérünk a következő két tesztelendő témára. Írom majd, hogy mik ezek.

Arra kérek mindenkit, hogy a kérdéseket, észrevételeket, problémákat, hibajelzéseket a FÓRUMRA írjátok, mert a benti cseten 10 perc után törlődik minden, és ez előtt is irtó hamar kifuthat, ha sok a beszélgetés. Ott tehát nem tudom ezt olvasni. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Esik a hó, az első hó. Ati Egyéb 28 12-17-2010 23:49
25.01. Első napi teendők Ati Hódító Kézikönyv 3 07-13-2007 10:13
Elf finomhangolása a tapasztalatok alapján Ati Fontos bejelentések 0 05-21-2007 15:24
Te hogy kezdenéd? Az első 72 óra. Artúr Segítség 42 05-10-2007 00:29
2007 első talija Pepa Bulik 30 01-05-2007 04:11


All times are GMT +1. The time now is 19:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu