Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-12-2007, 12:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Túl sok idő a topban

Sziasztok!

4 különböző témát hoznék egybe, mert nagyon szanaszét beszélünk róla, holott ezek szerintem egybe tartoznak:
  1. Maximum föld
  2. Minimum föld
  3. J.K.SZ. kiszürése a topban/a földleadás visszaszoritása
  4. A b-ben 2k topkör után romoljon a morál !
Az egységesítés jegyében a javaslatok, amik felmerültek:
  1. Ne 1800 körnél kezdődjön el a top miatti romlás, hanem toljuk ki 2000 körre, így minden csoportban gond nélkül el lehet lenni, a 2/B-ben is.
  2. Az idő előrehaladtával egyre jobban romoljon a morál, és a gyújtogatás mértéke is a körönkénti esetleges 1 épületről emelkedjen meg körönként egyre több épület felgyújtására.
  3. Ne csak házakat és barakkokat gyújtsanak, hanem minden más épületet is, ami az adott országban van.
  4. Legyen mindenhol minimum föld, ahogy most az A-ban és B-ben van. Ezzel kapcsolatban vannak a legnagyobb aggályaim, hiszen jelenleg a minimum föld nem lehet több, mint a fellépési határ. Ez a módosítás ebben a formában nem érne el semmit. A minimum föld maximum fölé emelése viszont hogy is mondjam csak, elég "érdekesen" nézne ki.
A másik 4 témát zárom, és próbáljuk ezt egy téma keretén belül megvalósítani.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-12-2007, 13:30
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
  1. Ne 1800 körnél kezdődjön el a top miatti romlás, hanem toljuk ki 2000 körre, így minden csoportban gond nélkül el lehet lenni, a 2/B-ben is.
  2. Az idő előrehaladtával egyre jobban romoljon a morál, és a gyújtogatás mértéke is a körönkénti esetleges 1 épületről emelkedjen meg körönként egyre több épület felgyújtására.
  3. Ne csak házakat és barakkokat gyújtsanak, hanem minden más épületet is, ami az adott országban van.
  4. Legyen mindenhol minimum föld, ahogy most az A-ban és B-ben van. Ezzel kapcsolatban vannak a legnagyobb aggályaim, hiszen jelenleg a minimum föld nem lehet több, mint a fellépési határ. Ez a módosítás ebben a formában nem érne el semmit. A minimum föld maximum fölé emelése viszont hogy is mondjam csak, elég "érdekesen" nézne ki.
  1. ettől még nem lesz teljesen igazságos, de a minimum cél, azaz hogy a B-ben - ahol második országoknak kényszerűen meg kell haladniuk sok esetben az 1800 kört a topban -, se kelljen egy plusz nehezítéssel megküzdeni, ezzel a megoldással teljesül.
  2. ,
  3. ezeket is támogatom, mert a morálromlást azok az országok, akik kellően elszakadtak a mezőnytől, könnyedén kezelik.
  4. a minimum föld jól működhetne, de azokon csattanna az ostor, akik tényleg egy csúnya vereségbe szaladtak bele. a felvetésben gondolom ezért szerepel a kitétel, hogy a max felhozható föld lehetne a korlát, ami viszont értelmetlenné teszi a javaslatot. ezt tehát egyik formájában sem támogatom
Reply With Quote
  #3  
Old 07-12-2007, 14:06
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
  1. ettől még nem lesz teljesen igazságos, de a minimum cél, azaz hogy a B-ben - ahol második országoknak kényszerűen meg kell haladniuk sok esetben az 1800 kört a topban -, se kelljen egy plusz nehezítéssel megküzdeni, ezzel a megoldással teljesül.
  2. ,
  3. ezeket is támogatom, mert a morálromlást azok az országok, akik kellően elszakadtak a mezőnytől, könnyedén kezelik.
  4. a minimum föld jól működhetne, de azokon csattanna az ostor, akik tényleg egy csúnya vereségbe szaladtak bele. a felvetésben gondolom ezért szerepel a kitétel, hogy a max felhozható föld lehetne a korlát, ami viszont értelmetlenné teszi a javaslatot. ezt tehát egyik formájában sem támogatom
a minimumhoz hozzászólva, az ostor azokon csattanna, akik a max föld fölé mentek és leverik őket! lejebb azért könnyedén visszaszerezhető, ha minimum föld alá ütnek. ha feltudsz menni mondjuk 1700hekire G-ben, akkor nem hiszem el ,hogy gondot jelent visszamászni 1445 hekire... ezzel csak azok szivnának akik nagyon magasra mentek fel, és jön valaki aki leveri őket. Illetve a lufi orik, de ez utobbiaknál sztem így van rendjén, nem biztos,hogy kiérdemelt egy lufi nak az hogy feljebb léphessen...

Amúgy támogatom így egészben a javaslatot
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #4  
Old 07-12-2007, 15:17
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

1, A javaslatot nem tartom szükségesnek. Nem hiszem a B ben az A top30 ban mar orszgággal rendelkező emberek ne tudnának 200 kör megoldani. Foleg hoyg a moral meg ot t nem si esik olyan nagyon.

2,3, Ezeket a javaslatokat én is összevonnám aárcsak az előttem szóló. Személy szerint ebben látom a megoldást hogy ne legyenek magasan orik, illetve ha vannak vagy fel akarnak menni akkor legyen mar negativuma is. Aki vitt mar fel orit es elérte a moral maximum esését tudja hogy senkit nem érdekel ez. Nervetségesen egyszerű a házak visszaépítése.Barakk meg nem is kell. A haszon amit itt szerez sokkal több mint amibe ez kerül neki.

4, Ennek se látom szükségességt főleg annka fényében hogy a 2,3 javaslat elég szigorítás lenne.
Reply With Quote
  #5  
Old 07-12-2007, 18:55
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

1. Maximum föld. Bár én kezdtem abba az irányba tapogatózni, elfogadtam, hogy értelmetlen.
2 és 3 szerintem is egybe tartozik, szerintem kell mindkettő. Aki normálisan játszik, annak tutira nem gond a minimum föld újbóli elérése ha esetleg alá is ütik, viszont a földleadás nehezebb.
Szerintem nem okoz gondot ha 2230 a minimum föld 5-ben egy orinak aki 600 hekin léphet. A maradék 1630 hekit lebontja, és üresen átadja a császárnak.
A J.K.Sz topicban voltak még jó ötletek, én azokat se felejteném ki. Gondolok itt a baráti malusra.
A gyújtogatás meg erősödjön.
4. Én továbbra is támogatom, hogy 2k topkör felett romoljon a morál, nem mintha megoldhatatlan helyzet elé állítaná a B-ből fordulni akarókat, hanem mert baromira idegesítő a körönként kapott üzenet, hogy a néped nyugtalankodik... Nem ők tehetnek róla, hogy 2k kört kell B-ben ülni, nem kéne büntetni őket Az se zavarna túlzottan, ha minden csopiban 2k körtől romlana a morál.
Reply With Quote
  #6  
Old 07-12-2007, 21:00
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

1.pont:nem megoldhatatlan probléma,Remy irta már a topicban,h kényelmi megoldás maximum.
2,3,4:2,3ez csak látszat megoldás,semmi előre lépés nem lenne ez ügyben.
4:Synkel leirta,h a minimum föld megléte,és ugy kell lebontani pl 600hekire ez már elgondolkodtató,de aki nem aakr lemenni a topbol azzal megint nem oldottunk meg semmit!
Másik topicokban hangoztattuk már, h az igazán megoldás erre az x top kör utánni földvesztés lenne mert azt semmilyen modon nem birja kikerülni a játékos.
Több bezsélgetésböl is kijött érték pl.:x=5000
Reply With Quote
  #7  
Old 07-12-2007, 21:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ha valaki aktívan játszik, és márpedig az 5. szint topjában akar játszani, akkor tegye, ne legyen földvesztés. A földvesztést nem támogatom, ezért mint lehetőség fel sem írtam. Bőven elég, hogy szabadság alatt veszít a területéből. Nem kell, hogy még aktív játék mellett is veszítsen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 07-12-2007, 21:34
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A földvesztés nekem se tetszik, elég ha nem adhatja le a földet, és a gyújtogatás egy idő után ellehetetleníti az ottlétét.
Reply With Quote
  #9  
Old 07-13-2007, 11:17
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_ View Post
2,3,4:2,3ez csak látszat megoldás,semmi előre lépés nem lenne ez ügyben.
Ez miert látszat megoldás ezt nem értem.
Nem az a lényeg hogy valaki ne legyen a topban 4 szer akkor területen, hanem hogy az ebből fakadó előnyök ne érvényesüljenek. Mivan ha 5 ben valaki 4000 hekin van de akkor a gyujtogatas nála hogy olyan mintha 1000 en lenne.
Reply With Quote
  #10  
Old 07-13-2007, 15:23
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Ez miert látszat megoldás ezt nem értem.
Nem az a lényeg hogy valaki ne legyen a topban 4 szer akkor területen, hanem hogy az ebből fakadó előnyök ne érvényesüljenek. Mivan ha 5 ben valaki 4000 hekin van de akkor a gyujtogatas nála hogy olyan mintha 1000 en lenne.
Akkor ha azt aakrod h olyan erös legyne a gyujtás,h olybá legynem intha 1000hekin legyen akkor mi értelmet adnál annak h felmenjen olyan magasra az adott illetö.Vagy ezt mennyi idő után szeretnétek kirónni rá 5-6-7-8k kör?Vmi tám pontot adjatok!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
szabisok gyengitése a topban! Rém Elvetett javaslatok 2 01-03-2007 22:34


All times are GMT +1. The time now is 02:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu