Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Segítség

Segítség Ha elakadtál, vagy kérdésed van

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-16-2010, 11:50
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza?

Hali!

Hogyan működik számszerűen a felfrissülés? A mozgáspont mekkora hányadát tölti vissza a karakter szintjétől függően?
Sponsored Links
  #2  
Old 03-16-2010, 21:04
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Hali!

Hogyan működik számszerűen a felfrissülés? A mozgáspont mekkora hányadát tölti vissza a karakter szintjétől függően?
Quote:
Originally Posted by angelyadah

rendben de számomra igy unalmas a játék. Van 10 percem és szeretnék játszani 1 kicsit.Nem tudok játszani, mert nincs mozgáspontom. várok egy percet. Rendben kapok X pontot és azt max 1 perc alatt eljárkálom.Megint 1 perc. Tehát a 10 böl 5-öt csak ülök a gép előtt és várok.VIP re meg nincs lehetőségem Romániábol..(16 évesen)..
Quote:
Originally Posted by Swiss

A felfrissülés varázslat megtanulása is sokat segíthet!

Annyit figyeltem meg, hogy 15-ös karinak 1760 meglévő mp estén tölti fel 2k-ra. Nem kerül sok vp-be, a sima hét vp, a tömeges 30 vp.

A fentit (egy korábbi üzenetem más témából) annyival kiegészíteném, hogy nulláról az elején alig aztán egyre többet tölt vissza: 1100 mp felett négy felfrissülés (28/120 vp) vari elvileg elég,hogy teljesen visszatöltse 2k-ra. Ez alapján nem nagyon javaslom, hogy bárki is 1000 alá menjen mp-ben a játék során. (ha éppen kereskedik akkor végképp nem a hiénák miatt, vicces tud lenni egyszerre 10-20)
__________________
MUD:
#29 Swiss Cottage (15)
#30 Swiss Treasury (15)
#31 Swiss Court (15)

Klán:
#(?) RoSC (?)
  #3  
Old 03-16-2010, 23:04
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Eredetileg azért kérdeztem mert a meditációval tolom jelenleg a gyógyulást. A felfrissülés és a meditáció az összesen 2 skill, de a gyógyulás már több ha maxolni akarom, viszont ahogy olvasom a felfrissülés keveset tölt vissza így az általam említett kombó abszolút nem kivitelezhető. A gyógyulást tehát mindenképpen a gyógyulás varázslatból érdemes ezek szerint megoldani. Sőt úgy tudom azt csata közben is lehet használni. Egyébként a 100 mozgáspontért 10-et gyógyulok arány szerintem nagyon kevés a meditációval... Az elején nem rossz, de később elenyésző amit így gyógyulhatsz, főleg ha azt nézem, hogy a mozgáspontjaid nagy részét beáldozod.
  #4  
Old 03-16-2010, 23:39
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Eredetileg azért kérdeztem mert a meditációval tolom jelenleg a gyógyulást. A felfrissülés és a meditáció az összesen 2 skill, de a gyógyulás már több ha maxolni akarom, viszont ahogy olvasom a felfrissülés keveset tölt vissza így az általam említett kombó abszolút nem kivitelezhető. A gyógyulást tehát mindenképpen a gyógyulás varázslatból érdemes ezek szerint megoldani. Sőt úgy tudom azt csata közben is lehet használni. Egyébként a 100 mozgáspontért 10-et gyógyulok arány szerintem nagyon kevés a meditációval... Az elején nem rossz, de később elenyésző amit így gyógyulhatsz, főleg ha azt nézem, hogy a mozgáspontjaid nagy részét beáldozod.
Jól látod, az elején hasznos a felfrissülés meditáció kombináció azonban egy idő után értelmét veszti. Személy szerint én ezt a pontot arra teszem, mikor éppen 2k-ra frissít fel egy varázsalt. Pontosítanék fent rosszul idéztem be helyesen 1667 az az mp melynél megúszod 7 vp-ből a maxolást. Vagyis három meditációt lehet ellőni ami 30 ép. Az, hogy ez a harminc vp kinek mire elég döntse el maga.

Később természetesen cél a haladó mágia mellett a menedék, valamint a legnagyobb gyógyítás megtanulása. Sajnos minden fokát a meg kell tanulni a varázslatnak, nem lehet bliccelni. Emellett nem árthat a páncél pajzs varik alkalmazása, valamint a szintedhez képest legjobb fegyver és páncélzat viselése.

Sokan mondják, hogy egyedül nehéz; ezért azt ajánlom én is, hogy keress egy aktív klánt! Egyedül jó pár olyan tulajdonságot kell megtanulnod a küldteséek teljesítéséhez amire a későbbiek során nem feltétlenül lesz szükséged.

Hogy miért fontos ez?
Nemcsak a karaktereknek hanem a moboknak is vannak szintjei. Egy bizonyos tp elérésekor a mobok megölése esetén csökkenni fog a kapott tp-k száma (amennyiben kisebbet támadsz ha jól tudom, azt még nem láttam sehol, hogy valaki leírta volna melyik mob hányas lehet). Itt minden az időről és a hatékonyságról szól, vagyis a karakter szintjén adott idő alatt a megszerezhető max. tp elérése a cél. Ehhez a klánok nem kis segítséget tudnak nyújtani. Náluk megvan az infó, kaphatsz medált (mondjuk később már ennek sincs akkora jelentősége), és biztosan szívesen segítenek cuccokkal, mobilitással, kajával, borral varázsitalokkal ha már egyszer bevettek!

Sok sikert és kellemes kikapcsolódást, ha valamit rosszul írtam valaki biztosan kijavít!
__________________
MUD:
#29 Swiss Cottage (15)
#30 Swiss Treasury (15)
#31 Swiss Court (15)

Klán:
#(?) RoSC (?)
  #5  
Old 03-17-2010, 07:06
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
Később természetesen cél a haladó mágia mellett a menedék, valamint a legnagyobb gyógyítás megtanulása. Sajnos minden fokát a meg kell tanulni a varázslatnak, nem lehet bliccelni. Emellett nem árthat a páncél pajzs varik alkalmazása, valamint a szintedhez képest legjobb fegyver és páncélzat viselése.
A páncél, pajzs, és egyéb apró varázslatokat pedig érdemes második / sokadik karakterrel megtanulni, és annak segítségével felrakni a harcosra. Ugyanis, ha a főkarival tanulod meg, akkor az a +2/3/4 stb. tanulás nagyon visszafoghat a fejlődésben.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Fáradság vs. felfrissülés Dus Ötletek, javaslatok 0 07-14-2009 11:54
Mennyi az a pénz? Microby Stratégia & Tippek 56 06-12-2009 14:45
Mennyi pénzt véd 34 bank 13 millió esetén? bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 11-10-2007 23:47
ki mennyi időt Hódítózik?:) Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 39 07-11-2007 10:18
Óriás lép 5.-ről 600 hekivel. De mennyi tolvajt vigyek? Stb. Mland Segítség 118 11-10-2006 17:27


All times are GMT +1. The time now is 09:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu