Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 01-21-2009, 14:16
Zeeboy Zeeboy is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Egyébként egy új felvetés hogy a nyersipiac esetleg visszajöhetne. Így az összes faj könnyebben képviseltethetné magát. Aki hadisabb akar lenni az vehetne rúnát és nem kéne a tamplomok mennyiségét növelnie(de ember fajnak is jó lenne) Aki meg jobban akarja élezni az oriját az is megteheti
Nem mellesleg a hulla is jobb orinak számítana.
Magyarán szinesednének a fajok!!)
Hisz most ha nem törpe vagy akkor rengeteg bányát és kovácsot kell tartanod h működni tudj. A hullát lelopják hogy az ember említett problémájáról ne is beszéljek.
Vélemények?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #242  
Old 01-21-2009, 15:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Zeeboy View Post
Egyébként egy új felvetés hogy a nyersipiac esetleg visszajöhetne. Így az összes faj könnyebben képviseltethetné magát. Aki hadisabb akar lenni az vehetne rúnát és nem kéne a tamplomok mennyiségét növelnie(de ember fajnak is jó lenne) Aki meg jobban akarja élezni az oriját az is megteheti
Nem mellesleg a hulla is jobb orinak számítana.
Magyarán szinesednének a fajok!!)
Hisz most ha nem törpe vagy akkor rengeteg bányát és kovácsot kell tartanod h működni tudj. A hullát lelopják hogy az ember említett problémájáról ne is beszéljek.
Vélemények?
Semmi értelme nem lenne, mert a pénzzel nem lehet ott csinálni semmit... Csak van, és kész... A törpének nem lenne oka pénzt csinálni a bányákból, mert amennyi kell neki, azt az első 2 héten megszerzi a drágakőből, és utána nincs plusz pénzre szükség az aréna végéig.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #243  
Old 01-21-2009, 18:41
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Először is: Fegya lehet igazad van de engem pl érdekelnének az ilyen alap változások is. Ha nem is óriási betűvel mindenhol de valahol olvashatóak lehetnének az érdeklődök számára.
Mert pl az első embert akit kiszednek az arénából,mert anarba került az eléggé szemét dolog vele szembe.Nem hiszem,hogy botond lett volna az első de attól még az elsővel szemétség volt ,mert ő erről nem is tudhatott.


Vityu: gyakorlatilag mindig lehet mit csinálni a pénzzel ha vna piac
Vegyük példának a hv-t ott is használható. Amikor sok van valamiből eladom amikor sok kell valamiből veszek.
Ettől függetlenül nem igazán kell piac

Aréna téma miatt feltennék pár kérdést ami számomra még most sem tiszta:
1.Ha én részt veszek az arénában és közben saját akaratomból anarba "lépek" át akkor is kiesek az arénából?(tehát csalni nem csaltam de anarba vagyok,viszont a normából jelentkeztem)

1.1(ez csak akkor lényes ha az elsőre olyan a válasz)
Gyakorlatilag ugye anarban lehet csalni, és szerintem anarból arénázni is lehet bizonyos körülmények között. Ha arénában csalok akkor azért is anar jár. De az anarossal mit tesznek ? Még egy anar?
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
  #244  
Old 01-21-2009, 18:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
az elsővel szemétség volt ,mert ő erről nem is tudhatott.
Szemétség egy szabályokat megszegővel szemben, hogy nem játszhat egy olyan helyen, ahol követelmény a szabályok betartása?

Ez most ugye nem komoly?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #245  
Old 01-21-2009, 18:49
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
1.1(ez csak akkor lényes ha az elsőre olyan a válasz)
Gyakorlatilag ugye anarban lehet csalni
anarchban nem lehet csalni, ezt nagyon rosszul látod
Reply With Quote
  #246  
Old 01-21-2009, 18:54
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szemétség egy szabályokat megszegővel szemben, hogy nem játszhat egy olyan helyen, ahol követelmény a szabályok betartása?

Ez most ugye nem komoly?
Én más szemszögből közelítem ezt meg...

Szemétség úgy kizárni valakit,hogy eddig ezt nem tette meg a hód. Szemétség valakinek hirtelen nagyobb büntetést adni ugyanazért a bűnért miközben erről senki nem tud.

Nem tudom,hogy éreznél ha gyorshajtásért nem csak pénzbüntetés meg egyebek lenne hanem az autód is elvennék. Miközben erről sehonnan nem tudhattál de valakinek a fejében megszületett már.
(tudom nem kell szabálytalankodni de csak példa akart lenni)

Innen is lehet nézni szerintem... Persze amonnan is meg még máshonnan
Mindegyikben van igazság szerintem. Ha szerinted nincs hát akkor ez van.
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.

Last edited by Harcosok; 01-21-2009 at 19:00.. Reason: példa
Reply With Quote
  #247  
Old 01-21-2009, 18:57
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
anarchban nem lehet csalni, ezt nagyon rosszul látod
Értem miről van szó de most ,hogy irjam le?
Végülis ponn ez a lényeg: Fullra "szabályosan" játszik így gyakorlatilag befejezheti arénát ,mert ő nem csalt.
De közben mégis csak csalhat arénán de gyakorlatilag meg megint nem csalhat, mert a rá vonatkozó szabályok szerint ő szabályos
(jól megaztmondtam ezt)
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
  #248  
Old 01-21-2009, 19:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
Értem miről van szó de most ,hogy irjam le?
Végülis ponn ez a lényeg: Fullra "szabályosan" játszik így gyakorlatilag befejezheti arénát ,mert ő nem csalt.
De közben mégis csak csalhat arénán de gyakorlatilag meg megint nem csalhat, mert a rá vonatkozó szabályok szerint ő szabályos
(jól megaztmondtam ezt)
Természetesen ilyenkor is megkapja a büntetését, az anarchba helyezést. Furán néz ki, de volt már anarchból anarchba helyezve valaki. Ilyenkor ott nagyon sokminden nem történik vele a 30%-os max morált leszámítva, hiszen addig is ott volt, de megkapja a kis jelzőkéjét, hogy nem jelentkezhet arébába, vagy más olyan helyre, ahova "priuszmentes előélet" kell.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #249  
Old 01-21-2009, 22:07
Zeeboy Zeeboy is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Vityu:
- Ha abból indulsz ki h mindenki játszon törppel akkor végülis elfogadható... Csakhogy ha azt is látod h azért van ennyi törpe mert nincs piac akkor sztem máris más a megvilágítás...
- Ha a rendes játékban sem lenne piac egy idő után természetes lenne h minek piac mikor törpével anélkül is jól el lehet játszani...
- Hátrány semmiképp nem lenne ha van nyersipiac(tekipiac)! Max előnye lehet. És h nem lesznek hatalmas kereskedések? Végülis nem is ez a cél sztem. Hanem h a törpén kívül mással is lehessen játszani(némileg könnyebben!!! Szóval sztem hátránya nincs, legfeljebb nincs egetrengető előnye))

Atti, Harcosok: Sztem érthető a furcsálkodás. Hisz eddig volt egy szokás: aki vétkezett(JKSZ) annak az oriját átrakták anarhba de befejezhette az Arénát! Ha a szabály eddig (szokás alapján) megengedőbb volt akkor a keményebb értelmezés kicsit elbizonytalanító.
A szabály egy dolog... de az számít mire, hogyan alkalmazzák. És én is ez utóbbit figyelem(nagyrészt sztem mindenki) és tartom mérvadónak! Véleményem szerint is jelezni kellett volna valahogy ha keményebben lesz értelmezve a szabály.

Hex: én értettem harcos kijelentését az anarhos csalásról)) Bár tényleg félre lehetett érteni) Ha akartad...))
Reply With Quote
  #250  
Old 01-21-2009, 22:52
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Zeeboy View Post
Vityu:
- Ha abból indulsz ki h mindenki játszon törppel akkor végülis elfogadható... Csakhogy ha azt is látod h azért van ennyi törpe mert nincs piac akkor sztem máris más a megvilágítás...
- Ha a rendes játékban sem lenne piac egy idő után természetes lenne h minek piac mikor törpével anélkül is jól el lehet játszani...
- Hátrány semmiképp nem lenne ha van nyersipiac(tekipiac)! Max előnye lehet. És h nem lesznek hatalmas kereskedések? Végülis nem is ez a cél sztem. Hanem h a törpén kívül mással is lehessen játszani(némileg könnyebben!!! Szóval sztem hátránya nincs, legfeljebb nincs egetrengető előnye))
Tegyük fel elindulok törpével, és van nyersanyagpiac:

Van 3 drágakőbányám, ami tekercsek nélkül napi 1.000.000 aranyat hoz be nekem, az első napokban legyen csak 900.000. Védelem alatt már 3 millát kerestem a drágakövön. És elköltöm...mire is? Seregképzésre? Zsoldra? Építkezésre? Pénzosztásra? Jó ha a fele elmegy ezekre. Az első 10 napban is plusz 5millában jövök ki, sőt a lopást nem számolom bele, pedig az is mindig akad. Aztán elkezdek termelni nyerst a többi arénásnak. De várj csak! Miért is? Hogy nekik elfogyjon a pénzük, nekem marhasok legyen és elkezdjen mindenki engem fosztogatni? Csak leviszem a morálom, és visszaadom a pénzt annak, akinek ezzel segítettem, hogy kiépüljön...
Nem látom a pozitívumot... Ameddig nincs olyan hely, ahol el tudom értelmes dolgokra költeni a pénzem, amit a nyersanyag eladásából keresek, addig inkább hagyom, hogy túlcsorogjon a raktáram... Ha sok bányát tartok magamat gyengítem, a kirakott nyersből az ellenfeleket erősítem...Hát inkább csorogjon el a nyers!

Amúgy meg a körtávok összehúzása sokkal nagyobb sikert kínál a szövetségben játszóknak. Ott kell legyen egy törpe, a többi lehet bármi, karavánon mehet a nyers...

Mondjuk ez csak az én álláspontom...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Aréna szabadság Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 3 03-15-2007 06:05
Aréna Nikol Segítség 19 03-02-2007 15:44
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
1/A aréna -Fegya- Elvetett javaslatok 32 08-15-2006 14:56


All times are GMT +1. The time now is 17:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu