Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 10-04-2012, 13:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
nem hiszem, hogy jelenleg 12,5% bankot kellene tartani. 25-30 bank bőven elég, hogy ne érje meg pénzt lopni.
Erről szól a javaslat. Hogy ez ne így legyen, hanem területarányosan.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 10-04-2012, 13:21
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Egy olyan változtatást el tudnék képzelni, hogy a félelfeket kevésbé (vagy egyáltalán nem) akadályozza a bank a pénzlopásban. A bankrendszerhez sem kéne nyúlni, mégis egy megfelelő erősítés a félelf tolisoknak.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #93  
Old 10-04-2012, 13:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Egy olyan változtatást el tudnék képzelni, hogy a félelfeket kevésbé (vagy egyáltalán nem) akadályozza a bank a pénzlopásban. A bankrendszerhez sem kéne nyúlni, mégis egy megfelelő erősítés a félelf tolisoknak.
Ez az egyaltalan nem annyira durva lenne, hogy ha bejonne, azonnal ujraznek felelfnek A-ban... 100x jobb lenne mint a torpe... :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #94  
Old 10-04-2012, 14:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Azt szeretném kérni, hogy a tetszik/nem tetszik nyomogatása helyett/mellett legalább a megbeszélések között fejtsétek ki azt is, hogy MIÉRT tetszik, vagy éppen miért nem tetszik az, amit értékelsz.

Ha csak az üzenet általános stílusa miatt nyomtad, akkor persze nem szükséges, de ha a tartalmával kapcsolatos, akkor mindenki érdeke, hogy minél több nézőpont ki legyen fejtve.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #95  
Old 10-04-2012, 14:07
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Attól, mondjuk, hogy neked van 4 yardot, egy tapasztalt szövinek meg pár millája, lehet, hogy te húznád a rövidebbet.
Hex, háborút írtam, nem kivégzést. Egy szövetséggel szemben (MFként) az is lényegtelen, hogy van-e bankod, vagy nincs. Viszont egy 4 vs 4 háborúban nagyon sokszor dönt, hogy ki mennyi pénzből gazdálkodik. Szólj ha tévedek.

u.i.:Egyébként azt is írtam, hogy az egyik nagy kihívás a a pénz "felhasználása". Be kell valljam, azt sem értem, hogy tulajdonképpen mibe kötöttél bele.

Padlócsempe: Az, hogy a tolis országok meg tudják kerülni a bankrendszert nem rossz ötlet, de nem csak a félelf lehet tolvaj beállítottságú. Hanem az ember, a gnóm, az elf is.

Last edited by RastArtist; 10-05-2012 at 11:33..
Reply With Quote
  #96  
Old 10-04-2012, 14:22
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Talán egy olyasmit lehetne összegyúrni az itt felvetett javaslatokból, hogy egy bizonyos százalékban védje le jobban a bank a pénzt a fosztások ellen (elvégre egy páncélszekrényt egy izomagyú ork sem tör fel könnyebben egy ügyes tolvajnál), ellenben hasonló százalékban tegye könnyebbé a pénzlopást.

Igy a hadi játék sem sérülne túlzottan, és talán a tolis játékstilus is visszacsordogálna a játékba, ami maga után vonná a varik újbóli megjelenését is. A-ról nem nyilatkozok, az más csoport, más stilus, oda én kevés vagyok

Szerk: Kissé számokban. Szóval maradna a 30 bank, hekiszámtól függetlenül, de egy olyan 10-20%ot szabadon hagyna a toliknak és levédené a hadiktól. Igy a tolis vihetne 100 millából 10-20at, és kb. ugyanennyi lelenne védve fosztás ellen. Persze finomhangolás simán ráfér a számokra, de szerintem működőképes.

Last edited by Pirostraktor; 10-04-2012 at 14:32..
Reply With Quote
  #97  
Old 10-04-2012, 16:19
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Én nem szeretném ha a bank nehezítené a fosztogatást.
Az ok: Kereskedő személyiség.
200 hektáron becsücsülnék 150 bankkal. Ellopni nem lehet, lefosztani nem lehet.
Amíg egy orival fordulok az ott eltermelget magában, még csak hetente se kell ránéznem. Kevesebb, mint 5 hónap alatt összeszedi így a max pénzt.
Reply With Quote
  #98  
Old 10-04-2012, 18:07
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Én nem szeretném ha a bank nehezítené a fosztogatást.
Az ok: Kereskedő személyiség.
200 hektáron becsücsülnék 150 bankkal. Ellopni nem lehet, lefosztani nem lehet.
Amíg egy orival fordulok az ott eltermelget magában, még csak hetente se kell ránéznem. Kevesebb, mint 5 hónap alatt összeszedi így a max pénzt.
Épp azt irtam, hogy lehet mindkettő, mert a tolisok előtt 10-20%ot szabadon hagyna, csak a fosztások elől védne le kb ugyanennyit. Attól még a 80%át ugyanúgy elviszik.
Reply With Quote
  #99  
Old 10-04-2012, 18:18
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez az egyaltalan nem annyira durva lenne, hogy ha bejonne, azonnal ujraznek felelfnek A-ban... 100x jobb lenne mint a torpe... :P
Szerintem még úgy sem lennének nagyon félelfek A-ban a magasabb szekciókban. Ütni nem tud, védekezni sem olyan penge.
de kb. 20%-t el tudnék képzelni: A félelf ellen csak a bankok 20%-a számít a pénz védelmében.

De ha ez csak annyit eredményezne, hogy mindenki 5-ször annyi bankot tartana, akkor el tudnék képzelni olyat, hogy félelf ellen legfeljebb a pénzed 90%-t tudod megvédeni. A többit lophatja. Szóval akármennyi bankod van, 100 millióból egy lopással elemel 1 milliót, 1 yardból 10 millát, stb.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]

Last edited by Padlócsempe; 10-04-2012 at 18:32..
Reply With Quote
  #100  
Old 10-05-2012, 11:23
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szerintem még úgy sem lennének nagyon félelfek A-ban a magasabb szekciókban. Ütni nem tud, védekezni sem olyan penge.
de kb. 20%-t el tudnék képzelni: A félelf ellen csak a bankok 20%-a számít a pénz védelmében.

De ha ez csak annyit eredményezne, hogy mindenki 5-ször annyi bankot tartana, akkor el tudnék képzelni olyat, hogy félelf ellen legfeljebb a pénzed 90%-t tudod megvédeni. A többit lophatja. Szóval akármennyi bankod van, 100 millióból egy lopással elemel 1 milliót, 1 yardból 10 millát, stb.
A-ban nem, de oda nem is nagyon való a félelf egyelőre. De ha legalább A-n kivül megjelennének újra és miattuk a varis országok is, akkor A-ra is könnyebb lenne módositani a fajt. Mert minél többen használják annál pontosabb képet lehet kapni a hiányosságokról.

Sajnos mostmár elég sürgősen kéne valamit kezdeni, mert a létszám is csökken és a taktikai sokszinűség is. Valószinű most kapok egy csomo nem tetszést, de ez van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 13:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 20:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 11:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 21:06


All times are GMT +1. The time now is 14:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu