Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-03-2009, 19:08
Taky Taky is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Dunakeszi
Posts: 58
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default Helytartó

Sziasztok...

Próbáltam keresni a témában, de nam találtam megoldást, ezért kérném a segítségeteket, hol találom, illetve mi a teeendő...

A problémám az, hogy 1A ban a helytartó egyszerűen nem vessz ki kaját a közös raktárból, kb csakminden harmadik körben.... A közös raktárban van kb két milla gabona, az ételfogyasztásom 28k lenne, a beállítás szerint 30k-t vennék ki, az esetleges képzések beesése miatt. Nincs bepipálva, hogy 80% telítettség mellet pakolja vissza... szal mindennek jónak kellene lenni, mégis, meg se próbálja kivenni a kaját.... VIP van Csak az emberek mennek el folyamatosan.... idegesítő és kétségbeejtő, mert nem hagyhatom magára egy órára sem az orim... Mit csinálok rosszul?.... Ja eddig ment csak kb, egy hónapja nem teszi...

Előre is köszi a segítséget!!!

Kb. egy éve nem használtam fórumot, remélem jó helyre nyitottam
Sponsored Links
  #2  
Old 02-03-2009, 19:14
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha 30k-t veszel ki és a fogyasztás 28k akkor szerintem normális, hogy 3 körönként vesz ki mert a 2. körben még van kajád.
The Following User Says Thank You to For This Useful Post:
  #3  
Old 02-03-2009, 19:25
Taky Taky is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Dunakeszi
Posts: 58
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Tehát ha van bent akár egy szem is, akkor nem vesz ki? hmmm.... ez érdekes... azért kösz.... Fura, hogy eltöltöttem már összesen vagy 6000 kört 1A-ban és csak most jött ki? Eddig sose volt gond....
  #4  
Old 02-03-2009, 19:30
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Taky View Post
Tehát ha van bent akár egy szem is, akkor nem vesz ki? hmmm.... ez érdekes... azért kösz.... Fura, hogy eltöltöttem már összesen vagy 6000 kört 1A-ban és csak most jött ki? Eddig sose volt gond....
Ha van benn 1 szem, nyilvan nem fog kivenni. Ettol fuggetlen nem jo az elobb irt 3 koronkenti kivetel, legalabbis nem ugy, ahogy le volt irva.

(felteszem hogy van raktarad, es mukodik): kivesz 30kt, ebbol leeszel 28kt, marad benn kovetkezo korre 2k. Ekkor ehezni fogsz, miutan 0 bala kaja marad a raktaradban. Ekkor megint kivesz 30kt.... Ergo 2 koronkent kellene kivennie 30k kajat, es a koztes korben pedig ehezned kellene. Ha esetleg a kajafogyasztasod mondjuk megnone 30k fole, akkor egy aprot eheznel minden korben, es minden korben venned ki a kajat. 3 koronkent egyedul akkor venne ki a helytartod, ha annyi kajat tudnal kivenni, hogy a raktaraidban tudna maradni a kov korre is elegendo kaja, de ekkor meg ketszer ennel, es egyszer eheznel. Ez igy nem nagyon tud mukodni, ahogy leirtad.

Szoval vagy rosszul irtad le, vagy rosszul van beallitva a htd, esetleg Neked mar nem jut kaja, mert a kajatermelok csak teutanad rakjak be, vagy ilyesmit tudok elkepzelni.
__________________
Remedy
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #5  
Old 02-03-2009, 19:34
Taky Taky is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Dunakeszi
Posts: 58
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Köszi szépen, úgy látszik akkor minden redben van, csupán én lámáskodtam el a dolgot... néha az ember annyira rutinszerűen csinál dolgokat, hogy ha valami nem megy, akkor a legegyszerűbb dolgok nem szúrnak szemet...

Még szerencse, hogy vannak akik segítenek 1000 köszönet!
  #6  
Old 02-03-2009, 19:37
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Taky View Post
Tehát ha van bent akár egy szem is, akkor nem vesz ki? hmmm.... ez érdekes... azért kösz.... Fura, hogy eltöltöttem már összesen vagy 6000 kört 1A-ban és csak most jött ki? Eddig sose volt gond....
Igen csak akkor vesz ki ha 0 a kajád. Lehet azért most jött ki mert közben feljebb mentél és több lett a fogyasztásod. Állítsd kicsit többre a kivételt, hogy csak annyit éhezzél a 2. körben amennyi utána vissza is jön.
  #7  
Old 02-03-2009, 19:42
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Igen csak akkor vesz ki ha 0 a kajád. Lehet azért most jött ki mert közben feljebb mentél és több lett a fogyasztásod. Állítsd kicsit többre a kivételt, hogy csak annyit éhezzél a 2. körben amennyi utána vissza is jön.
Beirnad, hogy miert jelolted nem tetszonek a (helyes) beirasom, amikor a Tied egy nyilvanvalo butasag? Ha valakinek 28k a kajafogyasztasa, es 30kt vesz ki, a budos eletben nem 3 koronkent fog kivenni a helytartoja kajat, hanem 2 koronkent. Ergo butasagot beszeltel, es felrevezetted szegenyt.
__________________
Remedy
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #8  
Old 02-03-2009, 19:46
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Beirnad, hogy miert jelolted nem tetszonek a (helyes) beirasom, amikor a Tied egy nyilvanvalo butasag? Ha valakinek 28k a kajafogyasztasa, es 30kt vesz ki, a budos eletben nem 3 koronkent fog kivenni a helytartoja kajat, hanem 2 koronkent. Ergo butasagot beszeltel, es felrevezetted szegenyt.
Taky megértette Te nem. Sajnálom
  #9  
Old 02-03-2009, 19:47
Taky Taky is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Dunakeszi
Posts: 58
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Jajj, ne vesszetek ezen össze Utánanéztem, amikor rendesen volt kaja a közösben tényleg csak 2 körönként vett ki, de volt amikor valóban azért 3 körönként vett ki, mert a termelők később rakták be, mint ahogy kivettem volna, és a kivételnél sem voltam az elsők között. Ez volt az oka a 3 körnek. Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam, mindenkinek jár a dícséret!!!!

Last edited by Taky; 02-03-2009 at 19:53..
  #10  
Old 02-03-2009, 19:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Taky megértette Te nem. Sajnálom
Ami nyilvanvalo hulyeseg, azon nincs mit megerteni. Jobb lenne, ha legalabb itt nem vezetned felre azokat, akik segitseget kernek...
__________________
Remedy
The Following 5 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Helytartó, katonaeladás. Druida Segítség 10 03-23-2008 09:08
Helytartó, piac komisz86 Segítség 11 02-27-2008 14:36
21. Helytartó beállításai Ati Hódító Kézikönyv 2 07-11-2007 18:24
Helytartó! petyac Segítség 143 04-08-2007 19:38
Helytartó kiegészítések! Rém Elvetett javaslatok 29 06-08-2006 00:17


All times are GMT +1. The time now is 09:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu