Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-19-2009, 06:05
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default Párbaj stratégiák

/közkívánatra/

Aki most szeretne párbajozni elkezdeni nem sok lehetősége van sem a kézikönyvből , sem a fórumról információt szerezni a kezdetekhez.

Úgyhogy leírok most pár dolgot általánosan a mostanság szokásos gyorsított párbajokról:
Faj: Törpe
Személyiség 1óráson: Gazdálkodó/Harcos
1órástól hosszabb párbaj esetén: Gazdálkodó/(Tudós)

Népességgel az elején gondban vannak a játékosok.Nem érdemes 10%ot képezni végig 1órásnál hosszabb párbaj esetén. Én kb 0.08 körül szoktam de ez eltérhet ha a gyors kezdeti sikerekre épül a taktika.

Intéző: A néphiány miatt játszani kell az intézővel ennek legjobb módja : Piac legalul, tanya fölötte
Ezt fontos már az első körben is beállítani ,mert nem előnyös a 2. kört drágakő nélkül elkezdeni.Erre viszont figyelni kell,mert ha elfogy a nép éhezés is közbejöhet.

A párbaj hosszától függően érdemes könyvtárakat építeni alaphangon én a 10 könyvtárat említeném de ennek száma változik játékosonként.
Kezdeti legfontosabb tekercsek: Bányászati, Hadi, 10-20% Laki
Ezek természetesen változhatnak stratégiától függően.


Pár kezdés amit eddig láttam és használhatónak is nevezném:

1.
70íj
100vari
100toli
Ez egy nagyon békés semmi nem történik taktika, gömbölni nem tud, lopni se nagyon. De nem ütik be és nem ártanak neki sem.

2.
0íj
50vari
220toli
Ez a leggyakrabban látott . Egyértelműen látszik a hátulütője és az előnye is

2.1:
0íj
90vari
170toli
Hasonló az előzőhöz illetve ugyanaz csak ez kicsit biztonságosabb.

3.
Amit az utóbbi párbajokban én használok ezt nem hozom nyilvánosságra majd valaki megteheti pontos adatokkal.
Lényege: A 2,2.1-es taktikát választókat leütöm bátorságtól függően 1-5seregig

A fent leírt taktikákról még ennyit:
Ahol a védekezésre alapozunk és ahol a tolvajlásra fontos tudni a párbajban aktív tolvajlási szorzót: 20/ játékosszám
Ha 5 játékos van a párbajon akkor természetesen 100tolvaj ellen alaphangon szükséges 400
Ha 10 játékos akkor 100 ellen 200 stb
16 játékos esetén már igazán jól lehet lopni az 1,25szörös szorzó mellett..

A nem melletted lévő esetén meg ugye ahány hellyel van fentebb,lentebb annyiszor kell még szorozni az alap szorzót.
(Ez a szorzó tudtommal a normál játékban is jelen van de ott a nagyobb csoportokban nem érezhető a hatása)

Fontos épületek amiket az első körökben fel kell építeni:
Kórház min. 5 majd bővíteni
Könyvtár min. 10
Kocsma min. 3 a kamtorálhoz
Templom min. 7 a rúnához
Kovács min. 3 majd bővíteni


Játék közben átképzések:

Átképzés alatt a toli-varit értem ami könnyen mozgatható.
Az egész átképzés egy kockázatos dolog mert ahhoz,hogy valamiből kiemelkedő tudj lenni valamiben gyengeség kell.
Én így szoktam felépíteni:
Elkezdek varira gyúrni . Akit tudok legömbölök akit nem az valószínűleg sok varivla rendelkezik és így nem lesz tolija elég(ez csak akkor igaz ha nekem valóban sok varim van) kiválasztom kit akarok lopni .
Elkezdem a varik toliba való áttolását(elkezdem és 3mp alatt be is fejezem)
Mágikus pajzs felrakása
Célszemély mellé építek, bontok stb.
Kv elején egyből lopok , gyorsan kell cselekedni ne legyen az ellenfélen tisztánlátás de ha egyszerre mindent bekattint az ember lehet 7 bukás jön össze
Tolik visszaképzése variba( persze annyi toli marad amennyi szükséges,hogy ne tudják ellenem is eljátszani)
Lovakat-íjakat ha egyszer legyártjuk lefokozni már soha nem kell,mert nincs fegyo újra elég... Csak akkor kell ilyet ha már kilátástalan a helyzet esetleg biztos győzelem esetén

Lopás: Legtöbb esetben raktárra

Játék közben ütés:
Nem igazán alkalmazott eljárás pár ember használja csak.
Lényege: Gömbölgetés után belovazni az első 2órában (ez csak hosszabb párbaj esetén használatos)természetesen ezt a belovazást nem a teljesen üres orik ellen értem. Így meginog a vari-toli védelmed .
Miért jó ilyenkor ütni amikor mindenki varizik tolizik?
Természetesen a legjobbakat ilyenkor sem lehet elkapni. A nagyon kezdőket meg bármikor. Ez a taktika a köztes játékosok ellen ideális. Legtöbbször nem veszik észre a sereget így a védelem varázslat is elmarad és máris egyszerű földszerzés.

A játék végén való támadások:

A párbaj utolsó köreiben igen nagy seregek érkeznek főleg a toppon lévő játékosokra. Mostanság azonban nem érdeme smár az utolsó körre időzíteni a sereget ,mert akkor a legtöbben kivédik.
Az utolsó támadó sereget már a párbaj vége előtte 15körrel nem árt elkezdeni képezni.Így van 3 ütésre lehetőség illetve elfokozásra is.
A sereg a hosszabb párbajok esetén már igencsak tartalmazhat támadókat ,mert itt már van értelme.Hogy miért??
300fegyverből 100lovat lehet előállítani aminek 600 a támadóértéke
300fegyverből 150 támadót lehet előállítani aminek 600 a támadóértéke
Ha bár a támadóhoz több sima katona szükségeltetik hosszabb párbaj esetén ennek legyártása nem okoz problémát . Illetve amíg nincs támadás a sima katonák varászlóként/tolvajként előnyt tudnak szerezni ahhoz képest akik csak lovas sereget szeretnének.
(tudtommal ez az emlegetendő taktika Tuvalu részéről de sajnos most sem tudtam megnézni mit alkotott)


Játék végén deffelés:

Ez a taktika is igen helytálló tud lenni legegyszerűbben dobogót ezzel szerezhet az ember.
Lényege: Az elején/közepén összegyűjteni a hektárokat üres/közepes esetleg porfi játékosoktól.(legtöbbször sajnos üres)
A végére rengeteg íjász toli-vari. Így a kitámadókat lelopja,levarizza és fokozással együtt előre jut


Íjászszám ami elég:
Fejből nem tudok pontos adatokat majd a következő párbajon jegyzetelek

Vérszomjhoz szükséges vari:
100-150ig hektárodtól függően bár eme gyors párbajokban nem túl előnyös egy ilyesfajta erős átképzés . Itt már ennél a vari számnál csak több lehet
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.

Last edited by Harcosok; 06-19-2009 at 18:07..
Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to Harcosok For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 06-19-2009, 06:09
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Áhhh majd Ati egyik témát töröld pls. ,mert egyszerre nyitottuk
(ha megírtam mindent átmásolom oda is)
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
  #3  
Old 06-19-2009, 12:26
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
/közkívánatra/

Aki most szeretne párbajozni elkezdeni nem sok lehetősége van sem a kézikönyvből , sem a fórumról információt szerezni a kezdetekhez.

Úgyhogy leírok most pár dolgot általánosan a mostanság szokásos gyorsított párbajokról:
Faj: Törpe
Személyiség 1óráson: Gazdálkodó/Harcos
1órástól hosszabb párbaj esetén: Gazdálkodó/(Tudós)
Nos igen, én magam is csak a hétvégi játék tapasztalataiból tudtam kiindulni, ennek megfelelően természetesen törpe lettem és harcos. Ami számomra a legdurvább volt, hogy nagyon kevés idő a normál hétvégihez képest is a 3 perc. Konkrétan nem volt időm átgondolni mindent, és ilyen sprintjátékokban egy-egy elején elkövetett hiba nagyon kihathat hosszútávon is.

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
Népességgel az elején gondban vannak a játékosok.Nem érdemes 10%ot képezni végig 1órásnál hosszabb párbaj esetén. Én kb 0.08 körül szoktam de ez eltérhet ha a gyors kezdeti sikerekre épül a taktika.
Igen, pl itt is eltelt néhány kör (kb negyed óra), mire rájöttem, hogy itt maxos képzéssel 100% morállal az élteben sem lesz népem, míg ugye hv-ben az is megoldható...

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
Intéző: A néphiány miatt játszani kell az intézővel ennek legjobb módja : Piac legalul, tanya fölötte
Ezt fontos már az első körben is beállítani ,mert nem előnyös a 2. kört drágakő nélkül elkezdeni.Erre viszont figyelni kell,mert ha elfogy a nép éhezés is közbejöhet.
Na igen, egy max normál hétvégihez szokott fejjel 3 perc alatt minden más mellett az inézőt pakolgatni úgy, hogy csak nagyjából van lövésed, hogy mit kellene csinálni. Mondanom sem kell, hogy benéztem és a 2. kört biza drágakő nélkül kezdtem, hiába siettem a feltúrásával, kv lett közben

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
A párbaj hosszától függően érdemes könyvtárakat építeni alaphangon én a 10 könyvtárat említeném de ennek száma változik játékosonként.
Kezdeti legfontosabb tekercsek: Bányászati, Hadi, 10-20% Laki
Ezek természetesen változhatnak stratégiától függően.

Pár kezdés amit eddig láttam és használhatónak is nevezném:

1.
70íj
100vari
100toli
Ez egy nagyon békés semmi nem történik taktika, gömbölni nem tud, lopni se nagyon. De nem ütik be és nem ártanak neki sem.

2.
0íj
50vari
220toli
Ez a leggyakrabban látott . Egyértelműen látszik a hátulütője és az előnye is

2.1:
0íj
90vari
170toli
Hasonló az előzőhöz illetve ugyanaz csak ez kicsit biztonságosabb.

3.
Amit az utóbbi párbajokban én használok ezt nem hozom nyilvánosságra majd valaki megteheti pontos adatokkal.
Lényege: A 2,2.1-es taktikát választókat leütöm bátorságtól függően 1-5seregig
Én például nem számítottam rá, hogy a 4. körben már szét fognak lopni...
Persze mikor beloptak, már csak fogni tudtam a fejem Egyből én is arra gondoltam, hogy nekem is több toli kellett volna, VAGY egyből sok ló

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
A fent leírt taktikákról még ennyit:
Ahol a védekezésre alapozunk és ahol a tolvajlásra fontos tudni a párbajban aktív tolvajlási szorzót: 20/ játékosszám
Ha 5 játékos van a párbajon akkor természetesen 100tolvaj ellen alaphangon szükséges 400
Ha 10 játékos akkor 100 ellen 200 stb
16 játékos esetén már igazán jól lehet lopni az 1,25szörös szorzó mellett..

A nem melletted lévő esetén meg ugye ahány hellyel van fentebb,lentebb annyiszor kell még szorozni az alap szorzót.
(Ez a szorzó tudtommal a normál játékban is jelen van de ott a nagyobb csoportokban nem érezhető a hatása)

folyt. hamarosan azaz várhatóan délután
Várhatóan említendő témák:
Játék közben átképzések
Játék közbeni ütések(ezt nem nagyon használja rajtam kívül senki)
Játék végén ütések lóval/támadóval végén vagy hamarabb stb.(Tuvalu esetleg leírhatod te is)
Játék végén deffelés(Pool segíthetsz)
Vérszomjhoz szükséges vari...
Mikor mennyi íj az elég és mi az ami már sok...
(illetve kérdésekre válasz)
Azt hiszem köszönettel tartozom személy szerint neked/nektek, hogy megcsináljátok ezt a topicot, mivel nagyjából miattam nyílt, de nyilván és remélem nem csak én találok hasznos infókat benne
Most azokra a dolgokra reagáltam fenn, amiket úgy érzem bárki, aki elsőre játszik, elronthat, és más hátha nem rontja el úgy mint én.
Az folytatást pedig kíváncsian várom, különös tekintettel a játék közbeni átképzésekre
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #4  
Old 06-19-2009, 18:05
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Azt hiszem én leírtam amit le akartam. A témát meglátogatta sok párbajos elmondhatják ők is a véleményük
Bárkinek kérdése van én szívesen válaszolok.
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
  #5  
Old 06-19-2009, 20:49
Tuvalu (#3490) Tuvalu (#3490) is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Amit Harcosok leír, az sokkal jobb összefoglaló, mint mit én írni tudtam volna. Nagyjából ez a lényege a párbajos stratnak.

Ő is tudja azonban, hogy sok párbaj múlik a többiek bénázásán, hibáinak kihasználásán. Ebbe bele lehet érteni a később játékba lépőket, az ijászt nem gyártókat, vagy az utolsó pillanatban ijászokkal kitámadókat is. Ez pedig mindig pár pillanat alatti döntést igényel, és szerintem Harcosok ebben nagyon jó.

Ettől függetlenül a 4 és 5 órás párbajra kitalált taktikámat nem sorolta fel. És én is csak pár hónap múlva teszem közkinccsé, mikor újra a 3 órás fordulók jönnek majd.

A Forma-1-ben is sírtak, hogy a Brawnék tuti nyernek, de elfogadták, hogy erre az évre ők találtak ki valami nagyot, ez az év az övék. Aztán jövőre lehet majd módosítani a szabályokat. Ráadásul a tegnapi mutatta is, hogy a taktikám nem egyértelmű ultimate weapon.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tuvalu (#3490) For This Useful Post:
  #6  
Old 06-20-2009, 06:32
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Tuvalu (#3490) View Post
Amit Harcosok leír, az sokkal jobb összefoglaló, mint mit én írni tudtam volna. Nagyjából ez a lényege a párbajos stratnak.

Ő is tudja azonban, hogy sok párbaj múlik a többiek bénázásán, hibáinak kihasználásán. Ebbe bele lehet érteni a később játékba lépőket, az ijászt nem gyártókat, vagy az utolsó pillanatban ijászokkal kitámadókat is. Ez pedig mindig pár pillanat alatti döntést igényel, és szerintem Harcosok ebben nagyon jó.

Ettől függetlenül a 4 és 5 órás párbajra kitalált taktikámat nem sorolta fel. És én is csak pár hónap múlva teszem közkinccsé, mikor újra a 3 órás fordulók jönnek majd.

A Forma-1-ben is sírtak, hogy a Brawnék tuti nyernek, de elfogadták, hogy erre az évre ők találtak ki valami nagyot, ez az év az övék. Aztán jövőre lehet majd módosítani a szabályokat. Ráadásul a tegnapi mutatta is, hogy a taktikám nem egyértelmű ultimate weapon.
Az íjászt nem gyártókat én csak az első 5körben ütöm mivel akkor még a taktika része lehet egy profi játékosnál is. Onnantól én nem...(persze ha ott áll valaki top1 0 íjjal a játék közepén akkor azt is a taktika részének tekintem és bumm)
Természetesen vannak kockázatos mozdulatok pénteken végig úgy toltam amikor egyszer csak ...
Akkor viszont nem tudom pontosan mi az a taktika illetve ha ismerem is nem tartom akkora csodának.
Itt persze nincs ilyen gondom,mint a F1-ben ha jobbat is tudsz(akkor rájövök idővel) csak úgy állíthatsz meg ha mindig ott vagy illetve én talán mindig ott leszek most a 4óráson,hogy a 3 ember közül(Pool,Tuvalu, és vajon ki a 3.?)csak én szerezzek 5pontot.


Legtöbben viszont erre játszanak:
Végig lopkodás, 200hekin lapulás stb összejön a sok fegyver/fém de végül is itt mindkettőt hívhatjuk fegyvernek.
A végén kitámadás aztán hajrá több lovuk van ,mint aki a közepén is üt de kivédhetőek , viszont senki se védi ki. Illetve az ő védelmük is semmit mondó.
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Harcosok For This Useful Post:
  #7  
Old 06-20-2009, 12:55
Durean Durean is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 37
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

En igy szoktam elkezdeni a parbajt:
Torpe/Gazdalkodo
1. korben kepzek 150 tolit es 100 varit, es epitek 5 korhazat(tulora), a megmaradt idoben pedig beallitom az intezomet.
* fontos az adot 0% levinni

2. korben epitek // 8 kovacsot// 3 kocsmat (tulora)// 5 templomot (tulora)// 1 tornyot// 15 konyvtarat + kepzek 30 katonat
megmaradt penzt pedig szetosztom

3. korben bekoszonok a forumra es szetosztok annyi penzt, hogy 100% legyen a moral

4. korben megerkeznek a varik/tolik --> lelopok vkit raktarra majd kepzek katonat

5. korben megerkezik a 30 katona amibol ijjaszokat kepzek

Korubelul, igy szoktam kezdeni mar amikor nem kesem le az 1. kort vagy vmi hasonlo

A parbaj hatralevo reszeben arra szoktam torekedni, hogy varikkal belassak minnel tobb emberhez es ha adodik lehetoseg utesre kitudjam hasznalni lovakkal(pl.atkepzes) vagy esetleg tolikkal.


Par dolog ami fontos lehet:
- a katonak kepzeset mindig probald meg eltolni 1-3 korrel // nagyobb nepesseg-> nagyobb bevandorlas, de persze csak addig amig nagy a nepesseg-hiany
- a tisztanlatas varit keszitsd elo egy kis ablakba (tab) hasznaltara keszen es talan meguszud 2-3 lopassal
- probald meg a vedelem varit minnel tobb korre felrakni es igy ha el is felejtesz tavolt nezni a vari legalabb fent van
- parbaj vegen azaz, az utolso kor utan fokozz el mindent (tolikat utoljara) ezzel is novelve az ertekedet (1 perced van, hogy elfokozz mindent)
- probalj meg mindig eleg korhazat tartani, hogy a bonusza " eljen" (nagyobb lakossag= nagyobb érték)
- uteseknel szamits ra, hogy az ellen megprobalhat bebontani alad

Korubelul ennyi, remelem tudtam vmit erdemben hozzatenni

Last edited by Durean; 06-20-2009 at 14:14..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Durean For This Useful Post:
  #8  
Old 06-20-2009, 15:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Hozzászólás....

*Ildee miatt*
Reply With Quote
  #9  
Old 06-20-2009, 15:03
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Hozzászólás....

*Ildee miatt*
Köszi az építő jellegű hszt
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ildee For This Useful Post:
  #10  
Old 06-20-2009, 15:05
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Elkezdtem válaszolni de inkább ezt nem is nagyon kommentálom.
Fontos azonban: Pool hsz-ére hallgassatok ő tudja a tutit a fent leírtak nem jók
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Harcosok For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Párbaj stratégiák kezdő párbajosoknak Ildee Stratégia & Tippek 8 06-23-2009 21:58
Stratégiák-Kereskedő Dark Mage Stratégia & Tippek 25 02-28-2009 23:14
Új stratégiák Dine in HELL Stratégia & Tippek 13 05-18-2008 17:29
25. Kezdési stratégiák Ati Hódító Kézikönyv 6 07-11-2007 16:13
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14


All times are GMT +1. The time now is 22:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu