Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-31-2006, 01:51
Roni Roni is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 95
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by fél-árnyék
Különben téged nem értem, hogy hogy nem tiltottak ki Sütivel meg Halffal együtt bár megértem hisz téged énse tiltanálak ki
viszont jóéjt megyek aluzni msnt küld el Üziben
Miért kellett volna engem kitiltani? Sztem tök kultúrált voltam, más fogalomzavarairól meg nem én tehetek
__________________
Roni a kalóz
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-31-2006, 01:54
fél-árnyék
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Roni
Miért kellett volna engem kitiltani? Sztem tök kultúrált voltam, más fogalomzavarairól meg nem én tehetek

Jah, de csak Süti volt kulturálatlan half-t megint igazságtalanul itélték el... Pedig csak eccer szólt Sütikéhez akkor si jótanácsot adott...
Reply With Quote
  #23  
Old 01-31-2006, 01:56
Roni Roni is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 95
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by fél-árnyék
Jah, de csak Süti volt kulturálatlan half-t megint igazságtalanul itélték el... Pedig csak eccer szólt Sütikéhez akkor si jótanácsot adott...
Halffal nekem sem volt semmi bajom, azt nemtom h őt miért tette ki innen Ati.
__________________
Roni a kalóz
Reply With Quote
  #24  
Old 01-31-2006, 02:33
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Roni
Pont azt írtam h a segélykeretbe tettük. Na meg a rakiban is van pár md... (számoljátok ki h milyen nagy rakink lehet )
Bezzeg amikor kérdezték hogy mekkora a legnagyobb raki, akkor meg csendben meglapultatok
De most aztán kiderült hogy mi is az igazság!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #25  
Old 01-31-2006, 22:29
lll
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
és ha már a top1 klán a cél: nem árt ha tudod amikor belekezdesz ha én kezdenék most bele, hogy leverjem magunkat minimum 1 év kéne, kész legyek rá, hogy kiálljak magunk ellen.. persze nálam jobbak, jobb csapattal hamarabb is megoldhatják.. de az elmúlt 1 év azt mutatja, hogy ez a jobb csapat még nem jött el
Csacsi!!

És nem uncsi, hogy 1 éve ott fenn vagytok és semmit sem csináltok, mert senki sem támad be mert nincs esélye???????
Reply With Quote
  #26  
Old 01-31-2006, 22:50
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by lagen
Csacsi!!
És nem uncsi, hogy 1 éve ott fenn vagytok és semmit sem csináltok, mert senki sem támad be mert nincs esélye???????


uncsi??? ugyanmá, mindig jókat szórakozunk a történeteken amiket hallunk magunkról


a tréfát félretéve, de igen uncsi.. :/
Reply With Quote
  #27  
Old 01-31-2006, 22:58
lll
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
uncsi??? ugyanmá, mindig jókat szórakozunk a történeteken amiket hallunk magunkról
a tréfát félretéve, de igen uncsi.. :/
egyáltalán szoktatok óránként távolbanézést csinállni?? , mert nagyon egyszerü dolgotok van, naponta ha egyszer felnéztek, akkor megtudjátok hogy hány körre van alatattok az elenfél és gondolom min. 10 kör vagy több, szal semmkép nem támad be

De nem kell már nagyon sokáig unalmas napokat végig élni, mert::

Jön, Jön, Jön, Jön az én szövim felfele
Reply With Quote
  #28  
Old 01-31-2006, 23:29
Roni Roni is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 95
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by lagen
egyáltalán szoktatok óránként távolbanézést csinállni?? , mert nagyon egyszerü dolgotok van, naponta ha egyszer felnéztek, akkor megtudjátok hogy hány körre van alatattok az elenfél és gondolom min. 10 kör vagy több, szal semmkép nem támad be
De nem kell már nagyon sokáig unalmas napokat végig élni, mert::
Jön, Jön, Jön, Jön az én szövim felfele
Átlag 2 naponta 1x nézünk távolt, azt is csak én (dögunalmamban)
Klánszinten a legközelebbi ellen több mint 1000 körre van. Egyéniben pedig 300 körre. Szal túlzottan egyenlőre nincs mitől tartanunk.
__________________
Roni a kalóz
Reply With Quote
  #29  
Old 01-31-2006, 23:49
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb Ohh mennyi kérdés és mennyi válaszlehetőség, olvassátok az igét! :)

Hi all!

Nos kezdjük a legegyszerűbbel, azaz a TOP1 klán leverésével, azaz hogyan verném meg saját magunkat. Először is felhívnám a klántáraimat, hogy klántali lesz, megbeszélném velük az időpontot, lehetőség, szerint olyan helyre ahol pincehelység van, mert ott ugyebár nincsen térerő. Én mikor már közeledne a talizás időpontja, jelezném, hogy késni fogok és közben kilépnék a klánból és egyéniben simán leverném mindegyiket. Szval sztem pofon eccerű, nem értem miért nem megy senkinek.

A komolytalanságot félretéve, először is összeállítanék egy komoly klánt elfekkel és törpékkel, 5 törpe 5 elf. A törpék az elfek között lennének pontban, ott termelnének és kovácsolnának egész nap. Az elfek full íjjal toronyban az összes közelbe eső hadi orit terrorizálnák, hogy még véletlenül se jusson eszükbe támadni. A hadi orikat könnyen ki lehet készíteni. Miután kialakul a megfelelő termelés, napi 25 piacbelépéssel, kicsit nehezíteném a TOP1 klán értékesítését, igyekeznénk elérni, hogy minden pénz hozzánk follyon be, és a TOP1 klánnak a lehető legkevesebb bevétele legyen. Ezzel a piacolással el lehet szórakozni legalább 8-10 hónapig. Miután megvan a megfelelő sereg, a megfelelő pénzmennyiség. Induláshoz elég, ahogy Wand írta, íjj + ló a piacon, minden oriban 4 milliárd, akkor 3 törpe és 3 elf restartolna. Mindegyik ori gnóm tudósként, a restartolás előtt az ezekben az orikban lévő pénzt elköltenénk haderő vásárlására. Majd a bennük lévő haderőt a nem restartoló klántársaiknak átadnák a piacon. Restart után a megmaradt két törpéhez felfedezne a 4 gnóm tudós. Mivel eleve nem nagy hekin állnának meg így ez elég simán elérhető, mindegyik gnóm tudós a restart ponton ha ez 1300 hektár, akkor 50% barakk 10% torony, tanya nélkül, a többi vari és némi toli.
Mikor elérnék a megmaradt két törpét és két elfet. Akkor a 2 törpe, és 4 gnóm tudós elkezdene felfedezni, nem kell gyorsan, a lényeg, hogy mindvégig együtt maradjanak. (Lehet csatázni is persze, a felfedezés az mellékes dolog, akit tudunk üssünk le, nincs MNT, inkább jó ha mindenki fullon van hadüzikkel.) A törpék mindíg irányított felfedezéssel mennének, a gnómok közül lenne 2 varis-tolis, és 2 kemény hadis. A lenti elfek (2) közben beszünetetnék a terrort, csak a környezetüknek megfelelő varit és tolit tartnák bent, és napi folyamatos figyelés mellett haderő nélkül termelnék a kaját. Ezt a taktikát addig a pontig követnénk amíg elérhető távolságon kívül esünk a TOP2 klántól.
Közben persze ha van 2 személyiségű (skizofrén) klántársunk az nyugodtan legyen kereskedő is. Mikor már ezen a ponton vagyunk, a törpék és gnómok mérete el kell érje a 480.000 pontot (a klánunk pontszáma ekkora 3.9-4.1M pontos) , míg a 2 elf, akkora marad amekkora volt eredetileg (ez akár 1300 hektár is lehet) Ezen a ponton ismételten folyamatos figyelés mellett, az országok szintén hadilag üresen állnának.
Nagyon fontosak az alábbiak:
-Haladás közben egyénileg mindíg a környezethez igazítani a hadi/varis-tolis orikat.
- A katona piac folyamatos figyelése, íjjak kis számban kint tartása több áron, hogy ha vki fel akarja venni azt időben észre lehessen venni.
- Napi folyamatos figyelés, nem csak 1 ember, lehetőség szerint legalább 3, akik a törpék gazdái és folyamatosan tudják kontrollálni és figyelni a piacot.
- Egyénileg az első számú konfrontációt a TOP1 klán legkisebb és legonoszabb országával el kel lkerülni, ha 6-8 orival sétálunk oda, úgy is tehetetlen lesz majd. Tehát senki sem pattog.
-Szigorú szabályok és időbeosztás, csak és kizárlóag a klánérdek számít, egyéni nyavajgások és érdekek kilőve.

Ezen a ponton addig folyik a gyűjtés, amíg minden orinál kiszámoltan a 80% barakknyi íjjász és lovas haderő rendelkezésre áll, minden oriszágnál megvan a full 4 milliárd. A törpéknél, meg összegyűjtve legalább 20M fa, 20M kő és 20M agyag. Lehetőség szerint folyamatosan blokkolni a piaci pénzáthúzásokat, ezen is kell gazdagodni.
Nos amint ezzel készen vagyunk, elkezdhetünk csatázgatni, először a 4 gnóm megközelíti a legkisebb TOP1 klán tagot és ha a hadik nem bírnak vele a 2 tolis/varis elintézi. Ha nagyon nem megy akkor át lehet ugrani és megközelíteni, a TOP2 klán tagját. Itt már midnenképpen sikert kell elérjünk. Ezzel a taktikánk helyessége be fog igazolódni a sok szenvedés (min 1,5 év) kezd megtérülni.
A két kis lent maradt elf klántagunk itt már restartolhat ork tudósként és vihar gyorsan beérheti a nagyokat, akik már igen jelentős támogatást tudnak adni.
Ettől a ponttól, már szinte magától megy a dolog, a cél elérni a TOP1 klán pontszámát. A törpéket csata előtt át kell építeni, bányák maradnak, kovácsműhyleket lebontani, vari-toli szinte nem is kell. Tornyokat és barakkot építeni amennyi elfér, a tornyokat úgy, hogy csak akkor működjenek ha embert fokozunk le, egyébként emberhiányos az ori. A két törpe adja a védekezésünk gerincét, miközben a gnóm orinknál megvan a fejenként 10% torony. Az orkjaink szinte csak barakkból állnak.
Minden pénz a kovácsműhelyekből, bányákból jön. Ha szerencsénk van lehet 1 bankos orink is, de semmi túlzás.
-Milelőtt megközelítjük a TOP1 klánt a kaja piacot teljesen uraljuk és vásároljuk fel, mert erre szükségünk lesz.

Hát nagyon röviden dióhélyban ennyi, kindulásnak így is jó ,persze mindenki szabadon változtathatja, szája íze szerint.
Célszerű már a 2/B-ben elkezdeni a felkészülést és mindegyik fellépő oriba 4 milliárdot gyűjteni, hogy mikor restartolnak onnan is jöjjön még pénz és a nagyobb orik beérése még gördülékenyebben menjen.

Hozzávetőleges idő: 2 év.

Teendők vész vagy pánik esetére:

Mi a teendő ha ránk áll a TOP2 klán, miközben haladunk felfelé?
- Van 2 tolis gnómunk, pontos számítást végzünk és nincs cicózás, vissza kell támadni, ilyen horderejű támadásnak a kivitelezése, úgy is úgy történik, hogy ne lehessen megfogni. Ha mégsem így érkezik a támadás és látunk reális esélyt a megfogásra, no meg a piacon maradt íjjász, akkor védekezhetünk is, de mivel eleve előnyösebb a pozíciónk érdemes csatába keverednünk.
- Felvásárolták a piacról az összes íjjászunkat.
Sebaj, ebből következik ,hogy van pénzünk lovasra, hát vegyünk lovast. DE csak akkro ha támadnunk kell ,egyébként a pénzt jól őrizzük, ne vásároljunk zárós határidőn belül semmit, várjunk míg leesnek az árak.
-A TOP1 klán nagy orija, belát hozzánk varikkal így ők mindent tudnak rólunk.
Nem kell aggódni, megfelelő számú varival ez megoldható ,de akihez belátnak és gömbözik, azoknál állandóan full 4 milliárd legyen, még akkor is ha a törpéktől át kell vennie másnak a piacolást. Ezen orikban tartsunk íjjászt is, nem kell full, de lássák nekünk az is van.
-A TOP1 klán egyik nagy orija, mindenkihez befér tolikkal és ők látják az épületeinket.
Nem baj, ekkorra már nekik is hadiasodniuk kell, tehát mi meg majd látjuk az Ő hadi orijaikat.
- A TOP2 klán full hadi, és veszély fenyeget hogy bevernek minket.
Ez benne van a pakliban, célszerű a 10% tornyokban íjjász tartani ,a többi lehet lovas is a piacon, ha támadnak figyelni kell és vissza támadni. Mindíg alulról üssünk. Menekülés kizárva.
Reply With Quote
  #30  
Old 01-31-2006, 23:51
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Roni
Átlag 2 naponta 1x nézünk távolt, azt is csak én (dögunalmamban)
Klánszinten a legközelebbi ellen több mint 1000 körre van. Egyéniben pedig 300 körre. Szal túlzottan egyenlőre nincs mitől tartanunk.
Tesóóóóóóóóóó még a végén lebuktatsz minket!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu