Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #471  
Old 11-14-2012, 21:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Maradjatok a témánál. Köszi.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #472  
Old 11-14-2012, 21:50
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

visszatérnék ahhoz a felvetéshez, hogy átlophatóvá kellene tenni a bankokat.

a piac korlátozása eszméletlen felfordulással járna, nem hiszem, hogy ez járható út. ugyanakkor való igaz, hogy a javak kockázatmentes összeszedése, (tekiírás 200-on), majd lophatatlanná tétele (piac) nem tesz jót a játéknak. itt jönnének be a bankok.

megírja valaki a csillió tekercset, majd az eszméletlen vagyonnal elindul világot hódítani. a piacon biztonságban lévő tekercstömeggel nem megy semmire. pénzzé kell tennie időről időre valamennyit, hogy lovat, kaját, akármit vegyen. és pénzt kell benntartania az országban, mert ha kellene a védéshez 6K íj, akkor azzal nem megy semmire, hogy az ára ott van a piacon tekiben.

ha a vagyona nem is, de a forgótőkéje legyen lopható, és máris izgalmasabb a játék, nem feltétlen a végtelen tartalék dönt minden esetben, és a feles is erőre kaphat.

legyenek a bankok valamilyen szinten átlophatóak a félelf számára. akkor a feles a szöviben már nem csak pénzszerzésre és infoszerzésre lenne használható, hanem egy új taktikai elemet is jelenthetne. pl az ellenfél seregcseréjét megakadályozza azzal, ha jó időben kilopja az erre benntartott pénzt.
Reply With Quote
  #473  
Old 11-16-2012, 21:04
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Félelf


Árnyak:Ha a varázslat aktív, akkor a tolvajok ereje megnő a lakosság 40%-ával, de maximum a tolvajok 30%-ával. (10000 lakos, 1000 tolvaj esetén 1300 a tolvajérték. 1000 lakos, 10000 tolvaj esetén 10400 a tolvajérték) Míg tart a varázlsat, minden haszonszerző- és ártó (kivéve: gyújtás) tolvajakació 100%-al hatékonyabb.

Előnyök

a tolvajok készültsége kevésbé csökken akciónként,
az információszerző varázslatok 10%-kal kevesebb rúnát igényelnek,
védőereje 10%-kal magasabb,
a tolvajlás és lakáshelyzet területén elérhető maximum 40%,
a tolvajlási tudománytekercsek írása 50%-kal olcsóbb.

Hátrányok:

az adóbevétel 10%-kal alacsonyabb,
a támadóerő 10%-kal alacsonyabb,
a támadó varázslatok 30%-kal több rúnába kerülnek,
a tudománytekercsek írása 10%-kal drágább.


Ember:

Tükörvarázs: A varázslat időtartama alatt minden ártó varázslatot visszatükröz. Mivel a varázslat burokként védi az országot, így nehezebb bejutni is oda. A varázslat hatása alatt minden, az ember ellen irányuló katonai akció (ide tartozik a földszerzés, fosztogatás és a mészárlás) 40%-kal kisebb hatásfokú.

Előnyök:

nincs

Hátrányok:

nincs

Szándékosan tettem ide az embert is, mert véleményem szerint a felessel párhuzamosan kell kezelni. A fent említett javaslatok alapján lenne egy olyan feles, ami kimondottam "tolvaj" tolvaj lehetne; sunyi, allattomos, viszonylagos távolból rövid idő alatt nagy károkat tudna okozni, viszont hadi téren továbbra is fogható lenne.
Továbbá lehetne mellette egy olyan "túlélő" ember, amit vari oldalról aktív faji mellett sehogy, hadi úton is csak nagyon nehezen lehetne kezelni. Viszont a tolvajai hoznák az abszolút normát azaz maradna továbbra is a kontroll faj a játékban.

Szerintem a piachoz egyáltalán nem kellene hozzányúlni, én sem örülnék, hogy a nagy nehezen összelopkodott tekijeim "kint is kopjanak".

A bankok átlopásáról csak annyit:
Van felesem és első kézből tapasztalom, hogy a bankok lehetetlenné teszik a kp lopást, ez tény. DE badarság lenne kijelenteni, hogy ez CSAK a hadisok privilégiuma. 5ik szinten vagy teki írással vagy annak az ellopásával lehet nagy zsét szerezni. Ha megvan az alaptőke akkor a 4ik-től kezdve akár egy feles is szaladgálhat 2-3 yarddal, ha akar. A hadisok sem tudnak mástól pénzt lopni max fosztani, de kérdem én: ha valakiről lefosztanak 1-2 yadot, az nem érdemli meg? Nézzen távolt és rejtse el. Ugyan ez igaz bármely fajra is beállítottságtól függetlenül. Ami a bankokkal kapcsolatban viszont tényleg logikátlannak tartok az az, hogy emberhiány mellett is működnek. Nah ez hatalmas WTF!?. Nem elég, hogy kevés kell belőle, hogy maximális védelmet nyújtson de még ember sem szükséges a működéséhez... esély sincs arra, hogy emberhiányt okozzunk és annak köszönhetően lopjunk pénzt...

... de nem. A többség egyből a nagy zsét akarja, semmi taktika semmi gondolkodás és erőfeszítés.

Last edited by Akira; 11-16-2012 at 21:08..
Reply With Quote
  #474  
Old 11-16-2012, 21:57
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Akira View Post
Ami a bankokkal kapcsolatban viszont tényleg logikátlannak tartok az az, hogy emberhiány mellett is működnek. Nah ez hatalmas WTF!?. Nem elég, hogy kevés kell belőle, hogy maximális védelmet nyújtson de még ember sem szükséges a működéséhez... esély sincs arra, hogy emberhiányt okozzunk és annak köszönhetően lopjunk pénzt...
A kis húsz bankodat berakod a barakkok elé legfelülre az intézőbe, aztán csináljon neked emberhiányt aki tud.
Egy ilyen változtatásnak az égvilágon semmi jelentősége nem lenne.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #475  
Old 11-16-2012, 22:26
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Elsőre a 100%-al hatékonyabb tolizás kicsit durvának hangzik(főleg emberlopással lehet vicceskedni, ha éjszaka kilopom a cp lakosságának úgy 70%át, majd az ürssé váló országra szépen megy vagy 25 sereg

Ezt leszámítva viszont szerintem nem rossz megoldás az se, ha a félelfet úgy erősítenénk, hogy hatékonyabbak az akciói.

Viszont az ember ezzel a 40%os védelemmel egy ilyen félelf mellett továbbra is használhatatlan lenne, mert a feles még a jelenleginél is erősebb lenne az emberhez képest. Mf ember meg nem lenne alternatíva az elfhez képest mondjuk, mert hiába ütnek feleannyit, ha háromszor több támadást kapok.
Reply With Quote
  #476  
Old 11-16-2012, 23:09
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Akira:

-Az ork is le tudja lopni a tekiírót, pont mint a félelf. Ugyanúgy kell csinálni minden fajjal. Ne ettől legyen már használható és jó faj a félelf.

-Az, hogy "A többség egyből a nagy zsét akarja, semmi taktika semmi gondolkodás és erőfeszítés.".... hát mit mondjak rá? Pofátlanság?
Szerinted egy tolvajjal érdemben lopni kapzsiság? 200 hekin tekizni ellenben marha nagy stratégia, és erre akarod kényszeríteni a félelfeket is. Látszik, hogy hol tart a játék.

-A 100% hatásfok príma, de minek? A semmi 300%-a is semmi. Nem az a baj, hogy egyszerre keveset hozok el valakitől, hanem, hogy semmi sincs az országában. Illetve ami van, az lophatatlan. Egyedül a katonagyiloknál látnám ennek némi hasznát.

-Az emberhiányra már kitértek. Felülre raknák a bankot és kész. Esetleg kicsit több házat kell tartani kis hekin, és probléma megoldva. Bár ettől függetlenül függetlenül szerintem is hiba, hogy nem kell alá ember.



A félelf bank-átlopására már született egy jó ötlet. Max 30%-ban tudná átlopni, de azt is csak akkor ha legalább 2-3szor nagyobb a toliereje. Ez megélhetésnek jó lenne, és közben nem borítja meg a játékot, nyugodtan lehet benn pénzt tartani, csak nem lesz lophatatlan.

A másik ami tetszett még -bár már nem tudom kinek az ötlete volt-, hogy a kocsmákba kétszer annyi tolvaj férjen. Így több hely jutna egyéb épületnek. Bár én inkább a templomoknak adnám ezt a bónuszt. Mert sok kocsmát tartani alapból muszáj a katmorál miatt.
Reply With Quote
  #477  
Old 11-17-2012, 03:30
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A másik ami tetszett még -bár már nem tudom kinek az ötlete volt-, hogy a kocsmákba kétszer annyi tolvaj férjen. Így több hely jutna egyéb épületnek. Bár én inkább a templomoknak adnám ezt a bónuszt. Mert sok kocsmát tartani alapból muszáj a katmorál miatt.
akkor a félelf most legyen varis faj? tolis faj. emellett kardoskodtok. ne kapjon már varibónuszt.. ez alapvetően a hiba a felesekben hogy variban sebezhetetlenek akarnak lenni

Quote:
Originally Posted by Akira View Post
Ami a bankokkal kapcsolatban viszont tényleg logikátlannak tartok az az, hogy emberhiány mellett is működnek. Nah ez hatalmas WTF!?. Nem elég, hogy kevés kell belőle, hogy maximális védelmet nyújtson de még ember sem szükséges a működéséhez... esély sincs arra, hogy emberhiányt okozzunk és annak köszönhetően lopjunk pénzt...
"körváltás között egyik épületbe sem kell ember" by Ati, értelmetlen lenne változtatni, és valószínűleg technikailag sem egyszerű. mert hogy akkor már a sereg is menjen el ha túltöltöd, nem?

Quote:
Originally Posted by Akira View Post
Félelf


Árnyak:Ha a varázslat aktív, akkor a tolvajok ereje megnő a lakosság 40%-ával, de maximum a tolvajok 30%-ával. (10000 lakos, 1000 tolvaj esetén 1300 a tolvajérték. 1000 lakos, 10000 tolvaj esetén 10400 a tolvajérték) Míg tart a varázlsat, minden haszonszerző- és ártó (kivéve: gyújtás) tolvajakació 100%-al hatékonyabb.

Előnyök

a tolvajok készültsége kevésbé csökken akciónként,
az információszerző varázslatok 10%-kal kevesebb rúnát igényelnek,
védőereje 10%-kal magasabb,
a tolvajlás és lakáshelyzet területén elérhető maximum 40%,
a tolvajlási tudománytekercsek írása 50%-kal olcsóbb.

Hátrányok:

az adóbevétel 10%-kal alacsonyabb,
a támadóerő 10%-kal alacsonyabb,
a támadó varázslatok 30%-kal több rúnába kerülnek,
a tudománytekercsek írása 10%-kal drágább.


Ember:

Tükörvarázs: A varázslat időtartama alatt minden ártó varázslatot visszatükröz. Mivel a varázslat burokként védi az országot, így nehezebb bejutni is oda. A varázslat hatása alatt minden, az ember ellen irányuló katonai akció (ide tartozik a földszerzés, fosztogatás és a mészárlás) 40%-kal kisebb hatásfokú.
minden ártó az azért komoly, szerintem pont jó az 5x is. ha bever boldog boldogtalan tök mind1 hogy mekkoárákat ütöget beléd. szerintem az ember tipikus haditoli faj kéne legyen, máshol már írtam, hogy az embert egy 40% minden teki ezt megoldaná csak egyesek azt hiszik az olyan mint a gnóm. ^^
mondjuk én a infoszerzőket sőt a toliakciókat is visszatükröztetném valamilyen mértékben, úgy már vicces faj lenne akár a 30% tekivel is.

félelf "problémáját" nem az ártó akciók hatékonyságának növelése oldja meg, hanem a könnyebb haszonszerzők (de 400k pénzt lopsz vagy 800kt az oly mind1 sztem). vagy az emberek hozzáállása változzon és valaki kezdjen el jól játszani a felesek közül...

Last edited by Surranohalal; 11-17-2012 at 03:36..
Reply With Quote
  #478  
Old 11-17-2012, 09:38
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
akkor a félelf most legyen varis faj? tolis faj. emellett kardoskodtok. ne kapjon már varibónuszt.. ez alapvetően a hiba a felesekben hogy variban sebezhetetlenek akarnak lenni
Ne vedd sértésnek kérlek, de te még mindig nem tudsz felessel játszani. A felesnek muszáj sok templomot tartania. A kézikönyvben olvasott 11-12% templom badarság. Szórakozhatsz te ennyi templommal, de akkor nyugodtan elkönyvelheted, hogy a tolvajaidat igen ritkán tudod használni. Egy felesnek 17-20% templom kell legalább. Kis hekin, ahol még lehet teljesen TF, akár több i mehet. Magasabb hekin már lehet kicsit lazítani, de azért ott sem mehet 8%-ra, mint amit te elképzelsz. És a varik nagyon sok helyet foglalnak, amihez rengeteg kocsma kell(hogy a morál magas legyen..

Ha a kocsmák férőhelyét duplázzuk meg, akkor kevesebb kocsma kell, ami negatívan hatna a morálra. Márpedig ütni nemigen tud a feles, így kicsit macerás lenne a dolog.

( Gyakorlati példa: L-ben most kicsit lazít a félelfem, csupán 17% templomom van, mégis van pár olyan félelf akit nem tudok begömbölni ennyivel. Hát még pár óriást. Elég ciki az amikor az ellen szövijének félelfe befed, aztán még tolvajokkal is vandálkodik nálam. )

OFF:Az a mondat miszerint "vagy az emberek hozzáállása változzon és valaki kezdjen el jól játszani a felesek közül..." felettébb tréfás. Tekintve, hogy az általad megadott éplistából látszik, hogy halvány lövésed sincs a fajról. Nem hiszem, hogy ilyen leereszkedő stílusban kéne beszélned, főleg mivel gyanítom ki vagy, és azt is tudom mikor kezdted a játékot. Szóval amíg Remi-Tsobi-Pool-stb. megengedheti ezt magának, te még abszolút nem. Ezt jó lenne észben tartani.

Last edited by RastArtist; 11-17-2012 at 10:52..
Reply With Quote
  #479  
Old 11-17-2012, 11:07
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Ne vedd sértésnek kérlek, de te még mindig nem tudsz felessel játszani. A felesnek muszáj sok templomot tartania. A kézikönyvben olvasott 11-12% templom badarság. Szórakozhatsz te ennyi templommal, de akkor nyugodtan elkönyvelheted, hogy a tolvajaidat igen ritkán tudod használni. Egy felesnek 17-20% templom kell legalább. Kis hekin, ahol még lehet teljesen TF, akár több i mehet. Magasabb hekin már lehet kicsit lazítani, de azért ott sem mehet 8%-ra, mint amit te elképzelsz. És a varik nagyon sok helyet foglalnak, amihez rengeteg kocsma kell(hogy a morál magas legyen..

Ha a kocsmák férőhelyét duplázzuk meg, akkor kevesebb kocsma kell, ami negatívan hatna a morálra. Márpedig ütni nemigen tud a feles, így kicsit macerás lenne a dolog.

( Gyakorlati példa: L-ben most kicsit lazít a félelfem, csupán 17% templomom van, mégis van pár olyan félelf akit nem tudok begömbölni ennyivel. Hát még pár óriást. Elég ciki az amikor az ellen szövijének félelfe befed, aztán még tolvajokkal is vandálkodik nálam. )

OFF:Az a mondat miszerint "vagy az emberek hozzáállása változzon és valaki kezdjen el jól játszani a felesek közül..." felettébb tréfás. Tekintve, hogy az általad megadott éplistából látszik, hogy halvány lövésed sincs a fajról. Nem hiszem, hogy ilyen leereszkedő stílusban kéne beszélned, főleg mivel gyanítom ki vagy, és azt is tudom mikor kezdted a játékot. Szóval amíg Remi-Tsobi-Pool-stb. megengedheti ezt magának, te még abszolút nem. Ezt jó lenne észben tartani.
elárulom, hogy 2002ben kezdtem és azt is hogy ég világon semmit nem jelent ki mikor kezdte. tudom hogy kell játszani egy felessel, méghozzá alkalmazkodni kell, mint akármelyik másik fajjal. ha 20-21% templomos óriásokat fogni akarod meg mindenkit még tolikkal is, akkor jóhogy játszhatatlan lesz.. mert le leszel radírozva a térképről. ennyi
ezt kell felfogni. valóban rég voltam félelfel, viszont leradíroztam az elmúlt évben csak L-ben kb 20-25t a térképről eddig, mivel nem életképesen voltak felépítve.

ti olyan felest akartok, aki hadilag túlél, tud lopni mindent és mindenkitől, és persze mégcsak gömbözni se tudja senki. röhej

ha meg "legyen sereggel üthető" félelfet akarunk akkor tökéletesen jó ahogy most van, mert ugyebár akkor napi 1 yardot simán elépítkezhetsz és tök mind1 mennyit lopsz ezután

szóval gondolj bele, ha 280 vari férne egy templomban, akkor vajon melyik faj lenne a varis? az óriást kikukázhatnánk az 100%.
Reply With Quote
  #480  
Old 11-17-2012, 11:17
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
( Gyakorlati példa: L-ben most kicsit lazít a félelfem, csupán 17% templomom van, mégis van pár olyan félelf akit nem tudok begömbölni ennyivel. Hát még pár óriást. Elég ciki az amikor az ellen szövijének félelfe befed, aztán még tolvajokkal is vandálkodik nálam. )
szoval a jatszhatatlan es haszontalan felelfbol nem is keves van???
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 16:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu