Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-23-2006, 17:46
Sabee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Szabadság

Sziasztok!

Egyszer már írtam ezzel a témával kapcsolatban, de lehet, hogy nem teljesen jól kezelem a fórumot, és elveszett...?
Mindenesetre ismételten felvetem, lécci, szóljatok hozzá:
nos, a problémám a 72 órás kötelező minimum szabadsággal van...nem lenne elég mondjuk 48 óra?! Ugyanis mi, akik egyelőre otthonról sajnos még nem tudunk játszani elég nagy gondban vagyunk, mivel hétvégére kénytelenek vagyunk szabadságra küldeni az országot, viszont a 72 óra miatt igazából egy héten jó esetben csak 4 napot tudunk játszani ...nekem sokat jelent ez a játék, szeretnék péntekenként is nyugodtan estig játszani és ne kelljen már reggel elküldeni az országot, ha hétfőn már csatlakozni szeretnék!
Szerintem (remélem) még nagyon sokan küszködünk ezzel a problémával, amit elég fontosnak tartok, nem holmi esztétikai vagy más jellegű megoldandó dologról van szó, úgyhogy kérlek benneteket, reagáljatok rá minél többen, hátha tényleg el tudjuk érni a fejlesztőknél, hogy segítsenek nekünk
Köszi!

Sziasztok
Sponsored Links
  #2  
Old 05-23-2006, 18:07
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem nem számít h mennyi a minimum ha elmegyek szabira akkor az heteket jelent. Támogatom az ötleted ha ez segít neked. Egy nap ide vagy ode nem teljesen mind1? Ha nem akk javítsatok ki
  #3  
Old 05-23-2006, 18:26
Sabee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szia Penya!

Nem a hosszú (nyári, téli stb.) szabikra gondolok, hanem arra, hogy tegyük fel játszom hétfőtől ugyebár (természetesen munkahelyről ), de mivel otthon egyelőre nincs gépem meg netem, hétvégékre inkább mindig szabira megyek, nehogy hétfőn esetleg ne ismerjek az orimra...de ugye, ha már hétfőn reggel újból csatlakozni szeretnék, péntek reggel ki kell küldjem az orit a 72 óra miatt, vagyis pénteken már egyáltalán nem tudok játszani...ha meg netán a pénteket végigjátszom, akkor ugyebár hétfőn még nem tudok visszajönni, csak kedd reggel ...és a szabadság alatt a tettvágy meg majd' szétfeszít, alig várom már a következő munkanapot, ami azért nem semmi, igaz? ...és ez így megy hétről hétre...
Nos, természetesnek tartom, hogy aki otthonról is tud játszani, annak ez a probléma eszébe sem jut, de mint azt említettem, nagyon szeretem ezt a játékot és sokat jelent nekem, és számomra igenis sokat számít, hogy tulajdonképpen tényleg csak hetente kb. 4 napig tudom űzni
Mindenesetre nagyon köszi a támogatásodat, remélem, nemsokára hatalmas táborra teszek szert ilyen játékosokból, mint Te vagy

Üdv.: Sabee
  #4  
Old 05-23-2006, 19:08
Sabee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szia Penya!

Nem a hosszú (nyári, téli stb.) szabikra gondolok, hanem arra, hogy tegyük fel játszom hétfőtől ugyebár (természetesen munkahelyről ), de mivel otthon egyelőre nincs gépem meg netem, hétvégékre inkább mindig szabira megyek, nehogy hétfőn esetleg ne ismerjek az orimra...de ugye, ha már hétfőn reggel újból csatlakozni szeretnék, péntek reggel ki kell küldjem az orit a 72 óra miatt, vagyis pénteken már egyáltalán nem tudok játszani...ha meg netán a pénteket végigjátszom, akkor ugyebár hétfőn még nem tudok visszajönni, csak kedd reggel ...és a szabadság alatt a tettvágy meg majd' szétfeszít, alig várom már a következő munkanapot, ami azért nem semmi, igaz? ...és ez így megy hétről hétre...
Nos, természetesnek tartom, hogy aki otthonról is tud játszani, annak ez a probléma eszébe sem jut, de mint azt említettem, nagyon szeretem ezt a játékot és sokat jelent nekem, és számomra igenis sokat számít, hogy tulajdonképpen tényleg csak hetente kb. 4 napig tudom űzni
Mindenesetre nagyon köszi a támogatásodat, remélem, nemsokára hatalmas táborra teszek szert ilyen játékosokból, mint Te vagy

Üdv.: Sabee
  #5  
Old 05-23-2006, 21:04
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez már korábban rengetegszer felmerült és szerintem nem lesz változás. Ati mindig határozottan ellenezte.
  #6  
Old 05-23-2006, 22:00
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

engem sem nagyon érint a téma, de támogatom...
régebb nekem is volt 1 szövim, aki hétvégére szabira kellett menjen, és kissé zavart, hogy heti 4 napot játszhatott... a szöviből meg nem akartuk kitenni, mert nagyon jó fej volt.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #7  
Old 05-23-2006, 22:00
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Szerintem sincs sok értelme a 72órás szabinak, nyugodtan lehetne 48.. én örülnék neki. De nem lesz ilyen egyhamar, úgy érzem.
  #8  
Old 05-24-2006, 08:19
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Elég sokszor felmerült már ez a téma a hódító történetében..., viszont az ellenérvekre nem emlékszem.
Annak ellenére, hogy támogatom a 48 órát (nekem is jól jött volna ill. jól jönne párszor), de szerintem ugrásszerűen megnőne a szabadságok száma.

Sabee: ez egy tipikus esete a szavazás opciónak. Hozz létre egy szavazást 48 vs.72, hogy érdemes-e egyáltalán feszegetni a témát.
  #9  
Old 05-24-2006, 08:42
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Elég sokszor felmerült már ez a téma a hódító történetében..., viszont az ellenérvekre nem emlékszem.
Annak ellenére, hogy támogatom a 48 órát (nekem is jól jött volna ill. jól jönne párszor), de szerintem ugrásszerűen megnőne a szabadságok száma.
Az volt Ati ellenérve, hogy az otthonról játszók hátrányba kerülnének, mert hétvégén, amikor végre van idejük játszani, sokkal kevesebb ellenfél lenne.
  #10  
Old 05-24-2006, 08:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

A 72 órát nem csökkenteni, hanem maximum NÖVELNI kellene.

Ez folyamatos vesszőparipám, így csökkentve egészen biztosan nem lesz.

Azt hiszem ezen a fórumon még nem írtam le, hogy miért, úgyhogy most leírom, aztán ezzel a témát elvetettnek is nyilvánítom.

Lehet, hogy ez a leírás nagyon zanzásított, de már több tucatszor elmondtam, hogy miért nem lesz csökkentve.

Szóval...

Adottak a munkahelyi játékosok, akik hétköznap játszanak heti 5 nap, napi 8 órát, az 40 óra per hét. Ők ilyenkor támadhatnak mindenkit. Azokat is, akik csak este tudnak otthonról játszani.

Adottak az otthonról játszok, akik munkából hazamennek, mondjuk 8 óra után 2 órát utaznak, 8 órát alszanak, 2 órát fürdenek, tévéznek, esznek, 2 órát eltöltenek a családdal, gyerekekkel, marad 2 órájuk hétköznap játékra, az 10 óra per hét.

Hétvégén végre játszhatnának, és a 30 óra lemaradást behozhatnák, de a munkahelyi játékosok elmennek szabadságra. Pedik a munkahelyiek folyamatosan támadják az otthonról játszókat hétköznap. Amikor vissza lehetne nekik ütni, akkor viszont elmennek szabadságra.

Ez az otthonról játszóknak hatalmas hátrány.

Éppen ezért a hétvégére szabadságra menést semmiképpen nem szabad előnyben részesíteni. Ha valaki nem épít olyan országot, ami kibír 2 napot, akkor az az ország nem életképes, és teljesen normális dolog, hogy szétszedik hétvégén.

Most a hétvégére szabadságra menőknek csak egy nagyon pici hátrányuk származik abból, hogy hétvégére szabadságra mennek, ez az egy nap, amíg nem tudnak játszani.

Sajnos még ez is édeskevés, és sokan elmennek így is hétvégére szabadságra, ezért mondom, hogy ha valamilyen irányban ezt változtatni kell, akkor az a szabadság minimális idejének NÖVELÉSE, hogy még kevésbé érje meg szabadságra menni.

Csökkentve ez semmiképpen nem lesz, hiszen az óriási diszkrimináció lenne az otthoni (dolgozó, de munkahelyen nethez hozzá nem férő; tanuló; stb.) játékosokkal szemben.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf specvari Artúr Elvetett javaslatok 147 06-14-2006 11:14
1/A változás: szövetségi szabadság alatti raktárdíj Ati Fontos bejelentések 0 05-04-2006 14:14
Szabadság laziga Elvetett javaslatok 29 04-05-2006 12:47


All times are GMT +1. The time now is 05:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu