Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 03-27-2006, 10:53
agreszivkisparna's Avatar
agreszivkisparna agreszivkisparna is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kerepes
Posts: 53
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Nah, látod, ezt a filmet asszem nem láttam
Pedig jó film, szerintem érdemes megnézni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 03-27-2006, 10:54
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris
(Az egy dolog, hogy neked nem tetszenek az alkotásaik (és nem tudod értékelni őket), de ettől még nem kellene így nyilatkoznod. Ez egy kicsit erős… pláne, hogy egyikük sem azért festett úgy, ahogy, mert másképp nem tudott. Attól, hogy te nem ismered a nem kubista (Picasso), illetve szürrealista (Dali) képeiket, nem jelenti azt, hogy nincsenek olyanok. Az az arckép, amit Dali a feleségéről festett kimondottan realista… lehet azt, még te is tudnád értékelni…)

Elnézést az off-ért, de ezt nem hagyhattam szó nélkül...


semmi gond , elfogadom a kritikát, de akkor sem tudod belém magyarázni , hogy az ugy nevezett szürrealista festészetet nem csak valami beteg aggyall lehet olyannak látni mint ahogy a festője látja.
nem tudok képeket berakni, de ez nem is aza topik,
de azért ha gondolod, valahol mutass nekem képeket, és magyarázd meg, hogy te hol látod benne azt amit ő olyannak lát amilyennek lefestette.
remélem nem bonyolodtam tulságosan bele a megértetni akarással.
Reply With Quote
  #173  
Old 03-27-2006, 14:58
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Huha, de sokat írtattok megpróbálok reagálni.

elöszőr mia müvészi érték neked?? mi okoz szépséget?? Kettő az egy dolog hogy az amerikai filmekőbl talán csak a tucat filmeket láttad, de mivel százszor több filmet csinálnak mitn bárhol máshol és 100szor több szinész van és 100 több pénz van benne. Ezekért is van , hogy a filmek egy százalékát se láttad felét se annak amennyit én.(valószinü lehet, hogy 10szer többet láttál)
Szal amerikába azért profik és sokféle sok filmet csinálnak. Ahogy beleolvastam elég érdekes filmek lettek felsorolva müvész filmként, de azokhoz is hozzászólok.

Amúgy a festményekből is keveset értékelek Csak a szinvonalasakat. ÉS a nem elszálltakat. Nekem nicns szükségem ilyenekhez hogy a fantáziám müködjön a gondolkodásom sem elszállt szal nekem nem összegyezthető ez az egész. Túlsok müvész cslaádi kzöeli barát/rokon van, hogy birjam a müvészeteket főleg iylen elszállt veerziókban. Jöna köv üzi

Quote:
Originally Posted by Enkidu
Megnyugodtam, nem én értettelek félre, tényleg azt akartad mondani, amit mondtál, és ami szerintem egy hatalmas butaság. Sorry de ez a helyzet. A művészfilm kategóriát nagyon sok mindenre rá lehet mondani, sokan már azokra a filmekre is használják, amelyikek nem a bevételre mennek, hanem művészi értéket szeretnének alkotni (ld. fentebbi postom a jó film definíciójáról való véleményemmel). De lehet azokra a filmekre is mondani, amiket a művészmozikban játszanak. Ez a kettő persze nagyjából ugyanaz. De semmiképpen sem igazak rájuk azok, amiket te elmondtál. Sokkal nagyobb sokszínűség jellemzi ezeket a filmeket, mint a hollywoodi ipar tucattermékeit, éppen azért, mert ez utóbbiak a biztos eladhatóságra mennek és nagyrészt sablonokat követnek (randizós-szexes-altesti poénos film, tinihorror, robbanásokkal megtömött akciófilm stb). Az pedig, hogy azok a filmesek, akik művészi értéket szeretnének közvetíteni, tehetségtelenek, teljesen röhejes és szánalm
as vélemény. Azt még el tudnám fogadni, hogy te a hollywoodi filmeket szereted, és nincs szükséged művészi értékekre. De így nem tudom elfogadni. Az amerikai filmipart birtokló rengeteg tőkével rendelkező "népcsoport" tagjai szoktak ilyen véleményen lenni, de őket meg is értem, mert nekik akkor folyik be sok pénz, ha az emberek az ő filmjeiket nézik. De neked mi érdeked van abban, hogy ezt a propagandát nyomod?
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #174  
Old 03-27-2006, 15:03
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hááát ezeket mindenbe csaka müvész film kategóriába nem sorolnám hacsak megcsinálási szinten nem. Nem írtam semmit arról,h ogy szerintem mia müvész film

tiédig között van tucat film jó film és kaki film
Düne az egy LoL
szárnyas fejvadász viszont máris jobb vagya hét Szamuráj. Ezke jók, de hogy kerülnek egy sok hühóval egy szintre??? ezt magyarázd meg

Schindler listája müvész film??? hááát azért annyira nem mondanám inkább történelmi nem?? ezek mind másik kategóriába tartoznak.


Quote:
Originally Posted by aúú
Szépet Mindenkinek!

Half, amit te itt leírtál az nagyon messze van a művészfilmektől, sőt, amit körbe írtál, azt a kategóriát szokás úgy nevezni tudtom szerint, hogy videótékagyöngye... tucat filmek, kevés mondani valóval, leginkább arra jók, hogy egy unalmas estén álomba ringassanak (ha nem hiszed, ajánlok figyelmedbe pár címet... pld a Zombik tava című gyönyörűséget).
Mondok neked pár példát arra, amit mi a barátaimmal a művészfilmek kategóriájába símán belesorolunk és nálunk az "Alapfilmek" közé tartoznak:
Szárnyas Fejvadász, Dűne, Shindler listája (nesze neked kis költségvetés és kezdő rendező), Event Horizont (bár ez inkább horror+thiller kategória), Vidoq, Twin Peaks, Rómeó és Júlia, Sok Hűhó Semmiért, VIII. Henrik és még sorolhatnék párat...
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #175  
Old 03-27-2006, 15:15
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Tudjátok ezzel az erővel mia amüvész film a Terminátor az első részben még nem értjük meg a rendező virágok iránti mély érzelmeit a második részben sem mondanám, hogy kibontakozik. Node a T3 szal minden helyre van rakva szépen emgvan csinálva))) szal ccerüen árad belőle, hogy miylen mély szálak füzik a rendezőt a virágokhoz.

Különben szüleim szoktak a legjobban kiakadni amikr Picasso-t lefikázzom. Eccerün nem jók a képei. mondje gy képet példát mia a jó benne és mit add át neked a rendező.
Sok tekintetben egyetértek Apával. Kivéve Daliban
mert érdekesek a képei, de nem müvészi szempontból hanem, hogy a rejtett dolgok hogy hol vannak.
Külöben is szebb jobb lesz a világ egy picassotól??
valami érveket mondhatnátok. Különben ahogy nézzem a ti müvész film aktegóriátok az én jól megcisnált film kategóriámmal egyezik, de akkor mondjatokegy müvész filmet.

Mondok egyet én is Jött egy Busz) naha z müvész film, dehát aki végig nézzi annak gratulálok undoritó sé unalmas.
Ha meg kemény undoritó filmet nézzek maradoka z IChi the Killernél??


Hamár itt tartunk Takeshi Kitanot ismeritek?? szal neki alapfilmjei vannak!!! Láttam már jópárat. Zatoichi a kedvencem egyik kedvenc filmem plusz Karibb tenger kalózai. Onnan szeretem meg a félelem és reszketés Las Vegasbant is. szerintem elég széles skálán láttam filmeket...


a helyesírási hibákért bocs se kedvem se időm kijavitani nincs...
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #176  
Old 03-27-2006, 15:50
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Half
hááát ezeket mindenbe csaka müvész film kategóriába nem sorolnám hacsak megcsinálási szinten nem. Nem írtam semmit arról,h ogy szerintem mia müvész film

tiédig között van tucat film jó film és kaki film
Düne az egy LoL
szárnyas fejvadász viszont máris jobb vagya hét Szamuráj. Ezke jók, de hogy kerülnek egy sok hühóval egy szintre??? ezt magyarázd meg

Schindler listája müvész film??? hááát azért annyira nem mondanám inkább történelmi nem?? ezek mind másik kategóriába tartoznak.

A Dűne, tökéletesen visszaadja a könyvek hangulatát, csak a története nem teljesen ugyanaz (és én most nem a hú de szuper 3 részes újfeldolgozásról beszélek), éppen ezért alapfilm és művészfilm.
A Sok Hűhó Semmiért, egy Shakespeare mű, amit Emma Tomphson-ék tökéletesen feldolgoztak, mind hangulatban, mind történetben... szerinted akkor, hogy kerülhetett bele ebbe a kategóriába? Úgy gondolod, hogy a művészfilmek között vígjáték témájú nem lehet? Hiba lenne, ha ezt hinnéd...

Schindler listája igencsak távol áll a történelmi filmektől... történelmi filmeknek az a lényege, hogy egy, vagy több történelmi kort, mozzanatot bemutasson... a Schindler listája, pedig nem ezt teszi, hanem emléket állít, egy olyan embernek aki képes volt felülemelkedni az akkori emberek mindennapos hülyeségén és fanatizmusán, amit a rendszer táplált beléjük és megmentett annyi életet amennyit tudott.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #177  
Old 03-27-2006, 15:53
agreszivkisparna's Avatar
agreszivkisparna agreszivkisparna is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kerepes
Posts: 53
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Művészfilm a Zongorista, és Az egy motoros naplója is...
Reply With Quote
  #178  
Old 03-27-2006, 15:57
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by agreszivkisparna
Művészfilm a Zongorista, és Az egy motoros naplója is...
Jaja, a Zongoristát tökre el is felejtettem...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #179  
Old 03-27-2006, 15:57
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by agreszivkisparna
Művészfilm a Zongorista, és Az egy motoros naplója is...
Az egy motoros naplóját nem láttam csak cím alapján itélkezhetem. Hát lehet mia a müvészi értéke?

Zongorista?? az nem történelmi film rég láttam eléggé meg sok filmet nézzej, de mintha az nem éppen müvész film lenne. Hacsak mi a müvészi értéke?
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #180  
Old 03-27-2006, 16:01
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Düne egy gyenge scifi. És szvsz elég gyengén adja vissza a könyvet, de ez izlés kérdése, de nem nevezném müvészi értéknek azt, hogy vissza adja egy fantasy könyv hangulatát...
Vigjáték lehet mia a müvészi értéke miért müvész film?
Schindler akkor sem müvész film ha nem történelmi bár mivel tényeken alapul ezért belefér ebbe a kategóriába , de életrajzi könyvnek is jó. De müvész film?????

Quote:
Originally Posted by aúú
A Dűne, tökéletesen visszaadja a könyvek hangulatát, csak a története nem teljesen ugyanaz (és én most nem a hú de szuper 3 részes újfeldolgozásról beszélek), éppen ezért alapfilm és művészfilm.
A Sok Hűhó Semmiért, egy Shakespeare mű, amit Emma Tomphson-ék tökéletesen feldolgoztak, mind hangulatban, mind történetben... szerinted akkor, hogy kerülhetett bele ebbe a kategóriába? Úgy gondolod, hogy a művészfilmek között vígjáték témájú nem lehet? Hiba lenne, ha ezt hinnéd...

Schindler listája igencsak távol áll a történelmi filmektől... történelmi filmeknek az a lényege, hogy egy, vagy több történelmi kort, mozzanatot bemutasson... a Schindler listája, pedig nem ezt teszi, hanem emléket állít, egy olyan embernek aki képes volt felülemelkedni az akkori emberek mindennapos hülyeségén és fanatizmusán, amit a rendszer táplált beléjük és megmentett annyi életet amennyit tudott.
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu