Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Tesztelés
Register Stats Members List Today's Posts

Tesztelés Külön fórum a tesztelőknek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-17-2009, 20:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default Harmadik napi tapasztalatok, plusz a hétvége

Hozzunk át ide minden olyan észrevételt, ami nem szorosan a 3. teszttel kapcsolatos, hogy ne nagyon kavarodjunk.

Függőben tehát:

- segítők erősítése, és hasznosabbá tétele (kivéve a munkás, az elég hasznos így is)
- legyen kiírva, hogy mennyi súlyt cipelsz összesen, hogy lásd mennyit bírsz még el
- időnként elő-elő fordul, hogy nem kapja meg a flash kliens azt, ami küldve van neki, például egy szakadás után a tárgylistát, vagy a tanulhatók listáját, illetve piaci áruk listáját

Ezek ismert jelenségek, fel vannak írva. Ha ezektől eltérőt tapasztaltok, akkor az jöhet.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #2  
Old 04-17-2009, 20:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

És akkor még gyorsan pár szó a hétvégéről: a 3. teszt egyes részei az időigény miatt nem lettek teljesen megnézve, úgyhogy ezek mehetnek hétvégén, hogy ezekkel kapcsolatban teljes legyen a tesztelés.

Tegnapról még fennmaradt a csapat vs csapat támadás, amikor az egyik csapattag nincs ott, ahol a támadás helyszíne van. Ezt még tesztelni kellene, ma erre nem jutott idő. Erre a hétvége ideális lesz.

A hétvégére ezeken kívül új tesztelendők nem lesznek, az eddigieket lehet nézegetni, és lehet fejlődgetni.

Arra kérek mindenkit, hogy új, eddig nem tesztelt funkciókat NE használjon. Különösen: Ne alapítsatok klánt, és ne kezdjetek hajóépítésbe. Ezekről lesz majd szó, de ezekhez sok hozzáfűznivalóm lesz, tehát ezeket addig légysz NE.

A második küldetést még senki nem oldotta meg például, az is lehet soron, de ez nem "kötelező".

Én a hétvégén csak esténként leszek, ezért ha napközben találtok valamit, akkor az jöhet fórumra, este reagálok rá.

Köszi, és mindenkinek jó hétvégét, jó tesztelést! A párbajsorozaton résztvevőknek jó párbajt vasárnap estére, ne feledjétek, hogy az is ott van!
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 04-17-2009, 20:36
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Nem frisül a chat falam...
Csak ha ide-oda kattintok...
Ráadásul ez most jött elő, nem a legutolsó bejelentkezés óra, hanem játék közben...
  #4  
Old 04-17-2009, 20:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nem frisül a chat falam...
Csak ha ide-oda kattintok...
Ráadásul ez most jött elő, nem a legutolsó bejelentkezés óra, hanem játék közben...
Ezt tegyük be ebbe a kategóriába:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
- időnként elő-elő fordul, hogy nem kapja meg a flash kliens azt, ami küldve van neki, például egy szakadás után a tárgylistát, vagy a tanulhatók listáját, illetve piaci áruk listáját
És ha tudsz olyan körülményt, ami mellett ez előjön, akkor azt írd meg légyszi. Például a neted 99,999%-át lefoglalod egy letöltéssel. Vagy szakadás után jön elő. Vagy ha előbb iszol a kútbból, és 3x körbemész körülötte, akkor jön elő.

A jelenség tehát ismert, fel van írva, de ha bármi olyan specifikus infód van, ami az ismételhetőségére vonatkozik, akkor az jöhet!

Köszi.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 04-17-2009, 20:47
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt tegyük be ebbe a kategóriába:



És ha tudsz olyan körülményt, ami mellett ez előjön, akkor azt írd meg légyszi. Például a neted 99,999%-át lefoglalod egy letöltéssel. Vagy szakadás után jön elő. Vagy ha előbb iszol a kútbból, és 3x körbemész körülötte, akkor jön elő.

A jelenség tehát ismert, fel van írva, de ha bármi olyan specifikus infód van, ami az ismételhetőségére vonatkozik, akkor az jöhet!

Köszi.
Mondjuk 322 egységnyi teherrel rohanok...Ekkor jött elő. Meg az is, hogy pár négyzettel kevesebbet ment a képernyőn a karim, mint valójában, mert úton tudok menni, és nem tudtam jobrább menni, pedig 2-3 négyzetre voltam a végétől. Ekkor visszajöttem 2-3 négyzetet és frissült egyet és maradtam egyhelybe! És után még párszor ezt eljátszottam, de a lényeg:
-Ha többszáz súllyal futok (eszeveszetten kattintgatok az egérrel)
  #6  
Old 04-17-2009, 22:38
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Ati, ha veszek szereket, akkor nem frissül automatán a teherbírás, csak ha kilépek és újra be, akkor látom menyit tudok cipelni...
Igazán frissülhetne

Kiegész.: Ha lerakom szekeret, akkor sem frissül...

Last edited by Dus; 04-17-2009 at 22:47..
  #7  
Old 04-18-2009, 00:28
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Közös Chatnél tapasztaltam:
Írok valamit, elküldöm, majd dupla katt a közös fülre, akkor valamit kétszer látok:


Szerk:
Kútnál néha nem látom az ivás lehetőséget és vele együtt semmi más lehetőséget.Egy lelépés a mezőről, majd belépés a mezőre segít
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]

Last edited by Redback; 04-18-2009 at 00:30..
  #8  
Old 04-18-2009, 01:21
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A harmadik nap sikerült követ, fémet bányásznom, fát vágnom. A kovács is működött és katonát is képeztem.

Gyönggyel kereskedtem minden probléma nélkül, izgalmas lesz ha tényleg vadásznak rád majd út közben.


A Red által vázolt duppla katt jelenséget meg tudom erősíteni.


Swiss
__________________
MUD:
#29 Swiss Cottage (15)
#30 Swiss Treasury (15)
#31 Swiss Court (15)

Klán:
#(?) RoSC (?)
  #9  
Old 04-18-2009, 04:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ati, ha veszek szereket, akkor nem frissül automatán a teherbírás, csak ha kilépek és újra be, akkor látom menyit tudok cipelni...
Igazán frissülhetne

Kiegész.: Ha lerakom szekeret, akkor sem frissül...
Az egész teherbírásos kijelzést át fogom szervezni, a mostani nem jó...
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 04-18-2009, 04:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Közös Chatnél tapasztaltam:
Írok valamit, elküldöm, majd dupla katt a közös fülre, akkor valamit kétszer látok:
Okay, köszi, ez is felírva. Ezek a jó tesztek, ahol ilyesmi is előjön, mert nekem meg se forudlna a fejemben, hogy duplakattolgassak, de valóban vannak notórius duplakattintgatók.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Második napi tapasztalatok Ati Tesztelés 88 04-17-2009 12:35
Első napi tapasztalatok Ati Tesztelés 27 04-16-2009 20:50
25.03. Harmadik napi teendők Ati Hódító Kézikönyv 3 07-27-2007 14:08
Elf finomhangolása a tapasztalatok alapján Ati Fontos bejelentések 0 05-21-2007 15:24
plusz személyiség Gabi Elvetett javaslatok 13 04-24-2007 17:24


All times are GMT +1. The time now is 09:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu