Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 05-01-2008, 18:12
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Asszem Reaktor véleménye megváltoztatta az enyémet. Asszem amit leírt, azzal nem nagyon lehet vitatkozni!
már hogyne lehetne?

Nem akarak elkeseríteni, de a játékban teljesen természetes mindenhol az hogy egy 80% barakos ork, bever egy 50+10-es gnómot,törpét, akármit. (de még egy 65%-os is beveri ha fullra kimegy..)
Teljesen természetes, hogy ez az 1/A topjában is így legyen!


Quote:
Nézzünk egy konkrét példát!
Remedy 22.000 hekiről indította az egykori ***Baba*** elleni offenzívát.
Baba 25500 hekin volt.
10% torony, 50% barakk tudós hadignóm katmorál 95%
És bizony ha megőszült se tudta volna védeni a támadó sereget.
először is: 50% barakkos hadignóm ??

másodszor: ha látok magam alatt egy 80% barakkos orkot és tudom, az ha támad nem tudok utána bontani lehet elgondolkozok egy kis átépítésen, mert ha az a 50+10 66+10 lett volna akkor nem tudod beverni egy 10%-al kisebb orkkal...

harmadszor:
Quote:
A szembemenetelhez a beütés előtt 7400 körüli épületet kellett volna bontania.
támadáshoz fokoztál vagy 800k katonát, azaz amikor 1 körös voltál még volt 400k plusz lakosod, tehát Arwylnak a szembemenetlhez kb 6500 hekit kelett volna bontania, ha 50+10-es volt + volt 17% háza, akkor volt neki 23% egyéb ami kb 5800 épület, ha figyelembe vesszük, hogy az üreseken is kempingeznek akkor bontahatott volna még házat is bőven és melletted van, úgy, hogy a hadi ereje nem csökken.

megint más kérdés, hogy 50% barakk +10% toronnyal érdemes e hadba szállni egy 80% barakkos orkkal.. de ez a játékban mindenhol így van.
a tanulságot levonva: ha látsz magad alatt egy 80% barakkos orkot, nem árt picit átépülni....


mindezek mellett én azt mondom, hogy Ati elképzelése jó, de tény meg kellene oldani mellé az irreélis ráállásokat is.. lehet kéne nyitni neki egy külön topicot?
Sponsored Links
  #242  
Old 05-02-2008, 12:17
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
mindezek mellett én azt mondom, hogy Ati elképzelése jó, de tény meg kellene oldani mellé az irreélis ráállásokat is.. lehet kéne nyitni neki egy külön topicot?
Igazad van.
Erre pedig 2megoldás van:
1. Ne terület*70 legyen a max, hanem kevesebb.

2. Lassabban menjenek el fokozás után az emberek, így lehetőség van a visszatámadásra, és miután az emberek "teljesen" elmentek a támadónak újra sokat kell fokoznia.

Ati erre azt írta, hogy akkor kevesebb lesz a támadás: ezért a 2-nek ugyanolyan hatása lenne, mint az 1-nek: nem fognak 10-15%-ról odafokozni, hanem mondjuk csak 5-ről.

tehát a 2javaslat hgyakorlatilag ugyanaz, csak 2-ben nagyobb a mozgástér.
__________________
A szenvedélyem
  #243  
Old 05-02-2008, 17:53
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
1. Ne terület*70 legyen a max, hanem kevesebb.

2. Lassabban menjenek el fokozás után az emberek, így lehetőség van a visszatámadásra, és miután az emberek "teljesen" elmentek a támadónak újra sokat kell fokoznia.
1. A terület*70 tökéletesen működik a játék nagyrészében kár volna bántani.
2. Ha lasabban mennek el akkor asszem elég sok háznélküli ori rohangálhatna
  #244  
Old 05-02-2008, 17:57
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
1. A terület*70 tökéletesen működik a játék nagyrészében kár volna bántani.
2. Ha lasabban mennek el akkor asszem elég sok háznélküli ori rohangálhatna
1.
Mire jó? Azon kívül, hogy odafokozz az ellenfélhez? Akkor logikus, hogy az extrém fokozásokat ennek a csökkentésével lehet a legegyszerűbben megszüntetni. (Vagy teljesen félreértettem, amit írtál? )

2.
Elmondom a példát 22K hekire:
Most ha ház nélkül rohangálsz: 22K*15=330K lakos kell, amiből 165K megy el körönként.
A javaslatom szerint 5*22K=110K tudna elmenni körönként. Ugye viccelsz, hogy ez akkora különbség, hogy aki eddig nem tehette ezután ház nélküli lesz?
__________________
A szenvedélyem
  #245  
Old 05-02-2008, 19:31
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
1.
Mire jó? Azon kívül, hogy odafokozz az ellenfélhez? Akkor logikus, hogy az extrém fokozásokat ennek a csökkentésével lehet a legegyszerűbben megszüntetni. (Vagy teljesen félreértettem, amit írtál? )

2.
Elmondom a példát 22K hekire:
Most ha ház nélkül rohangálsz: 22K*15=330K lakos kell, amiből 165K megy el körönként.
A javaslatom szerint 5*22K=110K tudna elmenni körönként. Ugye viccelsz, hogy ez akkora különbség, hogy aki eddig nem tehette ezután ház nélküli lesz?

Akik 22k heki környékén harcra készültek eddig is meg tudták tenni, hogy ház nélkül, vagy legalábbis minimális házzal menjenek. Ezzel nekik adsz könnyebséget.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #246  
Old 05-02-2008, 20:07
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
1.
Mire jó? Azon kívül, hogy odafokozz az ellenfélhez? Akkor logikus, hogy az extrém fokozásokat ennek a csökkentésével lehet a legegyszerűbben megszüntetni. (Vagy teljesen félreértettem, amit írtál? )
Nem teljesen, csak részben értetted félre
ha leveszed a 70-et mondjuk 30-ra, attól még 1M ponton simán lehet ugrálni 100k-kat, viszont 1-2 ezer hekin lehet nem lehet akkorát ugrani, hogy az előtted lévőt elérd, pedig csak párszáz hekivel van többön mint te.
én még mindig azt mondom a lakosság max 50k-ig számítson.
ezzel lejebb a jól működő dolgokat nem zavarjuk, de feljebb az irreális ráállásokat megszüntetjük.
  #247  
Old 05-02-2008, 20:21
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Nem teljesen, csak részben értetted félre
ha leveszed a 70-et mondjuk 30-ra, attól még 1M ponton simán lehet ugrálni 100k-kat, viszont 1-2 ezer hekin lehet nem lehet akkorát ugrani, hogy az előtted lévőt elérd, pedig csak párszáz hekivel van többön mint te.
én még mindig azt mondom a lakosság max 50k-ig számítson.
ezzel lejebb a jól működő dolgokat nem zavarjuk, de feljebb az irreális ráállásokat megszüntetjük.
Kicsit ellentmondasz magadnak szerintem.
Az irreális ráfokozást mindig nagyságarányban kell nézni.
Ha egy 22K hekis ori ráfokoz egy 25K hekisre, az pont ugyanaz, mintha egy 2200hekis fokozna rá egy 2500hekisre támadás előkészítés tekintetében.

A max 50K-s dolognál nekem nem tetszene, ha egy bizonyos hektár fölött, aki be van épülve, annak mindnek ugyanannyi a pontja.
Annál már az is jobb, ha az el nem férő számítana 50K-ig. (Illetve mivel ez technikailag nem lehetséges, így az általam javasolt képletet tudom idézni ennek helyettesítésére:
terület*0,2*50+250K -ig számítson a lakosság.)
__________________
A szenvedélyem
  #248  
Old 05-02-2008, 20:22
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Akik 22k heki környékén harcra készültek eddig is meg tudták tenni, hogy ház nélkül, vagy legalábbis minimális házzal menjenek. Ezzel nekik adsz könnyebséget.
Könnyebb a támadónak, akinek az érvelésed szerint úgyis mindegy. (Mint mondtam ettől még senki nem vállalná be állandóra a ház nélküliséget)
És esély a visszatámadásra a védőnek.

Én nem látom, hogy ebben hol a hiba.
__________________
A szenvedélyem
  #249  
Old 05-02-2008, 20:40
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Kicsit ellentmondasz magadnak szerintem.
Az irreális ráfokozást mindig nagyságarányban kell nézni.
Ha egy 22K hekis ori ráfokoz egy 25K hekisre, az pont ugyanaz, mintha egy 2200hekis fokozna rá egy 2500hekisre támadás előkészítés tekintetében.

A max 50K-s dolognál nekem nem tetszene, ha egy bizonyos hektár fölött, aki be van épülve, annak mindnek ugyanannyi a pontja.
Annál már az is jobb, ha az el nem férő számítana 50K-ig. (Illetve mivel ez technikailag nem lehetséges, így az általam javasolt képletet tudom idézni ennek helyettesítésére:
terület*0,2*50+250K -ig számítson a lakosság.)

Wand javaslata szerintem az el nem férőre vonatkozott, nem a teljes lakosságra.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #250  
Old 05-08-2008, 10:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nagyon sokáig rágtuk ezt a témát, és nagyon nem jutottunk vele dűlőre.

Ezért egyelőre ez a javaslat elvetve.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu