Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 08-05-2010, 16:53
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ok süti mond, hogy ütnél be egy 30/30as elfet 10-15k hekin "piac nélkül"?
nem tom nem szamoltam, de azt hiszem leginkabb sehogy , szerintem piaccal is nehezen utom be, bar a titok talan abban van, hogy ork legyek 8 tabornokkal.. lehet az konnyít a dolgon.. nem?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 08-05-2010, 17:07
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
nem tom nem szamoltam, de azt hiszem leginkabb sehogy , szerintem piaccal is nehezen utom be, bar a titok talan abban van, hogy ork legyek 8 tabornokkal.. lehet az konnyít a dolgon.. nem?
jelenleg is nehézkes, de ha piac se lenne szinte lehetetlen lenne.. és mivel A 70%-a elf elég nehézkessé válna a játék.. bár igaz a nagy vagyonosok többnyire most se elfeket vernek, mert el tudnak fokozni, ha kisérik őket..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #53  
Old 08-05-2010, 17:19
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Azt tudom ha rendszeresen buknám a piacról visszajövő cuccom bizonyos részét, eszembe se jutna termelni a piacra, és szerintem másnak se. Így mivel mindenki bányát meg tanyát tartana (mert a piacon nincs cucc), ahelyett hogy tf orikkal csapkolódnának, beindul majd a felfedezősdi. A játék halála lenne. Kb olyan csúfos piacok lennének mint az egyik kis csoportban, full üres, ami van meg 20* annyiért mint a többi csoportban. Ezen kellene elgondolkodni.
Reply With Quote
  #54  
Old 08-05-2010, 18:56
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by andriss View Post
Amúgy, ha mindenáron a tartalékok ellen vagy akkor első sorban az oriban elférő pénzhatárt kéne feljebb tornázni, mert A-ban nem ér sokat négy milliárd... De még ezzel is csak mérsékelnéd a káros hatásokat, így sem érné meg!

Ezzel a szabállyal mindenhol kinyírnád a játékot!! Alapjaiban rengetné meg a mostan stratégiákat! Ahogy Rob mondta: olyan lenne, mintha a hód helyett csinálnál egy másik játékot!
Mondjuk az elférő pénz mennyisége szintenként nőhetne, az nem rossz 5let.
Reply With Quote
  #55  
Old 08-05-2010, 19:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Mondjuk az elférő pénz mennyisége szintenként nőhetne, az nem rossz 5let.
De-de, nagyon is rossz ötlet. Akkor semmi, de semmi nem lenne, ami meggátolná a most top országokat abban, hogy úgy elhúzzanak, hogy soha senki be nem éri őket.

Így most csak ugyanannyi pénzük lehet, amennyit pár hónap alatt Te is össze tudsz szedni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #56  
Old 08-05-2010, 19:14
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Üdv

Régebben még levlistán vetette fel valaki, hogy az A-ban a seregpiacon max annyi egység lehessen kint, mint a csoportban lévő összes barakk férőhelye. Nekem ez az ötlet tetszett akkor mert életképesebb országokat kellett volna építeni. És javulna a hadi-toli-vari országok aránya is.
Ezen nem lenne érdemes gondolkodni?
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
  #57  
Old 08-05-2010, 19:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Régebben még levlistán vetette fel valaki, hogy az A-ban a seregpiacon max annyi egység lehessen kint, mint a csoportban lévő összes barakk férőhelye. Nekem ez az ötlet tetszett akkor mert életképesebb országokat kellett volna építeni. És javulna a hadi-toli-vari országok aránya is.
Ezen nem lenne érdemes gondolkodni?
Nem emlékszem ugyan ilyen javaslatra, de már így elsőre ki tudom játszani: megkérek pár ismerőst, akik már úgyse játszanak, hogy 100%-os barakkos országokat tegyenek szabira, vagy simán hagyják SZK-n őket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #58  
Old 08-05-2010, 19:17
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Üdv

Régebben még levlistán vetette fel valaki, hogy az A-ban a seregpiacon max annyi egység lehessen kint, mint a csoportban lévő összes barakk férőhelye. Nekem ez az ötlet tetszett akkor mert életképesebb országokat kellett volna építeni. És javulna a hadi-toli-vari országok aránya is.
Ezen nem lenne érdemes gondolkodni?

Szerintem mindenen érdemes gondolkodni, de mivan ha bemegyek pusztira valakihez és lerombolok 50barakkot? Akkor kinek az egysége megy el piacról?
Reply With Quote
  #59  
Old 08-05-2010, 19:30
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Valószínű itt sokan félreértik (akarva/akaratlanul) a témát. Nem az a cél, hogy megszüntessük a tartalékokat. Valami olyasféle egyensúlyt kéne létrehozni, hogy akinek már most horribilis készlete van, az ne tudja hátráltatni a többiekket vele. (pl. senkinek nem tetszett, hogy rendszeresen elúsztatták a tekiket mondjuk G-ben, és bejött az újrázás korlátozása téma, ami szerintem természetes) Azt is valószínűnek tartom, hogy soha az életben nem lesz szüksége senkinek 500millió íjászra, mégis lehet olyan akinek ennyije van piacon.
Valami határt kéne húzni, olyasmit hogy adott egységet még megérje piacon tartani az eladás szándéka nélkül, de egy horror mennyiséget már ne.
Nem is világmegváltó ötletként inditottam a topicot, csak hogy beszéljünk róla, ha már a szabály nyilvánvalóan az, hogy a piac nem raktár. Tudom sokféleképpen lehet értelmezni, meg mindennek két oldala van stb... Nem irigykedem azokra sem, akik kemény 10évi jelenléttel "összekuporgatták" a horror tartalékot, csak nem látom értelmét hogy minek. Én is 10éve játszom, és az elmúlt 8évben egyszerüen nem volt szükségem sosem 10yardnál többre. (ehhez hozzá tartozik, hogy sokáig nem szerettem az A-csopit, és B-ből mindig töröltem. Amikor meg lehetett fordulni A-s megfelelt ország nélkül is, nah akkor az rövid ideig tartott )
Szóval inkább saját véleményekre lennék/lennénk kíváncsiak, mint arra milyen szellemesen lehet a más ötletét fikázni
Aztán egyszer csak lehet lesz olyan, ami mindenkinek tetszik...
Reply With Quote
  #60  
Old 08-05-2010, 19:43
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Várom az ötleteket, hogyan tartassuk be a SZABÁLYT????
nem tetszik az alapötlet, ja hogy a szabályt hogy tartsuk be?? majd akkor érdemes beszélni róla ha a max. pénz lehet több mint 4,2 valamennyi milliárd

10 ezer hekin vagy azért kíváncsi lennék sereget ugyan hogy cserélnél, vagy mondjuk hogy töltöd fel magadat mondjuk egy 60%-os barakkal??
és nem is vagy kihegyezve
igy el elveszthetem az egészet ha éppen roszkor jön vissza, elég nagy a kockázat, ha az alap felállást nézem

semmi lehuzást nem irtam, én nem 1 éve játszom és nem vagyok profi se, mielőtt megsértödsz azért irom
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 18:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 02:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 17:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 13:43


All times are GMT +1. The time now is 15:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu