Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Hogyan tegyük az ember fajt játszhatóvá?
A személyiségek érjenek kétszer annyit 0 0%
Legyen egyel több személyiség választható 0 0%
A tükörvarázson javítsunk 1 50.00%
Ezt mind együtt, és talán elég lesz arra hogy válassza valaki 1 50.00%
Egyéb ötletem van melyet leírtam a topicban 0 0%
Voters: 2. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 09-19-2017, 21:52
Schindler Schindler is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 46%
Default

Quote:
Originally Posted by Malphedor View Post
Jópár rpgvel játszottam fiatal koromban, mindegyikben az volt a közös, hogy az emberi faj volt az alap vagy inkább átlagos. Ez így van rendjén. Viszont majdnem minden esetben ők uralták a vilagokat. Mert alkalmazkodtak és sokkal többen voltak mint a többi faj tagjai. Nem egy játékban több ember volt, mint az összes többi értelmes faj egyedei.
Ebből kiindulva arra gondoltam, hogy az ember akkor lenne igazán játszható és használható, de nem boritaná fel az egyensúlyt, ha minden maradna a régiben nála (nincs elöny, nincs hatrány, minden tekije 30%), de minden házban kétszer annyi lakos férne el. Ez dupla lakosságot jelentene, amivel a terület növekedésével egyre nagyobb elönyhöz jutna. A nyert hellyel pedig ki tud alakitani maganak egy kis pluszt olyan iranyban amit szeretne.
Az irány akár lehet jó, de a "bónuszt" alaposan ki kellene számolni, mert így szerintem egy brutális pénzgyár lenne.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 09-19-2017, 22:06
Malphedor Malphedor is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2017
Location: Szeged
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 39%
Default

Végeztem szamítast, persze utólag. Hat ha jól csinalja akkor 8-10% helyet nyerhet a hazak csökkentésével, amit másra tud forditani. De szerintem 16% kocsma vagy templom 6% helyett az nem túl durva. Még barakkból kicsit erösebb, de mivel maximum 35% bonuszt kaphat nem lesz egy ork, sem óriás. De nem baj ha valaki még lemodelezi rajtam kívül.
Reply With Quote
  #73  
Old 09-19-2017, 22:53
Schindler Schindler is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 46%
Talking Újabb nézőpont

Szerintem az ember azon bukik el, hogy ragaszkodunk a bónusz/malusz mentességhez, amíg szinte az összes többi faj erősítve lett az idők folyamán.
Ha így marad, az embernek nincs jövője a játékban.
személy szerint sajnálnám, mert 2006 környékén nagyon jókat játszottam vele.

Amennyiben azt mondjuk, hogy az ember gyorsabban tanul, és alkalmazkodik, mi lenne, ha a fajjal játékban töltött idő alapján automatikusan emelkedne nála a (meghatározott) tudományokban elérhető maximum persze felső kerettel, ami még nem tolná el menthetetlenûl az arányokat a többi fajhoz képest?

Erre érdemes lenne egy modellt felállítani

Tudom kissé elrugaszkodottnak tűnik az ötlet, de egyrészt kapnánk egy viszonylag nehezebben kiszámítható fajt( hiszen csak az ország sorszámából lehetne saccolni, hogy milyen százalékon lehet ), másrészt a többi faj előnyére eddig eltolt arányokat némileg kompenzálni lehetne így.

Jöhet a kövezés
Reply With Quote
  #74  
Old 09-19-2017, 22:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Schindler View Post
mi lenne, ha a fajjal játékban töltött idő alapján automatikusan emelkedne nála a (meghatározott) tudományokban elérhető maximum persze felső kerettel, ami még nem tolná el menthetetlenûl az arányokat a többi fajhoz képest?
Stratégiai játékban nem szeretem a kiszámíthatatlanságot. Sem a régóta játszóknak nem tesz jót, hog ynem tudják, hogy mivel számoljanak; sem az újaknak nem tesz jót, akik minden számolási kísérlet és súgóolvasás nélkül mindenben azonnal hibát vélnek felfedezni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ember bubuman1 Stratégia & Tippek 45 12-15-2009 20:31
16.23.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 2 07-13-2007 16:26
08.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 1 07-12-2007 14:29
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 18:34
Támadó és Védő egységek reformja Unhellas Elvetett javaslatok 17 04-13-2006 18:29


All times are GMT +1. The time now is 19:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu