Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #971  
Old 08-20-2010, 22:35
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Palinkas View Post
Eszembe jutott ezzel kapcsolatban még valami. Még mindig a fix hektár mellett vagyok, ebben nem változott a véleményem. Viszont, ha a könnyítés el lesz fogadva és mondjuk 7000 hektár lenne az a bizonyos fix hektár, tehát, ha már ezzel könnyítünk, márpedig ez könnyítés lenne, hiszen 8700-8900 heki körül megy a top jelenleg, akkor legyen kitétel, hogy a B-ből minimum 2400 hekiről lépnek fel. Ha már A-ban nem szeretnek játszani, akkor legalább a B-ben mutassák meg mit tudnak.
Attól, hogy vi B-ből 2.400 hekivel lépne fel, nem feltétlen jelenti azt, hogy megmutatta....
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #972  
Old 08-21-2010, 00:26
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Attól, hogy vi B-ből 2.400 hekivel lépne fel, nem feltétlen jelenti azt, hogy megmutatta....
De mindenképpen többet mutatott, mintha 1700hekiről lépne...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #973  
Old 08-21-2010, 04:33
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Nem cáfollak meg, pont így van.

A másik lehetőség, hogy felmászom 1/A-ig, aztán bekarikázom a határidőnaplómban, hogy 208 nap múlva fordulás, egyből teljes személyiségért. Az mennyivel nagyobb teljesítmény? Ja, és miből olvastad ki, hogy én büszke vagyok bármire is?

Csak a lényeget nem sikerült szemmel láthatóan megértened. Megpróbálom szájbarágósan:

1. vannak, akik szeretnek játszani A-ban, tudják is, hogyan kell és elegendő idejük is van rá. Nem ők fognak kedvezményesen lefordulni, feltehetőleg.
2. és vannak, akik csak vegetálnak az A-ban, muszájból vannak ott, nem szeretik, és/vagy nincs idejük rá és/vagy nincs meg a kellő tudásuk hozzá. Ők, mint betonelf fedezgetnek, és egyáltalán nem élvezik. Na ők azok, akiknek ezzel a javaslattal lehetőségük nyílna arra, hogy kevesebb időt szenvedjenek az A-ban, és többet az alsóbb szinteken.

Magyarul:a kék számot ezek a játékosok megszerezhetik nagyrészt az A-ban való szenvedés árán, vagy a könnyített fordulás segítségével úgy is, hogy kevesebb időt szenvednek az A-ban, helyette élvezik a játékot alsóbb szinteken.

A te logikád szerint egyik esetben sem érdemelnek kék számot, hisz az nem teljesítmény, amit bemutatnak. De hangsúlyozom, betonelfes fedezgetéssel most is megszerezhető a kék szám, miért baj az, ha az illető nem A-ban unatkozik kb ugyanannyi időt, hanem játszik közben a lenti szinteken?
Latom nem ertjuk egyaltalan egymast...
most megegyszer megkerdem... Tenleg azt hiszed h azert mert valaki feljutott az 1A-ig es az 1A-ban egyetlen hektart sem fedez, meg egyetlen hekit sem szerez utessel... az megerdemli a kek szamocskat?
Ha erre igen a valaszod akkor sajnalom le sem merem irni ide h mit gondolok rolad...
En azt szeretnem h legyen konyittes de ne ajandekozzunk! Legyen fix heki es azt elerni az mar valami, mert ha 6-7k hekit kell osszeszedni az mar teljesitmeny. Azert tenni kell valamit.

Az h ezzel elszakad a nagy oriktol a csoport, - es itt monronak teljesen igazat adok h 2 kulon csoport lesz az 1A-n belul - hat ez is igaz... de nem latom h mi a gond... Aki jatszani akar az 1A-ban es be akarja bizonyittani h a legjobbak koze tartozik az megteheti es azok lesznek a nagy orik ebben a csoportban. Aki csak korbe akar fordulni az meg muszaj jatszon az 1A-ban a fix heki elereseert. Tehat van aktivitas az 1A-ban, konyites is van, aki meg nem akarja es mas orit szeretne forgatni nem az 1A-st annak meg megmarad a jelenlegi feltetel is.
Reply With Quote
  #974  
Old 08-21-2010, 04:43
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Elfelejtettem odairni meg h en sehol nem talaltam azt h el kell erni valami hekiszamot csak a teljesitendo korok voltak irva a 2x fordulos javaslathoz. Ha megis lett volna ilyen akkor elnezest a vaksagomert. De ha tenleg nincs akkor meg megint nem szeretnem ujra atvenni az elfekrol irt storydat.

Aki elf jelenleg az elf is fog maradni es hooooooossssszu ido utan fogjuk csak azt erezni h keveseb elf lesz, hiszen ki kell pusztuljanak h igy fogalmazzak. Csak az ujak kozul lehet h kevesebben fognak elfet valasztani ha konyites lesz, szal szerintem a jelenlegi helyzeten semmit sem valtoztatna! Jah es semmi ertelme a 2x fordulos javaslatnak, ezt mar mondtam?

Azt kellene megvalaszolni es lehet akkor engem is meggyoznetek h mivel jobb a 2x fordulos a fix hekissel szemben...
Reply With Quote
  #975  
Old 08-21-2010, 05:00
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ha ez lesz bevezetve a 2x fordulos akkor a kov dolgokat biztosra lehet venni reszemrol:

Csakis 1 db orim lesz
Amig letelik az 1A-ban a kenyszer 1000 kor addig reggelek ideglenesen 4 orit az anarchba
Amig nem lesz meg a kello szamu szemelyisegem addig nem fogok az 1A-ban jatszani csak kivarni az 1000 kort minden alkalommal.

Amugy a jateknak - es itt Atira gondolok es azokra akik dolgoznak azert h mi jatszhassunk - egyaltalan ez nem jo... gondolj csak bele... Kiszamoltam es reszemrol legalabb felere csokkenne a vip koltsegem...
Tudom csak egy szemelyrol van szo de mi van ha masok is igy gondolkodnak majd? Legtobb ismerosomnek azert van tobb orija h az unalmasabb 1A-s idoszakokat kitolse az also szinteken valo csatazgatasokkal. Szerintem nem lennek egyedul aki igy cselekedne...
Reply With Quote
  #976  
Old 08-21-2010, 05:19
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Latom nem ertjuk egyaltalan egymast...
most megegyszer megkerdem... Tenleg azt hiszed h azert mert valaki feljutott az 1A-ig es az 1A-ban egyetlen hektart sem fedez, meg egyetlen hekit sem szerez utessel... az megerdemli a kek szamocskat?
Ha erre igen a valaszod akkor sajnalom le sem merem irni ide h mit gondolok rolad...
En azt szeretnem h legyen konyittes de ne ajandekozzunk! Legyen fix heki es azt elerni az mar valami, mert ha 6-7k hekit kell osszeszedni az mar teljesitmeny. Azert tenni kell valamit.

Az h ezzel elszakad a nagy oriktol a csoport, - es itt monronak teljesen igazat adok h 2 kulon csoport lesz az 1A-n belul - hat ez is igaz... de nem latom h mi a gond... Aki jatszani akar az 1A-ban es be akarja bizonyittani h a legjobbak koze tartozik az megteheti es azok lesznek a nagy orik ebben a csoportban. Aki csak korbe akar fordulni az meg muszaj jatszon az 1A-ban a fix heki elereseert. Tehat van aktivitas az 1A-ban, konyites is van, aki meg nem akarja es mas orit szeretne forgatni nem az 1A-st annak meg megmarad a jelenlegi feltetel is.
Hát tényleg nem értjük egymást. Ki mondta, hogy nem kell sem fedezni, sem ütni?? Idézd már be légyszíves. Nem hogy én nem írtam semmi ilyesmit, de senki más sem.

Amit legelőször idéztél:
"röviden: 5000 kör "tétlenség" az A-ban plusz szemért vs 2X1000 kör "tétlenség" az A-ban és 4000 kör igazi játék többi szinten plussz szemért.
A válasz egyébként igen, pont hogy játszani szeretnének ezek az emberek és nem tétlenül ücsörögni az A-ban évekig."

Ezt úgy kell érteni, és mellesleg rajtad kívül mindenki úgy is értette, hogy 5000 kör "tétlenség" = nem igazi játék, nem harcol, csak felfedez. Azért lép be mondjuk naponta egyszer, hogy eladja a megtermelt cuccot és felfedezzen egy újabb adagot. Mellesleg most pont ezt csinálja a csoport fele. Ja és nem konkrétan 5000 körről van szó, az csak egy példa volt, hogy kb ennyi idő alatt éri el a topot.

A 2X1000 kör "tétlenség" az A-ban és 4000 kör igazi játék többi szinten meg azt jelentené, hogy ugyanezt a fedezgetős, unalmas semmittevést csak 1000 körig kellene csinálnia, (persze itt sem konkrétan 1000 körig, hanem a fix heki eléréséig), aztán az a kb 4000 kör, míg körbemegy és ismét eljut A-ig, igazi játékkal telik, majd megint kb 1000 kör "semmittevés".

Szóval természetesen nem arra járna a kék szám, hogy eltölt A-ban valamennyi időt és közben nem csinál semmit, a "tétlenség" ezért volt idézőjelben.

Én ennél részletesebben nem tudom elmagyarázni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #977  
Old 08-21-2010, 05:36
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Azt kellene megvalaszolni es lehet akkor engem is meggyoznetek h mivel jobb a 2x fordulos a fix hekissel szemben...
A kétszer fordulós is fix hekis lenne.

Ellenzed a 2X fordulást, de nem értetted meg a javaslatot, ezek szerint.

Két alapvető irányvonal alakult ki arra, hogyan lehetne egy könnyített lefordulási lehetőséget betenni a játékba az eddigi feltételek mellé.

1. legyen meghatározva egy fix heki, viszonylag magasan, hogy teljesíteni is kelljen érte valamit, és aki ezt eléri, az fordulhasson egyből a kék számért. Itt a javasolt fix heki kb 7-8K.

2. legyen meghatározva egy fix heki viszonylag alacsonyan, ami gyorsan elérhető, de éppen ezért ne járjon egyből kék szám érte, csak ha körbemegy és még egyszer eléri ezt az alacsony hekit. Itt a javaslatok 4800 és 6-7K között vannak.

Én az utóbbit támogatom, egyrészt azért, mert aki nem szeret/tud játszani az A-ban, az jobban jár vele, másrészt meggyőződésem, hogy a csoportnak is kedvezőbb, mert aki felmászott egyszer a magasabb, 7-8K heki szintre, az nem feltétlenül fog lefordulni, inkább rátesz még egy kicsit és forog B-ből, vagyis nem változik semmi. A 2X fordulós javaslattal viszont, ha nem is szűnnek meg a már topban lévő fedezgetők, az utánpótlásuk legalábbis megritkul.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #978  
Old 08-21-2010, 08:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
De mindenképpen többet mutatott, mintha 1700hekiről lépne...
sok szemmel nem is lehetséges, B topban meg csak úgy gyűlik a szemesség...
Reply With Quote
  #979  
Old 08-21-2010, 13:34
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
A kétszer fordulós is fix hekis lenne.

Ellenzed a 2X fordulást, de nem értetted meg a javaslatot, ezek szerint.

Két alapvető irányvonal alakult ki arra, hogyan lehetne egy könnyített lefordulási lehetőséget betenni a játékba az eddigi feltételek mellé.

1. legyen meghatározva egy fix heki, viszonylag magasan, hogy teljesíteni is kelljen érte valamit, és aki ezt eléri, az fordulhasson egyből a kék számért. Itt a javasolt fix heki kb 7-8K.

2. legyen meghatározva egy fix heki viszonylag alacsonyan, ami gyorsan elérhető, de éppen ezért ne járjon egyből kék szám érte, csak ha körbemegy és még egyszer eléri ezt az alacsony hekit. Itt a javaslatok 4800 és 6-7K között vannak.

Én az utóbbit támogatom, egyrészt azért, mert aki nem szeret/tud játszani az A-ban, az jobban jár vele, másrészt meggyőződésem, hogy a csoportnak is kedvezőbb, mert aki felmászott egyszer a magasabb, 7-8K heki szintre, az nem feltétlenül fog lefordulni, inkább rátesz még egy kicsit és forog B-ből, vagyis nem változik semmi. A 2X fordulós javaslattal viszont, ha nem is szűnnek meg a már topban lévő fedezgetők, az utánpótlásuk legalábbis megritkul.
Szerintem mar kezdunk kozos nevezore jutni, vagyis remelem... nekem most van reggel szal lehet h nem latok meg eleg jol de osszefoglalom mit ertettem meg... Kerlek javits i ha nem ertettem meg!

Nem 2 opciot akarsz hanem 3-at...
1. opcio: A jelenlegi feltetelek amelyeket szerintem se lenne ertelme eltorolni.
2. opcio: Kb. 7-8k heki elerese utan fordulhasson le + szemert
3. opcio: 7-8k hekinel alacsonyabb fix heki eleresenel fordulasi lehetoseg de csak fel szem elereseert, vagyis ujra kell ezt csinalja (ez a 2x fordulos)

Ha ezek maradnak teljesen tamogatom a javaslatot es meg1x bocsanat h nem lattam a fix hekit emlitve a 2x fordulasnal, de most sem talaltam ra bejegyzest...

Ha igy maradna akkor meg kevesbe alna be a csoport szetszakadasa. Teljesen jonak tunik nekem igy. En biztos nem vennem igenybe a 2x fordulost de aki ezt szeretne annak legyen ra lehetosege.
Reply With Quote
  #980  
Old 08-21-2010, 13:48
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Nem gondoltam végig, szóval lehet nyugodtan lehurrogni, de egy ötlet:

A problémája pár embernek ugyebár az, hogy a fix hekis javaslat esetén úgy lehetne forogni, hogy közben A-ban szinte semmit nem mutat a tudásából az illető. A javaslatom a következő lenne:

1. lehetőség: ahogy eddig
2. lehetőség: fixhekiről forgás teljes plusz szemért, de csak ha már egy országgal lefordult előtte A top30-ból.

Így mindenkinek meg kellene járnia az A-t egyszer top30-ig, akinek viszont nem tetszik/nem fekszik az ottani játék, leforoghat, és utána már csak egy alacsonyabb, fix hekit kell elérnie a forduláshoz.

Persze kérdés, lenne-e egyáltalán valaki aki feladja az A top30 országát, és a B-ből forgást. Most így belegondolva nem valószínű, szóval lehet nem is olyan jó ötlet... Na mindegy, ha már leírtam nem törlöm
__________________
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Alg For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 12:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu