Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-30-2007, 19:07
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
szal ha már azokat is zavarja akik használják, talán érdemes belátni, hogy ez nem taktika hanem hiba.
Wand engem is zavar, hogy körváltás közben nem tudok piacolni de ez nem jelenti azt, hogy ez hiba! Csak annyit, hogy ez a szabály.

A kérdéskörre visszatérve csak akkor jogos a 0 hekis menekülés (nevezzük így) kiiktatása, ha kiiktatod a lefokozás adta egyéb lehetőségeket is.
(a bontós résztől most vonatkoztassunk el, hiszen az középtávon maradandóan károsítja az oridat amivel esetleg nagyobbat buksz, mintha nem csinálod a 0 hekis menekülést lefelé)
Sponsored Links
  #22  
Old 05-31-2007, 08:26
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

előszó: én még sose tapasztaltam személyszerint se pozitiv se negativ oldalrol a 0 s foglalást.

De

Nem hiszem hogy ez a cél.Valaki nem kis ráfordítást tesz és kockázatot vállal hogy végre sikeresen támadjon. És kvázi buntetjuk hiszen csak pénz kérdése hogy elmenjunk tőle. Az meg hogy ha mákja van követheti nem érv.
  #23  
Old 05-31-2007, 08:58
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Wand engem is zavar, hogy körváltás közben nem tudok piacolni de ez nem jelenti azt, hogy ez hiba! Csak annyit, hogy ez a szabály.
kezdem úgyérezni mintha valami értelmifogyatékossl beszélnék
igen szabály, hogy kv alatt nem tudsz piacozni, mintahogy az is, hogy a nagyobb támadóerő beveri a kisebb védelmet.
ha a piacos példádhoz akarom hasonlítanim akkor pont olyan, hogy igen kv alatt nem lehet piacozni, kivétel hogyha mondjuk rááldozok 5 milliárdot, mert akkor lehet.

Quote:
A kérdéskörre visszatérve csak akkor jogos a 0 hekis menekülés (nevezzük így) kiiktatása, ha kiiktatod a lefokozás adta egyéb lehetőségeket is.
igen írtam már régebben is az extrémitásokat ki kéne belőle ikatatni
a hektáronkénti 70 ember max pontba számítása teljesen jól múködik, kivétel a nagyoriknál, ahol még ez is extra nagy ugrásokat engedélyez.
azt hiszem a játékban ezt a pontot kellene kiegészíteni annyival, hogy az el nem férő lakosság max 50k-ig számít bele a pontba. tovább nem.

Quote:
(a bontós résztől most vonatkoztassunk el, hiszen az középtávon maradandóan károsítja az oridat amivel esetleg nagyobbat buksz, mintha nem csinálod a 0 hekis menekülést lefelé)
ebben egyet értünk.
  #24  
Old 05-31-2007, 09:21
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
igen írtam már régebben is az extrémitásokat ki kéne belőle ikatatni
a hektáronkénti 70 ember max pontba számítása teljesen jól múködik, kivétel a nagyoriknál, ahol még ez is extra nagy ugrásokat engedélyez.
azt hiszem a játékban ezt a pontot kellene kiegészíteni annyival, hogy az el nem férő lakosság max 50k-ig számít bele a pontba. tovább nem.
Szerintem nem jó fix pontban maximalizálni ezt... a 100k pontos rendszer is ezért bukik meg most -régen jónak tűnt biztosan a 100k, most meg már viszonylag kicsinek is számít a topban.
Szerintem az elférő néppel számíított pontérték egy bizonyos %-áig kellene engedni az el nem férő népek max pontértékét. Kb 10% szerintem megfelelő is lehetne. Így a mellésüllyedéses visszakísérés sem lehetetlen, hiszen az országnak kb 25%-át bontva(szélsőséges esetben) meléeshetsz ha arról van szó... vagy bevárod a sereget, akkor már te leszel alul. és te is melléfokozol, és kíséred -de ez már taktika kérdése, a lényeg, hogy 10% fokozás esetén elérhető marad az agresszor.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #25  
Old 05-31-2007, 14:43
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
kezdem úgyérezni mintha valami értelmifogyatékossl beszélnék
Én nem először érzem ezt ...

Quote:
Originally Posted by wand View Post
igen szabály, hogy kv alatt nem tudsz piacozni, mintahogy az is, hogy a nagyobb támadóerő beveri a kisebb védelmet.
Az értelmi fogyatékosak kedvéért:
Akkor is így van ha 100K-ra mész! Akkor is beveri az erősebb sereg a gyengébbet a szabály nem változik (ergo nincs hibás működés).
Szabály még az is, hogy a távolság függvényében csökken a foglalás mértéke és bármily fura egy bizonyos távolság után a foglalás mértéke és a távolságból adódó csökkenés kinullázza egymást. (itt sincs hibás működés csak szabály!)
  #26  
Old 05-31-2007, 14:45
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Szerintem nem jó fix pontban maximalizálni ezt... a 100k pontos rendszer is ezért bukik meg most -régen jónak tűnt biztosan a 100k, most meg már viszonylag kicsinek is számít a topban.
Sztem ez a 100K nem fix szám. VAgy valaki azóta ennek utánnajárt?
  #27  
Old 05-31-2007, 15:05
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Sztem ez a 100K nem fix szám. VAgy valaki azóta ennek utánnajárt?
Anarchban a több millás országok között is 100k pont körültől nem visznek semmit... lehet benne valami
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #28  
Old 06-06-2007, 11:59
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
(itt sincs hibás működés csak szabály!)

Monro a mind1, hogy a szabály hibás vagya működés.. a lényeg a hiba!

egyébként ez a 100k-s értékhatár régesrég lett bevezetve amikor még akár 1M pontot is ugrhattál egy 50K-s orival, akkoriban volt egyfajta szűrő, hogy" itt biztos valami nem jó.." (asszem ezt te érezhetted a legjobban amikor gilgamessel 7x beverted kacsát és mínusz hekiket foglaltál)

miután be lett vezetve, hogy hekinként csak 70 ember számít a pontba, bentmaradt ez a védelem.

én nem mondom, hogy az a megoldás, hogy szűnjün meg a 100k-s határ, mert tényleg irreális, hogy fel tudsz ugrani nagyorival 200k pontokat és "büntetlenül" tudsz támadni, még mindig azt mondom 50K-nál nagyobbat ne lehessen ugrani, de ha azt valki bevállaja akkor a másik is bevállalhat 1600 heki bontást egy visszatámadásért. a toppban ez semmi.

ráadásul ne feledd nem csak olyankor működik ez amikor valki felugrik hozzád és megtámad, hanem olyankor is amikor eleve 2 körre van és megtámad, te meg fogod magad és elfokozol, és 0-át visz.
lehet ez bárminek a hibájára fogni, attól még hiba marad
  #29  
Old 06-06-2007, 14:56
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
ráadásul ne feledd nem csak olyankor működik ez amikor valki felugrik hozzád és megtámad, hanem olyankor is amikor eleve 2 körre van és megtámad, te meg fogod magad és elfokozol, és 0-át visz.
lehet ez bárminek a hibájára fogni, attól még hiba marad
Ha lehet lefokozással "felugrani" akkor jogosnak tartom, hogy "elugrani" is lehessen. Egyébként semmi kifogásom az ellen ha meggyőzöd a döntéshozókat és nem lesz több lefokozással ráállás és nem lesz több elfokozással menekülés.

Igazából az egyéni ütéseknél az lenne a jó ha nem a pontszám alapján számítaná a beütéskor a földszerzés mértékének a maluszát, hanem a tényleges hektárok alapján.

Pld.

Ha egy ori 100%-al nagyobb(v. kisebb) akkor a foglalás mértéke 100%-al módosul. Tehát ha egy 500 hekis ori lefokoz és bever egy 1000 hekist akkor 0 legyen a zsákmány. Ha csak 50% a diferencia akkor az eredeti foglalási mérték fele legyen a zsákmány. (És ha több sereg megy egyszerre akkor is minden számoláskor az indításkori állapot szerint számolja a maluszt)
  #30  
Old 06-06-2007, 14:59
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ha lehet lefokozással "felugrani" akkor jogosnak tartom, hogy "elugrani" is lehessen. Egyébként semmi kifogásom az ellen ha meggyőzöd a döntéshozókat és nem lesz több lefokozással ráállás és nem lesz több elfokozással menekülés.

Igazából az egyéni ütéseknél az lenne a jó ha nem a pontszám alapján számítaná a beütéskor a földszerzés mértékének a maluszát, hanem a tényleges hektárok alapján.

Pld.

Ha egy ori 100%-al nagyobb(v. kisebb) akkor a foglalás mértéke 100%-al módosul. Tehát ha egy 500 hekis ori lefokoz és bever egy 1000 hekist akkor 0 legyen a zsákmány. Ha csak 50% a diferencia akkor az eredeti foglalási mérték fele legyen a zsákmány. (És ha több sereg megy egyszerre akkor is minden számoláskor az indításkori állapot szerint számolja a maluszt)
Ez az ötlet nekem is teccik
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu