Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 08-28-2010, 10:22
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Kedves pool, semmi butaságot nem írtam.
Az elf sem volt erős. Csak "rá kellett készülni komolyabban" arra, hogy be legyen ütve. Egy ország sem üthetetlen. (amelyik igen, az meg se varival se tolival nem fog tudni kárt okozni...)
A félelf még az elfnél is gyengébb... És igenis kezd kikopni a játékból. Nem csak felsőbb szinteken. Alsúbb szinteken is.
Kis hektáron ugyanis az ártózás nevetséges, a lopás meg nem hajt hasznot. Nagy hektáron meg életképtelen egy ilyen ország. Ez sajnos(!) tény. Akkor is, ha szerinted butaságokat hordok össze.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
Sponsored Links
  #62  
Old 08-28-2010, 10:22
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezért vannak a szövijei. Egy hadilag életképtelen országot ne egymagában akarj sikerre vinni, hanem szövetségben. Ezért is volt érdekes Monró javaslata arról, hogy ha a szöviben van egy félelf, akkor jár valami plusz.
De akkor járjon azoknak is vmi plusz, ahol nincs feles...
pl. hulla, pl. ember, pl. törpe, aki könnyen ártózható pl-pl-pl
Reply With Quote
  #63  
Old 08-28-2010, 10:24
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Beverem én a másik szövi orkját is, ha nincs más, nem kell nekem egy "szerencsétlen feles" földje...
de láttam már pár olyan írást, ahol a nagytudású feles szerencsétlen kezdőkön mutatta meg óriási erejét
az olyanokat rühellem...
ha előttem van egy, nézek rá egy fosztit, ha nem jön lé, akkor mehet a föld
de csak úgy nem fogom mészárolni, ha nincs okom rá
Lehet, hogy te nem.
Nekem agyba főbe verték sokszor az elfjeimet meg a feleseimet olyan országok, amikhez hozzá se nyúltam.
Indok: "há vaze biztos lopni akartáá".. "aki ilyen fajt választ megérdemli".. "béna kezdő... a profik hadakoznak..."
Sajnos van ilyen is. Nem csak olyan, hogy a tolvaj kárt okoz, te meg (jogosan!) leütöd érte.


Ezért is van az, hogy az elfemet verem fel orkokon. És nem az orkomat elfeken...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #64  
Old 08-28-2010, 10:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
De akkor járjon azoknak is vmi plusz, ahol nincs feles...
pl. hulla, pl. ember, pl. törpe, aki könnyen ártózható pl-pl-pl
A hulla kap szintenkénti plusz férőhelyet, plusz haderőt, megkapja az ellenfél elhulló egységeit, szerintem bőven van neki sajátossága. A törpe a termelésével, az építésével, a képzésével szinte univerzális faj. Az ember mind a mai napig tud meglepetéseket okozni a súgót nem olvasóknak (és ők elég sokan vannak).

Attól, hogy valamelyik fajról beszélgetünk, nem kell másokat is piszkálni, a legtöbb teljesen jól van úgy, ahogy van.

Egyébként két legyet ütve egy csapásra (de szeretem ezeket mostanában... ) a félelfnél egy nagyon egyszerű bővítést lehetne végezni: a bank ugye véd X pénzt -- félelfnél csak ennek a negyedét (vagy akármennyit, has szám) védi, mert a félelf olyan ügyes, hogy a bankok védelmén is könnyedén átjut. Máris lophatóvá válik egy csomó olyan ország, aki eddig nem tűnt annak, de mégse mindenki számára, csak a kifejezetten tolvaj beállítottságú félelfeknek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #65  
Old 08-28-2010, 10:41
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A hulla kap szintenkénti plusz férőhelyet, plusz haderőt, megkapja az ellenfél elhulló egységeit, szerintem bőven van neki sajátossága. A törpe a termelésével, az építésével, a képzésével szinte univerzális faj. Az ember mind a mai napig tud meglepetéseket okozni a súgót nem olvasóknak (és ők elég sokan vannak).

Attól, hogy valamelyik fajról beszélgetünk, nem kell másokat is piszkálni, a legtöbb teljesen jól van úgy, ahogy van.
mint ahogy a feles is megkapja az Árnyakra a tolierőt, a kisebb készücsökkennést, a + védőerőt, a 40% lakitekit...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #66  
Old 08-28-2010, 11:24
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
mint ahogy a feles is megkapja az Árnyakra a tolierőt, a kisebb készücsökkennést, a + védőerőt, a 40% lakitekit...
A hullának is volt sajátossága, és lám erősítve lett, mert kevés volt.
Miért ilyen nehéz elhinned, hogy esetleg a fél-elfnél is kevés, ami most van.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #67  
Old 08-28-2010, 11:30
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A hullának is volt sajátossága, és lám erősítve lett, mert kevés volt.
Miért ilyen nehéz elhinned, hogy esetleg a fél-elfnél is kevés, ami most van.
Jó, akkor erősítsük +30%-ra a védelmét, attól még nem lesz játszhatóbb...
A-ban főleg nem
Reply With Quote
  #68  
Old 08-28-2010, 11:53
D vagy Á?:P's Avatar
D vagy Á?:P D vagy Á?:P is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Bp
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Egyébként két legyet ütve egy csapásra (de szeretem ezeket mostanában... ) a félelfnél egy nagyon egyszerű bővítést lehetne végezni: a bank ugye véd X pénzt -- félelfnél csak ennek a negyedét (vagy akármennyit, has szám) védi, mert a félelf olyan ügyes, hogy a bankok védelmén is könnyedén átjut. Máris lophatóvá válik egy csomó olyan ország, aki eddig nem tűnt annak, de mégse mindenki számára, csak a kifejezetten tolvaj beállítottságú félelfeknek.


Ez egy jo ötlet,plusz én adnék még neki valamennyi védöeröt monfjuk 20% és a 10 támadomaluszt levenném.Szerintem A-ban nem is lesz nagyon játszhato mert nincs értelme de az alsobb szinteken pl a B-ben is leverik öket (kb)1400hekitöl kezdve fölfele javitana a helyzetén.
Reply With Quote
  #69  
Old 08-28-2010, 12:01
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Peter Rose View Post
Valaki említette, hogy amíg nem tud földet lopni, bocsánat, már nem emlékszem, hogy ki...
Rögtön az jutott eszembe, hogy akkor tudjon!
(Kíváncsi vagyok, ez a hsz mit vált ki )
példálóztam vele, nem javaslatnak szántam... azért ezt ne!

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
...az ártózás nevetséges, a lopás meg nem hajt hasznot...
akkor nem az a gond, hogy gyenge a feles, és ezért nem játszanak vele... ezek szerint, ha erősítenénk rajta, sem változna a helyzet!
Reply With Quote
  #70  
Old 08-28-2010, 12:02
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Idén márciusban a "miért rossz a hódító" c. topikban kifejtettem, hogy mennyire eltolódott a játék a hadi felé, és mennyire nincs már értelme a tolizásnak, akkor mindenki egymással versengve hurrogott le. Most mégis téma lett?

Hogy hozzá is szóljak, én egyetértek a feles valamilyen erősítésével, már csak azon elv alapján is, hogy annak idején egy másik tolis faj, az elf kizárólag 1/A-s érdekből lett kiherélve, most a feles kizárólag lentebbi csopik érdekében erősítésre kerülhetne. (Mivel, hacsak nem kap +50% hadi bónuszt, bármilyen erősítése A-ban hatástalan marad). Pl. a bankokból több pénzt tud elvinni ötletet csak támogatni tudom. És nem kellene azzal foglalkozni, hogy akkor a többi fajt (ork) is erősítsük valamiben, az elf gyengítésekor az ork miben gyengült?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 11:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu