Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #851  
Old 10-26-2013, 16:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
2%, 1%-nál indíthat akciót? Ha igen, olyankor minusz lesz?

Ha minusz lesz, lehet letolni minuszba majd a készülijét?
Ahogy eddig nem mehetett minuszba a készültség, úgy értelemszerűen ezután sem mehet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #852  
Old 10-27-2013, 15:05
petko petko is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 57%
Default

Lenne pár kérdésem meg meglátásom:

1. Miért a meglévő pénz mennyiségének %-os arányát védik a bankok? 10 bank, hogy tud védeni egyszer 1 milliót, máskor meg 1 milliárdot? Több pénz van és bővitik időközben titokban a bankokat, majd pedig ha fogytán van a pénz akkor betömik a titkos rejtekhelyeket vagy mivan itt?

Miért csak akkor fontos a logika amikor számotokra előnytelen javaslatra válaszoltok?

Megkéne határozni, hogy 1 bank mennyit tud védeni. Nem kevesebbet, nem többet. Most jöttök azzal, hogy 200 hekin akkor hogyan védjen meg 4 milliárdot? Sehogy. Pont. Nem reális az, hogy Magyarországnak annyi pénze legyen mint az USA-nak miközbe sokkal gyengébb katonailag és máshogy is.

2. Nem lehetne tartani 80% barakkot, meg nem lehetne beütni egy elfet meg blablabla. Ha te változtatsz, más is változtathat. Máris neki is és neked is 10%-al kevesebb barakkod van, mert kell banknak. Nem változott semmi, de nyilván dönthetsz úgy, hogy te lebontasz 10%-ot, hogy legyen bankod ő viszont nem. Mi a probléma ezzel? Tőled nem tudnak lopni, őt meg nem tudják beütni viszont tudnak lopni. Valamit valamiért. Több a variálási lehetőség, változatosabb a játék, szinesebb.

Nagyon látszik a begyöpösödés, hogy nehogy változzon valami. Nehogy a 10 évvel ezelött papirra vetett taktikák, tervek, furfangok ne müködjenek, mert akkor lesz ihaj-csuhaj.

Nagyon izgalmas lehet megtervezni, hogy most akkor 85% vagy 90% barakk legyen és a maradék helyekre 10% templomot és 5% kocsmát (vagy 5% templomot+5% kocsmát) épitsünk. Igazán elveszti a tervezés lényegét az, hogy esetleg nem csak 5-6 épületet kell épiteni amikor van 20 másik (ahogy ugyanaz is elveszi, hogy bizonyos % eséllyel a tolvajok hagyják figyelmen kivül a bankot, olvastam valahol).

X azt választja, hogy inkább több katonát tart ami a fosztogatás ellen véd, de többet lehet tőle lopni.
Y azt választja, hogy inkább kevesebb katona és több bank, amivel kockáztatja, hogy tudnak fosztani tőle viszont lopni is kevesebbet.

Most viszont az van, hogy fosztogatás ellen is lehet védekezni, miközben nevetségesen nagyon kevés beáldozással, a lopásokat szinte teljes mértékben meglehet akadályozni. Mit ne mondjak, igy tényleg sokkal biztonságosabb és unalmasabb, ami mellett a játék 1/3-a is elveszik.

3. Itt fenyegetnek, hogyha ez megváltozik akkor inkább itt hagyják a játékot. Aki nem tud alkalmazkodni az kihullik. Kegyetlen, de ilyen az élet... Én valahogy nem tudom sajnálni, hogyha valaki abbahagyja a játékot durciból, mert valami olyan változik ami kilenditi a kényelmes helyzetéből

De rossz lenne a szegény hadisoknak, hogy a tolvajok eltudnák lopni a pénzeiket. Rögtön itt hagynak minket meg minden. Azért nem hagynak itt minket a tolvajok ha az összelopkodott pénzüket fosztogatással elviszik a hadisok tőlük? (és vissza se tudják szerezni, mert elég annyi bank a támadó félnek amennyit egy kezdőország is simán elbir, miközben a tolvajnak a bankok számának többszöröse szükséges barakk formájában, hogy ne mindenki menjen be hozzá)

4. Nagyon nem tartom normálisnak, hogy sugó tele van azzal, hogy milyen sokrétü a hóditó, mert tudsz tolvajkodni, varázsolni és harcolni és ne játsz előholttal, mert akkor a játék 2/3-ból kimaradsz miközben idővel nincs esélyed ezzel a kettővel érvényesülni annyira mint 1 hadügyis országgal. Az lenne a normális ha a játék megadná a lehetőségét, hogy 33%/33%/33% arányban megoszolhassanak az országok mint hadügyis, tolvajlós és varázslós országok és ezt csak az emberi tényező boritaná meg.


(Mivel ahogy néztem nagyon szeretnek páran a számokon lovagolni, és figyelmen kivül hagyni a lényeges dolgot, megszeretném jegyezni, hogy az irásomban levő számadatok mindössze példák. Emellett kérem kerülni az olyan válaszokat is amiben csak valamilyen helyesirási hibára hivja fel a figyelmet az illető)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to petko For This Useful Post:
  #853  
Old 10-27-2013, 15:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by petko View Post
Nagyon látszik a begyöpösödés, hogy nehogy változzon valami. Nehogy a 10 évvel ezelött papirra vetett taktikák, tervek, furfangok ne müködjenek, mert akkor lesz ihaj-csuhaj.
Volt régen egy olyan játék (nem magyar), ahol kb 3 havonta kulcsfontosságú értékek változtak a játékban. Nagyon utáltam, mert mire kitapasztaltál valamit, addigra dobhattad is kukába. Emiatt a Hódító is inkább a kiszámíthatóság elvére épült.

Ennek ellenére felmerül időnként jópár olyan javaslat, amivel kapcsolatban a fenti mondatoddal nagyon egyetértek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #854  
Old 10-27-2013, 16:00
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by petko View Post
De rossz lenne a szegény hadisoknak, hogy a tolvajok eltudnák lopni a pénzeiket. Rögtön itt hagynak minket meg minden. Azért nem hagynak itt minket a tolvajok ha az összelopkodott pénzüket fosztogatással elviszik a hadisok tőlük? (és vissza se tudják szerezni, mert elég annyi bank a támadó félnek amennyit egy kezdőország is simán elbir, miközben a tolvajnak a bankok számának többszöröse szükséges barakk formájában, hogy ne mindenki menjen be hozzá)
Ezt persze Te sem gondolod komolyan. Tudod, van egy olyan varázslat, hogy távolbalátás, és el lehet költeni a pénzt, a lopás viszont azonnali. Nem tudom, te milyen tolvajt játszol, de ők sosem úgy védekeztek, hogy annyi barakkot tartanak, hogy nem lehet beütni őket. A többe beírásod sem semmi, de ilyen sületlenség mellett nem tudtam elmenni szó nélkül.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #855  
Old 10-27-2013, 17:37
petko petko is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 57%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
ők sosem úgy védekeztek, hogy annyi barakkot tartanak, hogy nem lehet beütni őket.
De nem is úgy, hogy évekkel ezelött, 200 hektáron felhúztak 20 épületet és köszönöm szépen, jól vagyok.


Ati:
7-8 éve játszottam először a hóditóval. Nem tudok mondani 1 új dolgot ami nem lett volna akkoriban (bár lehet, hogy volt, de valószinübbnek tartom, hogy 1-2-x %-on kivül más nem nagyon változott). Azért mostmár érettnek érzem egy olyan változtatásnak ami megadja az esélyt, hogyha tolvajt akarok játszani akkor azt játszhassak, mert azzal is van esélyem (és nem kevesebb mint 1 hadisnak, vagy legalább nem ennyivel)

Sokaknak nem tetszene (mint látni itt is), de biztos vagyok benne, hogy lennének olyanok is akik örülnének a változtatásnak
Reply With Quote
  #856  
Old 10-27-2013, 17:49
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezt persze Te sem gondolod komolyan. Tudod, van egy olyan varázslat, hogy távolbalátás, és el lehet költeni a pénzt, a lopás viszont azonnali. Nem tudom, te milyen tolvajt játszol, de ők sosem úgy védekeztek, hogy annyi barakkot tartanak, hogy nem lehet beütni őket. A többe beírásod sem semmi, de ilyen sületlenség mellett nem tudtam elmenni szó nélkül.
Valójában te semmi mellett nem tudsz elmenni ami nem a te kényelmed szolgálná... alkalmazkodj a felesekhez majd, biztos menni fog.
Ha esetleg mégsem, ott a kezdők fóruma, kérdezhetsz majd
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
  #857  
Old 10-27-2013, 17:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A személyeskedéseknek itt nincs helye. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #858  
Old 10-27-2013, 18:11
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A személyeskedéseknek itt nincs helye. Köszönöm.
Ebbe semmi olyan nem volt, nem is értem miért írtad ezt, ha lett volna benne, ki se teszed a hsz-em.
De szerintem te is látod egyesek irányvonalát "maradjon minden így mert nekünk tízünknek így jó"

Halkan jegyzem meg, nekem se lesz jó ha szétlopnak, de örülök is mert legalább változást hoz stratégiai kérdésekben.

Last edited by Pumi; 10-27-2013 at 18:37..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
  #859  
Old 10-27-2013, 19:10
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Ebbe semmi olyan nem volt, nem is értem miért írtad ezt
Akkor mégis, mi előremutató volt a hszedben, ami a témához is kapcsolódik? Csomó más helyen be tudsz szólni, ha csak ahhoz van kedved.

Teljesen természetes, hogy szólok, ha valaki szerint a fosztás ellen csak úgy tudsz tolvajjal védekezni, hogy behúzol sok barakkot.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 10-27-2013 at 19:12..
Reply With Quote
  #860  
Old 10-27-2013, 19:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A témához visszatérve...

Lévén, hogy már a végén járunk, még bármi egyéb gondolat az eddigieken felül?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 07:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu