Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1621  
Old 11-11-2010, 17:10
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Természetesen nem kizárt, hogy nem tudom értelmezni a leírtakat. Egy dolgot azonban ne felejts: nem olvasgatom mindenki levelezését a játékon belül, csak azokat, amiket a címzettek nem tartanak elfogadhatónak. Ez pedig azt jelenti, hogy akinek írtad az üzenetedet, az sem úgy értelmezte, ahogy szeretted volna.
Ha egyenlően lenne bánva a hasonló, sok esetben sokkal durvább üzenetekkel is, akkor lehet emelném fel ennyire a szavam. Csak hogy egy emlékezetes példát kiragadjak, egy nyilvános fórumon való obszcén társalgás nyilván senkit nem zavart annyira, hogy legalább egy figyelmeztetéssel el legyen tüntetve onnan. Egy olyan beírást előzetes figyelmeztetés nélkül mindenki más legalább 24órát kap. Le sem írom ki írta ugyis mindenki tudja miről beszélek. Ez csak egy példa a százból.
De sorolhatnám a teljesen nyilvánvaló ámbár "nem bizonyítható" durva szabályszegéseket, ami el van nézve, de engem pár éve a rendszer következetlensége, plusz emberi(supporti) lustaság/szándékosság miatt anarchba tettek.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy engem direkt szivat "valaki", csak azt hogy nem vagyok benne abban a kis mózeskosárban amiben az említett játékosok.
Nyilván nem idézhetem a beírást, mert szabálytalan lenne, de azért nem csak én látom a következetlenséget ugye? "Tiszta szégyen"-----> 5kör kitiltás B-csoportból, beírás fórumra : Ez egy vicc -----> 5kör kitiltás A-csoportból.
Obszcén, durva hangvételű lenéző üzenet írása nyilvános fórumon----> semmi az ég világon.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1622  
Old 11-11-2010, 17:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Ha egyenlően lenne bánva a hasonló, sok esetben sokkal durvább üzenetekkel is, akkor lehet emelném fel ennyire a szavam. Csak hogy egy emlékezetes példát kiragadjak, egy nyilvános fórumon való obszcén társalgás nyilván senkit nem zavart annyira, hogy legalább egy figyelmeztetéssel el legyen tüntetve onnan. Egy olyan beírást előzetes figyelmeztetés nélkül mindenki más legalább 24órát kap. Le sem írom ki írta ugyis mindenki tudja miről beszélek. Ez csak egy példa a százból.
De sorolhatnám a teljesen nyilvánvaló ámbár "nem bizonyítható" durva szabályszegéseket, ami el van nézve, de engem pár éve a rendszer következetlensége, plusz emberi(supporti) lustaság/szándékosság miatt anarchba tettek.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy engem direkt szivat "valaki", csak azt hogy nem vagyok benne abban a kis mózeskosárban amiben az említett játékosok.
Nyilván nem idézhetem a beírást, mert szabálytalan lenne, de azért nem csak én látom a következetlenséget ugye? "Tiszta szégyen"-----> 5kör kitiltás B-csoportból, beírás fórumra : Ez egy vicc -----> 5kör kitiltás A-csoportból.
Obszcén, durva hangvételű lenéző üzenet írása nyilvános fórumon----> semmi az ég világon.
Amit fent leírtál, az teljesen normális, ez így van rendjén.

Hogy a belső fórumokon mi az elfogadható stílus és mi nem, az a fórumgazdák hatásköre, ezt csak nagyon kivételes esetben bírálom felül. Ha az a stílus nem tetszik, akkor kilépsz az adott fórumról. Ha egyik fórum stílusa se tetszik, akkor létrehozol egy sajátot, ahol te határozod meg, hogy mi az elfogadható, és mi nem.

Szabályszegéseknek nincs helye egyik fórumon sem, az minden esetben szankcionálásra kerül, akkor is, ha a fórumgazda szerint nincs vele semmi probléma.

A más játékosnak írt üzenet már más tészta. Ott nincs ekkora szabadság, ott ha sértegetsz másokat, vagy bármilyen módon a játékon kívüli életre tereled a szót, az automatikusan nem elfogadható.

Valamiért még mindig azt hiszed, hogy azt írtad, hogy "tiszta szégyen", pedig már legalább kétszer beidéztem, hogy ez bizony nem így történt. Az egyértelműség kedvéért beidézem harmadszor is, hogy mit írtál: "Tiszta szégyen vagy". Ez nem elfogadható a Hódítóban.

Mivel három kitiltásod volt (hopsz, 2 figyelmeztetést kaptál, ajajj, valaki nagyon kivételezett veled...), ezért normál esetben ugye erre (figyi, 5 kör, 12 kör után ->) 24 körös kitiltásnak kellett volna jönnie. És szemmel láthatóan direkt ki akar veled valaki szúrni, mert nem ennyit kaptál, csak 5 kört. Azt a gonosz embert, aki állandóan ki akar veled szúrni, nahát...

Ezek után azt várnám, hogy "kössz", vagy bármi. Esetleg semmi. De semmiképp nem az, hogy még nekiállj ezen problémázni, hogy miért lettél sokkal enyhébben kitiltva, mint ahogy kellett volna. Úgyhogy az a tiltás már bizony nem élvezett semmiféle "kedvezményt".
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1623  
Old 11-11-2010, 17:29
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Amit fent leírtál, az teljesen normális, ez így van rendjén.

Hogy a belső fórumokon mi az elfogadható stílus és mi nem, az a fórumgazdák hatásköre, ezt csak nagyon kivételes esetben bírálom felül. Ha az a stílus nem tetszik, akkor kilépsz az adott fórumról. Ha egyik fórum stílusa se tetszik, akkor létrehozol egy sajátot, ahol te határozod meg, hogy mi az elfogadható, és mi nem.

Szabályszegéseknek nincs helye egyik fórumon sem, az minden esetben szankcionálásra kerül, akkor is, ha a fórumgazda szerint nincs vele semmi probléma.



Ezek szerint bárki létrehozhat, egy kifejezetten kezdőknek szánt, nyilvános fórumot, ahova minden új regelő automata meghívást kap? És ott olyan szabályokat alkot, és azt rak ki/tilt ki akit éppen úri kedve tartja? Mert szeretnék egy ilyet akkor én is...
Reply With Quote
  #1624  
Old 11-11-2010, 17:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Ezek szerint bárki létrehozhat, egy kifejezetten kezdőknek szánt, nyilvános fórumot, ahova minden új regelő automata meghívást kap? És ott olyan szabályokat alkot, és azt rak ki/tilt ki akit éppen úri kedve tartja? Mert szeretnék egy ilyet akkor én is...
Nem .
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1625  
Old 11-11-2010, 17:35
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem .
Gondolom azért nem, mert feltételezed az ilyenről, hogy betartja az alapvető normákat, amit mindenki mástól megkövetelsz a hódítóban nem? Nincs bajom a kivételezéssel, csak jó lenne felsorolni azokat az országokat, hogy tudjam kivel nem érdemes csatázni/levelezni/fórumozni, mert a végén kitiltás jár minden apróságért...
Meg az is jó lenne, ha halandó ember nem nyomkodhatná a jelentés gombot, meg nem jelenthetne be jkszt/földleadást mert azt sem úgy vesszük ám figyelembe, hanem először megnézzük kit jelentenek fel.
Tudom sarkosan fogalmaztam, de attól még jelen van, csak az a kísérő szöveg, hogy "nem bizonyítható" a csalás...
Reply With Quote
  #1626  
Old 11-11-2010, 17:38
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt pedig végképp sajnálom, hogy van, aki még a tetszését is kifejezi amellett, hogy a Hódítóban lehessen egymással személyeskedni, és egymás magánéletében vájkálni.

Nem lehet. Ezt viszont nem sajnálom, hanem kifejezetten örülök neki, hogy nem lehet.
Én a hsz iránt fejeztem ki "tetszésemet", az én értelmezésem szerint
És pont majdnem ugyanazt akartam írni, amit most Rrrr.

Vagyis:
Nekem is vannak régebbi játékos ismerőseim, akik azért hagyták abba, mert az országa tönkre lett téve x kör tiltásokkal, olyan dolgok miatt, ami nevetséges, míg a te "kedvenceid" durvább beszólásokért még figyelmeztetést se kaptak.

És akkor még nem beszéltem arról, hogy anno az első orim egyike, röpke pár hét után anarchba végezte "jksz" miatt, amit a mai napig nem értek...

De én most nem is megyek bele mélyebben a témába, mert mindig a rövidebbet húzom veled szemben

A "kör" tagjaitól meg jöhetnek a lefele kezek!
Reply With Quote
  #1627  
Old 11-11-2010, 17:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Nincs bajom a kivételezéssel, csak jó lenne felsorolni azokat az országokat, hogy tudjam kivel nem érdemes csatázni/levelezni/fórumozni, mert a végén kitiltás jár minden apróságért...
Tessék rögtön egy, a ma délutánig: Amadeus Álma (#535773) [2/B]

Ez az ország sajnos saját kérésre lekerült a listáról, hiszen tiltakoztál a kitiltás rövidsége ellen, így a továbbiakban nincs semmiféle mérlegelés, hogy vajon ér-e ez a tiltás valóban 24 kört, majd 72-t, majd 168-at, csak azért, mert a tiltások darabszáma miatt az jön. Ha az jön, akkor az jön.

Van mostanra már jópár ország, akik "kérték", hogy ne legyen velük szemben ilyen mérlegelés, és azonnal a magasabb szankciót kapják.

Kultúrált esetben mindenki más élvezi a kivételezést.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1628  
Old 11-11-2010, 17:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ricsi- View Post
míg a te "kedvenceid" durvább beszólásokért még figyelmeztetést se kaptak.
Egyre kíváncsibb vagyok, hogy kik ezek az állítólagos kedvencek. Írjátok már össze, hátha cserébe meghívnak valamire.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1629  
Old 11-11-2010, 17:42
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egyre kíváncsibb vagyok, hogy kik ezek az állítólagos kedvencek. Írjátok már össze, hátha cserébe meghívnak valamire.
A pontos listát, sajnos csak te tudhatod, de nem bánnám a közhírré tennéd
Reply With Quote
  #1630  
Old 11-11-2010, 17:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ricsi- View Post
A pontos listát, sajnos csak te tudhatod, de nem bánnám a közhírré tennéd
Egy apró kérdésem lenne. Ha szerinted itt húúú, mekkora csalások mennek, és persze szerinted nyilván én is nyakig benne vagyok, akkor: miért játszol?

Kényszerít erre valaki? Vagy mazochista vagy, hogy egy általad tiszta csalásnak vélt helyen játssz? Vagy mi más oka lehet ennek?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítós dühöngő :D Never Fontos események 113 08-07-2008 08:04
Hódítós tali Tatabányán Andrew Bulik 521 03-06-2008 14:56
A Prímposta visszautasítja a hódítós értesítőt mit tegyek? BigPi Általános beszélgetés Hódítós témákban 3 08-28-2007 17:41
Pultoslány kerestetik (vagy srác a lényeg, hogy Hódítós legyen!) monro Egyéb 31 06-15-2007 01:12
Szkarabeusz Söröző Heti Hódítós tali és ulti :D monro Bulik 10 10-30-2006 09:31


All times are GMT +1. The time now is 08:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu