Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 03-11-2007, 18:27
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Kicsit off, de lehet tényleg szervezni kéne egyet, nem?
Ha igény van rá tényleg megszervezem.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 03-11-2007, 18:42
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Mindazonáltal értem a problémádat. Sokaknak a munkájának, életének szerves részét képezi a számítógép és ezzel nincs is gond.

Azzal annál inkább, hogy pl. én (Direkt csak magamat emlegetem, pedig tuti nem vagyok vele egyedül.)most is itt ülök, ahelyett, hogy egy könyvet olvasnék, vagy társaságban lennék, pedig konkrétan nincs itt semmi olyan dolgom, ami ne várhatna egy órát, vagy kettőt, vagy akár egy teljes napot.
Szerintem viszont probléma, hogy cyber világban élünk, és az embereknek az a természetes hogy hülnek a számítógép előtt, kockulnak és szépen lassan monitorfejekké válnak. Ingerszegény környezet, nem emelkedik meg a pulzusszám, csak prunnyad a gép előtt. Akinek ez a munkája, annak még ezt KELL is csinálnia. Szerintem egészségtelen, habár én is ezt művelem, de harcolok ellene. Ennek a napnak az lenne értelme hogy tényleg szakadjanak már le az emberek egy kicsit az UTP kábelről, mert az nem állapot hogy mint egy infúzión, úgy függünk a gépen/géptől... Az energiatakarékosság csak duma...
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #23  
Old 03-11-2007, 18:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Szerintem viszont probléma, hogy cyber világban élünk, és az embereknek az a természetes hogy hülnek a számítógép előtt, kockulnak és szépen lassan monitorfejekké válnak. Ingerszegény környezet, nem emelkedik meg a pulzusszám, csak prunnyad a gép előtt. Akinek ez a munkája, annak még ezt KELL is csinálnia. Szerintem egészségtelen, habár én is ezt művelem, de harcolok ellene. Ennek a napnak az lenne értelme hogy tényleg szakadjanak már le az emberek egy kicsit az UTP kábelről, mert az nem állapot hogy mint egy infúzión, úgy függünk a gépen/géptől... Az energiatakarékosság csak duma...
Az olajtól nem függünk ugyanígy? Akkor zárjuk le az olajkutakat is egy napra?

Ez az élet szerves része, ahogyan az ősemberé a bunkó volt. Ők se tartottak "ma otthonhagyjuk a bunkót, és anélkül megyünk vadászni, mert már mennyire függünk a bunkótól, hogy egy mammutot se tudunk nélküle agyonverni" napot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #24  
Old 03-11-2007, 18:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Ui: tudom, tudom, a mai 25km alatt nem fáradtam el eléggé, látom...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #25  
Old 03-11-2007, 18:50
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az olajtól nem függünk ugyanígy? Akkor zárjuk le az olajkutakat is egy napra?

Ez az élet szerves része, ahogyan az ősemberé a bunkó volt. Ők se tartottak "ma otthonhagyjuk a bunkót, és anélkül megyünk vadászni, mert már mennyire függünk a bunkótól, hogy egy mammutot se tudunk nélküle agyonverni" napot.
Az ősember a bunkója segítségéve vadászott, élelmet szerzett, a fennmaradását bizosította. Az olajszintén olyan dolog hogy a fennmaradáshoz kell, de ez egy globálisabb péda, és én sem azt mondom hogy akkor nosza, kapcsoljuk ki az összes gépet, hanem azt hogy akinek nem ez a munkája, nem a megélhetése múlik rajta, csak tallabillélzik a neten, vagy épp COD-ozik, CS-zik vagy valami más agyhalott játékot játszik az a nagyobb baj. Ha az ősemberedtől elveszed a bunkót akkor meghal, ha elzárjuk a kőolajvezetéket káosz lesz a világban, de ha az egyszeri ember véletlen aznap nem kapcsolja be a gépét mert úgyis csak görnyedne előtte abban mi a rossz?? Nem tud játszani a játékkal és rosszullesz, ha igen akkor azt neked is be kell látni hogy az NAGY baj, ha nem, akkor meg miért ne? évente egyszer?
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #26  
Old 03-11-2007, 18:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Az ősember a bunkója segítségéve vadászott, élelmet szerzett, a fennmaradását bizosította. Az olajszintén olyan dolog hogy a fennmaradáshoz kell, de ez egy globálisabb péda, és én sem azt mondom hogy akkor nosza, kapcsoljuk ki az összes gépet, hanem azt hogy akinek nem ez a munkája, nem a megélhetése múlik rajta, csak tallabillélzik a neten, vagy épp COD-ozik, CS-zik vagy valami más agyhalott játékot játszik az a nagyobb baj. Ha az ősemberedtől elveszed a bunkót akkor meghal, ha elzárjuk a kőolajvezetéket káosz lesz a világban, de ha az egyszeri ember véletlen aznap nem kapcsolja be a gépét mert úgyis csak görnyedne előtte abban mi a rossz?? Nem tud játszani a játékkal és rosszullesz, ha igen akkor azt neked is be kell látni hogy az NAGY baj, ha nem, akkor meg miért nem? évente egyszer?
A könyvolvasás mennyivel egészségesebb? Semmivel. Úgyhogy, mint esetleges szórakozási lehetőség, attól is tiltsuk el, mert nem a munkája szerves része, hogy olvasson. A tv-nézés? Úgyszintén, úgyhogy ne is tv-zhessen. Diszkóba se járhasson, és moziba se, mert ezek is csak szórakozási lehetőségek, ahogy a fenti példában Te is csupán szórakozási lehetőségről beszélsz.

Nem hiszem, hogy az emberek szórakozási lehetőségét el kellene venni.

Akkor már olyan kísérlet legyen, hogy 24 órára bezárják a résztvevőket egy üres szobába. Annak lenne valami értelme, még ha marhaságnak tartanám azt is természetesen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 03-11-2007, 18:56
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Szerintem viszont probléma, hogy cyber világban élünk, és az embereknek az a természetes hogy hülnek a számítógép előtt, kockulnak és szépen lassan monitorfejekké válnak. Ingerszegény környezet, nem emelkedik meg a pulzusszám, csak prunnyad a gép előtt. Akinek ez a munkája, annak még ezt KELL is csinálnia. Szerintem egészségtelen, habár én is ezt művelem, de harcolok ellene. Ennek a napnak az lenne értelme hogy tényleg szakadjanak már le az emberek egy kicsit az UTP kábelről, mert az nem állapot hogy mint egy infúzión, úgy függünk a gépen/géptől... Az energiatakarékosság csak duma...
Akinek ez a munkája és szereti, az hagy csinálja. Amikor épp a dolgom végzem én se örülnék, ha azt mondanák, "most elveszem az egered, meg a neted, inkább olvasgass"...

Ezért mondom, hogy igazából az a lényeg... szerintem... hogy a szabadidejét tudja-e valaki függetleníteni a géptől vagy sem.

Meg tudnám tenni, hogy itthon töltök úgy egy napot, hogy közben nem zúg a számítógép?
Az én válaszom: Sajnos nem hiszem.
Okok: A legtöbb számomra fontos emberrel a neten keresztül tartom a kapcsolatot. Nem tudom mikor beszéltem héhányukkal utoljára telefonon, ha nincsenek gépközelbe, vagy én nem vagyok, akkor nem is hallunk egymásról.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #28  
Old 03-11-2007, 18:56
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ui: tudom, tudom, a mai 25km alatt nem fáradtam el eléggé, látom...
Legközelebb 50?
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #29  
Old 03-11-2007, 18:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Ezért mondom, hogy igazából az a lényeg... szerintem... hogy a szabadidejét tudja-e valaki függetleníteni a géptől vagy sem.
Miért pont ettől? Miért nem a könyvektől? Vagy a tv-től? Vagy a mozitól? Vagy a diszkótól? Vagy a plázába-mászkálástól? Vagy a mobiltelefonálástól?

Kiragadunk EGY dolgot, amivel egyenértékű rengeteg másik is van, és felfújjuk, hogy, bár életünk szerves része, mégsem tudunk nélküle élni. De miért is kéne?!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #30  
Old 03-11-2007, 19:02
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A könyvolvasás mennyivel egészségesebb? Semmivel. Úgyhogy, mint esetleges szórakozási lehetőség, attól is tiltsuk el, mert nem a munkája szerves része, hogy olvasson. A tv-nézés? Úgyszintén, úgyhogy ne is tv-zhessen. Diszkóba se járhasson, és moziba se, mert ezek is csak szórakozási lehetőségek, ahogy a fenti példában Te is csupán szórakozási lehetőségről beszélsz.

Nem hiszem, hogy az emberek szórakozási lehetőségét el kellene venni.

Akkor már olyan kísérlet legyen, hogy 24 órára bezárják a résztvevőket egy üres szobába. Annak lenne valami értelme, még ha marhaságnak tartanám azt is természetesen.
Nem kényszerről van szó, pont ez a lényeg benne.

Tudom, hogy Te tudsz függetleníteni, ha úgy alakul, adott esetben én is.

Tényleg szervezek Hódos természetnapot.DDD
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Március: név-vadászat Ati Megvalósult javaslatok 302 09-20-2007 21:47
Március: súgó-project Ati Megvalósult javaslatok 86 04-04-2007 11:51
Március Ati Fontos bejelentések 0 03-01-2007 10:23


All times are GMT +1. The time now is 12:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu